» »

Caprica

Caprica

«
1
2

snow ::

Da, da. It is here. Ok pilot je bil že dolgo nazaj, včeraj pa je bil S01E02.

Zaenkrat zanimivo dogajanje, me niso nič kaj razočarali glede na pilota.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

karafeka ::

Ja, še ena limonada na vidiku.

Phil ::

Prvi del je bil vredu, kar je za odličnim pilotom že dosežek. Samo upam da se ne bo s časom zadeva razvila v eno teen limonado.

Qcube ::

Všeč mi je, ker je posneto v stilu BSG. Kar se tiče zgodbe nisem še dokončno prepričan.

Nikec3 ::

Ok, če kdo vpraša mene, je sci fi zvrst kar se serij tiče v resni krizi:

http://www.tvovermind.com/caprica/1-6-m...

Caprica je imela, za svojo prvo pravo epizodo le 1.6 milijona gledalcev, kar je občutno manj kot BSG in pa SGU.
Letos imamo kar nekaj novih sci fi serij. Vendar pa gre vsem po vrsti slabo. Dolhouse - prkinjena, V - še bo prekinjena, SGU - povprečna gledanost, Caprica - podpovprečna gledanost. Če bo šlo tako dalje, izgleda kot da se bo obdržal samo SGU.

Očitno stil sci fi limonade le ni tako popularen. S tem mislim predvsem na V, ter Caprico.

Tr0n ::

To pa zato, ker so ti sci-fi, kot si ze omenil, limonade.

Kje je ta pravi sci-fi? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Nikec3 ::

Se strinjam in ni mi jasno, zakaj delajo take sci fi serije, če očitno (na srečo) niso dobro sprejete.

jRk0 ::

we want Firefly back!! damn u fox:S
You fuck up once, you loose two teeth.

element ::

Moram reč, da sem nad serijo razorčaran. Dogajanje se nekaj časa hudo vleče, potem cukne naprej kot furmanski konj, pa ponovno upočasni. Kultura je preveč podobna zemeljski, po cesti se vozijo z enakimi avtomobili kot mi, na tržnici prodajajo enak paradajz in hodijo v tipično ameriške šole. Saj od serije ne zahtevam, da mi servira transporterje in oprijete obleke, rad bi le občutek, da gledam civilizacijo, ki živi na 12 različnih planetih. BSG občutek pls (vzdušje tam vleče, tu je prazno). Nazaj k zgodbi. Škoda, da kamera kaže Zoe izmenično kot robota in človeka. Ni mi všeč. Saj smo gledalci spodobni doument njeno ujetost tud brez tega, da skos menja obliko. Na koncu sem imel misel, da ni čudno, da so jih Cyloni nukal. Jaz bi jih tudi. :)

Sam bi postavu dogajanje v prvo vojno s cyloni. Tu je več potenciala, ampak si očitno želijo razvit drugačen tip serije. S tem ni nič narobe, ampak do zdaj prikazano je precej ubogo. Mogoče imajo na rezervi višjo prestavo ali dve... Kmalu bo treba po sklopki, da ne bo padla sekira.

we want Firefly back!! damn u fox:S

+1

Brane2 ::

Firefly ima svoj šarm in če odštejemo par čudnih logičnih napak, je kar gledljiva.

V bistvu je bil največji minus serije pomanjkanje denarja in je bilo veliko taborniških prijemov.

Ne vidim pa, kako jo lahko nadaljujejo. Stvar je pač povedala svoje in končala.

Caprica pa je v pilotu nekaj obljubljala, potem pa to zgubila.

Preveč glupih klišejev. Softver, ki kar nekako ne morejo skopirati ( v stroju, ki so ga naredili sami ), glavna junakinja kar tako naredi svoj avatar s kopijo svoje "duše" itditd.

Hvala za tako domišljijo, je že bolje če si privoščiš kaj halucinogenega- ma kaj to, že en joint je boljša alternativa.

House se je že davno izpel, gledan je samo zato, ker so ostali tako bedni.

Ostala sta samo še "The Big Bang Theory" in pa "Two and a half men" za nasmeh ali dva, pa še ta nista Sci-Fi...

