» »

Gorenjski vozniki

Gorenjski vozniki

1
...
3 4
5
»

Pyr0Beast ::

Dajte enkrat za spremebo poskusit razumet soforumaša in doumet kaj hoče povedat ne pa skočt na prvo "slabodefinirano" tezo in jo utopit v absurdu in flamih.
Never gonna happen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

sam sploh ne zastopim, kako lahko nekdo vlači celo kolono za seboj. Ker meni je najlepša vožnja, če nimam nikogar pred in za seboj. Sploh ko je kdo za mano brez varnostne več gledam kaj počne za mano, kot pa kaj se dogaja pred mano, seveda takšne ob prvi možnosti spustim naprej pa tudi če vozim 10+ omejitev. Je pa tudi res, da tiste ki poznam in delajo takšne kolone, več kot 2m pred avto ne vidijo, enkrat sem šel raje sam s ceste na travo, kot pa upat da me je ena takšnih oseb videla, pa čeprav smo zmenjeni, da se počaka na cesti v takšnih primerih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

šernk - Noben problem -
1. Ne pozna višine omejitve - veliko jih po magistralkah vozi 80, ker je bila ta omejitev pred 90.
2. Prepričani so, da vozijo najhitreje, kar omogoča cesta v danem trenutku - norcem pa res ne bodo popuščali.
3. Vzratna ogledala so jim španska vas in niti slučajno niso v stanju, da bi opazili promet zadaj.
4. Zavedajo se, da večje hitrosti niso sposobni obvladati, ne zavedajo pa se tega, da na cesti niso sami in da drugim to ni problem.
5. Ne počutijo se dobro, zato tudi niso sposobni opazovat dogajanja okoli sebe.
6. Pod vplivom nedovoljenih substanc.
7. Strah pred prometom, a so pač prisiljeni naredit kakšno relacijo (na javna prevozna sredstva, zaradi mnenja okolice ne upajo pomislit.....)
8. .........

krneki0001 ::

Na 19 let starem avtu dela števec točno. Po gpsu 100, po števcu kaže enako 100km/h. Uglavnem števec je čisto točen.

Dr_M ::

To si ga pa sigurno z gumami "umeril".:)
Drugace stevec nikoli ne kaze cisto tocno. Bolj tocni kazejo 5% vec, manj tocni 10%+.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Jap. Je z gumami popravljeno. Mal so višje (80mm ali 12.2% višje). Drugače je gps kazal 87km, ko sem vozi l00km/h po števcu.

Ziga Dolhar ::

solatko (2x):


Po mednarodnih raziskavah v prometno bolj razvitih in kultiviranih državah, je taka vožnja nevarnejša, kot 10+, zato so tudi kazni tam precej večje za ta prekršek (oviranje normalnega voznega toka) in tudi možnost, da kazni ne boš plačal je skoraj nična - večina tega se v teh državah pokasira, tako kot za ostale prekrške.


ABX - V večini prometnih nesreč so problem nižje hitrosti nekaterih udeležencev.


Link, prosim. Hvala.
https://dolhar.si/

Dr_M ::

Ce se vozis kaj po nasih cestah, ne rabis linka.
Sicer pa prepocasni vozniki so posredni krivci, zato se jih nikoli ne omenja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ziga Dolhar ::

Jst pa mislm (sine qua non!) da je večji posredni krivec delodajalec / žena, ki ne pusti zamujanja v službo / domov ...
https://dolhar.si/

šernk ::

Jst pa mislm (sine qua non!) da je večji posredni krivec delodajalec / žena, ki ne pusti zamujanja v službo / domov ...


