» »

Zaščita ljudi pred psi

Zaščita ljudi pred psi

nodrim ::

Čisto enostaven primer: tečeš zvečer po pločniku za rekreacijo ... če srečaš človeka na pločniku, normalno tečeš naprej in greš mimo njega na par 10 cm brez problemov ... če srečam tipa/žensko/bakico s psom, sploh z večjim gobcem, in na 5+ metrov dolgi špagi bom naredil kaj? .. ustavil se bom in šel mimo na izi, da se pes slučajno ne bi ustrašil in naredil karkoli že ali začel braniti lastnika ali samega sebe ali iz lastnega veselja in nagona po lovu začel teči za mano ...

meni se to "prilagajanje" ne zdi normalno, niti se mi ne zdi, da bi to moral bit moj problem ... ja, spet boste rekli, da je kriv lastnik itd. itd., ampak to meni ne pomaga prav nič ...

eric_cartman ::

ja pa dobr nodrim, kaj pa pol drugega narest??

A zdj bomo pa kr pse množično začel na injekcije peljat, samo zato, ker je pes 2 krat zalajal nate in mogoče malo stekel za tabo??

Opozoriš lastnika, da imaš strah pred psi in naj ga da v bodoče na krajšo vrvico.. Lahko pa se lotiš obeh in babico čez gobec, psa pa v žakelj pa v reko...

Pol se pa ne čudim, da je tok okrutnih primerov in dejanj z živalmi v Sloveniji.. Prilagajanje je čisto normalno.. Psi ne razmišljajo tako kot ljudje. Nekateri bi se želeli mogoče le igrati, nekateri mogoče tudi ne.

K***c gleda potem take ljudi, ki se ne ozirajo na živali in bi radi brezbrižno tekali naokoli..

Isto kot kolesarji in ceste.. Kot voznik sem previden, pa mi vseeno ni jasno, kako kolesar preden prečka cestišče ne pogleda, ali prihaja kakšen avtomobil?? Zgleda, da razmišljajo isto kot ti @nodrim. Če je to prehod za pešce se mora avto ustaviti, jaz se ne bom prilagajal, ker se mi to ne zdi normalno...

Zgodovina sprememb…

jype ::

nodrim> meni se to "prilagajanje" ne zdi normalno, niti se mi ne zdi, da bi to moral bit moj problem ... ja, spet boste rekli, da je kriv lastnik itd. itd., ampak to meni ne pomaga prav nič ...

Kaj predlagaš?

Matheeew ::

PaX_MaN je izjavil:

Videti se ga da na povezavi http://imss.dz-rs.si/imis/f17adbc3b59b9...

Hvala.



eric_cartman ::

@Matheeew, hvala za tole priponko xD!

No, me je vseeno malo potolažilo, ker o tem odločajo veterinarji, ki raje izkoristijo vse druge možnosti, kot pa da dajo psa na injekcijo...

krneki0001 ::

Cervantes je izjavil:

A ni CS prepovedan?

Oziroma, kje se ga dobi?

>:D


Bolšji sejem ob nedeljah na cesti dveh cesarjev. Pa malo povprašaš, če imajo kaj "pod pultom". Se da dobit marsikaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matheeew ::

Čisto enostaven primer: tečeš zvečer po pločniku za rekreacijo ... če srečaš človeka na pločniku, normalno tečeš naprej in greš mimo njega na par 10 cm brez problemov ...


Ne vem. Kakšen mesec nazaj pod uro na železniški se je en čapac namenoma zaletel name in se drl za mano kaj gledam. :D

Brez heca. Je pa res, da ni bilo zvečer in nisem tekel. :|

Mislim, da v povprečju večkrat dobimo batine, kot smo ugriznjeni od psa :)

@meferdzo: glej 7. točko. 10. je primer, ko lastnik predlaga usmrtitev.

krneki0001 ::

nodrim je izjavil:

... če srečam tipa/žensko/bakico s psom, sploh z večjim gobcem, in na 5+ metrov dolgi špagi bom naredil kaj? .. ustavil se bom in šel mimo na izi, da se pes slučajno ne bi ustrašil in naredil karkoli že ali začel braniti lastnika ali samega sebe ali iz lastnega veselja in nagona po lovu začel teči za mano ...


