» »

Odštevanje do padca trenutne vlade

Odštevanje do padca trenutne vlade

««
«
1 / 40
»»

mtosev ::

Jaz mislim da so odpisani in da lahko zacnemo dneve odstevat do padca vlade.

se kdo podobnega mnenja da so jim steti dnevi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: Primoz ()

Mr.B ::

NLB : Čigava je to banka ? LDS oziroma ta levih, je pa kao državna.
Golubič : Danajšni nadzorniki naj odstopijo ? koa so oni krivi, tisti ki pa so zadeve podpisovali pa niso krivi, ups samo iz naše stranke so...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

djordjevic ::

Trenutno stanje je sicer daaaaaleč od optimalnega, se mi pa vseeno zdi bolano s privoščljivostjo pričakovati politično krizo, ko smo globoko v dreku gospodarske. To lahko počne samo človek, ki živi v oblakih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

itak37 ::

Zakaj pa ne zahtevajo kazenske odgovornosti članov nadzornega sveta? Če so jim izplačali 250.00 EUR, naj sedaj odgovarjajo. Pa če zahtevajo od Kramarja nazaj 1mio EUR, bi morali najprej kazensko preganjati člane nadzornega sveta, ki so to odobrili. Zaenkrat si nadzorni sveti samo izplačujejo nagrade, odgovornosti pa nimajo nobene.

Sicer se mi pa zdi pozitivno, da se Zares odločno zavzemajo za svoja stališča, v Janševi vladi se noben ni upal pisknit.

gzibret ::

Na koncu bosta Pahor in Janša skupaj v vladi >:D
Vse je za neki dobr!

Mr.B ::

Zares da se Zares odločno zavzemajo za svoja stališč

Get real. Sedaj naj drugi nadzorni svet, odgovarja za dejanja ki jih je naredil prejšni.
Enako kot zaresova deklali bomo do 65 leta, in koji k mi to danes daje kruh na mizo, do mojega 65 leta, bo še najmanj ena kriza...
Enako debilno je obdavčenje plač nadzornikov, naj dajo da odgovarjajo z lastnim premoženjem, in ZARES, bo manj nadzornikov, saj takih ki bi tam samo sedeli, in dvignili roko kot jim rečejo...
Na koncu bosta Pahor in Janša skupaj v vladi
Da ljudje v PAhorejvi stranki, ki so bili dejansko del bivšega LDS-a pozneje se je LDS razbil na LDS in Zares, in nekateri so šli v SD, so hoteli da se naredi trojček, drugače, bi bila vlada SD&SDS. SD po programu nikakor nebi smela biti kompatiblina s strankami Liberales, pa kakršno je že ime strank, ki spadajo v to skupino.:| Morda pa te Liberales nikoli niso bili levi samo onačbo so zraven imeli...
Enako KResalova, ne bodo dobili odškodnine, ker bomo uporabljali naš fenomenalni pravni proces, na koncu bo vse od zunaj diktirano zaradi neustreznega sojenja v razumnem roku, no ampak to bo problem drugih...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Azrael ::

>Trenutno stanje je sicer daaaaaleč od optimalnega, se mi pa vseeno zdi bolano s privoščljivostjo pričakovati politično krizo, ko smo globoko v dreku gospodarske.

Gospodarska kriza? Kje?

To kar se dejansko dogaja pri nas, je repriza divjega lastninjenja družbenega premoženja iz 90. let.

Takrat so to imenovali gospodarska kriza zaradi razpada SFRJ, danes pa gospodarska kriza iz nekega drugega za lase privlečenega vzroka. Pravi vzrok pa ni v gospodarstvu ampak v politiki, ki je samemu sebi namen.
Nekoč je bil Slo-tech.

Poldi112 ::

Aha, torej naše firme ki sodelujejo s tujino ne čutijo krize tujine, ampak našo politično krizo?

Vsak dan nekaj novega...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

Aha, torej naše firme ki sodelujejo s tujino ne čutijo krize tujine, ampak našo politično krizo?

