» »

Pomoč pri nakupu TV... LCD, LED LCD, plazma?

Pomoč pri nakupu TV... LCD, LED LCD, plazma?

forummaster ::

Kupujem televizijo, ker je stari CRT televiziji odbila tehnološka ura:D... Pred prebranim na forumu sem bil prepričan v nakup LCD Sony KDL32W5500K... Potem sem videl da priporočate za razdaljo cca 3 metre malce večjo televizijo, zato sem v dilemi, mogoče KDL40W5500K??? Prebral sem tudi da so Samsungovi LCDji dobri, predvsem B750 in B650 seriji... SAMSUNG LE-40B750??? Meni se zdi slika na Philipsovi 8404 seriji lepša kot pri Sonyu (Na SAmsunge nisem bil pozoren)... PHILIPS 32PFL8404H/12! Potem sem prebral da je za navaden SD signal boljša plazma z Full HD ločljivostjo, hvalite predvsem Panasonicove plazme... PANASONIC TXP42G10E?

Kaj je po vašem mnenju najboljša izbira v cenovnem rangu do največ 1000€?

Sony KDL32W5500K
Sony KDL40W5500K
SAMSUNG LE-40B750
PHILIPS 32PFL8404H/12
PHILIPS 37PFL8404H/12
PHILIPS 40PFL8404H/12
PANASONIC TXP42G10E - plazma

ALi kaj drugega? Mogoče kakšen LCD LED TV poceni?

Hvala za pomoč...

clancy ::

Za 3 metre razdalje je manjše od 40" diagonale premalo.
Med napisanimi LCD-ji je vrstni red nekako takšen: Samsung, Sony, Philips...pač odvisno tudi od okusa vsakega posameznika.
Poceni LCD-LED je slabša izbira od omenjenih LCDjev.
Najboljšo kvaliteto slike do 1000EUR pa dobiš pri Panasonic TX-P42G10E plazmi, za SD signal pa X10y model. Odvisno pač kaj boš več gledal SD ali FHD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

djordjevic ::

Glas za samsunga.
No grave is deep enough to keep us in chains.

alien01 ::

Jaz sem pred kratkim naročil PHILIPS 32PFL7404H/12 (ki naj bi bil po karakteristikah skoraj enak modelu PHILIPS 32PFL8404H/12). Dobim ga drug teden tako da ti iz prve roke še nič ne morem reči. Sem si ga pa ogledal v BigBangu, kjer sem izbiral še med Sony KDL32W5500K. Slednji me je razočaral, kar se oblike in kvalitete slike tiče. PHILIPS se mi je zdel veliko boljši.

Tule imaš pa zmagovalce po HI-FI http://awards.whathifi.com/winners/tele... in v kategoriji 32" je zmagovalec PHILIPS 32PFL7404H/12.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

forummaster ::

Joj težka izbira... Na forumu vsi hvaljo Samsunga, Philipsova slika mi je na oko najlepša v živo, Sony je pa Sony:D... Če temu dodamo še plazmo k ma na SD signalu lepšo sliko pol res ne vem kaj nej uzamem:S

Du5aN ::

Joj težka izbira... Na forumu vsi hvaljo Samsunga, Philipsova slika mi je na oko najlepša v živo, Sony je pa Sony:D... Če temu dodamo še plazmo k ma na SD signalu lepšo sliko pol res ne vem kaj nej uzamem:S


Mislim da nas je še veliko, ki imamo podobno dilemo... Na koncu pa bo vseeno treba nekaj izbrat.

adinfinito ::

Jaz sem naročil panasonicovo plazma 50-ko >:D za tak dnar. 50x10y

forummaster ::

Danes sem kupil PANASONIC TXP42G10E plazmo. Odločil sem se na podlagi videnega v živo. Najlepša hvala vsem za pomoč... LP

Mravlek ::

Tudi sam sem se odlocal za LCD pa sem na koncu pristal na plasmi Panasonic TX-P42V10
In nisem se zmotil, zadeva vredna svojega denarja.

Moje priporočilo V10

lp
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mravlek ()

seminal ::

Pozdrav
Mene pa zanima Plazma in samo plazma.. Torej katera je nekak zelo dobra. Gledam velikost 42 in 46 PAnasonic obvezno edino če je še kaj primerljiviega.
1000EUR budget

Uros!no ::

Torej Panasonic 42 G. Ali V, kar je pa malo več kot 1200.

