» »

Odštevanje do padca trenutne vlade

Odštevanje do padca trenutne vlade

««
3 / 40
»»

Karaya 52 ::

Centralisti že prihajajo iz lukenj. Gospodarsko močne regije bi se še bolj krepile, medtem ko bi Prekmurje pobiralo kakšne dajatve?

Mimogrede, v katero občino gre denar dnevnih migrantov? :D

Daedalus ::

Centralisti že prihajajo iz lukenj.


? Centralizem je kvečjemu to, da velika mati Država v nedogled doji male občine. Razbijanje na vedno manjše enote pa je tipično slovensko vrtičkarstvo. Gremo na svoje, pa magari nimamo za asfaltirat "glavno cesto" čez selo. Poleg tega ni tako malo občin, ki niti zakonsko predpisanih pogojev za ustanovitev ne izpoljnjujejo, pa so vseeno. Kako pa to komentiraš?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Karaya 52 ::

Seveda jih doji, tako kot tisti z višjimi dohodki dojijo tiste z nižjim. Nerazvita občina dobi neko vsoto finančnih sredstev, namenjenih odpravljanju razlik. V tej občini je manjši okraj, ki je gospodarsko manj razvita od občine. Ko gre okraj na svoje dobi več sredstev, stara občina pa je ta denar koristila za rondoje v centru in cvetje, medtem ko okraj nima ne kanalizacije ne ostale infrastrukture. Priznam da nastajajo administrativni stroški, vendar jih učinkovitejša poraba fin. sredstev upraviči.

opeter ::

če križanič spravi UDT čez, je najmanj kar si zasluži spomenik in ulico poimenovano po njem. najraje tisto novo titovo. 8-)

smo pa o UDT že debatirali, največ se mi zdi v enem thomasovem programu stranke...


Mene samo zanima, od kod bodo vzeli denar za UDT? Četudi bi vse skupaj zalaufalo kakšno leto, kaj bo pa potem? Nihče ne bo hotel delat, vsi bodo pričakovali svoj 500 evrski mesečni priliv.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cekr ::

Ja, res je. Kdo bo še hotel delat, ko bo dobil 500€ kar tako na lepe oči?

Dobiš 500€, malo še frčkaš okoli...

Lepe sanje imajo nekateri. To deluje samo na Aljaski, kjer imajo nafto, da se gredo takšen šport.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

djordjevic ::

Ne, deluje tam, kjer ljudje niso nastavljeni tako, da razmišljajo samo o tem, kaj bodo naredili, da bodo dobili plačo/dohodek na lahek način, po možnosti tako, da jim ne bi bilo treba s tičem mignit, temveč kako si bodo svojo plačo/dohodek ZASLUŽILI.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

če križanič spravi UDT čez, je najmanj kar si zasluži spomenik in ulico poimenovano po njem. najraje tisto novo titovo. 8-)

smo pa o UDT že debatirali, največ se mi zdi v enem thomasovem programu stranke...


Mene samo zanima, od kod bodo vzeli denar za UDT? Četudi bi vse skupaj zalaufalo kakšno leto, kaj bo pa potem? Nihče ne bo hotel delat, vsi bodo pričakovali svoj 500 evrski mesečni priliv.

a ni to isti clovek kateri je napovedal da bomo cez 3leta meli minimalno placo 1000eur? :)):|8-)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Daedalus ::

Ja, res je. Kdo bo še hotel delat, ko bo dobil 500€ kar tako na lepe oči?


Večina. Razen če si mnenja, da bojo cene ob 500€ UTD-ja ostale nepremenjene.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Good Guy ::

pol lohk pr nas doma nehamo delat.. to bo dnara k peska, jelka bo obogatela
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BluPhenix ::

Ko gre okraj na svoje dobi več sredstev, stara občina pa je ta denar koristila za rondoje v centru in cvetje, medtem ko okraj nima ne kanalizacije ne ostale infrastrukture. Priznam da nastajajo administrativni stroški, vendar jih učinkovitejša poraba fin. sredstev upraviči.