Na začetku je Pahorejva vlada trdila da mi pa z našo industrijo, ki slučajno dela za nemško avto industrijo, ne bomo občutili gospodarske krize, bomo mogoče ubčutili takrat ko bo recimo 10%+ brezposelnost:|, ali pa tam 65leta..:)
In res je Istrabenz, khm, bivši član LDS-a, khm, no je dejansko vzadju res divja privatizacija slovenije, khm...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

šernk ::

Gospodarska kriza? Kje?


nekateri si očitno še vedno zatiskate oči, medtem ko vse več in več stvari stoji...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

A. Smith ::

Glede na 70% upad naročil iz tujine je težko reči, da recesije ni.

Je pa dejstvo, da je nastal tale spor med vladnimi strankami predvsem zaradi Bavčarjeve ponzi sheme, v kateri ima LDS svoje interese.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PaX_MaN ::

nekateri si očitno še vedno zatiskate oči, medtem ko vse več in več stvari stoji...

A prej pa ni?
Ups, ni, ker je država metala gnar not. Zdaj se pa ustavlja, ker je končno ugotovila, da tako ne bo šlo.

Utk ::

Trenutno stanje je sicer daaaaaleč od optimalnega, se mi pa vseeno zdi bolano s privoščljivostjo pričakovati politično krizo, ko smo globoko v dreku gospodarske. To lahko počne samo človek, ki živi v oblakih.

Jaz mislim ravno obratno. Dosti bolje bi blo, da imamo vlado v odstopu, volitve, itd, ko se ne bi nič posebnega sprejemalo, kot zdaj, ko se sprejemajo same bedarije, ki bojo krizo samo povečale.

Icematxyz ::

No če se takšna tema začne bi vsaj kakšen argument bil dobrodošel zakaj bo kmalu ta vlada propadla?

Zaradi NLB?

Ali za to ker nekomu ni všeč in si to želi?

Menim da trenutno ne ena in ne druga možnost nista v igri. Morda se motim ampak moje mnenje je da ta vlada niti nima možnosti da bi propadla.

bluefish ::

tudi če Zares izstopi iz koalicije to verjetno avtomatsko ne pomeni, da vlada razpade. Ali pač?

Mr.B ::

Manjšinjska vlada ? to je tudi ta vlada prva na svetu omenila ? da je to kao možno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

haha. zdaj sn gledal 24ur in so neverjetni (neverjetno zabiti). zahvala vladi za smeh :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Propadli pa ne bodo kot kaže a ne da? Ti šment.

NavadniNimda ::

Na koncu bosta Pahor in Janša skupaj v vladi >:D

Ni rečeno, tudi nastajajoča koalicija Zares + Desus + Yankovičevci skupaj s prebeglimi SD-jevci zna osvojiti veliko glasov.

KandazaR ::

Samo desusa ne.

kmetek ::

zelo kmalu.

Alexius Heristalski ::

Tele zdrahe mi delujejo kot da Golobič hoče zjebat Pahorja in si prigrabiti oblast zase. Učitelja je imel dobrega, Drnovška namreč, ki mu je uspelo zjebati vse največje koalicijske partnerje, le da so bili z nasprotnega pola (najprej SKD, potem SLS) in da je bila njegova LDS obakrat največja stranka, kar Zares trenutno ni. Delajo pa se kot bi bili glavni. Naj me vrag, če ne gre točno za boj za korito, limonada o Kramarjevi nagradi pa pesek v oči za medije.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Good Guy ::

janša bo v roku 1 meseca spet porihtov državo, adijo pahor in njegov trojček..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zee ::

"prihtov" tako, kot je to pocel za casa svoje vlade?! Ne, hvala. Ko to pisem, ze pripravljam papirje za migracijo v tujino.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AmokRun ::

Ja, v tujini se pa cedi med in mleko.:))

Mr.B ::

Igra je tu drugačna. BI pa jih lahko JJ zbombardiral iz čisto gospodarskih stališč, kao zdrave tajkune jebajo in jih hočejo uničiti ter toliko in toliko ljudi na cesto vršit, drugo da se ne ukvarjajo z gospodarskimi problemi, ampak sami s sabo, da pomoč za skrajšan delovni čas gre v podjetja, in ne delavce, kjer je razvidno da dejansko ne pride do delavca, da če je Kresalova odprla Pandorino skrinjico, pač ne bo mogla v nedogled zavlačevati tožbe, saj jih bo Bruselj poj.., da je Hrvaška nateg, ko sedaj pa mi imamo hrbtenico, Hrvaška ve da tudi brez naše blokade ne bo mogla v EU, ampak to ustreza tako HR, kot tudi Pahorju, .Če nebi bili sindikati politični, seveda v času Levih, pa res ne moremo stavkati ?, da ne sprejemajo zakona o odgovornosti državnih nadzornikov, da policijske akcije, ki se dogajajo sedaj so se pripravljale še v bivši vladi, to je sedaj le epilog, saj o v enem mesecu pač ne zraste na trti…..itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

