» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
17 / 24
»»

gorann ::

SkyEye90 je izjavil:

siks74 je izjavil:

zvok iz tvja na receiver z opičnim kablom, MP pa s televizijo povežem s hdmijem, pol pa tako tv naprej spravi zvok do receiverja! ali pa mogoče zvok iz MPja z optiko na receiver? sliko pa s hdmijem na tv?
hvala za mnenja


Če ti TV ne podpira DTS formata, ga tudi ne bo posredovala naprej na receiver! Vsekakor je boljša druga opcija, sliko preko HDMI na TV, zvok pa direktno iz WDTV preko optike na receiver (tudi sam imam tako).

skoda komplicirat

wd tv povezes s hdmijem direkt na receiver, ce mas le tega povezanega na tv

siks74 ::

gorann je izjavil:

SkyEye90 je izjavil:

siks74 je izjavil:

zvok iz tvja na receiver z opičnim kablom, MP pa s televizijo povežem s hdmijem, pol pa tako tv naprej spravi zvok do receiverja! ali pa mogoče zvok iz MPja z optiko na receiver? sliko pa s hdmijem na tv?
hvala za mnenja


Če ti TV ne podpira DTS formata, ga tudi ne bo posredovala naprej na receiver! Vsekakor je boljša druga opcija, sliko preko HDMI na TV, zvok pa direktno iz WDTV preko optike na receiver (tudi sam imam tako).

skoda komplicirat

wd tv povezes s hdmijem direkt na receiver, ce mas le tega povezanega na tv

bi, pa receiver še nima hdmijev.

SkyEye90 ::

Saj nisem zakompliciral, predlagal sem le enostavno rešitev v primeru, da receiver nima HDMI porta :)

Lastnike WDTV-jev prosim, če pogledate zadnji post na prejšnji strani in sporočite, če imate tudi vi te zanimive dogodke na svojem predvajalniku :O

siks74 ::

samo razmišljam....a sploh potrebujem media player, če tako sodobni tvji predvajajo večino formatov mkv(3dsbs?!)?

kmetek ::

niti ne preveč...edino ne omogočajo ti iptv + spreminjanje podnapisov, + kake folderje itd...

SkyEye90 ::

siks74 je izjavil:

a sploh potrebujem media player, če tako sodobni tvji predvajajo večino formatov mkv(3dsbs?!)?


Kolega je prejšnji mesec kupil popolnoma nov LED model Samsunga, ki bere čisto vse (ja, tudi DTS zvok, ki ga večina TV-jev NE bere). Vse lepo in prav, dokler zadeve ne preveriva v praksi: nekje pri četrtini .mkv filmov napiše "Video kodek ni podprt".. toliko o vgrajenih super predvajalnikih.

Problem je baje pri sestavljanju .mkv formata, kajti ne bere tistih, ki so sestavljeni z zadnjimi .mkv programi.
Seveda je za televizor na voljo tudi update, ki pa reši nevem kaj vse neopaznega, a tega žal ne.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, kupim WDTV Live in nimam nobenih težav s formati, kajti ta pa res bere vse. (razen verjetno 3D, a tega ne testiram, nimam TV-ja).

siks74 ::

SkyEye90 je izjavil:

siks74 je izjavil:

a sploh potrebujem media player, če tako sodobni tvji predvajajo večino formatov mkv(3dsbs?!)?


Kolega je prejšnji mesec kupil popolnoma nov LED model Samsunga, ki bere čisto vse (ja, tudi DTS zvok, ki ga večina TV-jev NE bere). Vse lepo in prav, dokler zadeve ne preveriva v praksi: nekje pri četrtini .mkv filmov napiše "Video kodek ni podprt".. toliko o vgrajenih super predvajalnikih.

Problem je baje pri sestavljanju .mkv formata, kajti ne bere tistih, ki so sestavljeni z zadnjimi .mkv programi.
Seveda je za televizor na voljo tudi update, ki pa reši nevem kaj vse neopaznega, a tega žal ne.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, kupim WDTV Live in nimam nobenih težav s formati, kajti ta pa res bere vse. (razen verjetno 3D, a tega ne testiram, nimam TV-ja).

