» »

København - podnebna konferenca ZN

København - podnebna konferenca ZN

username ::

No sicer pomeni to troje, ampak dobr no:)
Ups... hvala za popravek, je bila že malo pozna ura :)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Icematxyz ::

Bo pač "električni avto" če ga vzamem za simbol sprememb (pa čeprav v njega ne verjamem preveč na kratek in srednji rok v okviru obstoječih dejstev) počakal do naslednje konference. Mi pa bomo pač še naprej furali "najcenejšo" ogljično ekonomijo. Tako je to bilo za pričakovati. Pa četudi nihče ne bi dvomil v teorijo global warming dvomim da bi bil rezultat drugačen.

Se pa jasno vidi eno drugo lice vsega skupaj. Da se gre za prestiž.

Global warminga ni ko je treba kaj podpisat. Global warming je ko je treba dati subvencije avtomobilskim podjetjem iz državnega proračuna.

Global warminga ni ko greš na neko konferenco. Global warming je ko daješ svojim ljudem zavezo da boš "vodilni-leader" na tem področju v naslednjih letih. ZDA global warminga ne priznavajo želijo pa si biti vodilne na tem področju v boju proti njemu? Ha ha!

Global warming je. Pa četudi ga ni. Bomo pač imeli več soliranja manj nadzora in več demagogije ki razdvaja in energije ki gre v nič namesto da bi ustvarjala nek rezultat. Tudi prav.

Spremenilo se tako ni bistveno nič.

Sam global warming če je dejanski in ne politični problem bo se tako izkazalo v dokaj kratkem času. Na teh konferencah pa se tako gre le za to kaj ena država hoče in kaj drugi ne paše. Kaj se je zelo lepo pokazalo.

Anglija in ZDA bi takoj podpisali da Global Warming je če bi bilo po njunem. Drugače pa global warminga ni.

V končni fazi pa tako opažam prehod na nove tehnologije in prakse da se odvija samostojno. Neodvisno od tega dejstva. Morda bi bilo malo hitreje vse skupaj če bi se prej podpisal tak sporazum kot kasneje. Morda pa tudi ne. Kdo ve. Finančna sredstva lepo praksa pokaže da niso vedno pot do uspeha. Je potrebno še kaj drugega. Ampak pač dejstvo je ko nekaj moraš plačati začneš o tem razmišljati in zadevo spreminjati največkrat v okviru obstoječih zmožnosti. Ko pa ne rabiš pa se ti jeb... Ampak za Slovence tako se nič kaj ne spremeni če prav razumem. Mi že tako plačujemo in še bomo? (Če se ne bomo "posodobili".)

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Samo continental drift je pa resnicen in res obstaja. Je precej bolj dokazan kot GW!

donfilipo ::

Continental drift ni human caused. Kar pa seveda ne pomeni, da ne bodo ščasoma tudi za to uvedli kakšne konference in posledično po parih konferencah tudi dajatev:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

rndm2008 ::

BW,

si čist, čist, povsem prepričan? Kaj pa, če je drift nesmisel? Eni zgleda že verjamejo, da je.
AE911TRUTH
All Hail Thermal Expansion!

Okapi ::

Ja, flateartherji in podobni verjamejo marsikaj:)):))

O.

Zheegec ::

donfilipo, pa imaš kakšen dokaz, da NI human caused, kot bi morali imeti "mi" dokaz, da global warming NI human caused?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

donfilipo ::

Continental drift se je baje dogajal kot ljudi ni bilo. Pomeni....
Dokaz? Nimam. Pogledam ljudi, ki so tezo sprejeli, v 16 sekundah ocenim, da so pošteni slabo plačani geniji garači, ki zaslužijo mnogo manj od dilerja iz sosednjega bloka in ocenim, da taka teza marsikak drug sprejet podatek tudi pojasni.

Continental drift je sociološko nevtralen. Nekakšen predbog. Na njega ne vplivaš z molitvijo niti z darili. Pač je.... povzroča potrese, težko se ga predvideva in ničesar ne moreš storiti, da bi ga zaustavil:)

Global warming. Najprej podatki na različnih straneh in na moji riti, ko sem se v hudem ledu danes prebrnil, kažejo, da je mraz in led v različnih količinah še vedno tu. Gospoda znanstveni svetniki merijo in tolmačijo spremembe v dve smeri. Ohlajanje in ogrevanje. Ker je tudi to skoraj zanesljivo bilo že pred ljudmi, pomeni...