Imam dva psa delovne pasme - vlečna psa. Oba imam na fleksu dolgem 8m (torej, če sta vsak na svoji strani, lahko zasedem tudi 16m razdalje). Vendar vsakič ko gre človek, kolo ali kako drugo vozilo mimo, psa potegnem k sebi, postavim na poleg in gremo toliko časa, da gre "objekt" normalno mimo. Pa psa nista ne popadljiva, niti ne prideta vohat, niti ne skačeta po ljudeh. Ampak na splošno zato, da imamo mir in da se noben ne more usajat.
Se je zgodilo, da sem kakega tihega tekača spregledal, pa sem vseeno psa potegnil k sebi, ko sem ga opazil, toliko, da je videl, da jih imam pod nadzorom in v miru tekel dalje.
Pa se je že našlo kr nekaj ljudi, ki se za tako gesto zahvalijo in gredo mimo, sploh kolesarji.
Se je pa našlo tudi nekaj takih, ki me zmerjajo, da na sprehodih ne dam dovolj svobode psom, ker sta vedno privezana (privezana sta pa vedno, razen na agility poligonu in v domačem pesjaku (90 m^2)).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matheeew ::

Je pa tudi nekaj koristnih sprememb.
Npr. pes, ki bo ugriznil pri veterinarju in pes ali je mlajši od 9 mesecev ne bo padel v kategorijo nevarni pes.

energetik ::

@nebivedu: če bi vsi ravnali tako, sploh ne bi bilo nobenega problema ali pritoževanja.

krneki0001 ::

na žalost velja, če čebula nebi če imela, bi bila bula!!!

Premalo nas je. Sem tudi sam že med sprehodom psa naletel na 2 spuščena renčeča pitbula, pa sem svojega psa odpel, in šel brez psa mimo, on je pa velik krog naredil in se mi pridružil 100m naprej.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Reycis ::

Prekomerno omejevanje kjer psom ne pustimo, da se približajo drugim ljudem, daje psom signal, da so ljudje grožnja. Ni enega enostavnega recepta.

nebivedu: Ni dober lastnik psa tak, ki ga ima vedno privezanega. AMpak tak, ki ga ima lahko svojega psa odvezanega pa je isto kot če bi ga imel privezanega.

jype ::

Vsi so za ušesi kosmati.

Dober lastnik psa priveže iz vljudnosti do drugih ljudi, ne zato ker ne bi zaupal psu.

Jaz nimam ves čas privezanega, ga pa vedno odpokličem, privežem in dam na prostor, če srečava neznance, da se ga ljudje ne bi bali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mehmed ::

Cervantes je izjavil:

A ni CS prepovedan?

Oziroma, kje se ga dobi?

>:D


http://www.loribu.si/cid=175

nodrim ::

nič nimam proti psom in niti slučajno jih ni treba zdej pa vse postrelit ali vreč v reko ... samo povem, da to je problem v okoljih, kjer je večja koncentracija ljudi in kjer ves čas s psom srečuješ neznance ...

prejšnji teden sem se zvečer vračal domov in nasproti mi pride starejša ženska z eno ogromno mrcino, eno od teh pitbull, rotweiler ali karkoli že, ne spoznam se preveč na pasme ... pes je imel v glavnem najmanj toliko kil kot jaz (70-80), ženička pa mogoče 60 in pes na 2 m štriku ... in seveda se ni zgodilo nič, jaz sem naredil malo večji ovinek, kolikor se je dalo po pločniku ... in v takšnih situacijah, ko je še posebej očitno, da žival ni resnično pod kontrolo, mi seveda ni vseeno, sploh ko gre za žival pred katero se itak ne moreš branit ...

in ja, spet je to problem, da ta pes nima pravega lastnika, ja, se strinjam, samo to meni ne pomaga prav nič ... ko jaz hodim takole sredi noči nasproti takšni živali naj zdaj na slepo zaupam, da je ta teoretično ekstremno nevaren pes pravilno vzgojen in vse ostalo?

pri psih, ki imajo manjši gobec od moje noge, tega strahu pač nimam, ker se jih lahko ubranim ...

[D]emon ::

Glavni problem je, ker ljudje jebene cucke postavljajo pred ljudi. Kao cucek vreden vec od cloveka. F@#$ that shit.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

krneki0001 ::

Sej je pri avtomobilih isto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Spock83 ::

[D]emon je izjavil:

Glavni problem je, ker ljudje jebene cucke postavljajo pred ljudi. Kao cucek vreden vec od cloveka. F@#$ that shit.


V sili bi jaz prej resil svojega psa kot neznanega cloveka.

anzem93 ::

Spock83 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Glavni problem je, ker ljudje jebene cucke postavljajo pred ljudi. Kao cucek vreden vec od cloveka. F@#$ that shit.