Škoda, ker so ukinili "Terminatorja", ker je bil vsaj nekaj boljši od tega crapa, čeprav je bilo tudi tam "Sci"-ja ene tolk ko vitaminov v industrijskem soku...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Nikec3 ::

Caprica je serija, ki jo bodo gledali samo gledalci BSG. Čeprav je narejena tako, da naj ne bi bilo treba poznati zgodbe BSG da bi jo razumel. Vendar pa veliko stvari kot so, himna so say we all, igra piramid, ter družina Adama, izgledajo smiselne in dobre samo za poznavalce BSG.

Prav epsko izzveni stavek: "maybe Zoey was an artist. Maybe her work will live on" vendar samo za tiste, ki so spremljali BSG, vsem ostalim je ta stavek brez pomena.

Na žalost je serija tako nastavljena, da se res lahko vleče kot limonada, vendar pa jo bom osebno spremljal saj me zanima kako so odločitve posameznikov vplivale na skorajšnjo uničenje človeštva. V primeru, da bi se Caprica obdržala, bi bilo izvrstno, če bi bila posneta še serija, ki bi se dogajala med prvo Cylonsko vojno. Opazil sem, da je bila epizoda dolga kar 46 min! Kar je za današnje razmere izjemno dolgo.

lonz ::

Točno tako. Že pri BSG se mi je zdelo, da je scenaristom proti koncu zmanjkovalo idej. Sem totalni BSG (še posebej originala) fan, ampak pilota Caprice sem komaj pretolkel v enem kosu. Sci-fi po moje rabi akcijo; drama je drugotnega pomena - ket če ne, dobiš vesoljsko santa barbaro.
Moral bi posnet Cylon wars, pa bi po moje gledanost skokovito narastla. Akcije rabimo!
...arrrrrr, shiver me timbers...

Tr0n ::

Meni je bil BSG vsec ne samo iz sci-fi vidika, ampak kot celota in zato bom Caprico vsaj se nekaj casa spremljal.

Nikec3 ::

Sicer nisem pristaš Sci Fi serij brez zgodbe in drame, vendar pa resnično mislim, da so trenutno tako časi, da bi nekaj z veliko akcije bilo uspešno. Trenutno na TV sploh ni nobene prave sci fi serije, so samo nekatere sci fi drame, ki večini ljudi niso všeč, kar se lepo vidi po tem koliko jih je že bilo prekinjenih, tiste, ki pa še trajajo pa imajo slabo gledanost.

snow ::

Ja tisto glede kopiranja na druge robote mi je bilo malo glupo. Ok lahko bi pač zadevo skopirali ampak Zoe ne bi hotela upravljat teh strojev. Ni mi tud jasno kak je Zoe tako super postreljala vse robote tam, če pa je še cela zmedena in grunta kako in kaj. Streljanje pa je bilo flawless.
Tisti avti so mi pa najbolj mim ja... neki oldtimerji.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Nikec3 ::

Hubble je posnel zanimivo sliko



Ljubitelji BSG vemo kaj je to v resnici:

Cylonska bazna ladja

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

misek ::

Še malo pa bodo pri nas...

Nikec3 ::

Se že veselim prihoda Number 6 in 8 :)):))

Tr0n ::

Oni so ze bli na Zemlji pred par 20 tisocimi leti. Ste ze pozabli? :)

Nikec3 ::

Ampak kaj se je pa od takrat dogajalo pa ne vemo. Tako da čisto možno da so si naredili ladjo in zapustili Zemljo, zdaj se bodo pa vrnili. :))

jest10 ::

Tr0n je izjavil:

Oni so ze bli na Zemlji pred par 20 tisocimi leti. Ste ze pozabli? :)

Hej ne pozabi, da so se robotki odpeljali;)

snow ::

Mal limonadasto, ampak se dogaja ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

TechBeats ::

je mal limonade ja, samo drgač je pa zelo gledljiva hitr mine cajt, dobra štorija.
AciD TriP

Nikec3 ::

Caprica ne bo preživela leta:

http://www.buddytv.com/articles/caprica...