JA, bom najprej sprobal, pol pa kupo MP. sam če pa 3d ne podpira(kar mislim da da) pol mi tut ne pomalga veliko, ker sem tv kupo z namenom gledajna 3d vsebin.
lp siks

Furbo ::

Jaz sem kupil najbolj osnoven LED TV, brez vse te medijske krame, WIFIjev in nevem česa, je ceneje doplačati 100€ za namenski predvajalnik in bolje na dolgi rok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gorann ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem kupil najbolj osnoven LED TV, brez vse te medijske krame, WIFIjev in nevem česa, je ceneje doplačati 100€ za namenski predvajalnik in bolje na dolgi rok.

vsekakor, ampak tako se teveji danes prodajajo:D

SeBa1987 ::

vsi imamo iste probleme z najnovejšim firmwarom:| jaz sem downgradal na prejšnji firmware(1.04.31)... tudi na njihovi uradni strani sem bral, da se uporabniki pritožujejo in hočejo čimprej novi update... upam da se bodo tokrat le potrudli ter popravili vse napake in še kaj dodali... pa čimprej seveda, ker je nezadovoljnih uporabnikov vedno več:)

prizid ::

pozdravljeni

rabim pomoč imam wdtv live in bi rad preko tv versitya gledal filme s podnapisi v mkv. Poskusil sem prestavit v mkv file pa mi tvversity vedno zablokira. Na wdtv live se sicer naslov pokaže to je pa tudi vse

hvala za pomoč

gorann ::

bedarija, raje na disku dodaj mape za sharanje in glej preko video/network sharing/tvojpc

Tim55 ::

imam težavo, WD TV live mi noče odpreti .avi kontejnerja (film, presnet iz DV kamere s premiere cs5)..

ne mi rečt da tega pa ne podpira? :/

PARTyZAN ::

Si že uporabil kak čuden kodek.

Tim55 ::

edino kar sem nastavil je capture format: DV in pa video standard: PAL..

Kako pa bi najbolj enostavno convertal te posnetke, namreč imam okoli 50 fajlov...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim55 ()

klemenSLO ::

tehnično ne bi smelo biti ovir. Že sedaj lahko na tvjih posodabljaš FW.
S časoma bodo tudi slabši modeli TV imeli vgrajen zmogljiv dekodirnik.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

PARTyZAN ::

Tim: kateri encoder pa si uporabil? Pod export imaš poleg formata na izbiro tudi "Video codec". Uporabi kakšnega, ki ga WDTV Live podpira. Jaz ponavadi exportam v QT (mp4) H.264 in deluje povsod brez težav.

Tim55 ::

jaz sem samo s funkcijo "capture" video iz DV kasete s firewire prenesel na disk-in te raw posnetke bi rad gledal na tv. Kolikor vem, se posnetki ne encodajo še enkrat, ampak le ob samem zapisu kamere na DV kaseto? format=dv

exportat pa znam ja in mi dela bp. samo jaz bi rad gledal raw posnetke na tv preden jih obdelam in exportam/encode-am.

PARTyZAN ::

Ja, tu je težava. Raw videov žal ne predvaja.

Tim55 ::

hvala, to sem hotel vedet =) škoda

bexy ::

Pozdravljeni

Jaz pa imam sledeč problem.
Povezal sem TV z prenosnikom ( z kablom ), uporabil program ps3 media server, filme normalno predvaja nikjer pa ni podnapisov ( pred tem sem vse uredil, tako da je enak naslov filma ter podnapisov, in dal v eno mapo ).
Ta stvar bi naj delovala lepo preko ps3, vendar imam tam problem da mi ps3 ne najde media serverja ( uporabljam pa windovs 7 in nastavil vse v požarnem zido, pri strarem računalniku z xp je pa šlo, samo tam pa nisem mogel predvajat hd filmo tako da nevem če so tam delali podnapisi ).
Če ima kdo kakšen predlog se mu vnaprej zahvaljujem.

Poldi112 ::

SkyEye90 je izjavil:


Če bi bil jaz na tvojem mestu, kupim WDTV Live in nimam nobenih težav s formati, kajti ta pa res bere vse. (razen verjetno 3D, a tega ne testiram, nimam TV-ja).


Ne bere vsega, AAC zvoka recimo, ki je navadno v mp4 datotekah, ne bere.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tim55 ::

kako da ne bere AAC? seveda ga.

