» »

Slovenski politiki, ki jih spoštujete

Slovenski politiki, ki jih spoštujete

«
1
2 3

T-h-o-r ::

ali imamo slovenci spoštovanja vredne politike, ali samo trop butastih ljudi, ki so v življenju failali in jim ni preostalo nič drugega, kot politika?

od vseh, ki so bili v zadnjem času na sceni spoštujem:

- Guliča
- Viranta
- Gantarja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IceIceBaby ::

Ni nujno, da so failali in jim ni preostalo drugega. Mislim, da moraš biti precej sposoben, da lahko opravljaš delo poslanca, ministra... Sem pa prepričan, da noben od politikov ne dela v korist družbe. Ne zato, ker bi bili hudobni, ampak ker je sistem narejen tako, da je sam sebi v namen.

Kot politika ne spoštujem nikogar. IMHO so vsi samo v breme in povsem nepotrebni.

Oddin ::

Mi nimamo spoštovanja vrednih politikov. Imamo trop ljudi ki pa niso butasti pošteni pa tudi ne. Vlada se pri nas ukvarja zgolj sama s sabo. Sami sebi odrejajo bonitete položaje plače.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Nagi Bator ::

Uh, res rabis povecevalno steklo, ma eh, mikroskop da najdes taksne.
Ampak, ko si ze omenil Guliča, njemu bi dal tocko brez vecjih zadrzkov.
Problem je v tem, da pametni ljudje danes ne gredo vec v politiko.

T-h-o-r ::

seveda ne, ker bi delali s svojo pametjo, ne pa tako, kot jim predsednik stranke reče
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mr.B ::

seveda ne, ker bi delali s svojo pametjo, ne pa tako, kot jim predsednik stranke reče
Ha ha ha ha , Ha ha ha ah , HA HA HAAA ha , veš

Veš Pahor je imel s tem probleme, pa se verjetno še vedno po glavi tepe, pa naš Karl, je imel, morda ima še kak problem...

PRoblem je da se pri nas v politiki preveč krade, in vsak hoče imeti svoj lonček ne glede v kateri stranki je, oziroma katerega prepričanja je.

PRoblem je recimo samo forum 21, poglej katere cvetke so se, ali se , so bili oziroma so člani.

Še hujši problem je tudi ta, da te ti. tvoji za Jebe***, ne uni drugi, torej ne moreš se zanašati niti na svoje, da te nebi nategnili...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c0dehunter ::

Svoj glas dam nekdanjemu ministru Virantu in sedanjemu Lahovniku.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Super Sonic ::

Ma ne vem. Jaz bi rekel, da so vsi zanič. Zato me pa ni na volitve.

In vsak, ki čuti podobno, bi moral storiti enako.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

solatko ::

Saj nas je kar precej takih - poglej volilno udeležbo.

sidd ::

@Super Sonic: napaka....če se že ne moreš odločiti, pač obkrožiš vse kaj je na volilnem listu :)
Skrajni primer voliš nekoga, ki veš da ne bo dobil več kot 1%....najslabše je ne iti na volitve. Če ne greš, nimaš potem nobene pravice se pritoževat.
Da ne bom popolnoma ot:
Moj glas ne gre nobenemu :)

Ja, precej...zato pa je takšno stanje kot je.
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

donfilipo ::

Tudi sam spadam med pasivne nevolilce:|
Če je kje kak nadebuden sodobno razmišljajoč politik, lahko s pomočjo anket med pasivci naredi novo agendo. Kar sem dosedaj prebral v tem temi ne bo imel malo podpore!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

mtosev ::

jaz bom napisal tiste katere nikakor ne prenesem: Cvilk, Rop, Rupar, Golobic, Cukjati, Srot

klasa zase Z J P. je saj smesen. mene lahko vedno nasmeje. +1 za entertament.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

;-) ::

Ja Jelinčiča, samo kot človeka ne kot politika.

hendriks ::

Gregor Virant, Žiga Turk, Matej Lahovnik

imallears ::

Virant, Čokolešnik, Žerjav. To so pa mislim, da tud vsi težkokategorniki. Ostali, ki pa bolj stojijo ob strani pa so npr. Irma P. Krebs, Miklavčič, Turk, Gulič ...

Te nekako spoštujem (ja vem Čokolešnik... nisem si mogel pomagat). Pa mogoče bi se še kdo našel, morda pa tudi česa o teh vrlih politikih ne vemo.

"Ja Jelinčiča, samo kot človeka ne kot politika."