Samo 1.1 milijona gledalcev. SGU je imel 2x več

Nikec3 ::

Ogledal sem si še zadnji dve epizodi. Moje mnenje je, da Caprica ni slaba, prevsem zadnji del je bil zelo zanimiv, saj smo lahko videli vizijo podjetja, ki se bo popolnoma skoncentriralo na proizvodnjo cylonov, videli pa smo lahko tudi odnos ljudi do Cylonov. Zna se zgoditi, če se bo serija obdržala (kar močno dvomim), da bo večina gledalcev prestopila na stran cylonov.

Zdi se mi, da ima Caprica 3 pomanjkljivosti. Premalo je povezana z BSG. Ljudje pogrešajo ladje, viperje, vesolje. Drugo je to, da je igra slabša kot pri BSG. Ne da bi bila slaba, ampak z igro Edwarda Jamesa Olmosa, Tricie Helfer in Michaela Hogana se res ne more primerjati. In tretji problem je to, da je to najbolj depresivna serija kar sem jih gledal, saj se v vsaki epizodi 10 minut cmerijo, ljudje pa bi se radi ob TV sprostili, ne pa padli v depresijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

samek ::

Ja, js tudi Tricio Helfer pogrešam, hehe. Ona je imela res dobro vlogo, sploh tisti dialogi z Baltarjem.
/dev/null

Berserker ::

Tu se cmerijo v BSG so pa vsi pijani, zadeti in zakajeni ali pa verski blazneži. Skupno imata seriji to da so pogosto bombni napadi pa namernih ubojev.

snow ::

Ona hčerka od Adame je pa tak Neo v tistem V svetu ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

karafeka ::

Ja, tale zadnji del (peti) je bil veliko boljši od prejšnjih, ampak ima še vedno preveč drame za scifi. Imam pa občutek, da se postavljajo neki dobri temelji za naprej.

Berserker ::

Bodo v caprici prikazali prvi konflikt med cyloni in colonisti in prvo vojno, ali bomo gledali kako se one god, one true skrajneži raztreljujejo ?

Nikec3 ::

Prve vojne zagotovo ne bomo videli, bomo pa videli vzroke za prvo vojno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Gregor P ::

Sam gledam ZF ravno zaradi tega, da malo pobegnem od resničnega sveta; drame imam dovolj že, če samo gledam poročila na TV. Zato si najbrž niti ne bom vzel časa, da si ogledam še eno dramo in to celo v mojem prostem času;((

Po drugi strani pa v teh ZF filmih, serijah ni nič tako pretirano fantastičnega; obdelujejo enake oz. podobne težave kot v drugih običajnih serijah, le da to počnejo v vesoljskih ladjah ter na drugih planetih:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Nikec3 ::

Gledanost Caprice na SyFy do sedaj v milijonih:

Pilot - 1.602
Rebirth - 1.411
Reins of a Waterfall - 1.128
Gravedancing - 0.976
There Is Another Sky - 1.127

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Izi ::

Pogledal vseh 5 delov in je kar zanimivo. Peti del me je precej spominjal na Matrico :D
Polovico časa se dogaja v virtualnem svetu, in Tamara Adama je vzporednica Neotu.
Enako kot Neo na začetku ni vedela, da živi v virtualnem svetu, sedaj pa je postala bog, ki ga lahko po svoje oblikuje.

Drame ni kaj dosti, imamo teroriste, ogromne eksplozije, robote, virtualne svetove, ... Nekaj malega zgodbe pa ja morajo stlačiti vmes, kako pa bi izgledala sama akcija brez zgodbe.

Kakšne posebne povezave z Battlestar Galactico še ni videti. Navsezadnje manjka še 58 let do že znanih dogodkov. 90% oseb v Caprici bo do dogodkov v BSG že umrlo od starosti, edino najstniki bodo preživeli do druge Cylonske vojne.

Sicer pa je režiser izjavil, da za razumevanje Caprice ni potrebno prav nobenega poznavanja BSG. Torej ne gre pričakovati kaj dosti korelacij z že videno zgodbo iz prihodnosti. Sicer pa režiser upa na povsem novo občinstvo, ki bo spremljalo Caprico. Medtem ko je bil BSG ozko usmerjen in namenjen predvsem moškim, Caprica cilja na široko občinstvo. To pomeni, da lahko pričakujemo nekaj več družinskega življenja in manj nasilne akcije, ki ženske menda odvrača od gledanja.