V sili bi jaz prej resil svojega psa kot neznanega cloveka.


Tako kot vsak lastnik, ki ima rad svojega ljubljenčka. Veliko psov bi tvegalo življenje za svojega lastnika (pa še za koga drugega, ne samo lastnika). Obstaja kakšen človek, ki bi tvegal življenje za koga drugega? Večini je pomembna samo njihova lastna rit.

Če boš kdaj po gorah hodil in se ti bo pripetila kakšna nesreča (bog ne daj, nikomur tega ne privoščim) ter bodo za tabo sprožili iskalno akcijo, boš prekleto vesel ko boš zagledal psa, ki te je izvohal. V tistem trenutku ti ne bo noben človek toliko pomenil kot ta pes.

einstein :P ::

"Obstaja kakšen človek, ki bi tvegal življenje za koga drugega?"

Jaz. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mat xxl ::

[D]emon je izjavil:

Glavni problem je, ker ljudje jebene cucke postavljajo pred ljudi. Kao cucek vreden vec od cloveka. F@#$ that shit.



Ja določeni kužki so za mene veliko več vredni, kot ljudje, žal, pa lahko piskaš, kot želiš. Žal je ni take zveri me kužki, kot je to človek !

krneki0001 ::

einstein :P je izjavil:

"Obstaja kakšen človek, ki bi tvegal življenje za koga drugega?"

Jaz. ;)


Zapomni si nekaj: Dobrota je sirota!
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> Zapomni si nekaj: Dobrota je sirota!

Je m'en fous!

Pomembno je, da narediš tisto, kar je prav.

Dvomim, da bi življenje svojega psa postavil pred življenje ogromne večine ljudi, kar pa ne pomeni, da psa nimam rad in nanj nisem čustveno navezan.

Mipe ::

Tudi jaz bi postavil prednost svojemu družinskemu članu, pa naj bo to človek ali pes, magari metla. Seveda pa to ne pomeni, da bi kar tako ogrozil oz. zavrgel življenja drugih.

Unknown_001 ::

Letos, ko sem bil na morju sem vidu, kak je en pršu vljudno do ene starejše gospe s pikinezerjem in jo opozoril, da pes ni za na plažo.
Ona pa: Ka misliš, da je pes kaj manj čist kot ti?!!!

Zanimivo kako eni ljudje radi obračajo situacijo po svoje:8)

FlyingBee ::

lastniki psov so po večini (ti mogoče ne spadaš med njih, dragi soforumaš) zavrti ljudje s težavo izražanja čustev do ljudi, zato preusmerijo na pse, katerim dajo večjo veljavnost kot bi normalno "delujoč" človek lahko razumel, zato pride do vseh teh neskladij in do začaranega kroga, saj lastniki psov niso sposobni vsega normalno dojemati kot tisti brez psov

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Pes je lahko koristna žival, sploh za otroški razvoj, pomoč invalidom in inštitucijam, ki jim moč, voh, poslušnost in zvestoba psa pride prav. Primarne funkcije psov, kot so čuvaj lastnine, ljudi, drobnice in tudi večjih živali, pa so se v vsakdanji rabi psov skoraj povsem zgubile. Sedaj vse več psov nadomešča partnerje, otroke in dejanske najboljše prijatelje. Po mojih prepričanjih je to fail. Če ne drugega, težko pravilno vzgojiš psa, katerega tretiraš kot svojega dejanskega prijatelja, zato pa je toliko neuravnovešenih psov po ulicah.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

FlyingBee ::

Vajenc, hvala za boljšo obrazložitev

Unknown_001 ::

Sj pes ni nikakršen problem, dokler ne rata "bog" v hiši.
(sj veste kaj mislim: razvajanje, ipd...)

Aston_11 ::

Bolje, da se razvaja psa kot otroka, je res?

***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Vajenc ::

Aston_11 je izjavil:

Bolje, da se razvaja psa kot otroka, je res?

***

Nič hudega, če razvajaš otroka do osnovne šole, ali pa psa do enega leta. Če psa pri dveh letih še vedno razvajaš pa je to tako, kot bi razvajal 24 let starega otroka. Pa tudi sicer je pametno psa obravnavati kot žival in ne človeka. Razlogov za to je kar nekaj.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Noobish ::

Aston_11 je izjavil:

Bolje, da se razvaja psa kot otroka, je res?

