» »

DVB-T mpeg/4 snemalnik

DVB-T mpeg/4 snemalnik

serafko ::

Pozdravljeni.
Ali kdorkoli ve za dvd recorder, ki bi imel vgrajen DVB-T mpeg/4 tuner? Povezan bi bil z Panasonic plazmo 50V10. Hvala za pomoč.

serafko ::

Ali o tem res nihče nič ne ve?

BlaY0 ::

A.C.Ryan PlayOn!DVR-TV

Sicer ni DVD rekorder, ampak ne vem zakaj bi nucal prav DVD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Za to kar ti navajaš bi nucal močan transcoding engine, da bi lahko on-the-fly transkodiral iz mpeg4 v mpeg2 in hkrati snemal na DVD.

Še tole sem našel recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

serafko ::

Hvala,
v bistvu me zanima le zato, da posnamem kakšno tv oddajo na disk. DVD pa zato, da lahko pogledaš še kakšen film, Drugače pa za HD vsebine imam Xtreamer-ja, tako, da me BD player ne zanima prav preveč, saj bi bil v primerjavi z DVD recorderjem precej dražji. Gre zato, da imam na lokaciji kjer bi uporabljal naprave le zemeljski DVB-T signal, večina snemalnikov z vgrajenim tunerjem, ima pa analognega, ki naj bi kmalu umrl.

serafko ::

Nekaj sem našel:
DMR-EX79
Ali je komu znano, kateri kodek za DVB-T pozna, mpeg-2 ali mpeg-4?

Okapi ::

Lahko pa kupiš tudi samo DVB-T tuner/dekoder in ga priključiš na katerikoli snemalnik/videorekorder.

O.

BlaY0 ::

serafko: Glede na specifikacije zgleda da mpeg2.

Še ena varianta. In še ena.

serafko ::

Hvala za info. Nekaj bom že našel, mora pa biti tako, da bo znala tudi žena nastavljat snemanje, pri nas se s tem ona ukvarja, zato tudi iščem škatlo, ki bi imela vse skupaj, pa en daljinec. LP,

ncc2000 ::

Če pri DVB-T tunerju na veliko in masno ne piše mpeg-4, potem je ziher mpeg-2.
Poročaj, če najdeš, mene sicer snemanje ne zanima, BR player z DVB-T mpeg-4 built in tunerjem pa me.

serafko ::

ncc2000: Tudi mene tak zanima, je pa kar drag. Tole sem našel, mislim, da je mpeg-4, vsaj nekaj je omenjen. LP.

Alexius Heristalski ::

Edision Argus mini 2in1 HD zna snemati na zunanji trdi disk, ki ga priključiš prek USB. Je pa to kombo DVB-T/S2 sprejemnik, kar pomeni, da z njim lahko gledaš in snemaš tudi satelitske programe.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Yossarian ::

Kaj pa tole: rabil bi DVD snemalnik s trdim diskom, ki bi imel dvb-c mpeg4 tuner in ki bi po možnosti predvajal tudi kodek h264 in, khm, mkv.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

EvilDare ::

Tudi jaz moram kupiti nek dvb-t snemalnik in sem zasledil da Strong srt 8110 podpira snemanje in pa tudi srt 8100 verzija, če jo nadgradiš z 8110 verzijo FW-ja. Mene sedaj samo zanima kje naj to kupim (8110), oz. če kdo pozna kakšno boljšo naparavo?

Okapi ::

Kakšno je trenutno stanje s snemalniki, ki znajo snemati DVB-T MPEG-4?

Mimogrede, po trgovinah se še vedno dobijo v glavnem videorekorderji (DVD in HDD), ki nimajo sprejemnika DVB-T in bodo uporabni samo še 4 mesece;-) Decembra bodo verjetno zelo poceni;)

O.

OK.d ::

zakaj, kdor ima kabelsko mu bo še vedno služil
LPOK.d

Okapi ::

Res, ampak analogna kabelska se tudi poslavlja.

O.

neres ::

Za snemat na USB imaš nekaj variant, ala TV Star T1000.

Alexius Heristalski ::

Okapi je izjavil:

Kakšno je trenutno stanje s snemalniki, ki znajo snemati DVB-T MPEG-4?

O.

Ponudbe je dosti, bolj ali manj so vsi narejeni na isti osnovi (ala Strong 8110, procesor Mstar), cene se vrtijo med 50-80 evri, firmwarei so večinoma združljivi med sabo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kaj pa kaj malo bolj naprednega - s snemanjem na vgrajen disk, DVD, blu-ray? Pač v slogu videorekorderjev.