Vseeno pa se morajo držati že začrtane časovne linije.
Upam, da sem zbral prava dejstva:
- Od trenutnega dogajanja v Caprici do atomskega napada bo minilo 58 let.
- Prva Cylonska vojna je trajala 12,5 let
- Med 1. in 2. Cylonsko vojno je minilo 40 let

Če to drži potem gre time line takole:
- Daniel Graystone izdela prvega Cylona in vanj se iz virtualnega sveta prenese zavest njegove umrle hčerke Zoe.
- Vidimo že mladega in problematičnega otroka Williama Adama, ki bo čez 58 let bil komandant Battlestar Galactice.
- Čez 5 let in pol se bodo Cyloni uprli in začeli vojno z ljudmi.
- Po 12 letih in pol se s prihodom "končnih pet" vojna konča.
- Po 40 letih miru Cyloni napadejo Caprico z atomskimi bombami, začne se Battlestar Galactica 2003.

Zgodba iz leta 1978 je bila malo drugačna, prva vojna med ljudmi in Cyloni je trajala celih 1000 let, preden je Grof Baltar, ki je delal za obe strani uspel vzpostaviti navidezni mir, ki pa je bil samo vaba s strani Cylonov in Baltarja, da bi lahko napadli nepripravljene ljudi. Grof Baltar izda ljudi, in Cyloni jih skoraj uspejo izbrisati, samo Battlestar Gallactici uspe skupaj z nekaj ladjami pobegniti. Napotijo se proti 13. koloniji (Zemlja), za katero sploh ne vedo ali res obstaja. Od tukaj sta obe zgodbi podobni.

Po moje se bo cela serija Caprica dogajala v teh 5 in pol letih preden se je začela prva Cylonska vojna.
Videli bomo politično dogajanje o tem kako se je vseh 12 kolonij uspelo združiti pod eno vlado.
In spremljali razvoj likov v družini Adama in družini Graystone v realnem in v virtualnem svetu. Obe družini imata že po enega člana, ki živi samo še v virtualnem svetu.

Družina Adama:
Joseph Adama - oče, vdovec, ki je ostal sam z sinom, odvetnik, žena Shannon Adama je umrla v terorističnem napadu skupaj z hčerko
William Adama - eden glavnih likov serije, sin, bodoči poveljnik Battlestar Gallactice
Tamara Adama - hčerka, umrla v terorističnem napadu, živi v virtualnem svetu
Sam Adama - brat, izterjevalec in plačani morilec kriminalnega sindikata
Ruth - snaha, mama od Shannon, gospodinja Adamsovih, skrbi za ohranjanje Tauranske tradicije

Družina Greystone:
Daniel Graystone - oče, znanstvenik, direktor Graystone Industries, izumitelj Holobanda in Cylonov
Amanda Graystone - mama, uspešna kirurginja, odločila se je priti do dna resnici o hčerki Zoe
Zoe Graystone - glavni lik serije, umrla v terorističnem napadu, postala prvi Cylon, osrednji lik serije

Lacy Rand - eden glavnih likov serije, najboljša Zoeina prijateljica, članica skupine "Soldiers of the One"
Clarice Willow - visoka svečenica Athena, ravnateljica Athena akademije, možna voditeljica skupine "Soldiers of the One"

Teh 10 likov bo kot kaže krojilo zgodbo serije.
Kljub temu, da naj bi poskušali narediti zgodbo privlačno tudi za ženske nimamo preveč oseb na kupu in zgodbica je še vedno precej lahkotna, kot se za Sci-Fi spodobi :D

Berserker ::

Od tega se polovica naštetih ziher raztreli.

Nikec3 ::

Po najboljši epizodi do sedaj, je prišel velikanski padec v zanimivosti z novo epizodo Know Thy Enemy. V tej epizodi se praktično ni zgodilo nič novega, kot se je v prejšnji epizodi. Zdi se mi, da je bil to nekakšen filler.

Berserker ::

Kako se vam je zdel nov del ?

