» »

Gorenjski vozniki

Gorenjski vozniki

«
1
2 3
...
5

particle ::

Zjutraj smo na gorenjski avtocesti vsi deležni gneče pred izvozom Brod in Šentvid zaradi zapore predora.

Peljem v koloni avtomobilov, sicer na prehitevalnem pasu, vendar sta itak oba pasova polna avtomobilov. Zanima me pa kaj gre po glavi vozniku za mano ko mi "blenda" in nakazuje svoj levi smernik in me hoče prehiteti ne glede na to da smo v koloni?

Timmah ::

Verjetno v stilu: vsi bi se mi morali umaknit, saj sem namreč največji frajer.
V zadnjem tednu sem 2x naletel na taxista, ki je peljal 30 cm za mano proti predoru in mi blendal kot nor, kot da ni kolone in da sva na cesti sama jaz pa sem idiot ki mu ne pusti mimo. Jebi ga vedno se najdejo kreteni na cesti.
donde esta francesca

krneki0001 ::

EGO!

imagodei ::

To niso Gorenjski vozniki, niti Štajerski, niti Ljubljanski ali Primorski. Gre za drugačno kasto, ki presega pokrajinske okvire: so neotesani, prepotentni, omejenci.

Sploh se pa že nekaj časa avtomobile prodaja kar s tablicami vred. Tako da imaš kamot MB tablice, doma pa si iz Kopra (in je avto tam registriran). S punco sva Gorenjca, pa ima ona NM tablice. Kako veš, da bedak, ki ti je blendal, ni bil doma iz Ljubljane.
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::

Ponavadi se zjutraj gorenci selijo v Ljubljano :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

particle ::

Pač sklepam, ker je to edina avtocesta ki jo uporabljam vsak dan, in pač voznik je imel blejsko registracijo, ter se je vozil iz blejske smeri proti lj.

AndrejS ::

Spustiš ga pač da te prehiti, nato pa se postaviš za njega in mu blendaš nas je umakne. Morda bo skapiral

bosko1982 ::

To niso Gorenjski vozniki, niti Štajerski, niti Ljubljanski ali Primorski. Gre za drugačno kasto, ki presega pokrajinske okvire: so neotesani, prepotentni, omejenci.

Sploh se pa že nekaj časa avtomobile prodaja kar s tablicami vred. Tako da imaš kamot MB tablice, doma pa si iz Kopra (in je avto tam registriran). S punco sva Gorenjca, pa ima ona NM tablice. Kako veš, da bedak, ki ti je blendal, ni bil doma iz Ljubljane.


se strinjam s tabo.
To so "čudni" ljudje kateri mislijo da so zgradili cesto samo za njih... prejšnji teden sem se peljal k punci, pa se mi čisto za rit postavi en tip z novim BMWjem, mislil je da je car ker pač ima najnovejšega BMWja, pa sem mu enostavno dol zabremzal,...dobro za njega da ima dobre reflekse... po tem dogotku je držal razdaljo, ni me prehiteval ker je bilo v naselju, imel je namen, samo sem prižgal dolge ker je ravnokar človek v temi prečkal cesto... bi ga še lahko frajer z BMWjem povozil :8)
katastrofa od človeštva...

Binji ::

Spustiš ga pač da te prehiti, nato pa se postaviš za njega in mu blendaš nas je umakne. Morda bo skapiral

Saj se ne mores umaknit. Kdo te bo pa spustil na naših cestah?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BigWhale ::

Spustiš ga pač da te prehiti, nato pa se postaviš za njega in mu blendaš nas je umakne. Morda bo skapiral


Ja, podobno kot tisti zivcnez, ki pritisne na hupo se predno se zelena prizge na semaforju. Takrat se splaca stopiti iz avtomobila in ga vprasati zakaj trobi, ce je mogoce kaj narobe. :>

;-) ::

Ne takrat stojim do naslednje rdeče in potem spizdim čez križišče

ABX ::

Spustiš ga pač da te prehiti, nato pa se postaviš za njega in mu blendaš nas je umakne. Morda bo skapiral


Ja, podobno kot tisti zivcnez, ki pritisne na hupo se predno se zelena prizge na semaforju. Takrat se splaca stopiti iz avtomobila in ga vprasati zakaj trobi, ce je mogoce kaj narobe. :>


Mogoče je Grk?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

.:joco:. ::

To so "čudni" ljudje kateri mislijo da so zgradili cesto samo za njih... prejšnji teden sem se peljal k punci, pa se mi čisto za rit postavi en tip z novim BMWjem, mislil je da je car ker pač ima najnovejšega BMWja, pa sem mu enostavno dol zabremzal,..

