» »

Pomoč pri sestavi omare - ali je tukaj kakšen mizar?

Pomoč pri sestavi omare - ali je tukaj kakšen mizar?

bauci ::

Kupil sem eno poceni omaro (nikoli več) in ko sem montiral vrata nisem mogel "prišfraufati" enega od treh "pantov" na steno omare, ker sta očitno luknji za vijake v steni omare preveliki (vijaka se vrtita v prazno). Ali se da kako zadevo popraviti?
  • spremenil: bauci ()

ta_ki_tke ::

Za to pa res ni treba biti mizar - tam, kjer je prevelika luknja, je treba s svedrom izvrtati še večjo in vanjo vstaviti okrogel, z lepilom premazan čep (moznik) iz trdega lesa. Ko se lepilo posuši, v moznik izvrtamo pravšnjo luknjo za vijak. Moznike različnih premerov dobimo v trgovinah, kjer prodajajo vijake.

tiga325 ::

Se strinjam v celoti z postom višje... Lahko pa vstaviš tudi TIPL, če si bolj gorenjskega porekla.

Drugič pa take "mercator tehnika" omare pusti pri miru.

T0RN4D0 ::

Hm, kaj pa malo debelejši šrauf? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

aljazh ::

Ker sem nedolgo nazaj sestavljal ene omare ... si siguren, da ni bilo zraven nobenih plastičnih vložkov, ki se vstavijo v izvrtane luknje in potem vanje privijejo panti?

Sitožer ::

Aljazh ma prav, taki plastični vložki morjo bit zrovno, drugač pa hop v Mrekur pa jim tam razloži situacijo !!!

bauci ::

Nažalost plastičnih vložkov ni bilo zraven. Saj vijaki za 8 pantov so prijeli za devetega pa ne. Debelejši vijak ne pride v poštev, ker ne gre v luknjo na pantu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435774 (618) Hudobec82
»

plastični zidni vložek

Oddelek: Loža
153421 (2061) Machete
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616202 (7580) marjan_h
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246587 (5510) fosil
»

Čudni sestavni deli predalnika

Oddelek: Loža
151614 (1202) fosil

Več podobnih tem