» »

Odštevanje do padca trenutne vlade

Odštevanje do padca trenutne vlade

««
2 / 40
»»

@nny ::

Že zdaj se mi zdi, da bi gospodarstvo komot shajalo brez celega okrasja vlade, saj je dejansko firma ena država za sebe.


Se strinjam s tem.


Se je že zgodilo. Češka je bila nekaj let nazaj cele mesece brez vlade, gospodarstvo pa cvetelo kot še nikoli...

cekr ::

Prejšnji dan sem slišal gospoda Šrota, da je rekel, da je Mercator finančna naložba. Leta, ko sta z Bavčarjem kupila 1/4 Mercatorja, je bilo govora o nekem razvoju, širjenju... Mercatorja. Sedaj o tem ni prav nič govora.

Leta 2005 so bili v vladi malo naivni, imeli so pa tudi neko krtinjo Adriano, ki se je šla dvojno vlogo in prejemala verjetno drugo plačo še pri Šrotu.

Šrot ima pol ali še več Mercatorja. Zato mi je malo mimo, ko se govori, da je bil prej Mercator cel pod državo. Nekdo je moral te posle početi že veliko prej pred Janševo vlado, da se je prišlo do takšnega lastništva.
Sem pa nekoč že napisal. Vse probleme Mercatorja bi morali gledati iz časov, ko ga je lastninil neki Jankovic. Ste lahko prepričani, da bi bil sedaj Mercator že v več kot polovični lasti družine J. Ali pa bi bi bil že dražje prodan nekemu srbskemu tajkunu Miskovicu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sc0ut ::

Zdravstvo, šolstvo, policija in penzije ter pomoč brezposelnim naj ostane.

Vse ostalo pa ...

Izhajam pa iz te predpostavke:

Povej mi no, koliko rabi ena Krka/Gorenje/... državo?
Firma mora sama raziskovat, sama naredit končni izdelek, sama zagotovit kupca, sama prodat...

Povej mi, kje v tej fazi ti vidiš državo, kateri je treba plačati biljon davkov.

Tisto z otroci po osnovni šoli => otrok se po osnovni šoli direktno špecializira v strojništvo. Brez slovenščine, zgodovine, filozofije... Čista tehnika. Ko bo star 24 bo takšen expert kot nikjer drugje. Sam bi po tej poti šel takoj, ne pa da sem se v gimnaziji učil predmete ala sociologija, filozofija, umetnost...želel pa sem si same tehnike.
Po drugi strani pa bi umetnik že po osnovni šoli padel v umetnost.

Družba bi funkcionirala nekako tako kot mravlje, vendar z več osebne svobode, mnogo več. Kot mravlja bi funcionirala samo 8 ura na dan. Toliko, da ne bi kdo začel o kakšen totalitarnem režimu.

Saj pravim, močno pretiravam, ampak malo brain jogginga včasih ne škodi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Daedalus ::

Povej mi no, koliko rabi ena Krka/Gorenje/... državo?
Firma mora sama raziskovat, sama naredit končni izdelek, sama zagotovit kupca, sama prodat...


Država zagotavlja/je framework, znotraj katerega nato delujem jaz, ti al pa firma. Brez tega maš pač plemenske skupnosti, ki eno drugo obvladujejo, največkrat z orožjem in prisilo. Poleg tega pa pametna država uporablja diplomacijo in politične povezave z drugimi državami, da podjetjem odpira možnosti delovanja v tujini. Provajda bazično infrastrukturo, med drugim. Kjer se ne grejo lih Eu, skrbi za valuto, ipd... Če tega ne veš, pol res veš zelo malo.

Tisto z otroci po osnovni šoli => otrok se po osnovni šoli direktno špecializira v strojništvo. Brez slovenščine, zgodovine, filozofije... Čista tehnika. Ko bo star 24 bo takšen expert kot nikjer drugje. Sam bi po tej poti šel takoj, ne pa da sem se v gimnaziji učil predmete ala sociologija, filozofija, umetnost...želel pa sem si same tehnike.
Po drugi strani pa bi umetnik že po osnovni šoli padel v umetnost.


Kopica fah idiotov ne more uspevati v interdisciplinarnem svetu. Časi, ko si bil alfa inu omega z enim samim posvečenim znanjem, so mimo. Treba je meti nekaj širine, dandanašnji. Drugače ti vsak ta drug cepec prodaja bučke in to uspešno.