Global warming je sociološko najbolj vroč topic. Nadomestek umrlih bogov. Vendar za razliko od ničejanske volje do moči, na njega vplivaš z molitvijo in poljubno tolmačbo spreminjajočih se podatkov. Povzroča zaenkrat nič, razen dobrega posla duhovnikom in upravljalcem.
Dokaz? Nima nihče. Kot za to, da je joshua po treh dneh vstal od mrtvih ne. Ima pa krucefiks pomen, da bi včasih kazalo še koga pribiti na križ. Pa ravno tako sveta ne bomo rešili:)
Je pa zadeva na moč podobna tisti: a imaš dokaz za boga...in potem..... a imaš ti dokaz da ga ni:)
Vse ok. Nerodno je le, če potem mene ta domnevni bog stane toliko, da si ne morem privoščiti 'spektralnega stabilizatorja', s katerim bi ohlajeval ozračje ko je vroče in segreval ko je mraz:) Medtem ko gospoda duhovniki velijo 'ljudi smo dogovoričemo se'. Imajo zgleda v Kopenhagnu mraz ko svina, ampak dajo nekaj dobrega v čaj:) Da ne govorim, da tudi dnevnice niso kar tako:D

Na žalost je iz medijev in meni dosegljivih podatkov nemogoče oceniti kako civilizacija dejansko vpliva na klimo. Iskreno.... sam sem prepričan, da na nek način vpliva. In da je mogoče zemljino balanco tudi podreti. Vendar me ta instant aleluja val sedanjih GW vernikov, ni prepričal. Tekmujejo v tem, da oznanijo zveličarja in se postavijo v sedež odrešiteljev sveta. Število čudežev so potencirali, dneve do vstajenja neskončno skrajšali:) Po drugi strani, pa me v bistvu razen te proklete 'cerkvene' zlaganosti, vse skupaj niti ne moti. Nisem jim fouš posla, tudi tistih par fenigov, ki jih bodo izvlekli na moj CO2 doprinos, naj zagonijo za čaj s šnopsom v mrzlih Kopenhagnih. Moti me zlagan način in slepo sledenje ovčic:)Kako prav vse slepo nekritično ljudstvo sprejme in požre, čeravno se črno na belem parkrat izkaže, da gre vsaj tudi za manipulacije. Veš joshua v katerega jaz verjamem ne rabi znanja trikov. Ne čudežnega spoćetja, pa celo vstajenja ne. Je pač sociološko nadgradljiv in nesmrten...ampak predvsem pošten:) In nenazadnje vse kaže, da če bi pa eventuleno res nastopil kak urgenten ekološki problem, se pa kaj pametnega dogovoriti tako ne morejo:) Zaradi pohlepa:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

dzinks63 ::

In za vrhovnega Amona Ra se je postavil Al Gore "proglasil se je za samega mesijo, kateri bo odrešil svet, pred "zlim" Co2". Mase mu sledijo, protestirajo, pustijo se zapirati v njegovem imenu. Tako so prepričani v nove dogme, da podpirajo in celo zahtevajo dodatno lupljenje samega sebe in vseh ostalih. Obnašajo se, kot da so v transu. Če bi Al ponovno kandidiral za predsednika zda se sploh nebi čudil, če bi mu tokrat uspelo, pa čeprav bi imel na drugi strani "mesijo" Obamo.

Lučka je sinoči dejala, da še ni pravi čas in da rabijo še nekaj let za dosego in podpis zavezujočega sporazuma. Torej od "apostolov" lahko pričakujemo še hujšo propagando v vseh medijih in ustanovah. Borili se bodo na vse kriplje, da bi dosegli svoje. Sicer pa nekaj nas je že in še nas bo doletelo. Najprej plačilo kazni, kmalu dodatni davki na motorna vozila. Kateri pa niti ne bodo tako mali. Za večje izpuste co2 se govori o vsotah 3000€ in več. Sploh se nebi čudil, da bodo obdavčili še vsak dimnik. In ta zbrani denar se bo delil po nekih ključih in kot vedno, bodo cevi puščale in tisti končni porabniki bodo dobili le drobtinice, sploh v kakšnih "banana" republikah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

WarpedGone ::

Za malo večje izpuste co2 se govori o vsotah 3000EUR in več.