Dobra pravljica, žal je resničnost drugačna. Občani v neki vasici, ki čez oč postane lastna občina imajo ravno toliko kot prej. Za zakrpanje luknjaste ceste ni denarja, za kaj drugega, kot je kanalizacija ali vodovodno omrežje pa še manj. Administrativni stroški poberejo večino sredstev, predvsem zato, ker si novopečeni župan omisli, da bi imel kup sodelavcev. Učinkovitejša uporaba sredstev, ja, za župana in njegove prijatelje, ostali pa isto ostanejo na suhem. Žal je to tako, to so spoznale marsikatere manjše občine.

Ja, res je. Kdo bo še hotel delat, ko bo dobil 500€ kar tako na lepe oči?


Jaz! Prvič, menim da če pravično delam zaslužim več, drugič nisem tip, ki bi cele dneve posedal pred kafičem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Thomas ::

Mogoče mau off topic.

Ampak kaj zlodja vam je kanalizacija tak svetal cilj?

Visokotehnološka greznica je komot boljša od vsake kanalizacije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sc0ut ::

1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mtosev ::

Vladi se je zdaj zmešalo do konca!

Povišanje DDV...

cool. to so spremembe katere so obljubljali. spremembe so a so negativne . :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Daedalus ::

Bo mogo Barbika počasi spakirat kufre in it. Tole je podn od podna.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BluPhenix ::

Mnja kaj dosti za se čudit ni. Denarja je zaradi skoranjšnje blokade gospodarstva v proračunu vedno manj, obenem pa se potrebe po proračunskem denarju z novimi odpuščanji večajo. Od nekje morajo pričarati ta denar. Problem je z načinom čaranja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Daedalus ::

Ja. Način čaranja, ki namesto da bi spudbujal - otežuje. Crap pa tile levaki na vladi, če jim še kr ni jasno. Križanič je pa itak nov Pravljičar. Tiste o minimalni plači in UTD-ju si naj nekam zatakne. Pa ne, da bi karkoli od tega rabil/pričakoval. Sam ljudi ne vela meti lih tolko za norce.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vajenc ::

Pahor je taka kontra JJ, da dejansko sploh nima pregleda in vpliva kaj klobasajo razni sekretarji in celo ministri. Še vedno pa je to bolj demokratično kot vase zagledani prejšnji "vođa".
Visokotehnološka greznica je komot boljša od vsake kanalizacije.
Greznice, ki izpljunejo tako kvalitetno vodo kot centralna čistilna naprava, stanejo mnogo preveč za povprečnega Slovenca. Pa še pucat jo je treba ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mr.B ::

Vajenc, dej ne utrujaj, ovce kot je slovenija, je en k. A slučajno pričakuješ kakšne stavke, ne ker so levi na oblaszi, pa se to nebi smelo zgoditi. Demoktrtičnos pa ja. V sloveniji je potrebno za en mandat dati na oblas nekoga, ki bo najprej zaprl par visokih gospodov v ozadju, zaradi suma goljufi, kraje v tranziciji, zamrzniti dostop do vseh njihovih računov, kar končno s privatnimi računi, se podjetja ne vzdržuje, pa tako ene par ljudem bi se moralo odtrgati, ampak žal smo slovenci hlabci, pa dva ali tri metke poslati, gospodom, potem pa se bo začelo govoriti o demokraciji, imamo kapitalizem , v naslabšem pomenu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

Ukrepi, ki jih predlaga Mr.B, so sicer radikalni, vendar se moram vsaj delno strinjati z njim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

thexfale ::

Ah, Janša je vsaj red imeu za razliko od Pahorja. Pa sem bolj levičar po duši.

Vajenc ::

To, da je treba odpustiti 5000+ javnih uslužbencev in postreliti tranzicijske "tajkune" je utopično in korak nazaj. V Rusiji so zaprli tranzicijske tajkune pa so čez čas nastali novi še vplivnejši in bogatejši ... Da te malo potolažim ... na pobudo EU komisije je skupina G20 v Londonu sprejela ukrepe, ki bodo preveč bogatim otežili skrivanje svojega bogastva in s tem bodo države lažje prišle do svojih dohodkov v obliki davkov.