***


Res! Kar poglej današnjo mladino, večina mularije z bogatimi starši so tako razvajeni, ko mu da fotr novega BMWja, misli da je boga za jajca prijel ko se zapelje en krog.

Glede tistega psa na plaži, spet je problem v lastniku. Jaz imam psa, in razumem vse te prepovedi glede psov ter jih tudi spoštujem. V bistvu ga niti ne vlečem na take kraje, z njim večkrat tečem ter prosti čas preživljam z njim. Vsaj nekdo me je vedno vesel, ko pridem domov :P

Unknown_001 ::

Aston_11 je izjavil:

Bolje, da se razvaja psa kot otroka, je res?

***

Pa ne moreš otroka s psom primerjat.

Noobish je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Bolje, da se razvaja psa kot otroka, je res?

***


Res! Kar poglej današnjo mladino, večina mularije z bogatimi starši so tako razvajeni, ko mu da fotr novega BMWja, misli da je boga za jajca prijel ko se zapelje en krog.

Glede tistega psa na plaži, spet je problem v lastniku. Jaz imam psa, in razumem vse te prepovedi glede psov ter jih tudi spoštujem. V bistvu ga niti ne vlečem na take kraje, z njim večkrat tečem ter prosti čas preživljam z njim. Vsaj nekdo me je vedno vesel, ko pridem domov :P


+1 za tole

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Vseh čudi jih je - ko sem bil še v študentu, smo radi žrli čudno hrano, npr. mastno pasjo klobaso (ne vem, kako se jim uradno reče), neka gospa, ker jo je bilo očitno sram, da bi tak poc jedla, pa je naročila košček za njeno muco. Morda je mislila na žival, morda na organ, v vsakem primeru pa je bilo ali smešno ali malčk žalostno. Peska v primerjavi z otrokom sem omenil, ker je gor omenil, da bi pesek lahko bil "bog" v hiši, v hiši pa so tudi otroci... raje kot da bi se spustil v kakšno primerjavo z bogovi, ki itak ne obstajajo ali pa v religiozne vsebine, ki jih ne razumem.

jype ::

Poleg tega lahko med otroci in psi potegnemo presenetljivo veliko vzporednic.

Unknown_001 ::

Na primer... ?

jype ::

A baby is an alimentary canal with a loud voice at one end and no responsibility at the other.

A dog is the same, but with a tail.

Unknown_001 ::

Sarkastično ;((

FlyingBee ::

+1 za otroke
-1 za pse

vse drugo je sarkazem

Unknown_001 ::

Aja, da ne bo ker začel pametovat, da uporabljamo visokoleteče besede brez poznavanja njihovega pomena.:D
Obrazložitev besede Sarkazem: zelo negativen, poniževalen odnos do nečesa.

jype ::

A zdaj je že poniževalen odnos, če nekdo napiše resnico?

Unknown_001 ::

Poniževalen odnos do otrok.
Beseda pes ima lahko za nekoga drugačen pomen kot zate.

Aston_11 ::

Že že, vendar se potem ne moreš normalno pogovarjati, če moraš še upoštevati vse sopomene, ki bi jih utegnil kot žaljive razumeti sogovornik, ki pomena ne zmore razbrati iz konteksta. Saj sicer jih, pa vendar vendar.

Unknown_001 ::

Problem je, ker so take primerjave postavljene preveč direktno.

Preveč posplošujejo ipd...

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

svetlobna leta so razlike med otrokom in psom, tista primerjava pa je žaljiva (pomen besede žaljiv ni treba definirati)

še vedno mi ni noben pojasnil kako psa ukrotiti in vzgojiti? a se pri tem uporablja samo besede in potrpežljivost ali se mu krati "pravice" do prostega gibanja in ali je potrebno nenehno opozarjanje ter fizično "obračunavanje"

ne razumem kako naučiti psa hoditi ob nogah naravnost in ne cik cak, ker ga pred vzgojo vsekakor vsaka podrobnost v okolici zanima ... a ni treba sile uporabiti - pes vleče v eno smer ti pa ga imaš na vrvici in hočeš, da ob tebi hodi, torej kakšne sile delujejo na njegov vrat?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Primerjamo lahko le evolucijsko po biologiji, vendar še to za mnogo mnogo tisočletij nazaj.

jype ::

Stojansto> svetlobna leta so razlike med otrokom in psom, tista primerjava pa je žaljiva (pomen besede žaljiv ni treba definirati)

Taka trditev je žaljiva, glede na to da si pes in človek delita ogromen del genoma, da sta oba predstavnika višje razvitih sesalcev in da sta oba socialni živali, ki že od začetka osebnega obstoja večino vedenjskih vzorcev prevzameta iz okolja in čeprav se morda komu zdi žaljivo, je pogojni refleks močno prisoten tudi pri človeku.