Da je pa stvar še bol "tragikomična", ti davka ne boš plačal na dejanski izpust ampak na potencialni izpust.
Te 3 jurje boš moral dat KER LAHKO na prevožen km v zrak spustiš več kot ###g CO2, pa tut če potem prevoziš vsega jurja km/leto. Če boš kupu en cenejši, manjši in skromnejši avtomobil, ki lahko na km spusti samo ##g v zrak, bo davek nižji, kljub temu da boš s tem avtomobilom prevozil po 50 jurjev km letno.

Torej sam davek sploh ni direkt povezan z izpustom CO2 (kljub temu da je tako prikazan) ampak je direkt povezan z močjo in velikostjo motorja. Jasno je, da večji kot je avtomobil, več kot je luksusa v njem, večji motor potrebuje.

Pa smo tam. Davek na CO2 je prikrit davek na luksus. Razredni boj all over again.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

Lahko, da je zadeva zdajle umrla. Še bolj verjetno pa je, da jo bodo gonili dalje, v sveti nameri, da zvišajo davke. Vsaj nekaj časa bo po moje tako.

A že to, da ni naslednika Kyota, je dobra zadeva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Davek na CO2 je prikrit davek na luksus.
Na drugi strani je pa videti kot davek na razvoj. Evropejci in Amerikanci smo vrh razvoja, ki svinja Zemljo, že dosegli (prebivalstvo se je ustalilo, novih rudnikov ni več, težke industrije tudi ne gradimo več, več avtov, kot jih imamo, itak ne moremo imeti ...) in zdaj bi radi Kitajce in Indijce prepričali, naj svoj razvoj upočasnijo, da nas ne bodo prehitro dohiteli in prehiteli.

O.

Bistri007 ::

Davek na CO2 je prikrit davek na luksus.

Najbolje je, da se zgledujemo kar po Severni Koreji. Tam imajo res nizko porabo energije (izpuste CO2) na prebivalca. Njihova hrana je pridelana najbolj energetsko učinkovito. Tudi luči ponoči ugasnejo.


Jaz res ne razumem teh zelenih: če hočejo imeti bolj zelen planet, mora biti več CO2 v zraku, saj tako rastline bolje rastejo. Mislim, da večina "okoljevarstvenikov" ne ve niti kako poteka fotosinteza.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Karaya 52 ::

Če sem pravilno razumel rezulat maškarade in bojim se da sem, si bo EU še naprej prizadevala zmanjšati izpuste CO2. Na ta način bomo pokazali solidarnost nerazvitim in si iz mazohističnih vzgibov tlačili kamenje v nahrbtnik. Sem spustil kaj bistvenega, poleg "Prišel, videl in zmagal - Obama!" iz RTV strani?

donfilipo ::

