» »

X-COM apocalypse

X-COM apocalypse

Lucifix ::

Ravno sem dobil igrco x-com apocalypse! Ko jo inštaliram in hočem zagnati mi piše: drive not ready error reading drive e: . Hudiča kaj pa zdaj? Ima kdo kakšno rešitev kaj naj naredim. Imam Windows XP. Pa tut tist sm probu (compatibility mode). HELP ME!!!

XsenO ::

A ni to dos igra?
1 + 1 = 1

Lucifix ::

Yup, dos... stari dobri dos hehe. Sj zdj sm to napakico popravu. Ko pa zaženem špil mi pa vse zašteka. Neki loada pol pa nč. Čudn čudn...

ABX ::

Probaj prvo štartat iz čitega dosain brez sound-a.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lucifix ::

Probal sem jo zagnati brez sounda, pa nč. Potem pa sem šel še v Command Prompt program in jo tam zagnal, pa tudi brez uspeha. Sam po mojem igra dela tudi v windowsih kajti je iz leta 1997. Takrat pa smo seveda že dobro poznali windowse 0:)

Tr0n ::

Dela kvecjemu v Win95 ali 98. Pa verjetno rabis kake bolj starejse sound drajvere (IO, DMA, IRQ stuff) :).

Lucifix ::

To me čud da bi sam delal v win95 al pa win98... ker se da naštimat da je program ali igra v winxp kompatibilna z win95, win98 itd. Po mojem je neki narobe z špilom. Ko v setupu naštimam zvočno kartico in jo testiram, dela kokr se spodob :). Moti me samo en fajl (xcom3.cfg). A ti TrOn maš ta špil. Dej če maš, poglej kaj imaš notr napisan. Hvala.

Kaboom ::

svoj čas ko sem gnal winXP (občutek primerjam z udarjanjem po steni) sem uspel X-Com 3: Apocalypse zagnat direktno iz Xpjev... v windowsih je tako poimenovan dvojni klik na linku, ki je potem reštarto računalnik in zavil iz stranpoti XPjev na čisti dos in naložo vse drajvere za zvočno in potem štartal igro... kao novi autoexec napišeš za igro samo... vso srečo - igra pa itak raztura
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Lucifix ::

Hmmm sliši se zanimivo 0:) Sam preden jst to probam, a si ti tut men enako težavo kot jst? Pa vseen povej kako si naredu ta "dvojni link"? Ker jst osebno prvič slišm zanga.

Kaboom ::

ni "dvojni link" ampak "dvojni klik na linku" :D moj način kompliciranja pač 0:)

v glavnem narediš kao bližnjico do executable fajla, ki mu spremeniš windows nastavitve nekje noter je pač opcija za ms dos style pa še autoexec si lahko sam napišeš... ne vem pač ker nimam več xpjev inštaliranih...

kolko vem mi je igra vedno delala razen če sem zajebo pri sound nastavitvah... pa nekateri pomnilnik moreš imet... ne vem več ker že dolgo nisem videl...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730932 (24403) Spajky
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028632 (12066) darkolord
»

XP-jem dodatnih šest mesecev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
23320477 (12655) knesz
»

Vas prvi OS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
826119 (4546) BigWhale
»

Kako zagnati DOS igro v XPjih

Oddelek: Igre
101865 (1592) Kaboom

Več podobnih tem