Družba bi funkcionirala nekako tako kot mravlje, vendar z več osebne svobode, mnogo več. Kot mravlja bi funcionirala samo 8 ura na dan. Toliko, da ne bi kdo začel o kakšen totalitarnem režimu.


To, kar ti predlagaš je korporativni fašizem. Kjer je država podvržena zgolj temu, da zrihta čimveč čimbolj ubogljive delovne sile za podjetja. In to tako, da proizvaja cepce, ki izven "svoje izbrane" specializacije ne vidijo ničesar. Lih ene tolko demokracije, ko pri čebelah/mravljah. Je ni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Usmerjeno solanje se lahko zacne na faksu, takrat, ko ljudje vsaj pisat znajo. Kaj ti pomaga strojnik, ki je uber dober, pol pa X nardi namest podpisa na delovni nalog. :>

Sc0ut ::

@BW

Preveč strogo jemleš napisano.

Malo relaksiraj moje pisanje, pa bo mogoče postala stvar bolj uporabna.

Če bi ljudje znali živeti brez živalskega in plemenskega nagona bi stvar lepo funkcionirala.
Vendar vem, da je to utopično.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

SmeskoSnezak ::

Naj kar pade, čeprav bi morale past po tej novici v bistvu že vse vlade od osamosvojitve dalje :)
@ Pusti soncu v srce... @

tsh2 ::

se strinjam da bi bila neka specializacija že od osnovne šole dobra. že zato, da bi imeli otroci nek cilj in večjo motivacijo za učenje kot zdaj, ko sploh ne vedo, zakaj morajo hoditi v šolo.

tsh2 ::

>Časi, ko si bil alfa inu omega z enim samim posvečenim znanjem, so mimo.

kdor je zelo dober v eni stvari bo avtomatično dober tudi v drugih stvareh. vsak je lahko povprečen na vseh področjih, biti zelo dober v eni stvari pa je težje.

Daedalus ::

kdor je zelo dober v eni stvari bo avtomatično dober tudi v drugih stvareh. vsak je lahko povprečen na vseh področjih, biti zelo dober v eni stvari pa je težje.


Zakaj že?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

Imamo mu tu neke jake stručkote iz svete preproščine, se mi zdi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tsh2 ::

Zakaj že?

1) ko postaneš dober v eni stvari si pridobiš nek "IQ" (delovne navade za uspeh, zaupanje v sebe,...)
2) vsa področja so si v svojem bistvu bolj podobna kot izgleda na prvi pogled.
3) ljudje se delije na uspešne ljudi in na zgube. uspešni ljudje so uspešni v večih stvareh, neuspešni pa niso presegli tistega kritčnega "tresholda" da bi postali uspešni v svoji prvi stvari in so zgube celo življenje.

očitno me še nekdo podpira v moji "preproščini": "If one is master of one thing and understands one thing well, one has at the same time, insight into and understanding of many things." Vincent Van Gogh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

borchi ::

> očitno me še nekdo podpira v moji "preproščini": "If one is master of one thing and understands one thing well, one has at the same time, insight into and understanding of many things." Vincent Van Gogh

sveta 'preproščina' pomešana z norostjo in delčkom genija... eksplozivna kombinacija.

očitno nas zgodovina še ni naučila dovolj...
l'jga

TESKAn ::

Leta 2005 so bili v vladi malo naivni, imeli so pa tudi neko krtinjo Adriano, ki se je šla dvojno vlogo in prejemala verjetno drugo plačo še pri Šrotu.

Malo naivni? Ne se hecat. Dobro so vedeli, za kaj rabijo kredite. Samo takrat so bili tajkuni še ubogljivi in so odgovorni zamižali na obe očesi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tempoFlow ::

Jaz pa se popolnoma strinjam z Daedalusom. Sama stroga specializacija niti ni tako slaba v danih razmerah. Kaj pa narediš, ko se razmere spremenijo. Npr. ti si specializiran strojni, za študij si porabil 16 let (OŠ + SŠ + FAX). Potem pa naenkrat spremenijo proizvodnjo in nehajo delat avtomobile in pričnejo delat elektronske števce (banalen primer, a se dejansko dogaja). Naenkrat imaš x strojnikov brez dela.
Torej edino pomaga prešolanje (npr še en FAX, prekvalifikacija,...). Po 20 letih ali več dela na enem področju to niti pod razno ni enostavno, sploh če do sedaj ničesar drugega niti povohal nisi.
BTW zaradi tega so baje izumrli dinozavri.