Glede Pahorja pa naslednje. Ideja sodelovanja med koalicijo in opozicijo je plemenita, žal pa svet in z njim Slovenija še ni zrela za takšne "nepolitične" ideje in kot vse kaže Pahor tudi ni prava oseba za krmarja. JJ še mnogo manj.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

opeter ::

Podpis pod tazadnji post. Mene zanima, kdo bi bil pravi kandidat zo vodenje države? Ker JJ in BP definitivno nista.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vajenc ::

Mene zanima, kdo bi bil pravi kandidat zo vodenje države?

Težko, splošno vprašanje. imo bistveno, da je to nekdo, ki verjame v boljši jutri in ima za sabo nek strokoven team (komisar Potočnik bi bil idealen sočlan). Nekdo, ki nima paranoje pred opozicijo. Nekdo, ki ni vizualno odvraten. Do tukaj Pahor še kar paše ;) Mora pa imeti tudi politične iskušnje in biti v svetu politike prepoznaven kot npr. Kučan. Biti jasnoviden kot npr. Ivan Oman. Državotvoren kot npr. Bučar. Pogumen kot R. Maister. In nenazadnje imeti vedno pripravljene odgovore za širšo javnost kot npr. Janša.

Če je pravi pa se vedno pokaže šele, ko začne "vladati".
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

@nny ::

Mene zanima, kdo bi bil pravi kandidat zo vodenje države?

Težko, splošno vprašanje. imo bistveno, da je to nekdo, ki verjame v boljši jutri in ima za sabo nek strokoven team (komisar Potočnik bi bil idealen sočlan). Nekdo, ki nima paranoje pred opozicijo. Nekdo, ki ni vizualno odvraten. Do tukaj Pahor še kar paše ;) Mora pa imeti tudi politične iskušnje in biti v svetu politike prepoznaven kot npr. Kučan. Biti jasnoviden kot npr. Ivan Oman. Državotvoren kot npr. Bučar. Pogumen kot R. Maister. In nenazadnje imeti vedno pripravljene odgovore za širšo javnost kot npr. Janša.

Če je pravi pa se vedno pokaže šele, ko začne "vladati".


In ki ga ni! Razen, če ga kloniramo.
Tale z dvigom DDV je huda, jebela ...
Ovce se bomo še kar pustile strič?

Vajenc ::

In ki ga ni! Razen, če ga kloniramo.
Ga tudi ni bilo in ga ne bo. Želje in hotenja pa so dovoljena ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Sc0ut ::

Mensezdi da vlada dela vse na tem, na na dolgi rok uniči državo. Mislim da sploh ne vidijo dalje kot 3 mesece.

- želijo zvišati ddv
- višajo trošarine
- pri dohodnini te oberejo do kosti
- ukinjajo razne bonitete (vrtec...)


Kot vidim se bodo v roku nekaj let izčrpala vsa podjetja.

Eh...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

username ::

Centralisti že prihajajo iz lukenj. Gospodarsko močne regije bi se še bolj krepile, medtem ko bi Prekmurje pobiralo kakšne dajatve?
Naj se krepijo tam, kjer so dejansko sposobni kaj narest in ne samo jokat, kdaj jim bo kdo kaj dal.
Pri državi na 2 mio folka na 20k km2 je pa naravnost idiotsko težiti k neki umetni 'decentralizaciji'. Jasno, da je Ljubljana center (pa še ta bolj bogi), vse ostalo pa več ali manj provinca.
Potem je pa treba podpirat mali milijon občin... treba bi bilo ukinit vsakršno državno sofinanciranje občin - vsaka naj se financira sama. Če ne more, naj se združi s še kakšno. Skratka kdor hoče da bo vsaka ulica svoja občina, naj to plača sam.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

urban99 ::

Glede občin... ravno pred kratkim sem z enim očesom ujel, da imamo v Sloveniji občino, ki nima vodovoda. Sem poiskal, Rogašovci. To, da nima vodovoda, je seveda kriminal. Ampak da pa iz tega lahko nastane občina, je pa preprosto onkraj mojega razumevanja...

Karaya 52 ::

username; to pišeš kot Ljubljančan ali Slovenec? Se bo hitro našel Evropejec in smatral Slovenijo za nesposobno provinco. Novodobni ekomski nihilisti mislijo da se je svet začel z njihovim rojstvom in "izumljajo" stvari ki so jih pokapirali že pred 2000 leti.