Puscavnik ::

zanimam me ali lahko WD TV Live uporabim za gledanje IP TV (siol, t-2), glede na to da naj bi predvajal M3U playliste? hvala

SkyEye90 ::

Spet novi update, SPET težave!!!!
Video output imam na AUTO in match framerate na ON.... pa tudi če gledam 1080p film mi player pusti na 720p....se vam dogaja isto? Prej je to še delalo ;((

cekr ::

Meni se ne. Trenutno stanje je takšno, da sem zadovoljen s to škatljico. Mogoče bi lahko samo še omogočili HD YouTube, pa možnost vtipkanja direktnega naslova kakšne radijske postaje in smo zmagali. Seveda bi bilo fajn, da bi prebavljal posnetke od RTVslo. Vendar dvomim, ker je zadaj plačljiva storitev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SkyEye90 ::

V kolikor imaš video output nastavljen na AUTO, potem je meni na 720p, ko gledaš 1080p film pa ne spremeni ampak ostane 720p (glej v informacijah predvajane slike televizorja, če imaš 1080p TV). Sem prebrskal po uradnih forumuh in je to res nova težava, se dogaja vsem.
Pa še nekaj so spremenili, ne moreš imeti več aktiven HDMI in optični izhod za zvok hkrati, ampak samo še enega ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

SeBa1987 ::

jaz mam video output nastavljeno na AUTO, ampak ko pogledam v info od TV-ja imam vedno 1080p (ne glede na to kaj gledam), tak da nevem če mi koristi da mam opcijo video frame rate vklopljeno... res pa je da v novem firmwaru ta opcija ne dela ker so nekaj zaj... tak da me zanima če mi sploh koristi ta opcija glede na to da imam vedno 1080p... zaenkrat razmišljam da bi šel nazaj na 1.04.31 verzijo, če mi tale frame rate kakorkoli pomaga...

SkyEye90 ::

Jaz sem šel nazaj na verzijo 1.04.31. Frame rate seveda pomaga, večina filmov je posnetih s 24 sliakmi na sekundo in če ti TV podpira 24p format, je to najboljša kombinacija za ogled filmov brez vidnega zatikanja. Sicer imaš na 1080p ponavadi 60Hz, kar pa se ravno ne ujame, zato se vsaka soda sličica prikaže dvakrat, vsaka liha trikrat - sledi zatikanje. Večina tega sploh ne opazi, torej če si med njimi, potem se na to ne oziraj. Če pa zatikanje vidiš, pa sedaj vsaj veš kje tiči razlog ;)

Pesimist ::

Tu pomaga kaj ce mas Tv na 29Hz? A je vidno stekanje manjse?

Ker jaz mam 720P HD z pcjem povezan ki samo na 59Hz deluje. ce dam na 1080i pa na 29Hz padne. Drugih nastavitev nimam. Gledam pa netflix ki dela z silverlight skoz browzera samo.

yyyeb ::

imam WD TV Live napravo. mi lahko prosim kdo razloži kaj je to firmware in kam in kako jo naložim?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

SeBa1987 ::

imam še eno vprašanje... downgradal sem nazaj na 1.04.31 in me zanima če vam dela nastavitev widescreen... pri kakšnih starejših filmih oz. serijah imam ob strani navpično dve črni črti... včasih mi raztegne sam včasih pa se sploh ne odziva... prebral sem da je ena izmed možnih rešitev da odstraniš adapter in priključiš nazaj čeprav pri meni to ni delovalo.... zanima me če ma kdo kako boljšo in dolgotrajnejšo rešitev.

bider ::

WD TV live sem z HDMI kablom povezal na reciver in naprej z HDMI kablom na TV. Zvok deluje samo na TV-ju na reciverju pa ne. Poskusil sem že z nastavitvami zvoka (stereo, digital) pa nič. V čem je fora .... hvala za pomoč.

TOP ::

bider je izjavil:

WD TV live sem z HDMI kablom povezal na reciver in naprej z HDMI kablom na TV. Zvok deluje samo na TV-ju na reciverju pa ne. Poskusil sem že z nastavitvami zvoka (stereo, digital) pa nič. V čem je fora .... hvala za pomoč.

Na TV moraš nastavit,da bo z zvokom upravljal Audio komponenta.Tako sem jaz moral nastavit.

bider ::

Reciver je "zahteval" poleg HDMI-ja še optičen kabel za zvok, sedaj deluje.

SkyEye90 ::

Verjetno bi moral v nastavitvah receiverja izbrat pravi vhod določenega vhoda, res da si dal na digital, ampak imaš dva - hdmi in optical.

Sicer pa WDTV live z zadnjo nadgradnjo ne podpira več hkratnega oddajanja zvoka preko hdmi in optike, lahko izbereš le en izhod.

bider ::

Sem vse živo probal pa nič, pač sedaj deluje na dva kabla ... verzijo pa imam 1.04.17_V. (predvajalnik kupljnen šele par dni nazaj).
Očitno še dovolj stara verzija da deluje še optika.