Daedalus ::

1) ko postaneš dober v eni stvari si pridobiš nek "IQ" (delovne navade za uspeh, zaupanje v sebe,...)
2) vsa področja so si v svojem bistvu bolj podobna kot izgleda na prvi pogled.
3) ljudje se delije na uspešne ljudi in na zgube. uspešni ljudje so uspešni v večih stvareh, neuspešni pa niso presegli tistega kritčnega "tresholda" da bi postali uspešni v svoji prvi stvari in so zgube celo življenje.


Heh. Jaz si kot precej dober *.nix admin ne upam it šrafvat aviona. Pa nimam pod razno kvalifikacij za inženirja v F1. Al pa za profesionalno pridelavo marelic. So ljudje, ki so sicer zelo pametni, pa so motorično precej omejeni. A tak bo lahko profesionalni športnik... recimo na bradlji? Sej to je pa ja isto, kot kvantna mehanika...

Pa ljudje se delijo na one malo bolj, pa one manj uspešne. Zakaj je temu tako, je razlogov več. Eni pač majo motivacijo presegat povprečje na nekem področju, enim je pa dosti kelnarjenje v baru. Da bi pa zato ta drugemu rekel zguba? Ja, če si samega sebe poln "uspešnež", pol mogoče ja. Sam to ni nek attitude, s katerim bi se lahko pohvalil. Je pa precej značilen za nadute povprečneže, to pa ja.

Fah indioti pa itak popušijo skupaj s svojim fahom. Si vela zapomniti to, da ne bo kdaj kasneje grdih presenečenj.

Kaj pa narediš, ko se razmere spremenijo.


Pejd vprašat ono goro supa dupa brezposelnih finančnih maherjev po svetu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

borchi ::

> Pejd vprašat ono goro supa dupa brezposelnih finančnih maherjev po svetu.

je pa dobra novica za npr. najslabše plačane delavke v muri, ki bodo pristale na cesti. ker so dobre v eni stvari (šivanju) se jim sploh ni treba bat, da ne bi mogle postat npr. noro dobre zobozdravnice (samo tsh2-ja morajo poslušat - smiljan mori uplifter(tm))
l'jga

T0RN4D0 ::

Hja, a so dobre šivilje ali so pač šivlilje, ki znajo samo šivat?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Oxford ::

Prva stvar, ki bi morala narediti ta vlada je, da bi morala ugrizniti v kislo jabolko in odpustiti vsaj 15 % javnih uslužbencev, preostalim pa znižati plače. Jebat ga, če je vojna, je vojna za vse. Če se lahko na enkrat znajde na cesti 600 ljudi iz IUV-ja oz Mure, zakaj se to ne bi moglo zgoditi še komu iz državne uprave, kjer imajo akutne probleme zaradi vnetih jajc (od praskanja).

Ko jih gledam po upravnih enotah, kako se ti smejejo v faco in te pošiljajo od okenca do okenca, me prime srat.
Podoben primer je v šolstvu. Ko sem jaz hodil v osnovno šolo, je bilo na njej zaposlenih max. 30 ljudi (4x2 učiteljice v razredni stopnji in cca. 12 ostalih za predmetno stopnjo + snažilke, kuharica + vrtec). Danes jih je na naši OŠ več kot 70 (!!!!?????). Normativi se tudi niso toliko spremenili, da jih rabimo toliko.

Vajenc ::

Prva stvar, ki bi morala narediti ta vlada je, da bi morala ugrizniti v kislo jabolko in odpustiti vsaj 15 % javnih uslužbencev, preostalim pa znižati plače. Jebat ga, če je vojna, je vojna za vse. Če se lahko na enkrat znajde na cesti 600 ljudi iz IUV-ja oz Mure, zakaj se to ne bi moglo zgoditi še komu iz državne uprave, kjer imajo akutne probleme zaradi vnetih jajc (od praskanja).
Tako kislih jabolk ne mara nobena politična opcija! Ti bi odpustil več kot 5000 ljudi v javnem sektorju zato ker se neperspektivno podjetje ni prestrukturiralo niti s pomočjo denarja iz javnega sektorja?! Vojne ni za nobenega. Ko bo bodo javni uslužbenci v obliki policije in vojske najbolj v pomoč in na udaru.
Podoben primer je v šolstvu. Ko sem jaz hodil v osnovno šolo, je bilo na njej zaposlenih max. 30 ljudi (4x2 učiteljice v razredni stopnji in cca. 12 ostalih za predmetno stopnjo + snažilke, kuharica + vrtec). Danes jih je na naši OŠ več kot 70 (!!!!?????). Normativi se tudi niso toliko spremenili, da jih rabimo toliko.
Očitno so se spremenili normativi (včasih po 30+ učencev v razredu, sedaj malo čez 20...) ali misliš, da so po novem dve tršice v razredu?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