glej ni problem v tem da 5min prej štartaš od doma, problem je da je vožnja pri 60km/h ponekje dobesedno ubijajoče dolgočasna, nekateri pač znorijo in grejo potem prehitevat, sam spadam pa bolj med tiste katerim pade koncentracija... in še huje je ko na čelu kolone vsak dan vidiš isti avto. 2 leti nazaj je bilo na soški zlato pravilo...bile sta dve koloni ki sta vozili 60 konstantno, na čelu prve je bil rdeč yaris, na čelu druge je bil srebr peugeot 206. Če si imel srečo si ušel enemu ali drugemu, obema pa težko, ker kot smo vajeni, vsi štartamo vsak dan ob istih urah. Če ne poznaš ceste se umakni (takšni se tudi večinoma verjetno bodo), vendar če se voziš 5let po eni in isti cesti, veš na pamet že vsako muho, ki je kje povožena, torej bi moral voziti nekje pri normalnih hitrostih, drugače zame nisi sposoben upravljati vozila in takšni se tudi nikoli ne umaknejo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::


Mehmed - To je znak, da tvoj števec precej laže in da ne voziš 3km manj, temveč 10 ali celo več. Pelji 5km+ po tvojem števcu pa ne boš imel nobenega na odbijaču.


Kadar se peljem mimo unih tabel ki merijo pa javlajo ce si prehiter, se precej ujema. Pa tud ce one lazejo, se ne mislim prevec ubadat s tem.
Dostkrat se mi zgodi, da sem na cesti, ki je ne poznam dobro. Tabla je 60, jst grem 65. Pa se vseeno nabere par domacinov, ki cesto poznajo in bi sli 90. A rabim met slabo vest ker delam kolono?

Dr_M ::

Tabla je 60, jst grem 65. Pa se vseeno nabere par domacinov, ki cesto poznajo in bi sli 90. A rabim met slabo vest ker delam kolono?


V takem primeru ne. Ce bi bila pa tabla 60, ti bi pelju pa 45, potem pa :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mehmed ::

Ok, kje pa je spodnja meja? Ce sem 59/60 recimo, se tisti za mano ze lahko jezijo, ker bi lahko cel km hitreje peljali. Nad omejitvijo sem sam v prekrsku, tocno po njej je pa tezko vedno zadet. :S

M-XXXX ::

Ok, kje pa je spodnja meja? Ce sem 59/60 recimo, se tisti za mano ze lahko jezijo, ker bi lahko cel km hitreje peljali. Nad omejitvijo sem sam v prekrsku, tocno po njej je pa tezko vedno zadet. :S

Saj tole je bilo ravno že enkrat na ST citirano (zakon mislim). Če se prav spomnim je ali 10%, ali pa 10km/h, ne bom pa trdil...

Mehmed ::

Ne ne, na miselnost voznikov ciljam, ne na radar pa toleranco. Kdaj si po njihovem kriv me zanima, na zakone se itak pozvizgamo, glavno da je folk srecen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

darkolord ::

Če se prav spomnim je ali 10%
10% je kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

particle ::

Žena ki ne pusti zamujanja v službo / domov


*smeh*

Prazniki zmagajo. Zjutraj 70% manj ljudi na avtocesti, in mirna vožnja do službe. Upam da bo pot nazaj podobna jutranji.

Buggy ::

Prazniki zmagajo. Zjutraj 70% manj ljudi na avtocesti, in mirna vožnja do službe. Upam da bo pot nazaj podobna jutranji.

...pa ves kaj se zmaga kot opazam jaz...ko ni studentkov na cesti...OMG kot bi bile ceste prerojene.

Invictus ::

+1

Ko bi prazniki vsaj trajali ...

Spet sem lahko vozil 150 km/h ...

LP I.

kitewing ::

Pravkar sem se peljal iz Domžal proti Kamniku in mi je en debil z motorjem - verjetno raznašalec časopisa imel je take torbe na balanci, brez čelade vozil meni nasproti po mojem pasu. Če se ne bi umaknil na avtobusno postajo bi čelno trčil vame.

Ali naj ga prijavim policiji?
Zelo verjetno je pod vplivom uponih substanc.