@nny ::

Na koncu bosta Pahor in Janša skupaj v vladi >:D


Tudi jaz tako mislim.
Tej vladi so dnevi (tedni?) šteti.;)

Izi ::

Tresla se je gora, rodila se je miš.
Vse so samo prazne grožnje. Toliko neumni pa politiki spet niso, da bi ogrozili svoje dobro plačana delovna mesta. Golobič seveda preizkuša, do kje lahko gre, meje pa nikoli ne bo prestopil. Ni tako neumen, kot deluje na prvo pogled.

Pa tudi če bi bile predčasne volitve se ne bi ničesar spremenilo. Rezultat bi bil povsem enak. Ljudje bi še vedno izbrali najmanjše možno zlo med vsem sranjem, ki je na voljo. Edino Jelinčič bi verjetno v trenutni situaciji precej pridobil, vsi ostali bi bili na zgubi in tega se zavedajo.

Za državljane bi morda res bilo najbolje da bi skupaj vladala Pahor in Janša, ampak to se ne more zgoditi. Pahor bi ga že morda sprejel, ampak da bi diktatorski Janša s svojim egom v oblakih pristal na kaj takega imamo enako možnosti kot da bi se severnokorejski diktator odrekel svoji diktaturi in se združil z južno Korejo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Thomas ::

No, če mene spomin ne vara, je Janša vabil Pahorja v vlado, Pahor pa je povedal, da Janše noče v vladi, Izi.

Si pozabil?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

djordjevic ::

Mhm, to je tako, kot če bi homoseksualec povabil dekle na randi. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Thomas ::

Biased view.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

djordjevic ::

Every view is biased to a certain extent. Never forget.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Izi ::

No, če mene spomin ne vara, je Janša vabil Pahorja v vlado, Pahor pa je povedal, da Janše noče v vladi, Izi.

Si pozabil?

Nič ne vem o tem.
Vsekakor Janša po zadnjih volitvah ni bil v poziciji, da bi lahko kogarkoli kam vabil. Lahko se je samo ponudil za koalicijo in bil zavrnjen. Pa tudi tega nisem zasledil.

djordjevic ::

Thomas misli po prejšnjih volitvah, po katerih je SDS 'držal vrata na stežaj odprta in ni izključeval nikogar'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

Janša in Pahor bi že sestavila vlado. Vendar je ena velika razlika. Janša ima ljudi za sabo, ki ga podpirajo. Pahor pa tega nima. Pahorja imajo samo za lutko. Nemogoče je, da bi delovalo partnerstvo, v katerem bi se pojavli razni Juriji, Potrate, Potrči, Ropi... Misija nemogoče. Tudi za ceno propada države oni ne bi popustili na svojih temeljih "bratsva i jedinstva".
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Izi ::

Thomas misli po prejšnjih volitvah, po katerih je SDS 'držal vrata na stežaj odprta in ni izključeval nikogar'.

I see.
Moram priznati, da mi ob vseh presenetljivih dogodkih zadnjih let spomin ne seže več tako daleč nazaj.

KandazaR ::

Sicer off topic samo klinc gleda to vlado. Spet se bo podražil bencin. Sedaj je že čez 1€. Kje so zdej tisti, ki so trdili da bo vlada zniževala trošarine ob rasti cen bencina?

Mr.B ::

Kriza je, samo pri nas je to problem, da ima Petrol težave z izplačilom plač...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cekr ::

Ne, težaa je v tem, da so v Petrolu hazardirali z Istabenzovmi delnicami. Sedaj morajo pa to izgubo nadoknaditi.

Če bi bila vlada zakaj, bi tudi naftnim trgovcam malo priprla pipico. Ne morejo samo nekateri bogateti. Še huje je to, da to počnejo z uravnilovko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zee ::

Če bi bila vlada zakaj, bi tudi naftnim trgovcam malo priprla pipico.