Phil ::

Evo ponovno en retardiran ukrep vlade:
Delavcem na čakanju 85 % plače

Jasno jemali bojo pa iz "neskončnega" državnega žaklja. Človek se vpraša zakaj bi sploh še kdo hotel delati.

@nny ::

Evo ponovno en retardiran ukrep vlade:
Delavcem na čakanju 85 % plače

Jasno jemali bojo pa iz "neskončnega" državnega žaklja. Človek se vpraša zakaj bi sploh še kdo hotel delati.


Kupujejo socialni mir za par mesecev. Potem pa zvizzzzzzz...in za mano potop.:(

JJ je tudi predstavil svoje ideje:
- znižanje stopenj davkov na dohodek pravnih oseb za lani na 20 odstotkov, za letos na 19 odstotkov, od leta 2010 naprej pa na 18 odstotkov
- zvišanje olajšave za investicije in raziskave ter razvoj
- skrajšanje roka za vračilo DDV-ja na 7 dni
- znižanje trošarin za pogonska goriva
- oprostitev plačila prispevkov, ki jih krije delodajalec za novozaposlene in za tiste, ki se odločijo za samozaposlitev za dve leti
- uvedbo davčnih počitnic oziroma ničelno davčno osnovo za novonastala podjetja z vsaj enim zaposlenim in za samostojne podjetnike
- oprostitev plačila za dohodke iz prijavljenih inovacij ter mlade raziskovalce
- uvedbo nakupovalnih socialnih kartic
- redefinicijo meril za pridobitev subvencij in drugih državnih pomoči
- vladna prazna stanovanja naj se odda neprofitno v najem mladim družinam
- enotna nakazila za vse fiskalne dajatve
- okrepitev investicij v modernizacijo železniške infrastrukture, cestne razvojne osi in energetske projekte
- zmanjšanje števila delovnih mest v državni upravi
- opritmizacijo poslovanja javne uprave z uporabo nove tehnologije
- zmanjšanje stropkov za avtorske in podjemne pogodbe in študentsko delo za 50 odstotkov
- zmanjšanje materialnih stroškov proračunskih uporabnikov za najmanj 30 odstotkov
- znižanje notarskih tarif za najmanj 20 odstotkov
- Banka Slovenije naj oceni zdravje slovenskega finančnega sistema in vladi poroča o ugotovitvah
- BS mora ugotoviti ali je potrebna ustanovitev slabe banke
- subvencioniranje obrestne mere ali prilagoditev obdavčitve obresti za dolgoročne bančne vloge

V pravo smer, vendar prepozno. Ti ukrepi bi bili sprejemljivi v začetku krize ali v konjunkturi. Državni žakelj je prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

BigWhale ::

Anny, pri takih ukrepih bi verjetno spet Semolic godrnjal in pol bi sindikati strajkal in sindikalisti bi spet izropali BTC. :>

itak37 ::

Predlogi JJ niso slabi, drugo vprašanje pa je, zakaj jih ni uvedel ko je bil na oblasti?

Tr0n ::

Heh, zakaj le.

Zdaj je lahko govorit ja in si pridobivat poceni politicni kapital, hkrati pa kritizirat vlado da nic ne dela.

Bedniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

@nny ::

Heh, zakaj le.

Zdaj je lahko govorit ja in si pridobivat poceni politicni kapital, hkrati pa kritizirat vlado da nic ne dela.

Bedniki.


A tebi se zdi, da celo kaj delajo...razen slabega vtisa? ;(

Azrael ::

Evo ponovno en retardiran ukrep vlade:
Delavcem na čakanju 85 % plače

Jasno jemali bojo pa iz "neskončnega" državnega žaklja. Človek se vpraša zakaj bi sploh še kdo hotel delati.

Tole je bilo v prejšnji "gospodarski krizi" aka divja privatizacija, hudo dobro orodje za nagajanje. Kdor je imel idejo, vizijo začeti nekaj na svoje, zanj čakanja ni bilo, bil je na šihtu tako rekoč dan in noč.