T0RN4D0 ::

Optimizirat, odpustit tiste ki se jih ne rabi. Plač ni treba zniževat, ker bojo drugač ostal spet sami šalabajzerji, že tako sposobni ljudje zapuščajo državne službe zaradi prenizkih plač.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Očitno so se spremenili normativi (včasih po 30+ učencev v razredu, sedaj malo čez 20...) ali misliš, da so po novem dve tršice v razredu?


Mislim da pr čist tamalih so ja :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

opeter ::

Očitno so se spremenili normativi (včasih po 30+ učencev v razredu, sedaj malo čez 20...) ali misliš, da so po novem dve tršice v razredu?


So. V dvojezičnih šolah sta dve učiteljici (od 1-3. razreda), včasih celo kakšna vzgojiteljica (torej skupaj tri).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vajenc ::

Pa še devetletke so novost od takrat ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

zee ::

V sklopu zmanjsanje javne uprave bi bilo po mojem mnenju tudi treba ukinit vsaj 150 obcin -> obcina v vsaki (malo vecji) vasi je nesmiselna...enako velja tudi za "zasebne" univerze, ki se financirajo z drzavnim denarjem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tsh2 ::

>borchi: ker so dobre v eni stvari (šivanju) se jim sploh ni treba bat, da ne bi mogle postat npr. noro dobre zobozdravnice

a si z učenjem šivanja kaj zvišaš svoj IQ? mislim da ne, zato jaz nisem govoril o tem. govoril sem o stvareh, v katerih ne more biti vsak dober.

tudi dober *nix admin se mi zdi da je lahko vsak. bodi dober v nečem, v čemer je biti težko dober, pa boš zvišal svojo vrednost. se razumemo?

borchi ::

ja, se. za usmerjeno izobraževanje navijaš.
l'jga

djordjevic ::

tsh2: O kakšnem dvigu IQ-ja ti govoriš? Z različnim delom si pridobiš različne izkušnje, IQ pa ostane, kakršen je. Ne more se iz debila razviti genij, obratno pa prav tako ne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tsh2 ::

klasičen IQ sploh ni fixen, tisti drugi "IQ" (delovne navade, motivacija za uspeh, itd) pa še veliko manj.

djordjevic ::

Potem pa ne uporabljaj termina inteligenčni kvocient za delovne navade.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Poldi112 ::

>tudi dober *nix admin se mi zdi da je lahko vsak.

No, narobe se ti zdi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Sc0ut ::

1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

WarpedGone ::

UTD je kompleksen sistem.
Če tvoja varianta ne deluje, ne pomeni, da tudi kakšna drugačna ne more.
V sistemu UTD profitirajo le tisti, ki so danes na 0.
Kdor danes dela,bo ob UTD več ali manj na istem.
Če bo UTDja 500 EUR, bo za 500 EUR nižja plača.
Zbogom in hvala za vse ribe

Daedalus ::

tudi dober *nix admin se mi zdi da je lahko vsak.


Seveda. Zato pa mam tak hudo konkurenco na trgu delovne sile:)) Se ti zdi != je tako.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

deadbeef ::

jah komunajzerji so zdej pri koritu in pokradli pokadrirali bodo kokr se bo dal. Kučanu in Jankoviću se pa samo € rišejo pred očmi. Nevem a je folk samo v Ljubljani lahko tako bolan da voli komunajzarje in razne Jankoviće. Vrjetno zato ker je večna ljudi tam v javi upravi zaposlena. Janković je res veliko za mesto naredu. Od 22 predvolilih obljub naredu samo 2. Važno da so Ljubljančani Titovo cesto dobil to je res velika pridobitev za mesto! Pahorja so pa samo lepe besede pa smejanje pred kamero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

borchi ::

če križanič spravi UDT čez, je najmanj kar si zasluži spomenik in ulico poimenovano po njem. najraje tisto novo titovo. 8-)

smo pa o UDT že debatirali, največ se mi zdi v enem thomasovem programu stranke...
l'jga

Good Guy ::

jah komunajzerji so zdej pri koritu in pokradli pokadrirali bodo kokr se bo dal. Kučanu in Jankoviću se pa samo € rišejo pred očmi.Nevem a je folk samo v Ljubljani lahko tako bolan da voli komunajzarje in razne Jankoviće. Vrjetno zato ker je večna ljudi tam v javi upravi zaposlena. Janković je res veliko za mesto naredu. Od 22 predvolilih obljub naredu samo 2. Važno da so Ljubljančani Titovo cesto dobil to je res velika pridobitev za mesto! Pahorja so pa samo lepe besede pa smejanje pred kamero.



