» »

Zaščita ljudi pred psi

Zaščita ljudi pred psi

FlyingBee ::

dečko si mora samo nekatere stvari priznati pa jih bo lahko tudi nam, saj bo enkrat do ravnotežja tudi pri njemu prišlo, sicer pa ima kar zanimive fore in včasih v pravo smer obrne debato

vprašanje je zaščita ljudi pred psi, lastniki psov so subjektivni v tej temi in jim ni pomoči, saj bodo vsi šli v isto smer, brez dopuščanja še kakšne možnosti in bog ne daj, da se postavijo v kožo tistih brez psov

Limit-sky ::

Potem bi jaz dodal, da so vsi lastniki psov morilci in ogrožajo socialni položaj starejših ljudi. Da ne omenjamo tistih lastnikov, kateri psi so že ugriznili koga... Morilci... Nemarni... Nisem še slišall primera, kjer človek ugrizne človeka in ga ta toži...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

FlyingBee ::

mah, psiček bi rad prosto tekal, naskakoval, jedel, scal in sral, vi ga pa že od malega za vrat vlečete in omejujete ... poimenujete vzgoja, jaz temu rečem (ni primerno za tak forum) ... ah, ti

FlyingBee ::

saj ravno v tem je fora, to je že nesmisel, zakaj bi se moral nekdo sploh braniti ali samo razmišljati kako

mma brce bi znale biti v korist, seveda moraš zadeti še preden te ugrizne/zagrab

sicer pa kaj če se to zgodi 5 letnemu otroku, kdo mu lahko pomaga?

balkanec ::

In zakaj ne stopis do lasdtnika in mu zatezis? Ce bos psa brcil ali mu naredil karkoli drugega, mi lahko verjames da se bo potem resno spravil nate, vsakic. Pusti cucka na miru in se bo naucil da zanj ne predstavljas nevarnosti in te bo zacel ignorirati. Ce tega ne zmores, pa stopi do lastnika.
Ti si ziher pozigalec !!!

Jamac ::

kaj pa če zarjoveš na njega ko budala, baje se pol umirijo, ker izgubijo mal samozavesti.
Janac is numero uno.

balkanec ::

kaj pa če zarjoveš na njega ko budala, baje se da to lahko razume kot napad in potem napaade z vso silo... PUSTI PSA PRI MIRU.
Ti si ziher pozigalec !!!

Jamac ::

kaj pa če greš čez prehod za pešce in voznik to dojame kot da se hočeš it zbijat?
Janac is numero uno.

balkanec ::

Mas pa res primerjavo... clovek-pes ali clovek-clovek. Na kratko: psi niso pokvarjeni kot ljudje in ce ne bos ti njih ogrozal te pustijo na miru. Kaj vse pa je zmozen clovek pa samo ves.
Ti si ziher pozigalec !!!

energetik ::

Ne, vsi te ne pustijo pri miru, tudi če greš 50 metrov mimo njega, mirno, brez kakršnegakoli izzivanja in pogledov. Bi rekel, da je vsaj 1/4 takih primerkov.
Mogoče te ne ugriznejo, gredo pa do tebe, ovohavajo. ližejo in skačejo. To pa je zame že napad.

balkanec ::

Kje 50 m mimo njega? Ce je privat parcela, nimas tam kaj poceti. Ce je javno, potem zatezi lastniku. Ce ne zaleze poklic policijo in ga prijavi. Sicer pa a je problem rect psu bejz domov ali kje je muca ?
Ti si ziher pozigalec !!!

Primorec ::

Pes ni kriv za napačno vzgojo ki jo je bil deležen..Problem vidim v full prepotentnih lastnikih, ki preberejo en članek o vzgoji psa, kupijo za svojega prvega psa najbolj neobvladljivo pasmo od pasjega mešetarja, ki prodaja prezgodaj od legla odvzete, nesocializirane pse.. Ali še slabše, grejo v zavetišče po enega maltretiranega, psihološko zajebanega psa, ki mu dejansko ne bi mogel pomagati še najbolj izurjen vodnik..
In potem ti prepotentneži solijo pamet okoli kadar pride do konfliktov, plačujejo odvetnike ki dokazujejo da so ti psi normalni..
Pri hiši imamo pridne pse odkar pomnim in najbolj mi gre na jetra ko vidim te pametnjakoviče ki imajo pitbula pol leta kot prvega psa kako mi razlagajo kako jih učijo..too much kake teorije slišim..
Pes ni kriv če ima kretena za lastnika..

