» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
16 / 24
»»

proinstal ::

bandidosss je izjavil:

Meni se je isto dogajalo: HD dela tekoče, DVD pa ne... Kako je sedaj ne vem, gledam samo še HD in Divx.


Ne vem kaj bi bilo narobe moram na sevisu vprašat , če pa dam dvd na ključek pol pa ne šteka, se pravi šteka samo preko mreže.

Lp

Mitja358 ::

Drekcpekc je izjavil:

Živjo, mene pa zanima ali lahko mi lahko poveste kateri je boljši:

http://www.mimovrste.com/artikel/217010...
ali
http://www.mimovrste.com/artikel/111005...

To pa sprašujem zato, ker potrebujem predvajalnik HD filmov.
Imam pa še eno vprašanje, ali lahko tale WD TV Live HD Media Player povežeš direkt z internet kablom iz routerja, in potem surfaš po internetu?


ASUS-a še nisem sprobal, imam pa WD-ja ki dela odlično. Ja povežeš ga na internet pa surfaš po alikacijah ki so vgrajene, za ostalo nevem ker tega ne uporabljam, saj je na PC-ju dosti hitreje.

kikicar ::

SkyEye90 je izjavil:

proinstal, poskusi nastavitev frekvence osveževanja pri izbrani resoluciji.

Sem opazil tudi, da se odzivnost menija spreminja z nastavitvijo video izhoda.
Pri meni recimo na 1080p 60Hz lepo dela meni, pri 1080p 24Hz pa je meni neodziven, vsa animacija gre zelo počasi...



kje se nastavlja ta frekvenca? Meni pri Lg LCD TV fullHD pod info piše 720p 50Hz. Ne vem ali se da to kje nastavljat oz. me zanima če je s tem povezana moja naslednja težava...namreč imam problem, da mi pri vseh filmih dvix, dvd, .mkv...sliko trese. Če je miren kader v filmu se ne opazi, vendar ko se kader oz. kamera premika levo ali desno, tudi gor ali dol se vidi kako sliko trese. predvidevam da je to povezano z osveževanjem ali resolucijo.

Vglavnem bi prosil za pomoč, ker je to zelo moteče.

Hvala

SkyEye90 ::

To je povezano z osveževanjem, sicer ni nevem kako vidno, a če si pozoren se opazi. To je zato, ker imajo filmi 24 slik na sekundo.
Frekvenco osveževanja nastavi na WDTW, tam ko izbereš HDMI potem pa te vpraša za resolucijo, pod 1080p imaš na voljo tudi 24Hz.
Ko to nastaviš, ti mora pod info na TV-ju pisati 1080p 24Hz.

pinctinc ::

pozdravljeni

a mi lahko kdo pove vec o tej stvari kaksna je recimo slika avi-jev itd.. na tem predvajalniku?za hd filme vem ,da je vredu:)
http://www.mimovrste.com/artikel/217010...

bastadu ::

Slika avijev je vredu, kolikor je pač lahko vredu ... ker avi-ji imajo ponavadi precej nižje resolucije kot mkvji, je slika tudi temu primerna, sploh pa če gledaš na kakšni večji televiziji ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

pinctinc ::

bastadu je izjavil:

Slika avijev je vredu, kolikor je pač lahko vredu ... ker avi-ji imajo ponavadi precej nižje resolucije kot mkvji, je slika tudi temu primerna, sploh pa če gledaš na kakšni večji televiziji ...
pa kaj lahko slucajno avi spremenis kakovost slike (720,1080)ali ostane taka kot je??se zahvaljujem za odg.

SkyEye90 ::

Lahko slikaš sliko z mobitelom ki ima 2MP, potem pa jo na računalniku povečaš na 10MP.
Kaj dobiš? Dobiš 10MP sliko s kvaliteto 2MP :)

Torej nima smisla povečevat, zavzelo bo le več prostora, kvaliteta pa bo taka kot je pač izvor.

bastadu ::

pinctinc je izjavil:

bastadu je izjavil:

Slika avijev je vredu, kolikor je pač lahko vredu ... ker avi-ji imajo ponavadi precej nižje resolucije kot mkvji, je slika tudi temu primerna, sploh pa če gledaš na kakšni večji televiziji ...
pa kaj lahko slucajno avi spremenis kakovost slike (720,1080)ali ostane taka kot je??se zahvaljujem za odg.


hehe, preveč gledaš CSI :D

PARTyZAN ::

Zoom in and enhance!