CO2 omejevanje, bo nekako najbolj 'skrbna' EU, tudi nadaljevala z nastrožjo politiko. Ker pa je to, kot bi v vasi samo eden nehal kuriti kamin, za rešitev problema centralne kurjave, se bo lobiranje nadaljevalo. Prej ali slej, bo nemara do globalnega dogovora tudi prišlo. Ali se bo vsaj delal tak vtis in s tem vršil pritisk na pobožnejše8-) Za ta čas, bomo pri nas plačevali večje davke kot drugod. Če bodo ti povrh vsega še neselektivni, to kaj prida lessCO2 tehnologije, ne bo pospešilo. Pomeni, da se pač na fini politični trik, uvede nova dajatev, saj je šolane birokracije vedno več, in le-te potrebe so vedno večje. Vreča del 'pretakanj iz votlega v prazno' je nenapolnjiva, ti ljudje iz šole odnesejo predvsem brezpogojno poslušnost in zagotavljajo stabilizacijski srednji razred. Pravih znanstvenikov revolucionarjev in inovatorjev, se danes komaj da ribariti med visoko nadpovprečnimi geniji, z dobrimi šolami. Top science vedno bolj postaja za neenhancan human brain pretežka, ko pa se jih možgane naučimo enhancati, se pa spet cela pesem in ritem povsem zamenja, za kar pa se mora rušiti rutina in sveta akademia...tako da brez bojazni:) Ostalih 75% visoko šolanih ljudi si, če si znajo, življenje naredijo res skromnejše a krasno:) Sem ne spadajo dela premierjev, predsednikov ali menedžerjev. Bolj kakega poslanca ali poslanke, ki pride s povštrom v parlament in zasmrči, kakega finančnega računovodje ali analitika, od katerega je pravzaprav najvarneje, da čim manj grunta, da banka ne zabrede preveč v kockanje:) itd....
Vendar pa na drugi strani velike dajatve in davščine za cerkev, državo in prijatelje sveta povzročijo, da delavski razred, z odgovornimi kapitalisti vred, postane nezadovoljen, jezen in ima občutek, da je prevaran:) Potem sledijo stavke, referendumi, sedme republike in dvanajste revolucije:) Levi Mojzes gor ali dol, razredni boj ni tako slab izraz, le da vsaj danes, poteka na mnogo prefidnejši, večplasten in tudi večstranski način. Razredni boj danes borijo praktično vsi, pa naj se še tako smešno sliši:) Za časa Marxa so vendarle heroji borci bili bolj proleteri:) Dandanes pa je povsem jasno, da je kar veliko podjetnikov in kapitalistov pravzaprav delavcem naklonjenih, saj dobro plačilo večinoma tudi ustvarja boljše delovno okolje, in skupaj z njimi bijejo boj z neusmiljenim cesarjem, ki pa se je že enhancal. Je shizofren (desen in lev),nepredvidljiv, zelo številčen, ravno tako kresne s pendrekom za vsak resnejši prekršek in jasno namesto desetine, pobere polovico. In je temelj znanosti, naroda, kulture....in ko vrlega podjetnika spravijo na dobrodelno večerjo in v opero je ponavadi premagan:) Ko se skesan in mačkast vrne brez denarja med delavce, ti ponavadi vidijo, da borba s hudičem terja kri in zdravje...in potrpijo. Dokler gre. Ampak borba traja in traja tako potihem v nedogled, dokler se seveda za relaksacijo cesar ne stepe sam s sabo. Potem je nekaj časa spet bolje:D
Tako da, ko bo nekje čez 10 let podnebna konferenca v Ljubljani in bo Erjavec užgal Obamo in Bruce Leeja - predsednika Kitajske, oba naenkrat z vzklikom: 'Madona fantje a bomo karr naprrej mi slovenci plačevali za vašo svinjarrijo?', takrat bosta nemara klonila in davki na luft bodo potem globalna praksa8-) Aja to so samo CO2 davki. Zrak ima pa še druge pomembne setavine. Skratka odpirajo se novi horizonti:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Se v bistvu strinjam s tem, kar je napisal donfilipo, je tko ja.

Vse kar imajo podjetniki na svoji strani, je eksponentna rast zaradi izboljševanja tehnologije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Kaj zdaj pa bomo se maso poslusali v nedeljo? :)

Thomas ::

Ne. Maša v Kobenhavnu ni ravno najbolje uspela. Zdaj je čas za racionalno analizo, kar donfilipov post je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Izvršni direktor Greenpeacea International Kumi Naidoo je razultat vrha komentiral takole:
"Danes je mesto Köbenhavn prizorišče zločina, s katerega se krivi moški in ženske hitro umikajo proti letališču. Svetovni voditelji so imeli enkratno priložnost, da za vedno spremenijo svet, da spremenijo tok podnebnih sprememb. Na koncu so pripravili dogovor, poln lukenj, ki so dovolj velike, da bi skoznje lahko poletelo letalo ameriškega predsednika "Air force one". Videli smo leta krize, a danes je jasno, da je največja kriza, s katero se sooča človeštvo, kriza vodenja."


LOL.
Dve šivanki...

PaX_MaN ::

Izvršni direktor Greenpeacea International Kumi Naidoo je razultat vrha komentiral takole:
"Danes je mesto Köbenhavn prizorišče zločina, s katerega se krivi moški in ženske hitro umikajo proti letališču. Svetovni voditelji so imeli enkratno priložnost, da za vedno spremenijo svet, da spremenijo tok podnebnih sprememb. Na koncu so pripravili dogovor, poln lukenj, ki so dovolj velike, da bi skoznje lahko poletelo letalo ameriškega predsednika "Air force one". Videli smo leta krize, a danes je jasno, da je največja kriza, s katero se sooča človeštvo, kriza vodenja."

To je pa tako, ko ti preveč CO2 stopi v glavo.