šernk ::


Ali naj ga prijavim policiji?
Zelo verjetno je pod vplivom uponih substanc.


počakaj še kakšne dva dni, potem pa le kliči policijo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

Cez praznike sem bil v egiptu. Dokler ne vidis tega, ne ves kaj je kaos. Luci so zato, da se razbijejo ali pa se not namontirajo zelene in rdece ledice. Ponoci jih uporabljas samo za blendanje med prehitevanjem. Parkiras pa tam kjer je prostor. Torej ponavadi na cesti. :>

Semaforji so za okras, ker jih nihce ne uposteva, prometnih znakov ni, ce te policaj ustavi ga samo vprasas koliko bo racunal, sploh nima veze a si kaj naredil narobe ali ne. Potem mal barantas in na koncu prideta do neke smiselne stevilke za kazen, ki gre jasno policajo v zep.

Zmigavci se uporabljajo samo takrat, ko se rines preko treh pasov na drugo stran ceste, takrat vklopis vse stiri in pri tem trobis vsem po vrsti, po moznosti se odpres okno (ce sploh imas steklo in/ali vrata) in se deres ven iz avta kot jesihar.. Cesta je precejkrat samo na pol asfaltirana. Krizisc ni, imajo pa prirocna obracalisca v vsakih nekaj kilometrov, kjer je robnik na sredini ceste prekinjen in lahko obrnes v nasprotno smer, ce je bil vmes tvoj izvoz na desni strani.

Crte za oznacevanje cestisca pa niti ne vem zakaj tocno so. Po mojem zato, ker imajo tovarno barve za cestne oznake, ki proizvede doloceno kolicino barve in jo morajo ponucat.

Kocije imajo v prometu prednost. Kocijaz svojo prednost nakaze tako, da z bicem maha proti avtomobilom, avtobusom, pescem in se dere na njih.

Taksiji so brez vrat zato, da lahko potniki kar cim hitreje poskacejo not in ven iz kombija, po moznosti preden se kombi ustavi. Traffic jam zgleda tako, da je na tropasovnici pet kolon avtomobilov pri cemer nihce ne ve kam kdo v resnici gre. Pesci nimajo nobene prednosti, lahko se derejo in mahajo z rokami proti avtomobilom med tekanjem preko ceste.

Hupa ima dve funkciji, en kratek pisk je opozarjanje drugih voznikov nase, dva malo daljsa piska (in opcijsko kricanje skozi okno) pa pomeni 'umakni se, sicer te bom povozil'. Ce se nekdo sredi ceste odloci obrniti ali peljati vzratno mora oddati dovolj zvocnih signalov in to je to.

Aja, ce se ti avto pokvari, se ustavis, zaklenes avto (ce ima kljuko in vrata) in gres po serviserja. Vlecne sluzbe verjetno ni ali pa pocakas na noc in prides s konjsko vprego.

Nekako takole na hitro.

T-h-o-r ::

sliši se kot grčija x2 :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pyr0Beast ::

Nehal sem se sekirati za folk ki se mi lima na rit. BMK, vozil bom v mejah omejitve pa če še tako blendate.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Nehal sem se sekirati za folk ki se mi lima na rit. BMK, vozil bom v mejah omejitve pa če še tako blendate.


Ti kar, važno da se pol umakneš ... :))

LP I.

darkolord ::

takrat vklopis vse stiri in pri tem trobis vsem po vrsti, po moznosti se odpres okno (ce sploh imas steklo in/ali vrata) in se deres ven iz avta kot jesihar..
A če si malo bolj premožen, pa še tole zraven:

krneki0001 ::


Semaforji so za okras, ker jih nihce ne uposteva, prometnih znakov ni,


Tukaj si najbrž hotel napisat SEMAFOR (tist en, ki ga imajo v kairu, pa ki itak ne dela).

BigWhale ::

Ze v Luxorju jih je vec, no. :> So pa res redki ja.

T0RN4D0 ::

Tabla je 60, jst grem 65. Pa se vseeno nabere par domacinov, ki cesto poznajo in bi sli 90. A rabim met slabo vest ker delam kolono?