Spustiš ga pač da te prehiti, nato pa se postaviš za njega in mu blendaš nas je umakne. Morda bo skapiral

Ja, podobno kot tisti zivcnez, ki pritisne na hupo se predno se zelena prizge na semaforju. Takrat se splaca stopiti iz avtomobila in ga vprasati zakaj trobi, ce je mogoce kaj narobe. :>


Največji egotriperji so mečkači, ki mislijo da morajo izobraževat celotno prometno populacijo na poti do službe.
Če si počasen, se umakni.
Ko se prižge zelena, spelji.

Kreteni.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

BigWhale ::

Joco, rukni dva snopca preden gres vozit, da ne bos tolk nervozen. Pa preden se spravis pisati na forum tudi. ;)

xyd1 ::

Joco, rukni dva snopca preden gres vozit, da ne bos tolk nervozen. Pa preden se spravis pisati na forum tudi. ;)


heh napit se ga potem pa za volan,.. če te pa policaj ustavi pa vpraša če ste kaj pili pa mu odgovoriš da si, saj trezn ne upaš več na cesto.. :)

Še en nauk: bolje pjan za volan ker tisti ko pije povozi tistega ko ne pije:)

se opravičujem za offtopic

.:joco:. ::

Letos se mi (upam) ne bo treba več gužvati na gorenjski avtocesti, tko da ni panike.

Drugo leto pa bo šentvid, upam, že odprt, tako da šnopsev ne bo treba.
Ko bo pa kakšen Kranjčan peljal 80 čez 2 pasova, mu bom pa z veseljem blendal. Čist tko, iz navade, brez kakršne koli nervoze. :)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Kawl6 ::

To niso avtohtoni gorenjčki, temveč ljubljančani ki so za male pare pokupili vse šupe po Kranjski Gori in imajo na vse zgodaj mevle v riti.Pa kao a ne vidš kašnga mxa mam umakn se kmet neumni.Poleg mora biti obvezno ipin znak na šajbi da se ve da ma desc uber privelegije saj ma generalisima "mupa" vsak vikend doma na kvici.Pa jakuzi,lokalne bejbe.Zaslužil je pa vse to na izvozu opojnih substanc iz belega mesta po slovenskih vaseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawl6 ()

ABX ::

Strpnost je za loserje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ktj ::


Največji egotriperji so mečkači, ki mislijo da morajo izobraževat celotno prometno populacijo na poti do službe.
Če si počasen, se umakni.
Ko se prižge zelena, spelji.

Kreteni.



Moje osebne izkušnje kažejo da so za 80% nevarnih situacij na cesti krivi ravno "pocarji" ki si kljub temu, da "dokaj" vozijo po predpisih ne zaslužijo izpita... Kot kaže je izpit za avto že čolveška pravica. Za ostalih 20% so pa t.i. frajerji ki podirajo rekord v minimalni razdalji do avtomobila + ostale malenkosti ki sodijo zravn. Raje frajar za avtom kot pa pocar pred\ob avtu!

Zheegec ::

Zadnjič v Domžalah je ena ženska ustavila pred rdečo, potem pa kar na sredini rdeče vseeno kar naenkrat spelje in se skoraj zaleti v enega, ki je imel seveda zeleno, potem se mu je pa še obesila na hupo in nekaj krilila z rokami. aaaaaaaaaa :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

stenc55 ::

Ampak a ni čudno, ko se vozim vsak dan iz Kranja proti Gorenjski, se zadnja dva tedna VEDNO najde kak ljubljančan, ki misli da je kupil prehitevalni pas. Vedno so ljubljanske tablice, vedno se vozi 110-120 po prehitevalnem pasu in na kraj pameti mu ne pride, da bi se premaknil na voznega, čeprav je prazen. Potem, ko se pa jaz cijazim za njim 3km, pa mu poblendam, me pa ves nataknjen gleda kaj se grem, neztrpnež.

hamax ::

Premaknjeno v ložo.