Brane2 ::

Brezveze.
On the journey of life, I chose the psycho path.

snow ::

Konec je bil kul, ko je Daniel robotu rekel/vprašal: "Zoe?" ;)

Drugo je bilo res mal brezveze.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Nikec3 ::

To me je pa resnično presenetilo. Caprica je imela namreč gledanost zadnje epizode 1.5 milijona

Berserker ::

Heh v 8. epizodi pa ga kr z mercedezi serjejo.

Gregor P ::

Jaz resnično ne vem za koga delajo to serijo? Na kateri spekter gledalcev pravzaprav ciljajo? Vse skupaj zgleda bolj kot kakšen eksperiment z gledalci:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Se zdaj mi ni cisto jasno, kaj zelijo s to serijo povedat. It's getting kinda boring.

Izi ::

Enaka vprašanja so se pojavljala skozi celotno BSG serijo. Zakaj nosi Billy enako kravato, kot jih nosimo na Zemlji? Zakaj vozi Starbuck enakega Hummerja, kot ga vozimo na Zemlji?

Tukaj je produkcijski oblikovalec serije razložil, zakaj uporabljajo brand znamke avtomobilov: The New York Times: Old Cars Add Character to Science-Fiction Series
Kar se zgodbe tiče je tistim, ki so gledali BSG jasno, zakaj imajo tako tehnologijo na Caprici. Je treba poznati celotno zgodovino BSG, kako je Caprica časovno povezana z Zemljo. Zemlja je 13. kolonija.
Kdor ni spremljal BSG pa samo par besed. Dogajanje na Caprici se dogaja v času pred sedanjim dogajanjem na zemlji. Vsa tehnologija iz Caprice je bila sčasoma prenesena na Zemljo. Ljudje na Caprici so v bistvu naši predniki. Za več pa je treba pogledati BSG.

Osebni oblikovalčevi razlogi za mešanje mešanje moderne in retro tehnologije, pa so razloženi v gornjem linku iz New York Timesa.
Glavno dejstvo je verjetno, da se je že v BSG močno prepletala stara tehnologija z moderno vesoljsko tehnologijo. Naprimer intercom s katerim se pogovarjajo na Galactici je dobesedna kopija intercoma naših ladij (morskih) iz leta 1940...
Drugi razlog je, oblikovalčeva ljubezen oz. strast do starih avtomobilov. Zato so tudi avtomobili na Caprici večinoma modeli prejšnjega stoletja.
Izbral pa je neameriške modele, da bi imeli Ameriški gledalci občutek, da gre za nek tuj planet :D

Sedaj ko poznamo oblikovalca, lahko rečemo, da bo celotna Caprica nekakšno prepletanje starih Gangsterskih filmov in pa znanstvene fantastike.

Meni se zdi kar posrečeno. Serijo z veseljem spremljam.

Nikec3 ::

Po ogledu zadnje epizode sem ravno pred tem, da končam z gledanjem. Po epizodi v kateri je Daniel Graystone napovedal serijsko delanje U-87 sem mislil, da se bo začelo kaj dogajati. Odločitve, ki bi imele na prihodnost velik vliv. Namesto tega pa se dogaja to, da Adama 3 epizode hodi po V-svetu, da končno pride v bar kjer ne najde svoje hčerke. Daniel Graystone pa bo verjetno porabil celo sezono, da bo dokazal, da je Zoe v U-87. Škoda, ker je serija imela velik potencial, zdaj pa skoraj zagotovo ne bo dobila druge sezone. Je pa to vsaj za SGU dobra novica.

Lonsarg ::

Battlestar Galactica je imela to prednost, da se je začela z atomskim napadom in je torej takoj bila akcija. Caprica pa se dogaja v timelanu, ki pa ni tako zanimiv z stališča akcije. Bolj je zanimiv s stališča filozofskih vprašanj o virtualnem svetu, umetni inteligenci itd. Kar je očitno manj zanimivo za veliko večino gledalcev, ki preferirajo akcijo.