SkyEye90 ::

Točno tako. jaz sem naložil nazaj 1.04.31, ker naslednja ima težave s prikazom menija med filmom, še naslednja (trenutno zadnja verzija) pa ne podpira več istočasnega oddajanja zvoka na oba izhoda. Priporočam ti, da ne posodabljaš pa bo vse OK :)

Konlov ::

SkyEye90 je izjavil:

siks74 je izjavil:

a sploh potrebujem media player, če tako sodobni tvji predvajajo večino formatov mkv(3dsbs?!)?


Kolega je prejšnji mesec kupil popolnoma nov LED model Samsunga, ki bere čisto vse (ja, tudi DTS zvok, ki ga večina TV-jev NE bere). Vse lepo in prav, dokler zadeve ne preveriva v praksi: nekje pri četrtini .mkv filmov napiše "Video kodek ni podprt".. toliko o vgrajenih super predvajalnikih.

Problem je baje pri sestavljanju .mkv formata, kajti ne bere tistih, ki so sestavljeni z zadnjimi .mkv programi.
Seveda je za televizor na voljo tudi update, ki pa reši nevem kaj vse neopaznega, a tega žal ne.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, kupim WDTV Live in nimam nobenih težav s formati, kajti ta pa res bere vse. (razen verjetno 3D, a tega ne testiram, nimam TV-ja).

Ah, še ena naprava ti sveti ponoči, brni ipd. Če nisi "zastrupljen" z najnovejšimi Donaldsovimi uspešnicami, je smart TV res kar best rešitev...

SkyEye90 ::

Ugasnjen WDTV NIČ ne sveti, prižgan pa tudi brni ne, ker nima nobenega gibljivega dela ali česarkoli ;)

skibe22 ::

Lep pozdrav,

imam en problemček, pa me zanima če se ga da nekako rešiti.

Rad bi povezal svoj Wd tv live na računalniške zvočnike Creative inspire P7800 z 7.1 zvokom.
Problem imam ker bi rad povezal tako da bi deloval prostorski zvok 5.1 in 7.1 in nočem le stereo zvoka.
Edino povezavo vidim iz optičnega izhoda v WD live v ...???
V zvočnikih nimam optičnega vhoda imam le AUX line-in (konektor kot za slušalke).

A bi se dalo to nekako povezati, tako da bi deloval prostorski zvok? Mogoče s kakšnim pretvornikom (a/v pretvornik?).
Če vtaknem v AV line in na Wd playerju slušalke že močno hrešči- če vklopim zvočnike isto.

Kak nasvet?

SkyEye90 ::

WDTV oddaja prostorski zvok le preko optike ali HDMI izhoda. Vedi, da je ta zvok še 'zakodiran', tako da potrebuješ zunanji dekoder, ki bo iz tega naredil prostorski zvok. WDTV preko bananc pa oddaja le stereo zvok.

Predvidevam, da tvoji zvočniki nimajo svojega dekoderja? Torej tudi nimajo optičnega digitalnega ali chinch digitalnega SPDIF vhoda?
Imaš le 6 bananc ali chinch vhodov, preko katerih moraš posamezno pripeljati sprednja zvočnika, zadnja dva, woofer, center?

Če je tako, potem rešitve ni. Kupiš AV Receiver in zvočnike pač priključiš vanj. Ali menjaš zvočnike s takimi, ki imajo svoj dekoder in optični vhod. WDTV žal nima ločenega izhoda za posamezne kanale, zvočnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

skibe22 ::

Lep pozdrav,

SkyEye90: - moji zvočniki nimajo dekoderja, glede vhodov imajo le "bananca" vhod.Iz vseh chincev mi gre ali v 3 banance, ali vhod aux in. Prilagam link -prvi download pokaze zadnjo stran wooferja z vsemi izhodi/vhodi.

http://support.creative.com/manuals/

Mislil sem da bi se dalo z to napravico (AV-preklopnik)-prilagam link:

http://shop.conrad.si/websale7/AV-prekl...


V mislih sem imel tale postopek:

iz WD LIVE optičnega izhoda v to napravico (optični vhod) in iz te napravice ven preko chincev- ( z Y kablom povezati iz 2 chincev v bananico) in v moj bananca vhod (aux in) v zvočnikih.

A mislite da bi to uspelo?

Sicer glede te Conradove napravice nič kaj dosti ne piše...bojim se da če je vse to možno, da ne bi prišlo do kakega zaostajanja zvoka med filmom...

hvala na odgovoru. Kaj misliš o tej moji KVAZI povezavi-a je mogoča? :)

SkyEye90 ::

Tvoji zvočniki res nimajo dekoderja. AUX IN vhod je čisto navaden stereo vhod. Preko ene banance se lahko prenašata le dva kanala. Stereo izhod na AV preklopniku enostavno vseh 6 (ali 8) kanalov združi v dva, torej stereo način. Ko imaš enkrat stereo, prostorskega zvoka žal ne moreš več dobiti ven. Res da nekateri zvočniki to vseeno predvajajo na vse zvočnike, ampak to dela spet logika zvočnikov in tu NI pravi zvok, kakršen je posnet v filmu.