Kdor je bil plonk in bi nujno rabil vsak tolar, tistim čakanje in redno kravžanje živčkov s strani firme ni ušlo. Ko pa je kdo od takih začel nekaj migat zase, so ga v firmi takoj pod nujno rabili in mu iz buče izbili take pregrešne misli, saj so taki začenjali redno na črno, saj denarja za vso papirologijo ni bilo, če ga ni bilo niti za sproti.

Skratka socializem pokojnega presednika Branka je v teh krajih še vedno hudo živ.
Nekoč je bil Slo-tech.

Good Guy ::

Predlogi JJ niso slabi, drugo vprašanje pa je, zakaj jih ni uvedel ko je bil na oblasti?


takrat je bla pa res strašna recesija. bravo..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

djordjevic ::

Ko berem te njegove predloge, zlasti tiste o samozaposlitvi in svakojakih olajšavah ter oprostitvah davkar in prispevkov, me ima, da bi zgrabil za gorjačo. S.P. sem odprl leta 2007, pod njegovo vladavino. Zavod tisto leto ni imel sredstev; neuradno pojasnilo delavke, odgovorne za izplačilo sredstev - 'lani smo jih odobrili preveč'. Zaradi mene si zatorej lahko svoje floskule nekam zatakne. Imel je škarje in platno, dobili pa smo storž v rit.
No grave is deep enough to keep us in chains.

itak37 ::

Predlogi JJ niso slabi, drugo vprašanje pa je, zakaj jih ni uvedel ko je bil na oblasti?


takrat je bla pa res strašna recesija. bravo..


Vsi ukrepi, ki jih svetuje, razbremenijo gospodarstvo in po drugi strani zmanjšajo prihodke proračuna. Na gospodarstvo pozitivno učinkujejo tako v konjukturi kot v recesiji. Fora je v tem, da jih je v konjukturi lažje izvest, ko ima proračun visoke prihodke, ne pa v recesiji, ko so prihodki v proračun manjši.

T0RN4D0 ::

Hm, jst vidim problem v tem, da nimamo nekega odrešitelja, za katerga bi šli na ulice in zmetali dol vlado oz karkoli. Kaj nam pomaga če odstopi en pahor, če so pa vsi isto pokvarjeni? Nima veze al so levi, desni, vmes, rdeči, beli al pa roza, pri nas je situacija takšna da vsak skrbi le za svojo rit. Takšni časi so idealni za kakšnega fũhrerja, ker tile ukrepi, obdavčitve in vse skupaj bo počas pršlo do meje, ko bo prekipelo vsem, ne samo tistim ki spremljamo kako nas obirajo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

WarpedGone ::

Itak37:
Predlogi JJ niso slabi, drugo vprašanje pa je, zakaj jih ni uvedel ko je bil na oblasti?


Zate in za vse ostale s kratkim spominom:

Janša & Bajuk sta skenslala davek na plačilno listo. To samo posebi je bil ogromen korak naprej, zaradi katerega je takratna opozicija (današnja vlada) tulila, da je to skrajno neodgovorno ravnanje, da bo to povzročilo bankrot države, razpad proračuna in podobna sranja.

Nič od tega se ni zgodilo. Na koncu je proračun končal celo na približni nuli (brez resnega deficita/suficita), kljub temu da so bili prejšnji proračuni močno v minusu.

Trenutni kekci (takratna opozicija) je uspela v pol leta približno uravnotežen proračun porinit v 5 procentni primanjkljaj. Neuradno je znano da tale trenutni (drugi) rebalans še ne bo zadnji letos, tako da se komot zgodi da bojo v svoji pameti vse skupaj porinili tja 7 do 8% minusa.

To je skoraj milijarda novega dolga v enem samem letu. Ta dolg bo seveda treba nekoč vrnit. Seveda se ga bo odplačevalo šele takrat, ko bojo časi boljši. Ko bo pa nato spet zagustilo, bojo pa itak37, madmicka in podobni kalibri spet jamrali, zakaj prejšnje vlade niso naredile nobene rezerve.

Kako naj narediš rezervo, če moraš popravljat stare napake in še plačevat posledice tistih napak?