Battlestar galactica je kasneje uspela združit in akcijo in ta aspekt, morda bo uspelo tudi Caprici. Ker pač nekaj akcije more biti.

tattoo ::

Izi je izjavil:


Kar se zgodbe tiče je tistim, ki so gledali BSG jasno, zakaj imajo tako tehnologijo na Caprici. Je treba poznati celotno zgodovino BSG, kako je Caprica časovno povezana z Zemljo. Zemlja je 13. kolonija.
Kdor ni spremljal BSG pa samo par besed. Dogajanje na Caprici se dogaja v času pred sedanjim dogajanjem na zemlji. Vsa tehnologija iz Caprice je bila sčasoma prenesena na Zemljo. Ljudje na Caprici so v bistvu naši predniki. Za več pa je treba pogledati BSG.


Gledal sem BSG, in če se prav spomnim je bila že ena Zemlja pred Caprico, potem pa je prišla ta naša Zemlja - na koncu serije. Torej po tem takem, bi mi morali bit Zemlja 2 ;) Imam prav, al sem kaj zamešal?

Izi ::

Zemlja je bila vedno samo ena, tale naša, na kateri živimo sedaj.
Zgodba pravi takole:
Na začetku je bilo v vesolju 13 človeških kolonij. 1 kolonija je odšla živet na planet Zemlja že precej preden se je serija Caprica sploh začela. Kaj se je zgodili s 13. kolonijo ni nihče vedel in sčasoma je vse skupaj z obstojem planeta Zemlja postalo nekakšen mit. Vsi zapiski in zemljevidi so se zgubili in nihče ni niti vedel kje Zemlja sploh je. Večina sploh ni verjela, da obstaja.

Ostalih 12 človeških kolonij pa se je povezalo v združenje imenovano "Twelve Colonies of Man" ali pa tudi "Twelve Colonies of Kobol", ker so jo ustanovili ljudje s Kobola, ki velja za rojstni planet vsega človeštva.
V teh 12. kolonijah je skupaj živelo 50 milijard ljudi. To sedaj gledamo v seriji Caprica.
Uradni jezik v vseh kolonijah je bil Angleščina, čeprav so v nekaterih kolonijah govorili drugačne jezike. Zemlji pravijo Terra v enem izmed teh jezikov, Tauronci pa so govorili Antično Grščino. Tudi različne vere so imeli.

Ko so Cyloni napadli teh 12 kolonij je preživelo samo 50 tisoč ljudi, ki so se z vesoljskimi ladjami pod vodstvom Battlestar Galactice odpravili na pot iskanja 13. kolonije in izgubljenega planeta Zemljo. Tukaj se začne serija Battlestar Gallactica.

Po dolgih pripetljajih je bila Kara tista, ki ji je uspelo razvozlati koordinate izgubljene Zemlje iz tiste pesmi, ki jo je slišala Kara in tistih Finalnih 5 Cylonov. Na Zemlji so takrat že živeli ljudje ampak so bili še popolnoma nerazviti, naokoli so skakali z sulicami in oblečeni v živalske kože.
Ostanke popolnoma uničenega vesoljskega ladjevja pa so usmerili v Sonce. Vsi preživeli iz 12. kolonij skupaj z preživelimi Cyloni pa so se nato naselili na Zemlji.
To je celotna zgodba. Upam, da nisem kaj pomembnega zamešal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

tattoo ::

1. kolonija je šla živet na planet Zemlja - Kako so šli tja živet, če pa človeška družba na Zemlji še nerazvita?

Kaj je s tistim planetom, ki so prvo mislili da je Zemlja pri BSG in je bil popolnoma radiokativno uničeni?

Kdo ali kaj za vraga je Kara - je kje pojasnjeno, zakaj je našla svoje truplo v tistem letalu?

Torej smo mi pol Cyloni in pol ljudje? Mar se nam med sexom rdeče sveti hrbtenica? (to zadnje je za šalo:))

Avenger ::

Men je vedno hecno kako rešijo zagato z jeziki. Če je uradni jezik Angleščina... je še vedno nemogoče da bi bil to jezik v isti obliki - če bi današnjega Londončana poslal samo 600 let nazaj, se ne bi mogel sporazumevat drugače kot z rokami.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549865 (232) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284093 (176) oo7
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146303 (11639) vostok_1
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511795 (9950) yoco

Več podobnih tem