Ja tu pa ne vem kaj naj si mislim. Obvlada drugac ja, jes bi tud, sam nism za te fore. Smejim se ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: imallears ()

vasquez ::

Glede na to kaj je preživel v življenju, Jože Pučnik. Ni bil lep kot Borut Pahor in ne karizmatičen kot Zoran Janković, a mu oba ne sežeta niti do kolen.

Btw, njegove stranke doslej še nisem nikdar volil.

Samuel ::

Na žalost že pokojnega Janeza Drnovška (bi ga zdele v krizi rabili), pa recimo Jankoviča.

Ostalo je daleč zadaj.

JanezH ::

1. Lahovnik
2. Žerjav

Poldi112 ::

Katarina Kresal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

USS Liberty ::

ALEŠ PRIMC

On je edini slovenski politik, ki ga v zadnjem času spoštujem... Človek ima hrbtenico, da se upa javno postavit proti zelo močnemu homoseksualnemu lobiju in naši zblojeni levi oblasti, ki dela za interese homoseksualcev...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

donfilipo ::

USS_NImitz>> da se upa javno postavit proti zelo močnemu homoseksualnemu lobiju in naši zblojeni levi oblasti, ki dela za interese homoseksualcev

Če sem iskren, se mi zdi, da brez nekaterih skitih homoseksulacev v politiki, ne bi bilo takega zaleta. Pomeni, delajo spet in predvsem tudi za lastne interese. ALEŠ PRIMC, pa je tako malo znan, da moram kar brskati:) Morda ima človek poštene namene. Ali pa je pokvarjen. Let us see8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ted ::

Spoštujem vse slovenske politike ker spoštujem vse ljudi. Vsak človek si spoštovanje zasluži že zato ker je človek :) . Seveda pa tudi v svetu politike nekateri izstopajo s svojimi dosežki in vlogami. To so zagotovo vsi dosedanji predsedniki vlad in republike (morda z izjemo Toneta Ropa, kot predsednik vlade pač ni izstopal ne s svojimi dejanji in z dosežki), zraven pa še marsikateri nosilec javnih funkcij, tudi nekateri ministri recimo.

Kdo si pa zasluži največje spoštovanje? Vsak slovenec, ki zjutraj zgodaj vstane, gre v službo in trdo dela da preživi družino - zato pa dobi (pre)nizko plačo od katere mu še država vzame velik oz. vedno večji del. Pa kljub temu vztraja in upa, da bo drugo leto bolje.
Mah...

solatko ::

Spoštujem vse pokojne politike - te sigurno ne bodo več delali škode narodu.

opeter ::

Ivan Kramberger - žal nikoli ni dočakal, da bi postal "politik".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Vsekakor Drnovšek, Virant, Lahovnik, v zadnjem času tudi Irma.

mojsterleo ::

spostovanje in politik v istem stavku. a je to sploh mogoce?

Thomas ::

Seveda je mogoče. Jaz recimo ne spoštujem nobenega komunalca. Nobenega.

Ampak ni rečeno, da kdaj ne bi katerega začel spoštovati.

Nekater politike kar spoštujem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PaX_MaN ::

Vseskozen rešpekt?
Niti ne.
Po sinusu gre, če hočete.

mtosev ::

jaz bom napisal tiste katere nikakor ne prenesem: Cvilk, Rop, Rupar, Golobic, Cukjati, Srot

klasa zase Z J P. je saj smesen. mene lahko vedno nasmeje. +1 za entertament.

pozabil na Turka katerega ne prenesem niti 1%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

T0RN4D0 ::

Ene dva mogoče kot komedijanta, Jelinčiča in Erjavca. Sta me en parkrat vsaj uspela nasmejat, kakšne druge koristi od politikov tako še nisem opazil
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tear_DR0P ::

lepo da pišete koga spoštujete, dajte napisat še zakaj - tako kot se je potrudil Nimitz :) sicer mi njegov argument ni všeč, ampak od njega težko pričakujem drugačnega
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Če prav berem je Aleš Primc filozof, zaposlen pa na Ministrstvu za kmetijstvo.

Se strinjam, da je spoštovanja vredno, da se filozofu uspe zaposliti in celo delati na področju kmetijstva. :D
sudo poweroff

mainman ::

Ne spoštujem nobenega. Spoštovanje si mora vsak posameznik zaslužiti. Trenutno to ni naredil še nobeden politik in zgleda da še ne bo dolgo. Mnenja o posameznikih pa ne bom pisal ker bi me verjetno zaprli če bi vse napisal.