Zeberdee ::

Sam se ogromno vozim. Povprečno na mesec naredim 5-6 k. Sicer je večinoma avtocesta, ampak vseeno - tako posran, kot sem bil zadnjič ko sem se peljal v Kočevje še nisem bil. Vozil sem po omejitvah, sicer bi se dalo deset ali dvajset več, a ceste nisem poznal. Ljudje prehitevali (mene, pa ljudje pravijo da sem agresiven voznik) v škarje, v ovinek (kljub noči še vedno preveč tvegano), vožnja brez bremzanja v 90+ stopinjske ovinke pri slabi vidljivosti. Luda kuča.

Avtocestni mečkači se najdejo povsod in v času konic je dokaj nevarno zapustiti prehitevalni pas, ker potem tvegaš življenje, da nazaj nanj prideš, ali pa si od Vodic do Broda pri 85 km/h za tovornjakom. V času ko je manj prometa, so se ljudje, v večini navadili, da se umakneš, kljub temu, da voziš 130 ali 140 če vidijo, da kdo leti proti tebi. Se pa seveda najdejo pacienti, opažam, da so v zadnjem času to predvsem nemci in italijani.

solatko ::

Največji problem so na AC vozniki, ki mislijo, da je prehitevalni pas namenjen vožnji in ne zgolj prehitevanju.

Mr_Globus ::

Največji problem so prepotentneži, ki bi najraje da se pod kamion skrijem med prehitevanjem. Jebi ga, nimajo vsi avta, ki pospeši na 150 v sekundi. Eni prehitevamo s 120 :P

Super Sonic ::

"Sam se ogromno vozim. Povprečno na mesec naredim 5-6 k. Sicer je večinoma avtocesta, ampak vseeno - tako posran, kot sem bil zadnjič ko sem se peljal v Kočevje še nisem bil. Vozil sem po omejitvah, sicer bi se dalo deset ali dvajset več, a ceste nisem poznal. Ljudje prehitevali (mene, pa ljudje pravijo da sem agresiven voznik) v škarje, v ovinek (kljub noči še vedno preveč tvegano), vožnja brez bremzanja v 90+ stopinjske ovinke pri slabi vidljivosti. Luda kuča."

Ja tale pot je kr vesela. Verjetno si štopal promet, zato se je večina odločala za prehitevanje. Je pa na tej cesti tako - ko pride do trka, ni luštno. Zato je bil tvoj strah kar upravičen. Kupi si boljše gume in takoj boš videl, da se da voziti precej hitreje in s tem, v tem primeru, precej bolj varno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Tody ::

@ Super Sonic ... zdej morem jest divjat po neznani cesti, kjer nevem koliko je obrabljena cesta in kje poledenela ter kaki so nakloni ovinkov, zato da bodo ludje 3 minute prej doma?

solatko ::

Mr_Globus - Nihče ti ne brani tega, samo ne od Jesenic do Ljubljane s 120 vstrajat na prehitevalnem pasu.

Tody - Si si že kdaj prebral zakon, ki pravi, da se moraš varno umaknit in spustit hitrejši prometni tok naprej, potem pa se spet cjazi do mile volje.
Govori se o namernem zadrževanju, morebitno hitrejših voznikov (v okviru omejitev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Super Sonic ::

"@ Super Sonic ... zdej morem jest divjat po neznani cesti, kjer nevem koliko je obrabljena cesta in kje poledenela ter kaki so nakloni ovinkov, zato da bodo ludje 3 minute prej doma?"

Ja bo treba. Jokaš lahko kolikor češ ampak zaenkrat je temu tako.

Ta cesta je svinjska, policaje rekdo vidim (če so so potem v Nemški vasi ali pa nekje v Ribnici na znaku 50). Ti pa nič ne pomaga. Ko greš v ovinek 70, un za teboj pa v škarje, lahko samo švicaš in si želiš, da bi bil kje drugje. Ker če pride do trka, boš najebal tudi sam. Babica od žene je (pred leti) tam dobila umeten kolk, koleno in 20 dni kome. Na zelo podoben način.