energetik ::

balkanec je izjavil:

Kje 50 m mimo njega? Ce je privat parcela, nimas tam kaj poceti. Ce je javno, potem zatezi lastniku. Ce ne zaleze poklic policijo in ga prijavi. Sicer pa a je problem rect psu bejz domov ali kje je muca ?
Si ti kdaj hodil po kakšni vasi? Nikjer nobenih ograj, sploh ne veš, ali je javno ali privat, psi pa vsi spuščeni razen redkih izjem. Tudi če hodiš po glavni cesti skozi kakšno vas, se redno dogajajo kakšna ovohavanja in divja lajanja. In potem praviš, da naj človek še stopi do tiste bajte k lastniku? Če bi pa klical 113, bi moral biti vsakih 5min na telefonu.

jype ::

Mongolski izraz za pozdrav "Dober dan!" je "Nohoj Hori!", ki se dobesedno prevede v "Držite psa!" Taka je realnost podeželja.

FlyingBee ::

to ni prav in edino kar ti zniža občutljivost na pse je, da greš v kakšno vzhodno-evropsko prestolnico in se malo potepaš po njej peš ... cele tople psov pa se napadov ne zgodi prav veliko, čeprav so izjeme

Vice ::

Energetik, hodili smo vsi in REDNO ni bilo nobenega problema. So pa izjema kakšna neselja, ki jih prepoznaš po zbirališčih bakra in kuriščih plastike, tja pa večina ne upa zahajati, si imel ta naselja v msilih? Tam je vse kar leze, teče , hodi zaščiteno po zakonu, tako da se nikar ne pritožuj. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Jamac ::

vice si pa duhovit
Janac is numero uno.

Mipe ::

Tudi jaz nimam problemov s spuščenimi psi. Če zaidem kam, kjer ne bi smel biti, me psi že opozorijo, tako da se umaknem. Na deželi so psi za razliko od mestnih lepo vzgojeni, res so teritorialni, vendar dobro poznajo meje.

Ravno včeraj sem hodil domov na vlak od starega ata, ki živi na vasi na hribu. Povsod psi, kamor pogledam, nobeden agresiven, prav simpatični. V predmestju in blizu določenih (nelegalnih) naselij pa je povsem druga zgodba in se tem krajem praviloma izogibam. Kakršen lastnik, takšen pes.

Vice ::

Me veseli, da si poduhovljen :D

FlyingBee ::

ne, mislim na naselja kot so tukaj Bežigrad, Šiška, ... vsi si tam upajo zahajati še posebej veliko stanovalcev vsak dan gor in dol, tako da ni nič posebnega, če v bližjem grmovju leži en cucek okoli pa še cela gruča riti-si-vohljajočih mrcin ali pa kar po pločniku, potem pa bodi pameten kam zaviti, če jih je toliko ... še dobro, da jim blokovski srednji razred daje za jest, kar je tudi problem, sicer pa najdejo v smeteh marsikaj

Mipe ::

No, tam so psi vajeni mimoidočih. Problem je s psi, ki jih ljudje vzgajajo kot stražne pse ter jih zapirajo doma, tako da vidijo vse ljudi izven doma kot grožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

FlyingBee ::

ok, dajmo si priznati, lastniki so krivi, ampak psi so pa mučeni, če jih je treba tako vzgojiti, da se ravnajo kakor se neizučenim lastnikom zdi ... napaka za napako ... tudi lastniki psov so ljudje, tako da ne moremo nič narediti, žal

energetik ::

Mipe je izjavil:

Tudi jaz nimam problemov s spuščenimi psi. Če zaidem kam, kjer ne bi smel biti, me psi že opozorijo, tako da se umaknem. Na deželi so psi za razliko od mestnih lepo vzgojeni, res so teritorialni, vendar dobro poznajo meje.
Ja, taki psi za svoj teritorij ponavadi vzamejo še asfaltirano občinsko cesto, par ha gozda v bližini vasi in še kakšen javni prostor. Res so lepo vzgojeni. ;((

@Stojansto: jasno da so lastniki krivi. Ne strinjam pa se, da ne moremo nič narediti. Če bi vsak 5 človek, ki ga obletavajo spuščeni psi obvestil 113, bi se taka praksa hitro končala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mipe ::

Strog nadzor nad lastniki psov. Seveda pa to ljudem ni povšeči.

