» »

Semafor - RDEČA luč

Semafor - RDEČA luč

tadvet ::

Zanima me, če se to dogaja le meni ali tudi večini ljudi. Namreč, v 95% mojih prihodov na semafor je na njem rdeča luč. Čisto naključje ?, ali je rdeča luč dlje časa prižgana od zelene ?

Gandalfar ::

Kako pa to preverjas? Mas kaksne resne empiricne podatke v kaksni tabelci?

BALAST ::

To pomeni da v 95% opaziš rdečo luč, v 5% pa ne?

Jaz se vozim v Kr. pa je cca 10 semaforjev in vedno čakam na vsaj treh, pa čeprav imam dobre reflekse in pospeške.:D
Medtem ko na poti v Lj. niti ne štejem semaforjev.

Jebiga, take pomisleke dobiš, ko že res zamujaš kam.

TOP ::

Pejdi prej na pot,pa te tole ne bo motilo

tadvet ::

Sej stvar me sploh ne moti. Zdi se mi le zanimivo, da je skoraj vedno na semaforju rdeča luč. Kamorkoli pač pridem.

Gandalfar ::

"skoraj vedno" .. kako pa ves da ni to problem selektivnega spomina?

jurre ::

hja, ponavadi je res tako, kot pravis ceprav se mi zadnje case obcasno userje kaksen zeleni val. Pozno popoldan in ponoci je boljse, ker vidis semafor iz stranke ceste in temu primerno upocasnis/pospesis, ko vidis da gre tisti na rdeco, ves da bo pri tebi zelena. In potem me folk trapasto gleda kako sem vedel da bo zelena?

Ponavadi je pri meni murphy: ko se ti mudi, bo na vsakem semaforju rdeca. Ko imas prevec casa/hoces en sms poslat/nekoga poklicat/poiskat CD ali karkol se ti bo takoj prizgala zelena.:D

V Kranju pa res zmeraj nekje pades na rdeco, ce vozis cez omejitev se izmuznes eni rdeci pa pades na naslednjo. Vecinoma imam ze itak nastudirane, fajn je pa tam kjer so timerji gor da vidis kok imas casa (pa se to nekateri kar spijo ko je zelena:|)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

donfilipo ::

Obstajajo daljinci. Psychic:) Potem bom imel same zelene. Dela tehnika. Edini semafor ki ni ubofal je pa kolega odšraufal:)
Za spoznavanje daljinskih in jedi tehnik priporočam ogled filma: The man who stare at goats:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

šernk ::

meni se to dozdeva le na dveh semaforjih. zgradili so novo obvoznico za Solkan in na njem postavili 2 semaforja, ki sta na senzorje...in hudič ne vem če sem se do sedaj 20x prepeljal skozi obe zeleni (grem pa vsaj 4x tedensko tam mimo, zgrajeno je pa hmmm kakšni 2 leti sedaj). ker je na senzorje me še toliko bolj moti, posebej v nočnih urah...enkrat mi je ob 5:30 zjutraj stara ženica preklopila na rdečo luč, da gre čez cesto (takrat sm res mislu da semafor odrežem spodaj ven >:D), ali pa se vedno najde kak avto, ki ravno takrat pride, tako da tista dva zaporedna semaforja sta postala znana kot zakleta zame.

Drugje pa itak, če uloviš zeleni val si skozi celo mesto brez se ustavljat, le vedet moraš kakšno hitrost moraš imeti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlackHole ::

Sej stvar me sploh ne moti. Zdi se mi le zanimivo, da je skoraj vedno na semaforju rdeča luč. Kamorkoli pač pridem.

The Truman Show? :)
LP Marko

rdecaluc ::

Like če greš vedno ob isti uri, potem je tudi verjetnost da boš naletu na semaforje enaka. Pejt mal kasnej, al pa mal prej.
Est modus in rebus. ,typos

Avenger ::

Zdajle se ne spomnim točno katera cesta je bila, če se ne motim, Zaloška, ampak na njej so kaki 4 semaforji in so imeli, ali pa imajo, rdeči val, ampak dobesedno, ko se pripelješ do naslednjega, je že rdeč. To velja, če se voziš po omejitvah, če pa pospešiš na 70 ali več, imaš same zelene. Lepo je v naši domovini prometni tehnik bit... :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gandalfar ::

a pa si pomislil, da so morda rdeci zate, ker je iz drugih strani proporocionalno vec prometa?

msjr ::

Rdeča luč je dlje prižgana od zelene, ker ne moreta biti odprti dve smeri naenkrat.

Recimo, da imamo križišče, na katerem zelena v obe smeri (smer A, smer B) gori 30s.