že od nekdaj
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mtosev ::

Kresal vs Golobic < pravi faci. saj so neverjetni. pod Janso takih stvari ni bilo. Real life soap opera. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

krneki0001 ::

Lahovnik bo odstopu, ostali bodo pa počas tok razsodnosti zgubili, da bomo imel avgusta volitve.

mtosev ::

komaj cakam na Vox Populi. kolk ljudi se podpira vlado. stevilke bi rable biti zanimive :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

zee ::

Jankovic je to sedaj naredil vec, kot sta prej naredili D. Simsiceva in zupanja pred njo, in sicer:
- zakolicenost mnogih plocnikov tako, da se lahko z avtom dejansko peljes mimo
- bolj vestno delovanje redarstva, ki zdaj "tala" kazni tudi avtom z oznakami LJ mesto
- stadion na Stozicah se dejansko gradi
- naposled je bila narejena povezava obvoznica via Trnovo v center mesta
- uvaja se mestna kartica Urbana, ki bo nadomestila zetone (naj te opomnem, da lahko zetone ob praznikih kupis SAMO na Bavarskem dvoru)
- ...

Toliko lahko nastejem samo iz glave.

Res pa je, da je enim tezko priznat, da nekdo dejansko dela v tej _____ (vstavi poljuben kakovostni pridevnik) drzavi nekaj priblizno dobrega. Ne, "saflanje" denarja v propadla podjetja ni dobro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Karaya 52 ::

zee> V sklopu zmanjsanje javne uprave bi bilo po mojem mnenju tudi treba ukinit vsaj 150 obcin -> obcina v vsaki (malo vecji) vasi je nesmiselna...

Do takšnega zaključka si prišel po temeljiti analizi ali kako? Vsako leto je par novih občin, medtem ko mi ni znan primer združitve. Kako to?

Lahko tudi napište kje v javni upravi bi morali odpuščati delavce. Policiji, vojski, šolstvu, zdravstvu, občinah? Kje?

Malo več resnosti... V vsakem podjetju se najde % zaposlenih, ki je podpovprečno obremenjn.

Hitch-Hiker ::

Vsako leto je par novih občin, medtem ko mi ni znan primer združitve. Kako to?


Do novih občin prihaja, ker trenutno država financira občine. Če tega nebi bilo, bi marsikatera občina ne nastala ali pa bi izginila z združitvijo.
Lokalni veljaki vidijo možnost dodatnega zaslužka in ali uspešno zlobirajo nastanek občine ali pa "nategnejo" vsaj del novonastale občine, npr. potegnejo kako krajevno skupnost v občino proti njeni volji.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

SD-kartica; Velenje je lep čas dobivalo rente in vse bonuse ki jih je nosila termo elektarna ŠOŠTANJ, slednji pa so v zameno dobili premalo. Mi je pa jasno da gredo majhne občine marsikomu v nos. Pa kaj? Dejstvo so tukaj in novonastale občine so doživeljale mini razcvete po odcepitvi.

Hitch-Hiker ::

Tega se tud zavedam. Ampak Šoštanj ima industrijo (elektrarno), ki bo pomagala pri življenju.
Problem so občine, ki nimajo ničesar od česar bi lahko živele, če/ko bi/bo drzava ukinila podpiranje. Težave bodo že če sredstva samo zmanjša.
Priznavam pa tudi razcvete manjših občin. Se pač denar ne ustavi v središču oziroma se ustavi v malo manjšem središču z manjšu okolico kot prej.

T0RN4D0 ::

Hehe kokrkol je že izven konteksta, me je naslov spomnu na tole pada vlada

Pada zvezda padalica
Pada soko siva ptica
Pada osmeh sa mog lica
I sneg pada pre bozica

Pada covek posle pica
Pada dusa od umora
I noc padne kad je zora

Pada pada pada pada
Sta to pada pada vlada
Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti ...


Thanks to bajaga =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Poldi112 ::

>Do novih občin prihaja, ker trenutno država financira občine.