Primorec ::

Poznam tudi take lastnike, ki se skrivajo za pasjo šolo, njihov pes ni nikdar kriv, saj je bil v pasji šoli! Ja valjda, potem pa lahko dela karkoli..

Primorec ::

Mipe kak nadzor nad lastniki psov? Ponavadi pes v familiji uboga enega ali dva člana družine, ko ga pelje tretji ali četrti na sprehod in se pes ne odzove na odpoklic če je slučajno odpet, potem pa večinoma nastane problem...Pes je krdelna žival in si najde mesto v hierarhiji, ponavadi je še celo on šef lastniku..

Noobish ::

Tako kot ljudje govorimo, mačke mijavkajo, ptički pojejo, krave mukajo in psi lajajo.

Če se sprehajaš in pride pes do tebe ter te samo ovoha-to ni nikakršen napad, problem je če pride zraven tebe in renči kot zmešan. Najboljša stvar ki jo lahko naredite je ta, da reagirate samozavestno in pokažete psu, da se ga ne bojite. Ne pa preveč dregat v njega.

Za vse, ki pravite, da vas je strah mimo psov hodit, imam samo tole stvar za povedat: pojdite peš enkrat v mraku (lahko tudi podnevi, bo bolje za vas) skozi Žabjak. Po tem bi vas rad videl, če se boste še kdaj pritoževali nad kakšnim psom, ki je lajal na vas.

Za info, za tiste ki ne veste: Žabjak je romsko naselje, na relaciji Novo mesto-Mirna Peč, takoj izven NM.

PS: če je kdo tako neumen da bi res šel peš skozi žabjak...za morebitne poškodbe ali še kaj hujšega ne odgovarjam jaz. Je pa priporočljivo, da znate zelo hitro teči-to vam lahko reši življenje.

Malo za šalo, malo zares.

SaXsIm ::

Razumem probleme na vasi, sem tudi sam z vasi, pa se psov bojim, kljub temu, da ga imamo doma (tega se seveda ne), ker me je kot majhnega otroka pes ugriznil na obraz. Včasih je res zaj*bano, ko grem s svojim psom na sprehod, pa pride spuščen pes in laja ko zmešan ter se skoraj stepe z mojim. Takrat mi pogovor nič ne pomaga, ker je lastnik psa daleč stran.
Bi pa predlagal uporabo elektronskih gadgetov http://dx.com/p/ultrasonic-dog-repeller...
Preverjeno deluje, pri nas doma vse živali bežijo stran kot nore.
SaXsIm

FlyingBee ::

a sem edini, ki vidi problem v tem, da bi sploh moral paziti na "divjo" žival sredi mesta? ok, ljudje so lahko še precej bolj nevarni, ampak to je že druga zgodba

anzem93 ::

Ravno danes sem v centru LJ videl eno babo, ki je peljala psa na sprehod na povodcu. Psu se je ta trak zapletel okoli tace, zato je grizel ta trak in poskušal osvobodit svojo taco, ta baba je šla pa kar naprej in psa skoraj vlekla za sabo. Takim bi morali prepovedati pse, bom jaz njo na štrik dal pa dvakrat okol noge zavezal in tekel, pa da jo potem vidim...

jype ::

Naslov teme je torej napačen. Moral bi biti "Zaščita psov pred ljudmi".

FlyingBee ::

jype, točno to ... ljudje so norci, da pse vlečejo za vrat, smo pa tudi norci, ki včasih moramo zaradi kakšnega psa raje obrniti in se izogniti vsaj umazanim tacam

Mipe ::

anzem93 je izjavil:

Ravno danes sem v centru LJ videl eno babo, ki je peljala psa na sprehod na povodcu. Psu se je ta trak zapletel okoli tace, zato je grizel ta trak in poskušal osvobodit svojo taco, ta baba je šla pa kar naprej in psa skoraj vlekla za sabo. Takim bi morali prepovedati pse, bom jaz njo na štrik dal pa dvakrat okol noge zavezal in tekel, pa da jo potem vidim...