Ja. Če delaš kolono se umakni. A je tako težko? No, če je dejansko težko potem pač ne. Če imaš pa prostor in imaš za sabo res kolono (se pravi vsaj tri "domačine"), pač počakaš da grejo mimo.

Takšni ste kot tisti ki se na prazni avtocesti pri 130 nalepijo na levi pas in so ponosni, ker hitreje se pa tko noben ne sme pelat. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gandalfar ::

Zakaj bi se pa moral pri 65 umikat? Saj vozi se celo cez omejitev..

krneki0001 ::

Zakaj bi se pa moral pri 65 umikat? Saj vozi se celo cez omejitev..


Zato da ne dela "gužve" na cesti, saj tisti za njim vozijo hitreje. Ni poanta če ne vozijo po zakonu, važno je da gredo hitreje in da se ti moraš umaknit.

Pač butasto razmišljanje ljudi, ki mislijo da so sami na cesti in da se jim morajo vsi umikat, pa ni važno kok že vozijo in kako vozijo in kok prekrškov s tem delajo in koga ogrožajo. In ti vozniki se potem imajo za boljše voznike (ker znajo na gas stiskat).

Enako kot idioti sedaj na snegu, ki gonijo s prevelikimi hitrostmi. Sej ni panike gonit, problem se je ustavit na poledeneli cesti.

Hitch-Hiker ::



Pa ni mi zdaj utrujat da imajo vsi ti vozniki pravico tako vozit. Tudi jaz imam pravico vozit po avtocesti 160 km/h.

LP I.



Pravzaprav nimaš.
Po avtocesti imaš pravico voziti 130 km/h. Ne več.

darkolord ::

Po avtocesti imaš pravico voziti 130 km/h. Ne več.
ČE okoliščine to dopuščajo, seveda.

ABX ::

Po avtocesti imaš pravico voziti 130 km/h. Ne več.
ČE okoliščine to dopuščajo, seveda.


Preveč subjektivno mnenje, torej neveljavno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Po avtocesti imaš pravico voziti 130 km/h. Ne več.
ČE okoliščine to dopuščajo, seveda.


Preveč subjektivno mnenje, torej neveljavno.


Povej to sodniku za prekrske ali celo kakemu bolj 'zaresnemu' sodniku, takrat, ko bos zaradi prevelike hitrosti ob poledici/dezju/snegu ubil tri pesce in dva kolesarja. :>

Zato da ne dela "gužve" na cesti, saj tisti za njim vozijo hitreje. Ni poanta če ne vozijo po zakonu, važno je da gredo hitreje in da se ti moraš umaknit.


Jaz bi rekel, da se je pametno umakniti, ce je mogoce, obvezno pa ni. Umikati se moras takrat, kadar vozis manj kot so omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

ABX ::

Po avtocesti imaš pravico voziti 130 km/h. Ne več.
ČE okoliščine to dopuščajo, seveda.


Preveč subjektivno mnenje, torej neveljavno.


Povej to sodniku za prekrske ali celo kakemu bolj 'zaresnemu' sodniku, takrat, ko bos zaradi prevelike hitrosti ob poledici/dezju/snegu ubil tri pesce in dva kolesarja. :>


Kriv boš ker si zbil kolesarja / pešca, ne ker si bil prehiter za 10, 20 ali 50km/h.

Ali pa mi želiš povedat da pri 30km/h imaš pravico zbiti kolesarja / pešca?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T0RN4D0 ::

Za prekrške skrbijo drugi organi, ni treba prepotentnim voznikom za to skrbet.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ABX ::

Za prekrške skrbijo drugi organi, ni treba prepotentnim voznikom za to skrbet.


Pokličeš 113 in jih obvestiš o težavi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tody ::

V: Dober, dan rad bi prijavil voznika ki vozi 200 po avtocesti.
P: Kako pa veste da vozi dvesto?
V: Ja ker vozim za njim in toliko kaže števec!
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332584 (30336) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114292 (91314) solatko
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277978 (7693) JohanP

Več podobnih tem