Ti imaš na zvočnikih za prostorski zvok 4 bananca vhode ali 8 chinch, zadeva je enakovredna. Do zvočnikov moraš za 5.1 zvok pripelati 6 posameznih kanalov, torej vsaj preko 3 bananc ali 6 chinch-ev.

Tale AV preklopnik pa ima od prostorsega zvoka izhode spet le optiko, torej ti čisto nič ne pomaga. spet si pri optičnem digitalnem izhodu (kot ga ima WDTV).

Jaz ne vidim druge rešitve, kot en poceni AV Receiver, dobiš jih že za okoli 200 evrov, zadeva pa je top. Ne rečem pa, da lažje rešitve ni, mogoče obstaja, a za kolikor toliko dober zvok, predvsem DTS, boljše rešitve ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

skibe22 ::

Lep pozdrav,

Ja hvala na odgovorih. Vidim da druge možnosti nimam kot receiver.

dobil sem ugodno ceno za tale sistem: http://www.makspro.si/index.php/lg-hx80...

Zanima me vaše mnenje-ali naj kupim tale sistem (200 evrov) ali naj raje kupim receiver (200 evrov)
- http://www.bestshop.si/izdelek/3586/naz...

glede na to da večinoma gledam filme preko wd live.

Slabosti v receiverju vidim v tem da imam v primerjavi z sistemom dokaj slabe zvočnike, ne moram izkoristiti 7.1 zvok.

Slabosti v sistemu vidim tako, da nisem prepričan če bi predvajal DTS in ostale zvoke iz wd live (ne vem če ima sistem odkodirnik).

Limit imam na 200 evrov.
Kaj vi mislite?

Hvala na odgovoru

SkyEye90 ::

Po mojem mnenju je 5.1 zvok čisto dovolj za vse kino užitke, malo si poglej, koliko filmov sploh imaš s 7.1 zvokom?

Sistem predvaja vse zvoke, saj piše, DTS, DTS-HD itd. Torej če bi imel ta sistem, WDTV ne potrebuješ več, ker vse predvaja ta sistem. Priključiš disk in to je to. Seveda ima dekodirnik, če želiš predvajati z diska, vse odkodira ta sistem. Vendar ga prej preizkusi, kako je s podnapisi, raznimi mkv-ji in tako naprej, ker WDTV še zmerom predvaja skoraj vse, torej ponavadi več kot kak tak sistem. PS: vidim, da ima sistem tudi optični vhod, tako da verjetno lahko uporabljaš tudi WDTV priključen na ta sistem.

Izbrani AV spremejnik pa ne podpira DTS-HD formata zvoka, ki ga imajo novejši filmi. A če boš nanj priklopil WDTV, bo zadeva še vedno delovala, ker se bo zvok predvajal kot DTS.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj, pomagam po svojih močeh. Odloči pa se sam. Jaz bi raje vzel AV receiver (ga tudi imam) in je top zadeva, vanj lahko kasneje priklopiš še marsikaj, ne bo zastaral. Ima ponavadi tudi bolj močne izhode, več vhodov, izhodov in raznih kombinacij. Zasede pa tudi več prostora, če imaš stisko na polici, velja razmisliti tudi o tem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

SeBa1987 ::

Jaz bi vprašal če kdo ve, zakaj imajo na svoji uradni strani v forumu novi firmware (Firmware Version 1.03.10 for WD TV Live Streaming Media Player (10/6/11). Ali je to upgrade tudi za WD Tv Live, ali je to kakšna druga naprava.

LP

SkyEye90 ::

WD TV Live Streaming Media Player je novejši predvajalnik. Mislim, da ta update ne gre na WD TV Live.

RobbyRS ::

Ima kdo izkušnje s tem firmware http://b-rad.cc/wdlxtv-live/ oz. če mi kdo lahko predlaga kakšen custom firmware, da bo na youtubu možno izbrati HD kakovost?


Tnx!

PARTyZAN ::

V zadnji stabilni verziji (ki je že precej stara) WDLXTV Live YouTube sploh ne deluje več. Nekih drugih pametnih alternativ pa mislim, da ni.
««
17 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119312 (18471) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821473 (14911) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150561 (33130) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115037 (3210) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407680 (3664) umexteacher

Več podobnih tem