Ti pa seveda nisi ukrepal?

Spock83 ::

jype je izjavil:

Naslov teme je torej napačen. Moral bi biti "Zaščita psov pred ljudmi".


Točno to.

Malo sem na hitro pregledal temo. Ena velika napaka je, ko opisujete problem. Tukaj niso problem psi, ampak njihovi lastniki. Sam ima mpsa in vem kako je to. Če moj pes na koga začne lajat mu dopovem, da ni nevarnosti in se pomiri (tudi kaznujem, če je potreba). Je pač mali strašljivi cucek. Tudi dosti psov brani svoj teritorij. Večina jih samo laje. Strinjam se da morajo biti za ogorajo ali privezani.

Ni problem v psih. Ampak v človeku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

energetik ::

Seveda so problem lastniki. Ampak ko te cucek napada, ne boš razmišljal na podlagi katerega zakona bi moral lastnik imeti privezanega in kako ga boš tožil, ko prideš iz bolnice. V prvi vrsti boš razmišljal, kako se ubraniti napada.

FlyingBee ::

Spock83, torej vzgajal si psa, ga moral tudi fizično obdelovati, da je zdaj še vedno občasna grožnja mimoidočim, potem pa ga tudi kaznuješ ... res je problem v človeku.

Energetik, točno tako!

krneki0001 ::

energetik je izjavil:

Seveda so problem lastniki. Ampak ko te cucek napada, ne boš razmišljal na podlagi katerega zakona bi moral lastnik imeti privezanega in kako ga boš tožil, ko prideš iz bolnice. V prvi vrsti boš razmišljal, kako se ubraniti napada.


Zaimam za take primere CS sprej s seboj (solzivec) in če se najde popadljiv cucek, ki grozi, ga pač našpricam in grem mirno dalje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Spock83 ::

FlyingBee je izjavil:

Spock83, torej vzgajal si psa, ga moral tudi fizično obdelovati, da je zdaj še vedno občasna grožnja mimoidočim, potem pa ga tudi kaznuješ ... res je problem v človeku.

Energetik, točno tako!



A imaš psa? Misliš da ga tepem in drugače fizično kaznujem? Moj pes ni grožnja mimoidočim, pusti se božati in se igra. Tudi če boš prišel in lomastil, ropotal, se drl in hodil proti njemu bo samo lajal. Če boš pa stegnil roko proti njemu, kjub temu, da se ne zmeniš na njegova opozorila pa te bo šavsnil.


energetik je izjavil:

Seveda so problem lastniki. Ampak ko te cucek napada, ne boš razmišljal na podlagi katerega zakona bi moral lastnik imeti privezanega in kako ga boš tožil, ko prideš iz bolnice. V prvi vrsti boš razmišljal, kako se ubraniti napada.


Če dejansko odgovorim na vprašanje na prvi post je ali bodi pri miru in ne pokaži strahu in se počasi odstrani. Če boš tekel, verjetno ne boš ubežal. Zdaj nosit s seboj solzivec za morebitnega zajebenage psa...

Celo življenje se vsak dan srečuje ms psi in me še noben ni ugriznil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

jype ::

Ja, pa še nkol ni nobenga ugriznu.

(Razen kadar se je sam potepal - sem ga naučil da beži pred policisti in veterinarji, ker ima v vratu čip, pa bi me hitro prišli zajahat, če bi izvedeli čigav je.)

Vsak veterinar mora že nekaj let pri cepljenju proti steklini (ki je tudi obvezno) vedno pobrati podatke o odgovorni osebi, jih vnesti v nekakšen register in psu vstaviti čip, če ga ta nima.

Namesto solzilca s seboj nosite RFID čitalnik!

Spock83> Celo življenje se vsak dan srečuje ms psi in me še noben ni ugriznil.

Bravo, ta odgovor izjemno pomaga vsem tistim, ki se psov bojijo in jih psi nadlegujejo na vsakem koraku! Problem je takorekoč rešen za vse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Spock83 ::

Ljudje se ne znajo obnašati zunaj. Niti do soljudi kaj šele s psi.

jype ::

In se jim ni treba znat, ker niso oni tisti, ki imajo pse in bi morali skrbeti zanje.