Moja odločitev je bila V :)

seminal ::

Kaj pa kak druga S to ni ok?
Ma še kdo kaki preglod za 46? ad ni glih stari model, amapk kokr tolko novi, ker je ogormno teh oznak


Hvala

forummaster ::

Jst ti priporočam predvsem modele:

TX-P42G10E
TX-P42G15E
TX-P42V10E

TX-P46G10E
TX-P46G15E
TX-P46V10E

G10 je malenkost slabši, med G15 in V10 pa ne opazim razlike... Moram pa rečt da se mi zdi že 42 veliksot ogromen!

djbalty ::

Zdravo. Tudi jaz sem imel pred kratkim dilemo o nakupu tvja. Bil sem trdno odločen da kupim lcd. Pred nakupom sem šel v trgovine mal primerjat razstavljene tvje. Vsi ki so bili priklopljeni na zunanjo anteno je bila slika kockasta in razmazana. . .Potem mi je pritegnil pozornost tv z zelo lepo in čisto sliko. Led tv. .samo je bil precej predrag za moj žep. Tako sem doma mal pobrskal po netu, in na bolhi našel oglas za samsung led tv ue32b6000.
Tv lahko pohvalim v primerjavi z v trgovini videnim, ima lepe in ostre slike, tudi črna je zares črna.
Ima 3000.000:1 kontrast. Tv pa gledam z razdalje cca 3m, in se mi osebno zdi da bi večja tv bila ze prevelika.
To je samo moje mnenje, in upam da komu pomaga.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djbalty ()

Spajky ::

Mene pa zanima, zakaj je treba pri tako dragih in tankih TV-jih kupit zraven dodatno (keš) še set zvočnikov, kar noben ne pove ... verjetno zraven vseh features ne piše nič, da je zvok "kantast" tj. brez basov >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

djbalty ::

Ja to je pa res, nekega basa tanek 3cm tv ne more dat,ker ni not placa za nevemkak woofer, to je logično. . .če nisi zahtevn si kupš ene računalniške zvočnike, po se pa odločš al maš 2.1 qal 5.1 al pa 6.1.
Mal probaš prej v trgovin pogledaš kšn forun na to temo in to je to.
Če pa hočeš vrhunsko ozvočenje po morš pa odštet še ustrezno količino EUR.
Ni povsod nujno pa da je vlik dnarja vlik muske. . .

smilyxx ::

Jst sm pa nalatel na LG 42SL9500 LED tv, ja, ne, plusi, minusi? Kar mi je uspel prebrat LED TVje na veliko hvalijo, kakšna je razlika pri TV signalu(ne full hd)?

Hvala, lp
Save water.
drink beer.

djbalty ::

sj men se zdi da je razlika lih pr gledanju slike iz tv antene. Ker ko sm v trgovini primerjal tvje med sabo. če so bili priklopljeni na dvd, je bila slika povsod lepa.
Največ razlike je prav v tv signalu, kolikor sem jaz videl.

LP :)

djordjevic ::

Jst sm pa nalatel na LG 42SL9500 LED tv, ja, ne, plusi, minusi? Kar mi je uspel prebrat LED TVje na veliko hvalijo, kakšna je razlika pri TV signalu(ne full hd)?

Hvala, lp

Jaz sem tudi malo bral teste. Sicer pravijo, da je dober TV, na žalost pa nič posebnega. Zeza ga menda hitro gibanje, črnine niso na ravni Samsungovih ledov, pa še kaj. Drugače pa hvalijo videz, razne sladkorčke ala bluetooth in podobno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tinci73 ::

lep pozdrav
jast tudi nameravam kupiti lcd ali plazmo
pa bi vas prosil za nasvet
gledal sem plazmo panasonic TXP42X10Y
ali pa lcd lg 32lf2500
lg 32lh2000
zanima me še pa diagonala kolko naj bo 81cm ali pa več razdalja je nekje 3m
cenovno gledam tam od 500-600e

hvala za nasvete

Yoni ::

p42x10y boš težko dobil za 500EUR.

tinci73 ::

ja skoraj 600e v bigbang

forummaster ::

Moram povedat, da sm s splazmo PANASONIC TXP42G10E, ki sem jo nabavil decembra izjemnooo zadovoljen, vendar potrebujem še en LCD/LED LCD/plazmo, vendar pa o TVjih nisem prebral nič že več kot pol leta, danes pa tehnologija tako hitro napreduje, da nimam pojma kaj je danes dobro in kaj ne... Zato Vas prosim za pomoč...

Kakšen LCD, LED LCD, plazma za do največ 1500EUR, raje manj =) bolj proti 1000EUR... Na sedanji plazmi pogrešam le USB priključek...

Hvala za pomoč vnaprej ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961178092 (402463) antonija
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973449 (67284) mamomu
»

Kateri LCD TV (srednje velikosti)?

Oddelek: Kaj kupiti
192489 (2054) forummaster
»

Izbira med konkretnimi modeli LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
183657 (3058) podtalje
»

Nov TV

Oddelek: Kaj kupiti
183185 (2335) cikopero

Več podobnih tem