» »

Kako zagnati DOS igro v XPjih

Kako zagnati DOS igro v XPjih

Povok ::

A ve mogoce kdo, kako se da to resiti.

Zahotelo se mi je namrec igranje igre Clolonization, pa je vse, kar se mi pojavi crn zaslon:'( .

leonius ::

Win XP menda več ne podpirajo DOSa v svoji osnovni zgradbi. Kak emulator pa se ziher dobi. Aja, če pa maš mogoče NTFS particijo, pa ziher na njej nič dosovskega nebo laufalo(meni ni ftelo :/).

Povok ::

Sem ze resil problem -> nasel sem verzijo za Wnidowse, ki dela.

Ce pa se ve kdo za kaksen nacin zapoganjanje DOSovskih iger v XPjih pa naj kar napise.[

bradek ::

Sem se ze jaz zafrkaval s tem... obstajajo DOS emulatorji, sam so zelo nerazviti, ponavadi ne znajo zvoka emulirat, obstaja en emulator za zvok za dos emulator itd... vglavnem frka... teoreticno pogojno uporabno, prakticno totalno neuporabno :) Naredis si particijo 700mb in si vzporedno nalozis w98 pa en boot manager gor vrzes in nimas nikol problemov :)

lp
Brad3K

Tomi ::

Kaj pa s compatibility mode?
Če se ne motim (sicer nimam nobene mašine z XP-ji), imajo Win XP pod Compatibility mode opcijo DOS.
metrodusa.blogspot.com

Balandeque ::

Men compatibility mode ni pognal še ničesar. Več možnosti je, če program poženeš v command promptu! Al pa win98 boot disketa, pa mal hecanja z driverji za DOS.. Sicer sem pa zadnjič našel en program VDMsound, ki je odlično pognal vse lucas arts avanture (ponavadi je z zvokom največ težav), vendar je demo z omejenim časom trajanja.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

jamiroq ::

hm, jaz sem stare DOS igre poganjal z Connectixovim Virtual PCjem; Trial (hint, hint >:D), lahko poberete dol tukaj.. verjetno bi se dalo tudi s kakšnim VMWareom...

smilyxx ::

KAr sem jaz slisal Xp-ji sploh nimajo dosa, temveč imajo command prompt. Tu pa pomoje gres u mapo igre cd igre.....
In ko prides v mapo napises pac ime igre npr. game.exe in za njo še /n, torej

cd igre, game.exe /n

Vsaj tako sem zagnal igro liero.
Save water.
drink beer.

Povok ::

Hm, mogoce bom preizkusil kaksen emulator (verzija za windowse se mi ni dopadla:\), ampak z njimi nimam prevec dobrih izkusenj.

Brad3K mi je dal dobro idejo, ki sem jo preizkusil in stvar se je obnesla in gre nekako takole:
Ker razparticioniranje diska (:D enostavno se moram smejati ob tem izrazu) malenkost upocasni delovanje tega, sem si igro posnel na stari disk, ki ga uporabljam za RACK, in si naredil zagonsko disketo za DOS in se tako resil vseh moznih tezav in komplikacij z zagonom -> stvar deluje 100%. 8-)
Sedaj ko hocem zaspilati kaksen stari spil enostavno igro vrzem na stari disk, vstavim zagonsko disketo, rebootam racunalnik in zadevo pozenem brez kakrsnihkoli tezav.
:P

AlienGT ::

Hja, vidim da ni nobenmu uspela kakšna zelo pametna rešitev samo z XP-ji. Men tud ne.

Sem pa zato inštaliral poleg XP-jev še WIN Me na drugi particiji, tako da če moram zagnati kakšen star DOS-ovski program pač bootam WIN Me in ni absolutno nobenega problema.

Kaboom ::

X-Com Apocalypse ki je čista dos igra sem jo igral iz WinXP (tačas ko sem jih imel) zato lahko povem samo opis kak sem to naredil na oko...

narediš bližnjico do EXE fajla igre, pa ji spremeniš nastavitve za MS Dos kjer si lahko tudi svoj autoexec napišeš, zažene razne mouse drajvere in soundblaster...

ko zaženeš bližnjico se windowsi restartajo pa grejo v navadni dos, če si pravilno napisal autoexec... poskrbi da so nastavitve za igro najbolj enostavne, torej sprobaš brez zvoka ipd...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms-DOS igre na Windows 98 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555181 (3947) Enron x86
»

Star računalnik MS-DOS igre v Windows 98 SE

Oddelek: Igre
405079 (3567) opeter
»

Programi za Win 98 in XP -Težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
161501 (1241) k4vz0024
»

Problem pri zagonu programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
221472 (1185) ToniT
»

Win XP pa dos špili

Oddelek: Pomoč in nasveti
191162 (941) chucki

Več podobnih tem