BigSexy ::

:))
To Infinity And Beyond !

pinctinc ::

evo nabavil wd tv live:)nalozil zadnji firmware vse stima.ima kdo kako idejo kako podnapise spravit nizje ,ker se mi zdi da so full visoko???sem probal z subtitlle workshop-om ampak nekako mi ne rata:((( sem nastavil na ASS,pa so bili malo nizje(na kaj nastavim podnapise ,da bi jih spremenilo in bi potem bili se nizje?).ziher kdo ve:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pinctinc ()

hotlips ::

Z zadnjim firmwareom (preverjeno) deluje da prtisneš smerno tipko (za navzdol) na dalincu. :)

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

pinctinc ::

hotlips je izjavil:

Z zadnjim firmwareom (preverjeno) deluje da prtisneš smerno tipko (za navzdol) na dalincu. :)

lp.hl

deluje 100%:)

hvala

Pesimist ::

Ali ni bilo receno da bi nej full hd 1080p cca 6GB ripi delali tekoce na tem playeru ce ga imas fizicno prikloplenega na LAN?
Jaz sem namrec zdaj storil to in za moje presenecenje ni nic bolse kot je bilo preko WiFI kaj se tega tice, le malo hitreje nalozi.

Res je da je vmes priso ven Windows 7 SP1 ki je mi dodatno fsral kompletno zadevo, sej niti SD ni vec tekoce laufal, samo sem to navezal na Avast antivirus in izklopo network scanner. Zdaj dela vse normalno kot prej razen pac full hd. No go.

nekaj avast jebe ugotovil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Akssi ::

Novi update. Sprobal kdo?

Release 1.04.22 (3/8/2011)
Supports Tune-In radio application.
Supports 7.1 channel audio passthrough.
Supports Auto-framerate (Audio Video settings/video output/HDMI/auto/auto/Match video framerate)

General Info:
Known issue with playback of .VOB files over network share.
We have temporarily blocked USB mounting of Advanced Format (4k sector) HDD greater than 2TBs.

Mitja358 ::

Jaz sem updatal pa mi je po restartu zmrznil. :|

Javim kako je z zadevo.

Mitja358 ::

Zmrznil je po prenosu firmwareja, ko se je restartal. Nato sem ga ročno izklopil iz elektrike in je potem šel dalje. Za vsak slučaj sem dal še hard reset. Zdaj me pa nekaj zanima. Sedaj je v nastavitvah več možnosti za video. WDTV Live je povezan preko HDMI kabla na Philips 37PFL7605H in me zanima, na koliko naj nastavim resolucijo (1080p 24Hz, 1080P 50Hz ali na 1080P 60HZ)?

Poldi112 ::

Pesimist je izjavil:

Ali ni bilo receno da bi nej full hd 1080p cca 6GB ripi delali tekoce na tem playeru ce ga imas fizicno prikloplenega na LAN?
nekaj avast jebe ugotovil.


Sem ravno probal, 11G Inception, full HD, brez problema čez lan.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SkyEye90 ::

Mitja358, najbolje je, da je osvežitev enaka fps-jem videa. Če gledaš film s 24 sličicami na sekundo, potem je 24Hz najboljša izbira (v kolikor ti televizor podpira 24p način).
Ima pa zadnji firmware opcijo Auto, pri kateri sam spreminja resolucijo in frekvenco osveževanja glede na video :)

Mitja358 ::

Torej če dam na 24 Hz in bo slika prikazana, potem televizor podpira 24Hz ali kako to ugotovim?

P.S. Tole piše na uradni strani:

Podprta ločljivost zaslona
Računalniški vhodi: do 1920x1080 pri 60 Hz
Video vhodi: do 1920x1080p, 24, 25, 30, 50, 60 Hz


Torej podpira.

Potemtakem je najbolje, da vse (resolucijo in barve) dam na auto? Pa še ena funkcija me zanima in sicer "auto-detect frame-rate". Mi lahko kdo kaj na kratko razloži okoli tega in naj jo imam na ON ali na OFF?

Še eno vprašanje. Kako pa imate nastavljeno Additional encoding support? Na Central European (Windows-1250) ali na Central European (ISO)?

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

BB05 ::

Pozdravljeni!
Pravkar pridobil WD HD TV Live. Preko kabla priključil na router, vstavil CD v računalnik... in glej ga zlomka: Pri Things to do mi napiše: No network share avalible.

Prosim za kratka navodila kaj in kako ste naredili, da vam zadeva deluje Player, mreža in računalnik skupaj.

Hvala!

Pesimist ::

Poldi112 je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Ali ni bilo receno da bi nej full hd 1080p cca 6GB ripi delali tekoce na tem playeru ce ga imas fizicno prikloplenega na LAN?
nekaj avast jebe ugotovil.


Sem ravno probal, 11G Inception, full HD, brez problema čez lan.



Sej dela ko dela. Sekvenca me jebe.

Poldi112 ::

Sekvenca?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pesimist ::

sekvenca je zaporedje dolocenih stvari, katere so potrebne da dolocena stvar zacne zaneljivo delovat. V mojem primeru network sheri. Vsej v Win7 pre SP1 je bila potrebna.
Post SP1 pa nisem vec testiral, opazam pa slowdown z Avast, sej je potreben dodaten postopek v moji sekvenci in to je avast off/on da zacne film tekoce delat. Tukaj me pa zdaj ista sekvenca jebe, mogoce ni vec potreen stari del sekvence ali pa morda, so network sheri ze bolj zanesljivi in sploh ni potrebno nenavadno zaporedje, saj SP1 je prinesel kar veliki updejt netowrkinga ter IPTV zanesljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

SkyEye90 ::

Mitja358. auto-detect frame-rate pomeni, da predvajalnik prilagodi frekvenco osveževanja (torej Hz) frame-rate-om filma. Tudi televizor ti podpira vse frekvence, zato je najbolje, da imaš na auto. Tako bo čim manj preračunavanja dodatnih sličic in film bo tekel gladko brez zatikanj in popačenj.

