» »

Izbira med konkretnimi modeli LCD TV

Izbira med konkretnimi modeli LCD TV

brett ::

Zdravo!

Odločam se za nakup novega tv (za sedaj "igra" še stara katodna "tevejka").
V igri so sledeči modeli LCD (ogledal sem si jih tudi v živo):
1. SONY KDL 40Z4500 IN KDL 40Z5500 (lanski in letošnji model) Je bistvena razlika sploh? Prodajalci pravijo, da je lanski model celo boljši??!
2. LG 37LH7000
3. PHILIPS serija 8404 (37")

Cena tu ne igra vloge, ker ga ne bom dobil po prodajni ceni. Npr. SONY-ev model je po redni ceni precej dražji od ostalih dveh.
Me pa zanima razlika v kakovosti, zanesljivosti, prednosti (slabosti) posameznega modela, itd.
Sam sem bolj laik in ko sem vse te tri (SONY kdl 40Z5500 nisem videl) tv-je gledal v živo (ne na enem mestu), mi je osebno najbolj všečno delovala SONY-eva slika. Zato sem tudi najbolj nagibam k njej.
Kaj pa vaša mnenja o teh modelih? Posamezno in primerjalno!

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav

A
  • spremenil: brett ()

LapD ::

Primerjaš Ferrarija in Fičota?

Z serija je vrh ponudbe pri Sonyju, navedena LG in Philips pa srednja reč. Če te cena ne zanima je odločitev logična.
web&motion designer

brett ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

brett ::

Primerjaš Ferrarija in Fičota?

Z serija je vrh ponudbe pri Sonyju, navedena LG in Philips pa srednja reč. Če te cena ne zanima je odločitev logična.


No ravno take razlike najbrž ni no ;)
Cenovno sta si LG in PHILIPS dokaj blizu, SONY pa za 2 do 3 stotake višje. Govorim o spletni ponudbi. Na kraju samem, med trgovci pa so cene drastično različne.

Kot sem rekel-same slike so mi dokaj slične (res da je SONY-ev lepotec na 1. mestu!! in sem 75% nagnjen k njemu), zanimajo me še ostale prednosti SONY-a oz. vaše izkušnje z vsemi tv-ji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

brett ::

Kaj pa bi bilo primerljivo izbranemu SONY-evemu tv pri PHILIPS-u in LG-ju?

Hvala

tomos ::

Lahko pobrskaš še na http://www.avforum.si/index.php
Samsungi glede slike razturajo in bi se na tvojem mestu odločil za samsunga. Natančneje za SAMSUNG LE-40B750. Če ti je všeč Philips-ov Ambilight in bi rad imel fejst dober TV pa nekaj v smeri 9604H.
LP,
Tom

krop ::

Primerjaš Ferrarija in Fičota?

Z serija je vrh ponudbe pri Sonyju, navedena LG in Philips pa srednja reč. Če te cena ne zanima je odločitev logična.


Vrh ponudbe pr sonyju je serija X

brett ::

RES NUJNO RABIM ČIM VEČ MNENJ!RESNO!:|

Zdravo!

Poleti sem prestavil nakup Tv-ja, da malce počakam na jesensko kolekcijo.
Kolegi, znanci itd. me bombardirajo vsak s svojo znamko, modeli. Na koncu sem naredil sledeči seznam (cene vseh so v razmaku slabih 100EUR):

1. LG LCD TV 47SL8000 (jo lahko dobim po tovarniški ceni)
2. SAMSUNG LCD TV LE-46B750 (internetna cena)
3. SONY LCD TV KDL-46W5500 (internetna cena)
4. PHILIPS LCD TV 47 PFL 8404 H (internetna cena)

Kateri od teh gre najbolj za zaupati glede kvalitete slike (zvoka) in na sploh glede kvalitete (beri: da ne crkuje oz. nima takšnih ali drugačnih hroščev)?? Lahko naredite tudi vrstni red vseh štirih.

100x hvala

TOP ::

Pa daj ne kompliciraj tolk,ker ti bo bučo razneslo.Ti nas sprašuješ kaj največ crkuje,to uprašaj trgovce ali pa serviserje.Katera ma najbolšo sliko je isto kot da nam pokažeš svojo punco in upraša ali je lepa.:DVsako oko ima svoj pogled,zato pojdi v trgovine in si tam poglej določene modele in izbiraj.Kar se tiče teh firm ki si jih ti naštel bi jaz izloču Samsung,ki kraljuje v LCD ekranih v TV ne,vsaj men se ne dopade slika.Se pravi ostanejo še 3 proizvajalci.Sedaj LG in Sony ma 2 letno garancijo,medtem ko ma Philips 1 leto.Se pravi če hočeš mal dalšo garancijo ti ostanejo še dva proizvajalca,razen če misliš dokupit garancijo.Sedaj tašča mi dela v trgovini z TV in daleč največ reklamacij je z LG,torej Sony tako sem jaz kupi,ampak opozarjam tako sem jaz se odloču,kako pa se boš ti pa je tvoja stvar.Najlažje in najbolše pojdi v trgovino in poglej na lastne oči,kaj se tebi bolj dopade,katera slika je lepša.