O.

Alexius Heristalski ::

Ne vem. Jaz jih še nisem zasledil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

misek ::

DVB-T 5010 Iskra: http://frogi-center-mz.si/katalog2/buy....
DENVER DMB105HD: http://www.bigbang.si/slika/dodatki-in-...

Ta dva omogočata snemanje na zunanji USB ključ (disk ?). SIcer ne vem ali lahko narediš seznam snemanj. Sem pa to samo prebral. Zagotovo obstaja še kaj.

k4vz0024 ::

Gledam, pa ni nikjer nobenih podatkov. Piše PVR, ko pa hočeš konkretno izvedeti pa noben trgovec ne zna povedat.

misek ::

Za Denver imaš manual tukaj: http://www.denver-electronics.com/Uploa...

pa še malce tukaj: http://dvb-t.apek.si/forum?read&5,2069

In očitno snemanje deluje čisto ok.

k4vz0024 ::

, ki pa ne nudi dovolj podatkov, npr. koliko snemanj oddaj na dan.....

jerry2000 ::

Sem danes naročil AC Ryan PlayOn!DVR novi model, dvojni digitalni tuner, poročam, ko dobim ;-) Snema na disk, preko mreže predvaja, manjka mu le DVD da bi bil all in one ;-)
Jerry and Tom

bmozin ::

jerry2000: čakamo poročilo.:) Hvala

cutmaster ::

ja jerry2000, mene tud zanima ...

XPfrik ::

TOLE sem nabavil oz. dobil včeraj. Ravno opravljam prva testiranja. Zaenkrat vse OK.

bauci ::

XPfrik, a lahko malo več poveš o tej zadevci. Rabim zamenjavo za analogni DVD recorder. Če prav razumem v to škatlo vtakneš en disk, sprejema digitalni MPEG4 signal, najbrž lahko gor priklopiš tudi Siol TV in potem lahko normalno gledaš en program na TV in snemaš drugega ali lahko snemaš samo tistega, ki ga gledaš? Ali je komplicirano inštalacije, ker nisem ravno računalniški tip? Ali lahko na ta disk preko USB vhoda presnameš filme in jih potem gledaš na TV? Ali predvaja MKV z DTS zvokom?
Za odgovore se ti že vnaprej lepo zahvaljujem.

XPfrik ::

Hm, to so res čisto prve izkušnje.
- v škatlo lahko vtakneš SATA II disk, ni pa nujno
- lahko dodajaš zunanje diske preko USB povezave
- diske uporabljaš za snemanje digitalnih programov preko EPG, ali ročno nastavljivih programov in za timeshift (ki je lahko avtomatski ali ročen)
- rešitev za IPTV mi ni znana (sam tega nimam) - sem pa prepričan da bi naši junaki (vpeter, mišek, hijacker) lahko iz te škatle iztisnili še mnogo (realtek čip)
- zaenkrat je predvajal še vse kar sem mu vtaknil, če pa te kaj posebnega zanima naloži nekam in bom stestiral
- MKB z DTS zvokom predvaja
- instalacija sama je popolnoma enostavna in v slovenščini (ki pa pri kakšnih besedah malo šepa)
- kaj več si lahko prebereš TUKAJ - malce češčine malce angleščine
- zaslonček je zelo uporaben - saj preko njega lahko nastavljaš recimo mp3, internet radio postaje itd.. - tako da ti ni treba prižigat televizorja

k4vz0024 ::

Je mogoče pospešeno predvajati mp4 z zvokom, npr. 1.4 x in da video gladko teče?

Kaj pa snemanje in hkratno predvajanje?

XPfrik ::

Video teče gladko tudi pri 16x in 32x pospeševanju, zvok pa do 2x. Snemanje in hkratno predvajanje teče, nisem pa samo še testiral kako je z gledanjem ob tem. Ne vem še ali lahko gledaš samo tisti mux ki ga snemaš ali lahko tudi druge.

Sicer pa so na področju firmware-a zelo aktivni pri tem predvajalniku čehi, italijani, poljaki in rusi, tako da obstaja že kar nekaj predelav. Češko varianto imam tudi sam in jo ravnokar prevajam, dodal pa sem tudi že vse slo radio postaje, ki oddajajo na netu (kot sem že napisal - TV ni potrebno prižigati da bi prišel do radia). Dodajati je možno lastne RSS vire novice, RSS live TV, podcaste itd. Se še učim.