Ko so tile levaki zmagal sem tule javno obljubu da spokam iz te države, če mi dvignejo dohodnino. Očitno ne bom več dolgo doma na tej gnili strani alp.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ted ::

Glede občin... ravno pred kratkim sem z enim očesom ujel, da imamo v Sloveniji občino, ki nima vodovoda. Sem poiskal, Rogašovci. To, da nima vodovoda, je seveda kriminal.
Ampak da pa iz tega lahko nastane občina, je pa preprosto onkraj mojega razumevanja...


Občina je nastala ravno zato, ker ti kraji v sklopu večjih občin niso dobili potrebne infrastrukture. In če ne bi bili samostojna občina bi jo dobili še bistveno kasneje. To je glavno motiv za ustanavljanje občin in dokler obstaja centralizem tudi v srednjevelikih in manjši občinah tako dolgo bo vedno interes po drobljenju občin.
Mah...

Volk| ::

Kdaj vam bo postalo jasno da naša država ne bo nikoli normalno funkcijonirala?!
Za normalno delovanje potrebuje država vsaj 6-7 mio. prebivalstva.
Torej se pripravite na to da bo šlo vedno bolj navzdol in ne navzgor. Trenutno še nas rešuje da nas "kreditirajo", toda prej ali slej bo tega konec.

Poglejte v resnici oči.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

itak37 ::

Janša & Bajuk sta skenslala davek na plačilno listo. To samo posebi je bil ogromen korak naprej, zaradi katerega je takratna opozicija (današnja vlada) tulila, da je to skrajno neodgovorno ravnanje, da bo to povzročilo bankrot države, razpad proračuna in podobna sranja.
Nič od tega se ni zgodilo. Na koncu je proračun končal celo na približni nuli (brez resnega deficita/suficita), kljub temu da so bili prejšnji proračuni močno v minusu.


Dokončna ukinitev davka na izplačane plače predvidena šele leta 2009.
V predlogu proračunov za leti 2006 in 2007 je v projekcijah upoštevano postopno znižanje davka na izplačane plače, in sicer za 20% v letu 2006, za 20% v letu 2007, ter za 30% v letu 2008, njegova dokončna ukinitev pa je predvidena v letu 2009.


Tako se je zgodilo s to ukinitvijo davka na plače, v letih 2008 in 2009 so zmanjšali davek 20% in 30% davka, tej vladi pa so prepustili dejansko ukinitev davka. Ne vem če je spodobno govorit, da so oni ukinili davek na plače, če bo ta ukinitev davka prizadela proračun zdajšnje vlade.

WarpedGone ::

Beri vsaj to kar ti sam pišeš. JJ & Bajuk sta sestavla sistem, kako se tega davka losat. Ja, tako težka stvar je bla, da to ni šlo v enem koraku ampak je blo treba več let. Dokončna ukinitev tega davka je morala bit predvidena v prejšnjih letih, sicer enostavno to nebi blo možno.

Tej vladi gre zasluga le, da tega davka (še) ni uvedla nazaj. Pa za letošnji 5% primanjkljaj tudi. Ko greš gledat, kaj točno počnejo z rebalansom, grejo lasje pokonci.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Atos ::

Daj WarpedOne ne nabijaj! Takrat nihče ni tulil, da ga naj ne ukinjajo, ampak da ga naj ukinejo TAKOJ! Davka na izplačane plače tudi nismo imeli vedno. Uveden je bil komaj leta 1996 ali nekje tam in to samo začasno zaradi se mi zdi sanacije bank, kot posledice razpada Jugoslavije. Tako da ne zavajaj.

Vsi ukrepi, ki jih predlaga Janša so pa seveda, da super! Takoj bi jih imel. Vendar potem deficit nebi bil 5%...bi bil 20%. Taki ukrebi (z izjemo nekaterih) bi se morali uvesti v konjukturi, ko nimaš problemov z nezaposlenimi, njihovimi nadomestili, poslabšanim socialnim stanjem... In takrat bi morali delati zalogo za take čase, kot so sedaj. Pa smo imeli samo enkrat 'morebiti' presežek, ostalo pa vse ziher primankljaje. Se mi zdi, da je tudi prejšnja vlada, podobno kot Bavčar, Šrot,... mislila, da bo rast trajala večno.

