» »

izdelek kupljen na ebay-u

izdelek kupljen na ebay-u

ne_kdo ::

lep pozdrav,

preko ebay-a sem naročil en izdelek iz kitajske v vrednosti 43€. nekje sem zasledil da včasih carina zapleni določene artikle. zdaj pa ne vem ali nad kakšno vrednostjo ali kaj drugače. drugi kupci so dobili brez problema so dejali. no res da je zdaj nekje 14 dni minlo sam me vseeno zanima kdaj izdelek ostane na carini.

hvala
lp

Matek ::

Čas še definitivno ni tako zelo kritičen. Z najcenejšimi načini pošiljanja se lahko dostava občasno zavleče in traja par tednov.

Carina zavrne samo izdelke, ki so v nasprotju s kakšnimi evropskimi standardi, torej izdelke, ki se jih pri nas ne sme prodajati. Tudi, če bo do tega prišlo, boš gotovo obveščen in ne bo vse skupaj enostavno izginilo.

Moraš pa zaradi cene nad 22 EUR pričakovati, da ti bodo zaračunali stroške dostave in 20% DDV-ja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ne_kdo ::

kdo mi bo zaračunal dostavo in kdo ddv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

amigo_no1 ::

Cesar oz. carina v njegovem imenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

AtaSmrk001 ::

Zdravo,
Sam sem kupil kar nekaj stvari preko ebay-a tudi v vrednosti čez 50 eur in do sedaj je še vse prispelo na moj naslov - toliko da te pomirim.
Pri pošiljanju je pa tako, da ni nujno da ti prodajalec izdelek pošlje takoj, ko ga plačaš. Lahko ti ga pošlje tudi kakšne 3-5 dni kasneje.
Carino plačaš v večini primerov za izdelke dražje od 100 EUR. Sam sem kupil naprimer izdelek vreden nekje okoli 40 EUR in nisem plačal ne carine in ne poštnine, res pa je da je bil izdelek poslan v obloženi kuverti.

LP

ne_kdo ::

fino fino
poštnina je pisala da je free
hvala vam za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

Kebab ::

fino fino
poštnina je pisala da je free
hvala vam za odgovore


free poštnina v slo? to si 100% iz kitajske naročil :)

ne_kdo ::

preko britanskega ebay-a

NazgulRR ::

Nima veze preko katerega ebaya je, če je s kitajske, bo carina. Meni se je zgodilo da so mi paket, vreden 120EUR spustili skoz brez da bi ga odprli, so mi pa odprli obloženo kuverto z stvarjo, ki je vreedna 5EUR (seveda me niso nič ocarinili potem). Kakor imaš srečo pač. Ampak se raje kar pripravi da plačaš.

ne_kdo ::

in koliko pride carina?

LuGi ::

Carine ni do 150 eur ampak samo davek 20% (od 22EUR dalje) + 5EUR ki si jih posta prisvoji =)

techfreak :) ::

Težko boš ušel mimo carine če si naročil, da ti pošljejo preko hitre pošte (recimo DHL).

Sem pa že naročal iz kitajske paket vreden 55EUR po navadni pošti in mi niso nič dodatno zaračunali. Res pa je, da sem čakal 4 tedne.

ne_kdo ::

danes dobil iz carine pismo da moram poslat račun v ljubljano na carino da mi pol pošljejo paket.
to bom tak verjetno moral plačat ne ?

lp

bastadu ::

Če tvoj račun znaša skupaj s poštnino več kot 22€ potem te čaka 20% davka in še nekaj za stroške carinjenja, žal ...

ne_kdo ::

znaša več ja, natančno 38EUR :)
lp

miha1984 ::

Jaz za pošiljko v vrednosti 24,99€ nisem plačal davka. Se mi zdi čudno, ker sem tudi sam slišal da je mejna vrednost 20€, a se nimam kaj za pritoževat. :)

cobrica ::

Kolko časa pa potuje paket iz Chine?

Assass1n ::

Od 14 dni pa do 50dni take so moje izkusnje :) , od cesa je pa odvisno pa nimam pojma, ponavadi kupim kar je free shiping tko da ni glih express varjanta.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

RuskiSnajper ::

jas bi dal v paket nek ful močni GPS receiver , pa bi trackal celo pot iz slo v kitajsko , da vidim ki se ustavi najbol dolgo, mogoče je na poti 1 tedn , 3 tedne pa v nekem hangarju nakoncu skladišča za paletami čaka da se bo kdo spomno

večinoma čakajo s prevoza na prevos, transfer, ...

Zgodovina sprememb…

cobrica ::

Kako je glede naročanja paketa iz UK? Naročil bi nekaj za cca 47€ ce pretvorim iz funtov, ali je tu kakšen davek ali kaj takšnega? Carine tako ni,ker je v EU. Sicer sem do sedaj že nekaj naročil iz UK in dobil v 1 tednu, samo je biu paket vrednosti 10€. Drugače pa ko plačujem preko paypal, kje plačam z €, na ebayu al paypalu, ker sem slišal da je pri enem nekaj več ko pri drugem, če se slučajno motim, se pa tako opravičujem.

joze28 ::

Velika britanija je v EU, tako da ti ni treba plačata nobenega davka.

Če imaš paypal račun povezan s kreditno kartico, je ponavadi bolj ugodno če se menjava opravi na kreditni kartici.

cobrica ::

Ni nobene omejitve če znotaj EU se pošilja? Če se pa izven eu je pa nad 22€ davek nad 120€ pa carina?

LuGi ::

cobrica je izjavil:

Ni nobene omejitve če znotaj EU se pošilja? Če se pa izven eu je pa nad 22€ davek nad 120€ pa carina?


Tako je. Carine do 150eur ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732991 (1779) Nesta
»

kitajska roba in carina/davek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124423 (7790) hotlips
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318816 (13235) Ales
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538321 (11579) jero_no1

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093534 (70399) Tilen

Več podobnih tem