Ko drugič voziš 90 ali celo 100 v isti ovinek, je stvar precej bolj varna (čeprav imaš nekoga na riti - še vedno).

p.s.
Pa ni zdej treba mene obsojat, jaz samo povem, kako je čim bolj varno peljat po tisti cesti.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Dr_M ::

Po prehitevalnem pasu se ne smes vozit. Lahko samo prehitevas. Policaj te lahko kaznuje, ce se vozis po prehitevalnem, ce na voznem ni nikogar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sc0ut ::

Po mojih izkušnjah so vozniki v treh kategorijah:

- prehitri 5%- mladi ali pa egotripani folk, bmw, clio, vsemogoče, vozijo v glavnem ful prehitro in prenevarno, povzročajo nesreče! Delajo takšne stvari ki bi jih jaz samo, če bi bil superman ali pa v norišnici
- srednji - povprečje, vseeno kateri avto...
- prepočasni 20% - mladi, stari...., avti vsemogoči, vozijo vedno "v = omejitev - 15", ne ozirajo se, če je kdo za njimi ali pa cela kolona. Vedno se potem najde kdo, ki gre te bedake prehitevati, ker enostavno več ne zdrži - posledica je nesreča. Ne odivajo se na trobljenje, blendanje... V glavnem, v čisto svojem svetu. Ne rečem da cincaš ce je cesta spolzka, nevarna, ledena.... Ampak jebemti, da vidiš naprej, da vidiš da je stanje ceste ok in da še vseeno voziš 70 pa je too much
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Invictus ::

To se dogaja ker je na cestah cel kup ljudi ki ne vozijo po omejitvah (beri vozijo prepočasi). Teh voznikov je vedno več. Če človek ne zna oz. zmore voziti na avtocesti 130 km/h po voznem pasu, naj se pelje po navadni cesti.

Zato nekateri pač blendamo na avtocesti na prehitevalnem pasu. Ne vem kateri kreten prehiteva z 100 km/h ?????? da ne govorimo o tem da zavije iz navadnega na prehitevalni pas brez smernikov ???? Ki za vsako stvar, ki se zgodi, bremza kot nor na avtocesti ???? Naj pač drži malo več varnostne razdalje.

Pa ni mi zdaj utrujat da imajo vsi ti vozniki pravico tako vozit. Tudi jaz imam pravico vozit po avtocesti 160 km/h.

LP I.

Trupl0 ::

Povprečna hitrost Kočevje - Ljubljana -> 80km/h ( kolone ...spredaj ponavadi ali rdeči clio ali šlepar...ponavadi trije )

Povprečna hitrost Ljubljana - Kočevje ( 45 do 60km/h ) ... Pot iz službe okrog 17h ure.

Vedno nekdo ali na ravnem, ko pride kaki avto mimo po bremzi užge, ali pred vsakim ovinkom bremza, ali vozi 60 čez naselje pa potem 70. Dogaja se tudi, da med prehitevanjem doda plin, da ga nihče ne more prehitet in nato zmanjša zopet na 60.
Te zadeve se dogajajo vsak dan ( vozim se že 3 leta v LJ...služba ) in ne vidim rešitve kot, da ga prehitim tam kjer je varno in vem, da ni polne črte. ( mogoče 5 odsekov na celi 60km poti ). Ponavadi dobim blendanje, da izpadem potem jaz norec ali pa kot danes ... fakiča :)

Nesreče se dogajajo, pustimo mali procent tistih kateri resnično pretiravajo ali pa so vinjeni, zaradi prepočasnih voznikov in voznikov, ki gredo potem prehitevat v škarje, ker tega ne zdržijo več.
Če greš enkrat ali 2x v tednu na cesto te to ne moti....Če pa to počneš vsak dan in vsak dan izgubiš eno celo uro zaradi ljudi, ki za volanom nimajo kaj početi pa je druga stvar. To je 24 ur na mesec in 288 ur na leto....
If you are going through Hell, keep going !