Pa saj to je normalno? Iz česa pa naj se financirajo po tvojem?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SmeskoSnezak ::

T0RN4D0, v bistvu bolj paše pesem Ajajaj, Slovenija od Adi Smolarja, ki pa je že kar stara (1999), ampak spremenilo se ni nič. Da ne bo šla v pozabo, tu mate besedilo:
Vsi vemo kako je, če v druini vlada le prepir,
vse narobe gre zarad očitkov in zamer.
če pa druina sk'p drži, vse probleme rešit zna.
Tako kot za družino, tud za narod to velja.

Aj jaj jaj, lepa si Slovenija,
aj jaj jaj, le mal preveč si skregana.
Aj jaj jaj, Slovenci nehajmo ga srat!
Dejmo, dejmo, dejmo raje bolj sodelovat!

Ko smo postali samostojni, sem si mislu zdaj pa bo,
višji standard, red in mir, okolje pa popucano.
A vrstijo se prepiri, skor vsak dan je nov škandal,
sodelujejo pa tisti, ki se grejo kriminal!

Aj jaj jaj, lepa si Slovenija,
aj jaj jaj, le mal preveč si skregana.
Aj jaj jaj, Slovenci nehajmo ga srat!
Dejmo, dejmo, dejmo raje bolj sodelovat!

Nam vsake tolko kažejo kaj v parlamentu se godi,
pol pa ure in ure gledamo kup skreganih ljudi.
Se ne znajo zglihat, vse vrti se le okol replik,
ko človk jih gleda kolne, križa se, al išče štrik!

Aj jaj jaj, lepa si Slovenija,
aj jaj jaj, le mal preveč si skregana.
Aj jaj jaj, Slovenci nehajmo ga srat!
Dejmo, dejmo, dejmo raje bolj sodelovat!

Na vseh področjih kregamo se za naprej in za nazaj,
država pa postaja zadrogiran kupleraj.
Je vedno več nasilja, vedno več obupanih ljudi.
če tko bo šlo naprej, za narod perspektive ni!

Aj jaj jaj, lepa si Slovenija,
aj jaj jaj, le mal preveč si skregana.
Aj jaj jaj, Slovenci nehajmo ga srat!
Dejmo, dejmo, dejmo raje bolj sodelovat!

Če bi Slovenci sk'p držali, hitro bi naredli red,
ja, če b'lj bi sodelovali, mislu sem in šou na skret.
Sedu sem na školjki nekaj ur, totalno zbit,
ni hotla sodelovat z mano niti lastna rrrrrrrrrrr..

Aj jaj jaj, lepa si Slovenija,
aj jaj jaj, le mal preveč si skregana.
Aj jaj jaj, Slovenci nehajmo ga srat!
Dejmo, dejmo, dejmo raje bolj sodelovat!

Aj jaj jaj, lepa si Slovenija,
aj jaj jaj, le mal preveč si skregana.
Aj jaj jaj, Slovenci nehajmo ga srat!
Dejmo, dejmo, dejmo raje bolj sodelovat!
;) :P
@ Pusti soncu v srce... @

TESKAn ::

Do takšnega zaključka si prišel po temeljiti analizi ali kako? Vsako leto je par novih občin, medtem ko mi ni znan primer združitve. Kako to?

Vsak hoče bit svoj župan. Pri nas so izvedli posvetovalni referendum, kjer je večina bila proti novi občini. Pa so veljaki potem to ignorirali in vseeno ustanovili občino.

Dejstvo so tukaj in novonastale občine so doživeljale mini razcvete po odcepitvi.

Pri nas pa ravno obratno. Odkar imamo svojo občino, se komaj kaj naredi.

Pa saj to je normalno? Iz česa pa naj se financirajo po tvojem?

Občine dobijo denar iz dohodnine, kolikor vem. Večina pa ima premalo ljudi, da bi bilo to dovolj in jih mora država sofinancirat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Pa saj to je normalno? Iz česa pa naj se financirajo po tvojem?


Iz lokalne ekonomije in lokalnih dajatev. Trenuten sistem, ko država plača praktično vse, je neumen. Ker se občine rajši razcepljajo in drobijo, namesto da bi probale preživeti v obliki malo večjih enot. Ampak dokler vsaj župana, tajnico, fikus pa par sejnin časti država, se bojo občine razbijale.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
««
2 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814102380 (86565) imagodei
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16625172 (20983) noraguta
»

Pahorizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8813633 (11976) Brane2

Več podobnih tem