Če imaš psa moraš poskrbeti, da ne najeda nikomur.

FlyingBee ::

hahaha, pa smo spet tam .. no in kako poskrbiš za to, verjetno ne s šepetanjem

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Ja normalno. Zato je moj pes vedno na vrvici. Jaz imam mir in drugi. Edino tako je učinkovito nadziranje psa. Zdaj če je pes na vasi spuščen imaš probleme z njim ti ne preostane drugega, kot da najdeš lastnika in ga prijaviš ali pa se s psom zbondaš :)

FlyingBee je izjavil:

hahaha, pa smo spet tam .. no in kako poskrbiš za to, verjetno ne s šepetanjem


No z MMA brco tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

jype ::

Stojansto> no in kako poskrbiš za to, verjetno ne s šepetanjem

Lastništvo psa je velika odgovornost in večletno trdo delo, potem pa še nekaj ur dnevno, do konca njegovega življenja.

Če tega ne zmoreš, potem se pač ne lotiš.

Cervantes ::

A ni CS prepovedan?

Oziroma, kje se ga dobi?

>:D

PaX_MaN ::

Po novem bomo ljudje bolj zaščiteni.Vsak pes, ki te bo bolj čudno pogledal bo usmrčen:
Po mnenju poslancev SLS je predvidena rešitev, ki uvaja usmrtitev neobvladljivega oziroma popadljivega psa, ki sicer še ni povzročil poškodbe, korektna, saj se lahko dejanski napad takšnega psa na človeka konča tragično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

eric_cartman ::

Iz vsega tega lahko izluščimo bistvo:

- Če nisi sposoben obvladovati svojega psa, ga ne imej,
- Psa imej spuščenega le na svojem dvorišču,
- Poskrbi, da je pes pravilno socializiran (obnašanje do psov in ljudi),
- S psom ravnaj tako, kakor želiš da bi ravnali s tabo (pa bo pes vedno prijazen do vseh)


Za vse tiste, ki se psov bojijo, predlagam, da odidejo na terapije proti fobijam, kjer se srečuješ ravno s psi in hkrati ti strokovnjaki povedo, kako lahko odreagiraš če te pes želi napasti.. Drugač pa cezarjevo pravilo drži: No touch, no talk, no eye contact!!!


Če pa imate že kakšnega ponorelega psa v svoji soseksi, se pa ne spravljajte nad psa, temveč nad lastnika..

Po novem bomo ljudje bolj zaščiteni.Vsak pes, ki te bo bolj čudno pogledal bo usmrčen:
Po mnenju poslancev SLS je predvidena rešitev, ki uvaja usmrtitev neobvladljivega oziroma popadljivega psa, ki sicer še ni povzročil poškodbe, korektna, saj se lahko dejanski napad takšnega psa na človeka konča tragično.


Tukaj se vidi kakšen debilizem biva v ljudeh... Nebuloze do neba.. Se pravi, vsak človek, ki se je že stepel mora takoj na električni stol, ker je v prihodnosti potencialna nevarnost za soljudi...

In kdo bo odločal kaj in kateri je neobvladljiv pes??

Neka oseba ga ne obvlada, kar ne pomeni, da ga druga oseba tudi ne bo...

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Po mnenju poslancev SLS je predvidena rešitev, ki uvaja usmrtitev neobvladljivega oziroma popadljivega psa, ki sicer še ni povzročil poškodbe, korektna, saj se lahko dejanski napad takšnega psa na človeka konča tragično.


Kako tragično konca na milijone zivali vsaki dan pa si tud ne mors mislit.

Zgodovina sprememb…

Matheeew ::

Tudi mene zanima definicija "neobvladljivega oziroma popadljivega psa".
To je zame lahko (ali pa največkrat je) razvajen pudel, ki ga stara gospa ne obvladuje.

A se da kje videti ta (še ne sprejeti?) zakon? Na zakonodaja.gov.si samo piše, da prihaja.

PaX_MaN ::

Videti se ga da na povezavi http://imss.dz-rs.si/imis/f17adbc3b59b9...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614704 (9010) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828888 (24484) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048793 (44089) dzinks63
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225097 (16288) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451659 (47682) BRBR

Več podobnih tem