Tody ::

Zadnjič sem slišal, da poklcini vozniki kamionov, morajo na vsakih 5 let obnovit vozniško v smislu da morajo še enkrat na izpit. Zakaj zavraga se to ne uvede tudi pri nas? Dones sem sreči dobr predvideval k je ena babica vijugala levo desno po avtocesi in imela vse sorte žmigovcov pržganih... Ampak kaj če nebi mislil 3 minute naprej?

Pizda če nisi sposoben vozit avtomobila (zaradi takih in drugačnih razlogov) pač uporabi javni transport. Če avto uporabljaš enkrat do dvakrat na teden te bo taksi lih tok prišel.đ

@Super Sonic... ja sej vem ampak nekako mi gre na slabo, ko mi rečeš da v tej ulici se vsi tepejo in če hočem it po tej ulici morem pač tud jaz 3 ljudi pretepst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

darkolord ::

To se dogaja ker je na cestah cel kup ljudi ki ne vozijo po omejitvah (beri vozijo prepočasi).
Prepočasi je manj kot 50% najvišje dovoljene hitrosti. A takih je cel kup?

Super Sonic ::

"Ampak kaj če nebi mislil 3 minute naprej?"

Generalno to ni tako lahko kot se zdi nekomu, ki je brez obveznosti. Načeloma pridejo neko obdobje stvari v časovno stisko in se mudi. Naprimer - otroka imaš lahko v vrtcu "le" 9 ur. Po tem času kličejo socialno. Nekateri vrtci bolj resno, drugi manj. In imam kolega v Mengšu, ki dobesedno divja po službi da še ujame 16.30, ker če pride kasneje ima probleme.

Zate je pa to samo še en kreten na cesti. In tega ni malo. Veliko ljudi je vpetih v čas in je potrebno razumet, da nekaterim se bolj mudi. Jasno, to ni izgovor za hitro vožnjo, a drugače ne gre. Hočem povedati, da je lažje voziti in razumeti, če vse ostale voznike jemleš na ta način, kot pa, da si jih predstavljaš kot alkoholike - ipd.

"@Super Sonic... ja sej vem ampak nekako mi gre na slabo, ko mi rečeš da v tej ulici se vsi tepejo in če hočem it po tej ulici morem pač tud jaz 3 ljudi pretepst."

Ja, ampak vse primerjave so slabe. Tudi ta je. Vožnja po cesti je vožnja po cesti, tepež na ulici je pa tepež na ulici. Ti si zaradi te primerjave samo še bolj slabe volje. V resnici ti pa ne bi bilo treba biti. Lažje je včasih ego mal spustit na tla in se prilagoditi razmeram. Vsaj na tej cesti proti Kočevju - se splača.

"Te zadeve se dogajajo vsak dan ( vozim se že 3 leta v LJ...služba ) in ne vidim rešitve kot, da ga prehitim tam kjer je varno in vem, da ni polne črte. ( mogoče 5 odsekov na celi 60km poti )."

No sej že to ti pove, da je ta cesta zahtevna, a ti ne? Jaz bi ti svetoval, da se preseliš, ker z divjanjem ne boš rešil ničesar. Razen tega, da boš nekoč "uletu na mino".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

username ::

Tudi jaz imam pravico vozit po avtocesti 160 km/h.
Nimaš.

Razen v Nemčiji (pa še tam na mnogih odsekih ne).

otroka imaš lahko v vrtcu "le" 9 ur. Po tem času kličejo socialno. Nekateri vrtci bolj resno, drugi manj. In imam kolega v Mengšu, ki dobesedno divja po službi da še ujame 16.30, ker če pride kasneje ima probleme.