Mr.B ::

MA fantje, jaz gledam malo drugače.
Fantje vejo da segrevanje ni problem. Problem bo voda čez 20let. KEr če tudi rečemo danes zmanjšamo za 50%, se ne bo nič poznalo... Mnogi vejo, da se bodo bodoči spopadi odvijali ne za nafto, ampak vodo. Tista polja v Ameriki , bodo v desetih letih brez vode. Pitna voda pri nas , je tudi pod ?. Gledati je potrebno podtalnico.

Tisto brez ledu na polih, je brez veze, je efekt, česarkoli je poliitično korektno, zemlja pod ledom tudi verjetno ne bo rodovitn.
Problem je kaj se bo zgodilo, ko teža ledu, ki sedaj pritiska na zemljo ozirom ploščo pod njo, tega pritiska ne bo več izvajala. KAko se bo deformirala, in kaj bo to pomenilo globalno, na gibanje tektonskih plošč, oziroma spremembe nivoja morja je spet ?

Verjetno vejo te podatke, zato pa se nič ne okrene.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WarpedGone ::

Problem bo voda čez 20let.

A bo destilacija nehala delat?
A bo desalinzacija kr naenkrat nemogoča?
A bo zmanjkalo energije?

Dokler ne zmanjka energije in ne zavlada neumnost, problemov ne bo.
Zbogom in hvala za vse ribe

i386 ::

WarpedOne.. kaj boš z destilirano vodo? je notri veliko mineralov, ja.

username ::

donfilippo > Top science vedno bolj postaja za neenhancan human brain pretežka, ko pa se jih možgane naučimo enhancati, se pa spet cela pesem in ritem povsem zamenja, za kar pa se mora rušiti rutina in sveta akademia
Zelo dobra observacija (kot tudi celoten post).
'Akademia'/univerza je zastarela, obsolete.
Tako kot je bil v srednjem veku samostan središče znanosti (kolikor je je pač tam bilo), kasneje pa je njegovo vlogo prevzela univerza.
Univerza je sedaj novi samostan, 'akademia' pa, v tem smislu, novi menihi.

Za znanost/razvoj tehnologije to pomeni izredno dobro novico, saj sta s tem pravzaprav dobi pravo moč in priložnost za razvoj. Demokratizira se, tako rekoč. Dovolj je kapital (in kapitala je na svetu dovolj, le še vode in zraka je bolj v izobliju), kapital pa je v rokah posameznikov (zato pravim: demokratizacija), in važni so samo rezultati. Ni več pretesnih spon 'akademskega konsenza' in celo ne več suženjstva 'znanstveni metodi' - namesto obvezne obvoznice po slednji se lahko uporablja tudi preprosta direktna metoda "Ali deluje ali ne?".

Life is good. Če seveda bomo, tako kot pri originalnih samostanih in menihih, dovolj dobro brzdali želje novih samostanov in menihov po kontroli nad nami.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Mr.B ::

WarpedOne, ali veš koliko polj je potrebno namakati, da nahraniš recimo populacijo amreičanov. Ne govorimo samo o pitni vodi. Kaj pa hrana, saj pol ne moreš namakati s slano vodo. S strupeno reko pa tudi ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

To, da bo manj vode, je pravljica. Vode sploh ne porabljamo, ker ves čas kroži in bo krožila še naprej. Lahko pa poskuša kdo razložiti, kam bo šla vsa tista voda, ki zdaj je, potem je pa naj ne bi bilo več.

Manjši problem so samo globoki puščavski vodnjaki, ker tam praznijo zaloge, ki so se nabirale tisočletja. Tam se bo pa pač potrebno prilagoditi ali preseliti, ampak na takih področjih že tako živi malo ljudi.

O.

i386 ::

Okapi, se sploh zavedaš koliko rek, potokov, podtalnice smo v zadnjih 50h letih zasrali? Recimo, en potok blizu mene... Včasih je bilo tam polno rib, rakov ipd. Zraven je pa samo šola in par hiš iz katerih se steka gnojnica v potok. In zdaj ni niti ene ribe več, pred leti so jih ribiči skušali naseliti in čez nekaj ur so bile že vse na hrbtih. Ali pa v rekah se je včasih kopalo dosti ljudi, zdaj so tako usrane, da se noben več ne upa. Pa pij iz ljubljanice če je tako čista. Povej mi kje boš dobil vodo, če userjemo vse reke, uničimo podtalnico... kje boš dobil pitno vodo, ki bo polna mineralov??