Ce bi bila ta (in katerakoli vlada) za kaj, bi pustila da Istrabenz in podobna podjetja, ki so se zakalkulirala, propadejo oz. gredo v stecaj; ne pa da jih podpira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Strinjam se s tem komentarjem na financah:

Odvetniško kapitalski lobi je na čelo LDS pripeljal Katarino Kresal. Prvo uslugo mu je vrnila neposredno z nastavitvijo Draška Veselinoviča na čelo NLB. Drugo, posredno, z odobritvijo in podaljševanjem kreditov tajkunskim prevzemnikom Merkurja, Istrabenza in Pivovarne Laško, ki jih je NLB po nastopu nove vlade v nasprotju z volilnimi obljubami ekspresno odobrila. Tretjo uslugo pa LDS in Kresalova kapitalu vračata s krčevito obrambo njihovega poslušnega politika na čelu NLB. Obresti so bile vmes plačane s spremembo zakona, ki ponovno vrača določanje višine odvetniške tarife v roke odvetniškega lobija.

Seveda LDS in Kresalova s pičlimi 5 poslanci v koaliciji nista dovolj močni za takšne manevre. Sta le glasnogovornici mnogo močnejšega ozadja. To ozadje pa je v največji vladni stranki SD, njenemu predsedniku in finančnemu ministru. Onadva sta namreč tista, ki imata preko matičnega resorja formalne vzvode ukrepanja v NLB. Zares jih nima, zato se njegovo kapitalsko zaledje okrog DZS počuti prikrajšano in preko svojih medijev in novinarjev stopnjuje javni pritisk na koalicijo. Če bo ves razpoložljivi kapital šel Šrotu in njegovim, za Petana, Pavlina in druge Golobičeve drzne znanilce sprememb ne bo ostalo dovolj.

Obisk Boruta Pahorja pri Bošku Šrotu na lanski prireditvi Pivo in cvetje v Laškem se vse bolj kaže v pravi luči.

http://www.sds.si/aktivnosti-2940/novic...

Obisk Boruta Pahorja pri Bošku Šrotu na lanski prireditvi Pivo in cvetje v Laškem se vse bolj kaže v pravi luči. Prav tako naročilo Boška Šrota uredniku Dela, naj časopis sesuva Janšo in podpira Pahorja. Dogovor, formalen ali ne, temelječ na globokem in logičnem ujemanju interesov, danes potiska v ospredje izstavljen račun tajkunskega kapitala. Kapital ne pritiska zgolj v osebi Boška Šrota, temveč v podobi močnega foruma, ki usklajuje velekapital v Sloveniji. Dogovor med njegovim predsednikom Kučanom in enim preko noči nastalim najbogatejših Slovencev Boškom Šrotom na Peklenskem otoku sredi Jadrana se verjetno ni sukal samo okrog okusnih rib. Na jedilniku sta verjetno imela vse: banke, kredite, Pahorja in Kresalovo. Mogoče celo Sovo, saj je Šrot v svojem nastopu v petkovih Odmevih vseskozi opletal z njo.

Spor v koaliciji, ki se danes odvija pred očmi slovenske javnosti, nima nobenega vrednotnega predznaka. Nihče v koaliciji ne brani ne načel ne davkoplačevalcev ali malih delničarjev NLB. Za vsemi akterji stoji velik kapital. V enem tednu ali dveh bo njegova Organizacija oziroma Forum vse uredila. Koalicija ne bo razpadla in vlada tudi ne. Mogoče bosta le gospodarski in okoljski minister odšla na bolj udobne fotelje v Bruselj, kar sicer že sama nakazujeta s kandidaturo na volitvah v Evropski parlament. Možna je tudi kakšna dodatna kozmetična sprememba. Vse ostalo bo ostalo po starem.

tsh2 ::

golobač samo nabira politične točke za evropske volitve.

ivanuscha ::