Zate je pa to samo še en kreten na cesti.
Saj je.
Kaj če se bo zaradi divjanja ubil? Bo njegov otrok ostal brez očeta - a to je pa vredu al kaj?
Ali pa bo vzel otroka/mamo/oba kateremu drugemu otroku... povozil drugega otroka..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Binji ::

Prepočasi je vožnja toliko pod omejitvijo, da se za tabo nabere kolona vozil. In če jih ne spustiš naprej si v prekršku. In tega si ne izmišljujem.
Škoda samo, da tudi tega ne kaznujejo ali pa vsaj opozorijo kdaj. Bi že tako bilo kdaj dostikrat lažje.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

delavec44 ::

Sem tudi sam vozil relacijo Kočevje-Ljubljana in obratno 5 let in se strinjam z vsem napisanim. Zdaj sem se na srečo preselil na primorsko in mi ni več treba :)

Najlepše je bilo, ko so vsi avti v 'koloni' imeli konstantno 90 ali 100 kmh. Če poznaš cesto in so razmere kolikor toliko normalne je taka vožnja užitek. Ko pa dobiš pred sabo šleper ali mečkača, se računica podre. Mnogokrat sem se spraševal zakaj se šleperji na tej relaciji ne umikajo na za to namenjena počivališča ob cesti. Mnogokrat so dobili tudi trobljenje, ko pride enkrat folk končno mimo ampak zgleda da to prav nič ne zaleže.

Super Sonic ::

"Saj je.
Kaj če se bo zaradi divjanja ubil? Bo njegov otrok ostal brez očeta - a to je pa vredu al kaj?
Ali pa bo vzel otroka/mamo/oba kateremu drugemu otroku... povozil drugega otroka..."


A vidiš, to je to pretiravanje, ki povzroča nič drugega kot slabo voljo. Seveda se nima namena fentat niti zaletavat. Vendar se mu pa mudi. Ker je v vrtcu situacija takšna kot je in tiste ženske oddajajo prijavo na socialno. Ne vem sicer koliko veš o tem, a sigurno si lahko predstavljaš kako je, če te prijavljajo na socialno kot starša, ki zanemarja otroka in kaj temu sledi.

Torej kaj boš? Šel na bus? Vlak? Podzemno? Prosil babico in dedka (ki ju več ni)? Prosil soseda? Zamenjal službo? Kaj boš naredil tem primeru "username"?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Dr_M ::

Ste se kdaj vozili cez Crno vas (proti Podpeci)? Ali pa cez Skofljico proti kocevju ob taki uri zjutraj?
Zelo zabavno, ko ti zjutraj ob 5.30 pripelje v naselju avto/kombi nasproti.
Nekaj casa sem zjutraj pobiral sodelavca na Skofljici in mi je cisto vsako jutro pripeljal en in isti avto nasproti, ko je prehiteval kolono.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Super Sonic ::

M - poznam.

Enako nora cesta je tista, ki služi kot obvoz do Bleda (ko je gužva na koncu AC-ja). Gre pa čez Tržič v klanec. Tam ga sekajo eni tud po 3x dovoljene hitrosti.

Ali pa cesta v Dobro Polje (iz Grosuplja) - odlično za samomor. Ko sem se prvič peljal nisem mogu verjet, da se da peljat tako hitro (megla in vlaga pa cesto poslabšata še za 200%). In na tisti cesti se prav tekmuje - mislim, da je rekord okol 6 minut. Seveda policije ni nikjer.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

username ::

...
Seveda se nima namena fentat niti zaletavat. Vendar se mu pa mudi.
....
Torej kaj boš? Šel na bus? Vlak? Podzemno? Prosil babico in dedka (ki ju več ni)? Prosil soseda? Zamenjal službo? Kaj boš naredil tem primeru "username"?
Ma koji faktor no, to ni moja stvar.

Če sem v istem trenutku na istem odseku ceste s tem človekom, me zanima samo to, da me ne ogroža na cesti.
Vse ostalo v njegovem lajfu (kje, kako, zakaj, kdaj, kam...) - je njegova stvar, ki se nas ostalih nič ne tiče. In nismo dolžni proti svoji volji biti izpostavljeni tveganju, če ni treba.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Super Sonic ::

"Ma koji faktor no, to ni moja stvar."

Ja to je najbolj pristen odgovor kar ga lahko dobiš pri nas. Zato se je pa v tujini lepše peljat. Zaradi logike ljudi, ne zaradi drugega.

"Če sem v istem trenutku na istem odseku ceste s tem človekom, me zanima samo to, da me ne ogroža na cesti."