Poldi112 ::

>lepo da pišete koga spoštujete, dajte napisat še zakaj

Katarina, ker je ena redkih, ki ima jajca, da zapira sramotna poglavja slovenije, kljub temu, da so politično precej nehvaležna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BALAST ::

Mnenja o posameznikih pa ne bom pisal ker bi me verjetno zaprli če bi vse napisal.


Kaj ti to resno? Potem bi bila 3/4 populacije na slovenskih novičkarskih straneh že zaprta.

_marko ::

Virant.

Drugače pa je tale Primc idiot.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Doman ::

Jelinčič, ker je drugačen politik, ima jajca in je domoljub, za razliko od drugih politikov (pa jaz nimam nobenih slovenskih korenin)

Drnovšek (RIP), ne rabim sploh komentirat...

krneki0001 ::

Ga ni politika, ki bi ga volil ali spoštoval. Vsi so gnoji in vsi so lopovi, eni veliki drugi mali, ampak še vedno lopovi.

Počas bo treba narest, da bodo tisti, ki bodo hoteli voditi državo, to delali prostovoljno za neko nagrado. Če bo dobro delal, jo bo dobil, če bo slabo delal, bo odpadel ko knof od gat.

solatko ::

nebivedu - Ne opažaš, da se s politiko ukvarjajo predvsem tisti, ki so drugače nesposobni preživet in pa tisti, ki bi si radi napolnil lastni proračun.

krneki0001 ::

Opažam, ampak to bo treba spremenit, če hočemo ljudje vsaj kolikortoliko normalno živet. Tile idioti na ablasti bi nam radi pobrali vse kar imamo, pa še nebi bili zadovoljni.

brane01 ::

vse, ki so že pokojni....ti pač ne morejo več krast. vsaj tok so bli usmiljeni do naroda, da so prej šli na oni svet

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brane01 ()

solatko ::

nebivedu - Misija nemogoče.
Ljudem so vedno bili všeč razbojniki.

Karaya 52 ::

Janez Bleiweis, oče naroda, prejšnji režim ga je iz zgodovine popolnoma odstranil:

Bleiweisova politična kariera se je začela s Kmetijskimi in rokodelskimi novicami, torej leta 1843. Po mnenju Vodopivca (2006: 49) je bil fiziokratsko in razsvetljensko usmerjen konservativec. Zavrnil je ilirizem, ki ga je imel za nesprejemljivi separatizem. Prav tako je nasprotoval konstruiranju panslovanskega jezika, ki ga je imel za »lunin jezik«. Do revolucije in naglih sprememb je imel negativen odnos. Zagovarjal je legitimizem, nasprotoval revoluciji in nagli nasilni odpravi fevdalizma. Rešitev kmečkih težav je postavljal v roke »pravičnega« cesarja. Zavzemal se je za mirno in ubogljivo čakanje na izboljšanja, ki jih bo prinesel čas. Obstoj in razvoj slovenskega naroda je videl le v okviru habsburške monarhije. Nad idejo Zedinjene Slovenije sprva ni bil navdušen. Smatral je, da je preradikalna in da Slovenci za njeno uresničitev nimajo »dušne moči«. Kasneje je svoje mnenje spremenil in organiziral zbiranje podpisov za peticijo, v kateri je bila omenjena tudi Zedinjena Slovenija. Na taboru v Vižmarjih, dvajset let kasneje, je poleg tega v govoru izrazil zahtevo po Sloveniji. ...

...V svojem političnem in uredniškem delu se je zavzemal za izobraževanje ljudstva, za preobrazbo kmeta, obrtnika in meščana v gospodarsko sposobnega, nacionalno zavednega in politično trdnega človeka. Do novosti je bil sprva nezaupljiv, a jih je podprl, če so se obnesle. Geslo Novic in verjetno tudi njega je bilo: »V diru časa utone, kdor z njim ne plava.«


Za vse tiste ki začnejo zgodovino z 22. junijem 1941.

noraguta ::

marka breclja
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

nebivedu - Misija nemogoče.
Ljudem so vedno bili všeč razbojniki.


Ja, treba bo konkretno v možgane ovcam poseč in jim malo spremenit neumno mišljenje in obnašanje. Pa bo potem lažje živet. Do takrat pa je očitno bolje bit lopov, kot pa pošten človek. Sicer ne smeš preveč, ker končaš kot tajkun, ne smeš pa premalo, ker potem se ti upajo težit. Ravno prav, da te pustijo pri miru, ker se te bojijo in ne preveč, da se ovcam ne zaserješ.