Interval gre takole (časi so približni):

1) jeee, zelena
- smer A zelena 30s
- smer B rdeča 30s

2) fak, ne bom ujel semaforja
- smer A rumena 5s
- smer B rdeča 5s

3) že spet rdeča
- smer A rdeča 1s
- smer B rdeča 1s

4) ah ta rdeča
- smer A rdeča 3s
- smer B rdeča + rumena 3s

5) bemu spet rdeča
- smer A rdeča 30s
- smer B zelena 30s

6) dejte se že spelat iz križišča (še vedno rdeča)
- smer A rdeča 5s
- smer B rumena 5s

7) ajde ajde, gremo že...
- smer A rdeča 1s
- smer B rdeča 1s

8) ma ta baba v golfu spet mečka...
- smer A rdeča + rumena 3s
- smer B rdeča 3s

Šele zdaj smo spet na 1. točki...

Seštejmo čase iz smeri A:

- zelena 30s
- rumena 5s
- rumena + rdeča 3s
- rdeča 40s

se pravi: zaprta smer 48s, odprto 30s

Če malo zaokrožimo zelena gori 65% časa, se pravi je možnost da naletiš na rdečo dosti večja, kot da bi naletel na zeleno luč. Če si pozoren na to (recimo če se ti mudi) se sploh zdi, da večalimanj gori samo rdeča luč.

Avenger ::

Hm, ja, ampak bistvo je v tem, da bi se dalo po določenih cestah, ki so recimo glavne in na katero se preko križišč priključujejo stranske, intervale preračunat tako, da bi po tej glavni cesti pri hitrosti točno 50 km/h na vsak semafor prišel ob točno istem času - recimo da si na prvega prišel, ko bo zelena gorela še 5 sekund, bo nato še na vsakem izmed 4h naslednjih križišč zelena z ostankom 5 sekund. A bi blo to res nemogoče? Vem da takele račune hudo prekrižajo križišča, ki odprejo zelene za zavijanje posebej. Ampak na ostalih bi pa šlo tako, ne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

AtaStrudl ::

Problem je tudi "selektivni spomin". Zelena se ti pac ne vtisne v spomin, ker peljes dalje - rdeca te pa ujezi, pa tudi dalj casa jo gledas in se bolj usede.

T0RN4D0 ::

Mi smo dobil semafor na senzorje in ma 4 rdeče ko ni nikogar. Kar je dobro, saj kdorkoli pride dobi takoj zeleno brez da bi blo treba še rumeno čakat :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gregor P ::

Pozno popoldan in ponoci je boljse, ker vidis semafor iz stranke ceste in temu primerno upocasnis/pospesis, ko vidis da gre tisti na rdeco, ves da bo pri tebi zelena. In potem me folk trapasto gleda kako sem vedel da bo zelena?
Taki ste nevarni ker prehitro pripeljete v križišče oz. sploh ne ustavite, ampak celo še pospešite in lahko pride do nesreče; npr. kakšen pešec, ali kolesar hoče ravno še ujeti njegovo zeleno, ali pa nekdo misli, da ker imate vi itak še rdečo, bo izkoristil moment ipd. to sicer ne pomeni, da soudeleženec v nesreči ni sokriv:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Avenger ::

Ja, pri takih manevrih, kjer predvidevaš semafor itd, je treba bit hudirjevo previden. Vedno imam v glavi to, da bo vsake toliko nekdo poskušal zavijat levo pred tistimi, ki bodo speljali naravnost. Če sta oba enako hitra bo krešnilo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Scorpia ::

Tukaj v slo imamo res mal smotano narejene semaforje, ljubljana pa sploh da ne govorim. Na zaloški se voziš 40 imaš zeleni val, ali pa hitrejša varianta 70-80. Celovška pa je itak vsa zmešnjava, od šentvida do obvoznice me zmer pred mercatorjem ustavi. Od tam naprej pa vsako križišče dobiš pred nosom rdečo. V Beogradu pa imaš res lepo zeleni val, po še 5 pasovno ceste prilagodijo gužvi, tako da zjutraj sta tri v center rezervirana, popovdan pa obratno. Če bi to tukaj naredili bi imeli katastrofo.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rdeča luč

Oddelek: Na cesti
203082 (543) Tidule
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26092838 (81241) fosil
»

Sistem za detekcijo prevožene rdeče luči je mogoče zlorabiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5910209 (7715) poweroff
»

Ponovno utripajoča zelena?

Oddelek: Loža
362612 (1816) Roadkill
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18813657 (10128) BigWhale

Več podobnih tem