Če te še kaj zanima pa kar vprašaj - se bom potrudil in našel odgovor.

k4vz0024 ::

Najbrž pa izrezovanj reklam ni možno?

XPfrik ::

Na samem aparatu ne, na PC pa z ustreznim programom seveda je.

k4vz0024 ::

In katerega priporočaš, da bi šlo čim hitreje?

XPfrik ::

Uff, tukaj pa nisem pravi naslov. Mislim pa da jih je na forumu kar precej, ki se na to precej razumejo.

k4vz0024 ::

To je največja slabost. Kar jaz poznam je vse dokaj zamudno.

jerry2000 ::

Torej AC Ryan PlayOnHD...

Zadeva je po eni strani noro dobra, po eni pa zahroščana v iber :-( Ampak mislim da je najboljše kar je ta trenutek za namen, ki ga potrebujem.

1. Ima dva kanalnika in lahko en kanal snemam in enega gledam, ali pa dva snemam in gledam po mreži filme ;-)
2. Po mreži predvaja VSE kar mu dam notri, celo iz Dreamboxa predvaja TS datoteke skupaj s podnapisi. To niti moj PC z nobenim programom, kar sem jih poskusil ne zmore.
3. Tako imam vse v enem, snemam s TV in gledam po mreži. Edino kar nima je DVD pogon :-( Priključil sem zunanji 2.5" pogon in super predvaja... vse kar ni zaščiteno :-( Zaščite ne pozna in ne bo poznal zaradi nekih pravic (zadeva ne bi smela imeti FTP in to če bi hotela zaščitene stvari predvajati, brez veze). Sem kupil en blue ray sony za vse potrebe ta malega po risankah ;-)

To na hitro, jaz sem dobil takega da malo kontakt elektrika izgublja ko je banana do konca notri :-( Ampak če ga ne mrdam, dela ;-) Firmware pričakujemo zdaj 2.0 ki bo imela popolnoma drugačen, in po tem kar sem videl, bolj prijazen vmesnik.
Naprava vleče torrenete samo nisem preskusil jaz imam to za datoteke in namesto snemalnika iz TV, torrenti in youtube in to me ne zanima kaj zelo.

Če še koga kaj konkretnega zanima naj vpraša, ne utegnem nekega 2 stranskega reviewa delati zdajle. Sem pa 80% zadovoljen. Torej... ne bi menjal oz. prodajal. V glavnem deluje OK.

Imam pa zamero na RTV in še bolj POP/Kanal A. Zakaj je edina tv postaja ki premore tedenski EPG TV3??? Pop/Kanal sploh nimata EPG, SLO ga ima pa le za 1 oddajo naprej :-( Bah... Na satelitski pa zmorejo imeti...

Jerry
Jerry and Tom

k4vz0024 ::

Jerry, je možno izrezovati reklame in predvajati s pospešeno posneto z zvokom (1.5x hitrostjo)?

jerry2000 ::

Izrezovati ne moreš, pospešeno z zvokom lahko predvajaš (vendar je zvok seveda malo čuden potem).
Jerry and Tom

stefp ::

Se opravičujem, ker si sposojam temo. Morda kdo ve, ali so DVB-T programi kodirani?
Problem:
Pc kartica, vgrajena v računalnik normalno sprejema vse programe MUX-A, MUX-B, hrvaške in jih tudi posname na disk. Predvajalnik pa ne zmore predvajati: SLO 1, SLO 2, SLO 3, TELE M, POP tv, A kanal.

Vse ostale predvaja normalno.

Lp

k4vz0024 ::

Niso. Katera kartica?

stefp ::

Kartica AVerTV Hybrid Super 007. Naložen najnovejši gonilnik s proizvajalčeve spletne strani.
http://www.avermedia.com/avertv/Product...
Procesor i5, 2.67 GHz
Ram 4 GB
Win 7 64

Lp

k4vz0024 ::

Se mi je kar zdelo. AverTV kartice imajo ta problem. Obrni se na tehnično pomoč od AverTV na internetu. Imam enake problem in se z Averjem pogovarjam že 3 mesece pa mi ne verjamejo. Več ko nas bo prej bodo odpravili ta problem.

stefp ::

Hvala !

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328982 (6527) 6151
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564732 (22440) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956475 (33187) Alexius Heristalski
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74516 (3437) sokel
»

DVB-T digitalni sprejemniki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134038 (3280) drejko78

Več podobnih tem