Okapi ::

1.) Kaj ima onesnaževanje skupnega s podnebnimi spremembami?

2.) Zgradiš čistilno napravo, v reko nehaš zlivati kanalizacijo in čez en teden teče čista voda.

O.

i386 ::

1.) daj preberi kaj si napisal. Ja ima, ker s co2jem se tudi onesnažuje.

2.) ja kam boš pa odpadke metall? ker tu ne gre samo za kanalizacijo, ampak tudi za strupene industrijske odpadke. Boš to kam, nekam v hosto skipal ali kaj?

Dajte se zresnt. Jaz živim v zelo majhni vasi. Starši in stari starši so mi govorili, kako veliko snega je bilo vsako leto. vsako zimo vsaj 50cm, pogosto čez 1m. Zdaj je 50cm snega vsakih nekaj let, 1m ni šanse.
Pa recimo svetlobno onasnaževanje je problem... Včasih si skoraj zmeraj ko si ponoči pogledal v nebo videl rimsko cesto, zdaj jo ponekod sploh ne moreš.
Jaz ne kapiram vas "meščanov" kako lahko živite v taki usraniji kot je mesto? Jaz ne zdržim enega dneva tam, ker imam tega hrupa, slabega zraka, umazanije takoj čez glavo. Imam rajši kvalitetno življenje nekje na samem. Ne vem kam gre ta družba, vsi hitite nekam, vsi bi vse imeli, živeli bi najbol udobno kolikor se da, hodit se vam ne da 5m, javni prevoz se vam zdi bv, kupujete najmanj potrebne stvari, živite potratno... dajte se malo zamislit. Pa tudi če je to GW samo "scam", četudi ne verjamete da bo voda v prihodnosti problem, dajte živet bolj umirjeno, manj potratno, ker vam ne bo škodilo, kvečjem koristilo.

Okapi ::

ker s co2jem se tudi onesnažuje.
:)) Samo ne voda. S CO2 se dela sodavica, odlična za špricer8-)

O.

Thomas ::

Vodo lahko dobiš s kondenzacijo zračne vlage. Vedno je je kaj. Energijo za to lahko potegneš z neba. Vsak beli dan je na razpolago.

Vprašanje dovolj razvite tehnologije, nič drugega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Imam rajši kvalitetno življenje nekje na samem.


In seveda stalno možnost, da te prepeljejo v kakšno bolnišnico v mestu če se ti kaj pripeti ali te doleti kakšna bolezen.

Moraš vedet, da je kvalitetno življenje na samem precej bolj potratno. Ampak ti ne odrekamo veselja, da uživaš v svoji samoti. Zakaj bi ti odrekal nekaterim mestno življenje?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

i386 ::

Okapi, co2 sem dal samo kot primer... a ni samo co2 "nevaren" plin. Tu je še veliko drugih toplogrednih plinov in raznih plinov, ki povzročajo kisli dež (ja, tudi voda in flora&favna v njej gre zato v pm), tisti freoni, ki uničujejo ozon brez katerega mi ne bi preživeli ipd...

Thomas, povej mi koliko mineralov ima ta voda, ki jo dobiš s kondenzacijo :) so kar pomembni, veš?
Ja, in nove tehnologije je treba razvijat, ne pa da smo že 300 let odvisni od teh kurčevih fosilnih goriv. Čas je že da naredimo več jedrskih elektrarn, čez ene 50let upeljemo fuzijo, več vlagati v obnovljive vire (sončna energija), katerih izkoristek je trenutno zelo slab, v širšo rabo damo električne avtomobile, ali pa razvit kako novo tehnologijo, ne pa da se zanašamo na nafto, ki bo v 50h letih izginla.

nevone... na samem sem mislil kakšno majhno vas in ne vem zakaj bi bil problem človeka iz vasi pripeljati v zdravstveni dom ali bolnišnico?
In ne vem zakaj bi bilo kvalitetno življenje na samem bolj potratno? ne vem če je potratno imeti manjšo kmetijo, tako da sam sebe preživiš. Zakaj bi pa potreboval računalnik ki mi žre 1kw, 50" TV, pomivalni stroj, pralni stroj ipd. Brez tega se da čisto normalno živet. In nisem rekel, da odrekam mestno življenje, samo rekel sem, da živite prehitro, preveč potratno imeli bi vse, ste razvajeni kot kakšen pudl.