Priznam, da sem levičar in da podpiram trenutno vlado, vendar enak seznam kot so ga objavili SDS lahko objavi čisto vsak. Napiše samo svoje želje na papir, malenkost pazi, da res ne pretirava (ampak kljub temu pretirava ;) in imaš seznam protikriznih ukrepov, za katere se ti pa sploh ne sanja kakšne učinke bodo imeli na karkoli. To je pač wish list in 'pick up some votes' list :)

BigWhale ::

Vendar potem deficit nebi bil 5%...bi bil 20%.


Racun prosim. Ker tisto denarja kar ne bi slo drzavi direktno, bi slo nekaj indirektno preko DDVja. Ne pretiravaj.

WarpedGone ::

atos:
Daj WarpedOne ne nabijaj! Takrat nihče ni tulil, da ga naj ne ukinjajo, ampak da ga naj ukinejo TAKOJ!

Žal se moram tule zanašat na lastni spomin, ker google ne najde skorjan nobenga časopisnega članka na to temo iz tistih časov. Glede takojšnje ukinitve: to je komot, dokler sediš za šankom v gostilni. Ko si pa za volanom se morš pa zavedat kaj ta ukinitev pomeni za prihodke državnega proračuna. V spominu mam, da je opozicija takrat strašila ravno s tem, da bo to povzročilo razpad proračuna, ker da bo premalo prilivov. Lani jih še ni bilo, letos smo pa po rebalansu na -5. And counting.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Lani jih še ni bilo, letos smo pa po rebalansu na -5. And counting.

Skratka, trenutna vlada dela bolje kot prejšnja, ker je prejšnja pridelala nulo ob več kot 5% gospodarski rasti, trenutna pa ob negativni rasti zmore držati reči na -5 kljub temu, da je negativna gospodarska rast še toliko bolj obremenilna za proračun, iz katerega je treba zagotavljati socialno varnost vseh tistih, ki jim ni uspelo obdržati posla.

Sicer se strinjam, da je večina napovedanih ukrepov precej slaboumnih, ampak drugega od te vlade pravzaprav nisem pričakoval.

Atos ::

Racun prosim. Ker tisto denarja kar ne bi slo drzavi direktno, bi slo nekaj indirektno preko DDVja. Ne pretiravaj.

Račun? Mogoče je že dovolj dejstvo, da se slovenska potrošnja praktično ni spremenila, ker ljudje še vedno mislijo, da kriza nas ne more prizadeti (čeprav nas je že!). Deficit je zaradi povečane trošnje države za socialo, zmanjšane aktivnosti podjetij (predvsem izvoznih), dajanje več sredstev v pomoč podjetjem,... Potrošnja slovenskih potrošnikov pa se praktično NI zmanjšala. Tako da ti ne pretiravaj.

Po napovedih Urada RS za makroekonomske analize in razvoj (Umar) bo zasebna potrošnja letos realno nazadovala za 0,6 odstotka.
Zasebna potrošnja naj bi se po napovedih Banke Slovenije letos okrepila za 0,9 odstotka.

Vir: Finance

@W1

Evo en link, prvi na googlu: http://www.delo.si/clanek/o265547. Zadnji odstavek:

Kot v zahtevi za skic izredne seje predlagajo pobudniki, naj DZ vlado poleg k pripravi temeljitega načrta protiinflacijskih ukrepov in rebalansa proračuna med drugim pozove še k takojšnji odpravi davka na izplačane plače, okrepitvi dela ustreznih organov pri krepitvi konkurenčnosti nemenjalnega sektorja ter takojšnjim ukrepom na področju socialnih zadev.

Tako, da

V spominu mam, da je opozicija takrat strašila ravno s tem

Stric Alzheimer mogoče hodi na obisk? Ali pa je to samo to, da pač vlada trenutno ni po tvojem okusu in se lahko tudi laže?
««
3 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814102113 (86298) imagodei
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16625053 (20864) noraguta
»

Pahorizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8813580 (11923) Brane2

Več podobnih tem