Janša ni nikoli nobenega izključeval. Tudi lani na volitvah je v primeru zmage vabil vse k sodelovanju. Sicer pa nas tale gnila Pahorjeva vlada pri bencinu nategne približno 30c na liter. Se pravi ca. 12€ na povprečen tank benza. Trošarine so na maksimumu, medtem ko jih je Janševa vlada držala na minimumu. Julija lani je dosegel Super 95 ceno ca. 1,25€ pri ceni nafte 160$ na sod. Danes pri ceni nafte 50$ na sod pa je cena benza 1€. Zdej pa računajte. Pomoje prvič v zgodovini, da imajo sosednje države krepko nižjo ceno benza. Pa je povsod takozvana "recesija". Če bi si Janševa vlada drznila tako višat cene(kar si upam trdit, da nebi) bi bil vik in krik v medijih in pri levakih. Zdej pa vsi tiho in zadovoljni, res zanimivo. Kot pri poimenovanju ulice po diktatorju in množičnem morilcu, ali pa pri imenovanju Veselinovića brez razpisa. Toliko da je podaljšal kredit tajkunom, opravil nalogo ter podal odstopno izjavo. Res neverjetno. Včasih me je sram, da živim v Sloveniji.

kixs ::

Problem pri gprivu je, da zaradi nekaj visje trosarine in posledicno najdrazjega goriva od vseh nasih sosed, veliko tovornjakarjev in tranzitarjev tanka v sosednjih drzavah. Za tisto nekaj kar nas olupijo, dosti vec izgubimo pri tujcih, ki so pri prehodu drzave vedno tankali pri nas.

Dobijo cca 20c pri litru od nas, zgubijo pa vsaj 50c po litru od vsakega tujca!

Racunica vsekakor na visku! Financni minister bi moral LETET kot je dolgi in sirok!

borchi ::

> Pomoje prvič v zgodovini, da imajo sosednje države krepko nižjo ceno benza.

pred enim tednom sem bil v grazu in mislil kako bom poceni tankal nafto. sem se zapeljal na črpalko, pogledal ceno dizla, kupil kokakolo in se odcijazil do slovenske meje...
l'jga

@nny ::

Finančni minister bo kmalu letel.
Upam, da gredo tudi drugi po njegovi poti.

TESKAn ::

kixs97, ne pozabimo, kdo je bil na oblasti, ko se je prodal merkator tajkunu. Ni bilo, da bi od 2004 do 2008 dali svoje načrte o prevzemih "on hold".

Mr.B:
kao zdrave tajkune jebajo in jih hočejo uničiti ter toliko in toliko ljudi na cesto vršit,

No, ne verjamem, da bi si človek, ki je izumil tajkune in boj proti njim, upal to rečt.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Sc0ut ::

Mislim da lahko celotna vlada in ves aparat gre.

Namreč, vsi skrbijo za svoje riti, za ljudstvo pa noben.

Mogoče še največ naredi za ljudi zdravstvo, sodišča, policija, socialno... pa je itak v kur** .

Po moje bi se moralo šolstvo povezati z gospodarstvom, otroci bi se ozko, natančno, podrobno usmerjali po osnovni šoli in bi na koncu proizvajali same ultra teh izdelke, od katerih bi super živeli.
Vlada pa bi se lahko komot razpustila, ker bi gospodarstvo samo od sebe funkcioniralo.

Že zdaj se mi zdi, da bi gospodarstvo komot shajalo brez celega okrasja vlade, saj je dejansko firma ena država za sebe.


Vem da sem radikalen, samo vedno bolj dobivam takšen pogled na stvar.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

zee ::

Že zdaj se mi zdi, da bi gospodarstvo komot shajalo brez celega okrasja vlade, saj je dejansko firma ena država za sebe.


Se strinjam s tem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

Že zdaj se mi zdi, da bi gospodarstvo komot shajalo brez celega okrasja vlade, saj je dejansko firma ena država za sebe.


Dokler ne bi nekdo vzel puške v roko in si organiziral lastno državo. Ne z znanstveno fantastiko naprej hodit...

Po moje bi se moralo šolstvo povezati z gospodarstvom, otroci bi se ozko, natančno, podrobno usmerjali po osnovni šoli in bi na koncu proizvajali same ultra teh izdelke, od katerih bi super živeli.


Ti se zajebavaš? Al dejansko tako razmišljaš?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
««
«
1 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814102131 (86316) imagodei
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16625062 (20873) noraguta
»

Pahorizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8813585 (11928) Brane2

Več podobnih tem