PaX_MaN ::

Thomas, povej mi koliko mineralov ima ta voda, ki jo dobiš s kondenzacijo :) so kar pomembni, veš?

 Solušjon.

Solušjon.

Thomas ::

i386

Mineralizacija kondenzirane vode je tudi tehnološko vprašanje. Prsti je po tleh kar češ. Ali pa peska. Tako se navsezadnje minarilizira tudi deževnica.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

i386 ::

Pax Man.. heh, no teh stvari jaz ne poznam a povej mi, kako bo bilo to mogoče zagotovit npr. 4miljardam ljudi na svetu, ki bodo vodo pridobivali s kondenzacijo?

Thomas, ni bolje da se voda lepo sama zmineralizira, brez da bi človek zapravljal miljone? Samo za to potrebujemo čisto okolje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Thomas ::

Če zmineralizirana voda že je, jo samo očistiš umazanije. Za to DANES obstajajo naprave, ki bodo z razvojem tehnologije postale samo cenejše in boljše.

A če nobene vode nimaš in jo vlečeš iz zraka, pa jo je za pitje dobro še mineralizirati. Tudi to je zgolj tehnološko vprašanje. Tako kvaliteta kot cena.

VSE je samo tehnološko vprašanje, to je treba vedet. Seveda nadsvetlobni pogon in še marsikaj tehnološko ni možno. Tele "zemeljske" zadeve pa zagotovo so.

Kar se tiče čiščenja okolja je pa tako, da je tudi čiščenje samo tehnološko vprašanje. Preveč ciankalija v okolju? Dovolj razvita kemijska tehnologija ga spremeni v neškodljive komponente, tako kot tudi vsak drug eventualni strup ali svinjarijo. Kemija deluje, vprašanje samo, če smo že uspeli napraviti ustrezne gerete za kakšno situacijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

i386 ::

Thomas, je možno ja, samo KAKO boš zvlekel vodo iz zraka ali pa jo očistil za 4 ali več miljard ljudi, ki bodo brez pitne vode? Te naprave so drage in jih je trenutno verjetno brez veze množično proizvajat. Proizvodnjo mora nekdo plačat in 100% sem, da bi za te naprave in reševanje problemov z vodo ali pa drugih okoljskih težav morali zapravit dosti več denarja kot pa če ukrepamo zdaj, da spremenimno svoj način življenja, da vlagamo v nove, čistejše tehnologije. Zmeraj je boljša preventiva kot kurativa :)

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Okapi ::

i386, daj zastopi že, da vode je ves čas enako, zaradi podnebnih sprememb je ne bo čisto nič manj. Nihče ne pravi, da so čistilne naprave slabe in da se ne splača potrudit, da v okolje spuščamo čim manj strupov. Ampak to ni tema o onesnaževanju, ampak o podnebni konferenci in omejevanje izpustov toplogrednih plinov ne gre v smer manjšega onesnaževanje. CO2 na količino vode in njeno čistočo ne vpliva čisto NIČ.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WarpedGone ::

za 4 ali več miljard ljudi, ki bodo brez pitne vode?

Ne ne, zamešal si. 6 milijard ljudi bo brez pitne vode, 4 milijarde bo brez hrane. Slabo si poslušal pri zadnji maši...
Dej, pamet v roke in trezno presodi besede, ki ti jih trosijo.

Pa ne pozabi: konja pelješ z uzdami, ljudi pa s strahom.
Zbogom in hvala za vse ribe

i386 ::

Okapi, saj nisem rekel da je vode kaj manj, samo bolj onesnažena je. In velik problem je očistit usrano vodo za nekaj miljard ljudi!
In vem da CO2 nič ne vpliva na vodo, samo tako je tema zašla.

WarpedOne, ne verjameš da bodo problemi z vodo? Poglej afriko, tam se že zdaj plemena vojskujejo za vodo, veliko prebivalstva hira od žeje... Če pa pogledaš kako je naše vodovje usrano pa mislim da bo še bolj se bi ti lahko pomankanje PITNE vode zdelo kar realno.

pa lahko noč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

WarpedGone ::

V afriki se kdo vojskuje za vodo? Pajade. Koljejo se za oblast pa kdo bo taglavni bwana pri preprodaji humanitarne pomoči.