Upam samo, da se toliko sekiraš tudi zaradi vseh ostalih stvari v življenju, ki te ogrožajo. Zavedati pa se moraš, da s tem, ko se podaš na cesto, že sam po sebi ogromno tvegaš. Četudi je cesta popolnoma prazna in ti voziš tank.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

username ::

"Ma koji faktor no, to ni moja stvar."

Ja to je najbolj pristen odgovor kar ga lahko dobiš pri nas. Zato se je pa v tujini lepše peljat. Zaradi logike ljudi, ne zaradi drugega.
Če slučajno ne veš - v taki situaciji je ravno tvoj 'ubožček' tisti, ki najagresivneje izraža 'pristni' attitude "ni moja stvar" - ni njegova stvar, koliko so drugi ogroženi zaradi njega, egoista zanima samo to, kako bo pravočasno prišel, kamor se je prepozno odpravil, drugi pa naj ga rešujejo iz riti.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ABX ::

Jaz sem zato da se uvede priporočeno hitrost, kdor odstopa, gor ali dol, kazen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Super Sonic ::

"Če slučajno ne veš - v taki situaciji je ravno tvoj 'ubožček' tisti, ki najagresivneje izraža 'pristni' attitude "ni moja stvar" - ni njegova stvar, koliko so drugi ogroženi zaradi njega, egoista zanima samo to, kako bo pravočasno prišel, kamor se je prepozno odpravil, drugi pa naj ga rešujejo iz riti."

Ne vem, glede na to, da je v to situaciji prisiljen zaradi službe na eni in vrtca na drugi strani, jaz mislim, da ni ravno agresiven namerno. To je moje mnenje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Trupl0 ::

@Super Sonic
Iz mojega posta si me takoj označil kot negativca in praviš, da divjam.
Če vozim za nekom 50-60 in ga prehitim tam kjer je možno, ali sem divjak?

Drugače pa hvala za skrb. Sem tudi sam razmišljal o menjavi službe ali selitvi ampak mi finančno ne znese. 3/4 plače za stanovanje oz. "čumez" v LJ ( če odbijem prevoz in samo z neto plačo plačujem stanarino in stroške ) ne mislim dajati. V Kočevju pa tudi ni službe ( edino, če si resnično želiš delati za 417,50EUR z malico vred ).

Pozabil omeniti, da sem včeraj celo vozil za voznikom od Turjaka do Velikih Lašč in sicer 40-50 km/h. Prehiteti nisem mogel, ker je bila polna črta, na odseku s prekinjeno pa je ravno bila kolona ( cirka 20 vozil ) z druge smeri.

Velja omeniti tudi to, da skoraj vse avtošole ( kar jih srečam na tej cesti ) vozijo pribito 70km/h. Še bratova punca je potrdila to in mi omenila, če je šla več tko 70km/h jo je inštruktor "napizdil"!
If you are going through Hell, keep going !

šernk ::


Velja omeniti tudi to, da skoraj vse avtošole ( kar jih srečam na tej cesti ) vozijo pribito 70km/h. Še bratova punca je potrdila to in mi omenila, če je šla več tko 70km/h jo je inštruktor "napizdil"!


če je 70 omejitev pol cool. mene je pri 90 napizdil če mi je 85 kazalo na števcu :D problem je nastal ko sem potem z avtošolo prehitel drugo avtošolo, ki je vozila 70 tam...tako da verjetno če slabo voziš ti ne dovolijo ravno povsod do omejitev gnati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Ne vem, glede na to, da je v to situaciji prisiljen zaradi službe na eni in vrtca na drugi strani, jaz mislim, da ni ravno agresiven namerno.
Večina jih verjetno res ne gre na cesto z namenom biti agresivni. Ampak za agresijo se pa očitno vedno išče nek zunanji faktor, ki naj bi deloval kot opravičilo za njihova dejanja - veliko ljudi je namreč mnenja, da če nekdo postane agresiven in čez polno črto prehiti nekoga, ki vozi 80 namesto 90, je za morebitno nesrečo kriv slednji, ker je tistega drugega naredil živčnega...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332621 (30373) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114458 (91480) solatko
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277984 (7699) JohanP

Več podobnih tem