brett ::

Ja v trgovinah pa na žalost nimajo teh modelov na kupu, da bi jih lahko primerjal. Nekje imajo enega, drugod drugega. In ko bezljam od "štacune" do "štacune", se mi na koncu zdijo vsi enaki :( Saj po karakteristikah naj bi bili vsi dokaj enaki, hehe!
Trgovce sem spraševal, pa eni "navijajo" za eno znamko, drugi za drugo. No, recimo, da ima Sony največ pristašev od teh štirih modelov, Philipsa pa mu dajejo ob bok zaradi LAN-a. Eni pa spet pravijo naj Panasonic-ovo plazmo vzamem.In podobne štorije.

kelly1 ::

Pozdravljen,....

Tudi sam čakam, da bo katodka crknila - je pa že na koncu - vsaj tako so dejali pri sony servis ... tako da, zbiram informacije.

Do sedaj sem najbolj navdušen nad SAMSUNG LCD LED TV UE-40B7090 , kajti mislim, da za vloženi denar dobiš največ - je pa to že nova generacija, ki osvetljuje LCD z LED dijodami. Poglej na spletni strani samsung in si dolpotegni navodila za uporabo - čudežno so tudi v slovenščini ,. poglej,... sicer pa samsung dobavlja sony-ju panele za LCD in ocenjujem, da tudi sony ni več tisto kar je nekoč bil ! Primer - imam sony trinitron cca 12 let, 4 x na servisu, sedaj pa crkuje katodka, kar je normal - so dejali pri sony.

Fotr pa ima gorenje !?? 24 let, slika kot se šika, 3 x servis pa še kar deluje !! tako da ! .. poročaj !

TOP ::

Ne primerjaj ti starih TV gorenja z Sonyem ker stari TV Gorenje so bili zakon poglej te novi so zanič.Samsung lahko dobavlja Sony panele,sam jih tud Samsung ne dela ampak čist druga firma samo svojo elektroniko majo not.Če se tebi dopade slika Od Samsunga kupi ga,zato pravim pojdi v tgovino in si mal oglej katera ti pa v oko.Meni slika na Samsungu ne odgovarja tebi pa lahko,živela razlika.

refosk ::

Zakaj mora biti pa LCD? Plasme imajo za moje oči neprimerno boljšo sliko. Sem nabavil Panasonica P42V10 in sem navdušen. Slika je perfektna celo na signalu telekomove kabelske (boljša kot na katodniku!), full HD je pa sploh zakon.

TOP ::

Kaka je slika te bom uprašal četz 5 let ko boš mel kontrast že do konca da boš sploh kej videl.Moj prijatelj jo je kupu že pred 5 leti in sedaj ima že kontrast do konca pa še je temna slika.Plasme zgubljajo svetilnost z leti.

refosk ::

Mi imamo v firmi panasonicove plasme že od takrat ko so prišli ven prvi modeli (1024x768), se pravi že več kot 5 let, pa ni mamo nobenih problemov.

brett ::

Brez zamere, samo mene zanimajo konkretni štirje modeli. Nič ostalega, še posebej pa ne plazme.
Torej: kaj od "unih" zgoraj napisanih štirih bi vi vzeli! In zakaj!

Hvala in lp

clancy ::

Sam sem pred pol leta bil tudi tako vneti zagovornik LCD-ja :D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: podtalje ()

gorici ::

Kaka je slika te bom uprašal četz 5 let ko boš mel kontrast že do konca da boš sploh kej videl.Moj prijatelj jo je kupu že pred 5 leti in sedaj ima že kontrast do konca pa še je temna slika.Plasme zgubljajo svetilnost z leti.

Ja kaj , maš pa filmsko sliko kot v kinodvorani , te vsaj oči ne pečejo od teh silnih kontrastov (kao) na lcd -jih.Stvar okusa ampak plazma je še vedno zakon in verjetno še kar nekaj let bo, pa če se razpočte.Kaj bo čez 5 let pa sam bog ve , bomo pa kej druzga kupili pa gledali, mogoče bo takrat že kakšen lcd dosegel sliko plazme.

podtalje ::

Kot je napisal avtor teme brett, se prosim pri odgovorih omejite na originalno vprašanje, kateri izmed omenjenih štirih modelov je boljši. Za splošno debato o televizijah (plazma vs. LCD) je odprto že dovolj drugih tem. Nadaljnje objave, ki ne bodo v skladu s temo, bodo brisane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069324 (55456) seljo
»

Kateri 37" LCD TV kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
223419 (2854) Mitja358
»

Nakup 42"-50" TV

Oddelek: Zvok in slika
93702 (3348) Johny231
»

Kateri 37" LCD FULL HD Televizor?

Oddelek: Kaj kupiti
213524 (2893) Mitja358
»

LCD 42" Kaj mu manjka, da je tako 'poceni'?

Oddelek: Kaj kupiti
253420 (1737) detroit

Več podobnih tem