Lakota in žeja v afriki sta izključna posledica razsute države in neobstoja monopola nad silo. Če bi ble države tle v evropi na enaki razvojni stopnji, kot nekatere v afriki, bi od lakote umirali tudi tu, tako kot so še dobrih 100 let nazaj.

Usrana voda je zato, ker se sproti vanjo zliva drek in ne zato, ker bi vanjo pred 100 leti karkoli zlili. Voda je usrana zato, ker nihče noče plačat njenega očiščenja - vključno s tabo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

CO2 je škodljiv? CO2 je odličen, vsak pošten rastlinjak ima generator CO2 da rastline hitreje rastejo. Večino nafte je nastalo v času, ko so bile temperature bistveno višje kot danes, takrat je bilo tudi bistveno več CO2 v zraku in povprečno drevo je bilo parkrat višje, kot danes.

CO2 je super, bojte se kaj bi bilo, če bi ga bilo malo v atmosferi.

Ta konferenca prejšnji teden ni imela veze z varovanjem okolja. Za to so čistilne naprave, manj izpustov žvepla, NOx, SOx, saj, svinca, živega srebra,...

Kot rečeno - CO2 je dober, malo gretja ali hlajenja ozračja ne škodi, bojimo se lahko samo kakšnega posebnega hlajenja, veselimo pa se lahko gretja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

username ::

CO2 je škodljiv? CO2 je odličen, vsak pošten rastlinjak ima generator CO2 da rastline hitreje rastejo.
Indeed. Pa ne le rastlinjaki - tudi če imaš akvarij in bi rad imel notri lepe akvarijske rastline, le-te potrebujejo čimveč CO2. In poglejte, v kakšne stroške in komplikacije se mečejo mnogi akvaristi, da bi svojim rastlinicam zagotovili čimveč 'hudičevega plina':
CO2 komplet 2000 M
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Kdor širi poznavanje dejstva, da je CO2 rastlinam skrajno koristen, morda še najboljš razgrajuje tole AGW histerijo.

Mogoče je prav to optimalna memetska ataka na "Climate Change" histerijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

V afriki se kdo vojskuje za vodo?
V resnici sicer se, ampak so to mali vaško-plemenski spopadi, ki jih je zdaj verjetno celo manj, kot jih je bilo včasih, ker je več vodnjakov, kot jih je bilo včasih.

in povprečno drevo je bilo parkrat višje, kot danes.
OK, ne pretiravat. Višino dreves omejuje težnost (med drugim ker morajo posrkat vodo iz korenin v krošnje) in ta ni bila včasih nič drugačna.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BigWhale ::

i386, daj zastopi že, da vode je ves čas enako,


To sem hotel ze precej casa vprasati, pa nikoli prilike. Se kaj vode porabi s kaksno kemijsko rekacijo, kjer se voda veze v nekaj drugega? In je potem ne mores vec dobiti ven? Oziroma jo lahko dobis ven samo s kaksno drugo kemijsko reakcijo? Gorenje na primer.

Kolicina vode, ki se tako porabi je najbrz zanemarljiva.

Bistri007 ::

WarpedOne:
V afriki se kdo vojskuje za vodo? Pajade. Koljejo se za oblast pa kdo bo taglavni bwana pri preprodaji humanitarne pomoči.

i386 in ostali: kaj vam tupi Al Gore: pitna voda je glavni problem pri globalnem segrevanju, saj se bo pitna voda stalila iz ledu in dvignila morsko gladino!!!

Če je že tako, a ne bi mi raje naredili par nukleark na Grenlandiji, ter Arktiki in Antarktiki ter stalili led in pitno vodo preko ogromnih vodovodov poslali v izpraznjujoče se arteške vodnjake?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

WarpedGone ::

Think off all the bears and foxes and penguins and seals!

Nobene nuklearke ni treba na polih, le ene par dodatnih tu pri nas. In hladilno vodo speljat pod cestami. Pa postavt par vertikalnih farm sredi mest.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto 2019 drugo najtoplejše leto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16027355 (23445) BigWhale
»

Leto 2014 najtoplejše v zgodovini organiziranih meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4115819 (12226) Rotty
»

Wikileaks: email sporočila med raziskovalci klimatskih sprememb

Oddelek: Problemi človeštva
303063 (2251) AtaStrudl
»

za in proti TOPLI GREDI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1458764 (6504) jype
»

Errors in science (11. najzanimivejša tema) (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
946329 (4404) antonija

Več podobnih tem