Stojansto> še vedno mi ni noben pojasnil kako psa ukrotiti in vzgojiti?

Tako kot otroka: Z vztrajnostjo, ki je večja od njegove. Čeprav se je včasih pse precej fizično kaznovalo, so danes najboljši od vrhunskih psov vsi, brez izjeme, vzgajani z metodami pozitivnega nagrajevanja (pri čemer se rezultati drastično izboljšajo, če se pravilno izkoristi zgoraj omenjeni pogojni refleks).

Vse te učene besede pomenijo zgolj to, da

- psu fizično okolje uredimo tako, da _ne more_ delati nesprejemljive škode (uredimo ograjo, odstranimo predmete, do katerih ne sme imeti dostopa, poskrbimo, da drugi ljudje s psom ne morejo delati narobe),
- konsistentno nagrajujemo zaželjeno vedenje, ko je pes sposoben začnemo učiti kompleksnejše reči, če jih pes ne zmore mu damo čas,
- konsistentno ignoriramo nezaželjeno vedenje, psu odrečemo pozornost, kadar nedvomno izsiljuje.

Vse omenjeno počnemo točno enako tudi z otrokom, le da je pri ljudeh kompleksnost interakcij večja - vsi osnovni koncepti ostajajo enaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

torej spet samo teorija ... pes nedvomno izsiljuje in hoče v drugo smer kot lastnik, med seboj sta povezana z vrvico, ki je ovita okoli njegovega vratu (na žalost ne tudi lastniku, da bi podkrepil svojo teorijo) in po tvoje mora v tem primeru izsiljevanja lastnik odreči pozornost ... aha zato toliko skuliranih lastnikov psov po Tivoliju, ki ne naredijo nič (ali samo govorijo "fuj to", "saj ne bo ugriznil" samo malo umazal s tačkami), ko se jim psi trgajo

zaslepljeni do amena

jype ::

Stojansto> pes nedvomno izsiljuje in hoče v drugo smer kot lastnik, med seboj sta povezana z vrvico, ki je ovita okoli njegovega vratu

Ne seri klanf. Ko se psa uči slediti vodniku, se ga uči na ograjenem travniku. Če pes želi koščke hrenovke, se bo obnašal tako, da jih bo dobil. Psi niso zabite živali in se v nekaj tednih naučijo perfektne forme, če je vodnik dosleden in psa dohaja - nagrada pa mora vedno biti podeljena konsistentno in ob pravem trenutku, ker se psi zelo hitro odzivajo (ravno zato je delo s klikerjem tako zelo učinkovito).

Stojansto> aha zato toliko skuliranih lastnikov psov po Tivoliju, ki ne naredijo nič (ali samo govorijo "fuj to", "saj ne bo ugriznil" samo malo umazal s tačkami), ko se jim psi trgajo

Ja, ti ljudje so se ziher potrudili predelat vso teorijo, preden so sploh začeli razmišljati o tem, kakšnega psa bi radi in niso samo romantično sanjarili o tem kako je luškan pes s sivimi šapami in belim repom na neki fotografiji.

Lepo, da takole v nič damo stoletje raziskav, ki so nas pripeljale do spoznanj, še lepše pa, da ta spoznanja zdaj niso vredna ničesar, če jih itak nihče ne upošteva.

Stojansto> zaslepljeni do amena

Marsikateri izmed naju je zaslepljen do amena, ampak to nisem jaz, moj pes pa na človeka ne more skočiti (ker je na povodcu in ker je bil naučen, da se po ljudeh skače izključno na ukaz, ki ga kot pasji vodnik izrečem odgovorno in takrat, ko s tem ne delam škode nikomur).

Stojansto> in po tvoje mora v tem primeru izsiljevanja lastnik odreči pozornost ...

To je dejstvo, ne "po moje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matheeew ::

http://www.southparkstudios.com/full-ep...
Tale epizoda je res v kontekstu. Dog whisperer se loti (pre)vzgoje Cartmana.
Priporočam. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614867 (9173) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829163 (24759) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049166 (44462) dzinks63
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225197 (16388) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451946 (47969) BRBR

Več podobnih tem