T-h-o-r ::

Janez Bleiweis, oče naroda, prejšnji režim ga je iz zgodovine popolnoma odstranil:

Bleiweisova politična kariera se je začela s Kmetijskimi in rokodelskimi novicami, torej leta 1843. Po mnenju Vodopivca (2006: 49) je bil fiziokratsko in razsvetljensko usmerjen konservativec. Zavrnil je ilirizem, ki ga je imel za nesprejemljivi separatizem. Prav tako je nasprotoval konstruiranju panslovanskega jezika, ki ga je imel za »lunin jezik«. Do revolucije in naglih sprememb je imel negativen odnos. Zagovarjal je legitimizem, nasprotoval revoluciji in nagli nasilni odpravi fevdalizma. Rešitev kmečkih težav je postavljal v roke »pravičnega« cesarja. Zavzemal se je za mirno in ubogljivo čakanje na izboljšanja, ki jih bo prinesel čas. Obstoj in razvoj slovenskega naroda je videl le v okviru habsburške monarhije. Nad idejo Zedinjene Slovenije sprva ni bil navdušen. Smatral je, da je preradikalna in da Slovenci za njeno uresničitev nimajo »dušne moči«. Kasneje je svoje mnenje spremenil in organiziral zbiranje podpisov za peticijo, v kateri je bila omenjena tudi Zedinjena Slovenija. Na taboru v Vižmarjih, dvajset let kasneje, je poleg tega v govoru izrazil zahtevo po Sloveniji. ...

...V svojem političnem in uredniškem delu se je zavzemal za izobraževanje ljudstva, za preobrazbo kmeta, obrtnika in meščana v gospodarsko sposobnega, nacionalno zavednega in politično trdnega človeka. Do novosti je bil sprva nezaupljiv, a jih je podprl, če so se obnesle. Geslo Novic in verjetno tudi njega je bilo: »V diru časa utone, kdor z njim ne plava.«


Za vse tiste ki začnejo zgodovino z 22. junijem 1941.


to je navadna laž, nihče ga ni odstarnil iz zgodovine
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PaX_MaN ::

Ja, treba bo konkretno v možgane ovcam poseč in jim malo spremenit neumno mišljenje in obnašanje.

Ja pizda, jel'te jih prijavljat ustreznim inštitucijam namesto po forumih klatit pavšalne obtožbe o kraji!
U pičko mater, no!

Karaya 52 ::

T-h-o-r> to je navadna laž, nihče ga ni odstarnil iz zgodovine

Celotno desnico so po 2SV odplaknili. Ostala je kakšna spominska plošča na privatni hiši. Ulice, kipe, vse menjali s partijskimi pisatelji dvomljive vrednosti: Bevk, Voranc, Miško Kranjec z izpadi antisemitizma... Cankarja in Tavčarja po drugi strani napihnili do onemoglosti. Krek, Ziljski kot da niso obstajali.

Lion29 ::

zelo smesno mi je, ko folk vsevprek pljuva po politikih in jih oznacuje kot golazen predvsem kot kradljivce

ampak vsakemu svoje.. ce so veseli in uspejo tako zatreti svoje frustracije potem pa kar...

sam bi omenil naslednje

virant
lahovnik
zerjav
jansa
zver

:) lol, kot da bi zelel izspostaviti celotno prejsnjo garnituro:)

drugace pa se s politiko ne ubadam prevec, ker mi zaenkrat ni hudega... zal imamo samo taksne opcije (stranke) na razpolago, da nikakor ne podpirajo v celoti mojih idej/vrlin... vsaka opcija jih delno pokriva, nobena v celoti... tak da pol se izbira glede na osebne preference (osebe na celu stranke) in mota: izberi tisto kar bo naredilo cimmanj skode :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

solatko ::

PaX_MaN - Kako jih boš pa prijavil, misliš, da se javno hvaljo kako kradejo. V SVN ni dosti tistih bogatašev, ki bi bogastvo pridelali z delom. Večina jih je izkoristilo slabo zakonodajo ob lastninski preobrazbi, z denacionalizacijo (vrnjeno je bilo brez bremen, tudi premoženje, ki je bilo leta 1941 80% pod hipoteko) in z delom za državo (kjer so pa glavni povezovalci ravno politiki).
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci, ki kradejo. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12225311 (19409) otago
»

Odštevanje do padca trenutne vlade (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1974146074 (96924) krneki0001
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16625029 (20840) noraguta
»

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča - 2. del (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39721123 (12061) donfilipo
»

Pipin odprti termin: Elektronska demokracija

Oddelek: Novice / Kiberpipa
293616 (2721) Daedalus

Več podobnih tem