Za drugo vprašanje ti pa lahko kasneje sporočim, ne vem na pamet. Lahko pa poskusiš, pri eni nastavitvi ne delajo pravilno č š ž-ji, pri drugi pa :)

Mitja358 ::

SkyEye90 je izjavil:

Mitja358. auto-detect frame-rate pomeni, da predvajalnik prilagodi frekvenco osveževanja (torej Hz) frame-rate-om filma. Tudi televizor ti podpira vse frekvence, zato je najbolje, da imaš na auto. Tako bo čim manj preračunavanja dodatnih sličic in film bo tekel gladko brez zatikanj in popačenj.

Za drugo vprašanje ti pa lahko kasneje sporočim, ne vem na pamet. Lahko pa poskusiš, pri eni nastavitvi ne delajo pravilno č š ž-ji, pri drugi pa :)


Zdaj sem dal vse na auto in pa match video framrate sem dal na ON. Tukaj pa je sedaj problem, ker ne gre prestavit barvno globino na 12-bitno. :|

SkyEye90 ::

Tudi sam se sprašujem zakaj ne gre na 12-bitov.. Je mogoče tudi to potem na avtomatsko ali kaj, ve kdo? Sicer pa, je sploh vidna razlika med 8 in 12 v filmu?

Pesimist ::

opazo ze kdo da WD prikazuje samo 21 epizod v enem folderu? Oz prikazuje mi 21 od 24 epizod in vse epizode do 20 imajo podnapise, pri 21 jih pa ne najde vec. Kar bi pomenilo da je lahko samo 40 stvari v folderu, podnapisi vsteti.

bour ::

Zdravo vsem,
ker mam seveda iste težave z WD TV LIVE kot vsi (slika dela počasi, zvok se izgublja na filmih večjega formata tm nekje od 4GB naprej)in mam Windows 7 se sprašujem, če ma kdo Windows XP-je. Ker probu sem že čist vse razen še porte v routerju nisem naštimu da bi un iz računalnika bil močnejši oz. hitrejši. Povezava je na LAN.
Ma pa kolega na 6let stari gajbi xp-je in mu laufa brez problema.
Jaz mislim, da so Windows 7 krivi za to.
Če ma kdo še kakšen predlog glede Windows 7 in Windows XP prosim bom hvaležen.

lp

NavadniNimda ::

BOUR: jaz nimam prav nobenega problema, pa včasih uporabljam Windows 7 za shareanje diska in streamanje na WD TV LIVE. Laufajo mi tudi 16 GB veliki fajli, ali večji, če je pač tak film. Skoraj vedno gledam filme na 1080p z DTS, torej našponano do max. WD TV LIVE dela popolnoma perfektno in brez težav.

Preveri prepustnost mreže, preveri kable, preveri disk na shareani mašini.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

bour je izjavil:

Zdravo vsem,
ker mam seveda iste težave z WD TV LIVE kot vsi (slika dela počasi, zvok se izgublja na filmih večjega formata tm nekje od 4GB naprej)in mam Windows 7 se sprašujem, če ma kdo Windows XP-je. Ker probu sem že čist vse razen še porte v routerju nisem naštimu da bi un iz računalnika bil močnejši oz. hitrejši. Povezava je na LAN.
Ma pa kolega na 6let stari gajbi xp-je in mu laufa brez problema.
Jaz mislim, da so Windows 7 krivi za to.
Če ma kdo še kakšen predlog glede Windows 7 in Windows XP prosim bom hvaležen.

lp


Povej mi ce uporabljas Avast antivirus. Jaz sem ugotovil da je to povzrocitelj vsej mojih problemov, kateri so se pojavili z Windows 7 SP1. Pre SP je tudi avast delal normalno. Je pa res da je se tudi avast updejto na 6.0 medtem.

Zato imam naslednji korak avast zamenjati z enim drugim antivirusnim in sprobati seenrkat. Mogoce tudi kaksna funkcija v antivirusu povzroca skeniranje strema, vendar nisem uspel ugotoviti katera. Vnedar ko imam vso protekcijo na off, delujejo filmi cisto normalno. Tak da bom jutri probal zamenjat z Pando pro 2011, ker pac dobim tega licencno od ISPja zastojn. Drugace so pa Avira in AVG se na razpolago kot free alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bour ::

Pesimist:
Imam AVG in sem ga za foro uninstalu in kva se je zgodl. Nč, nč novga. Stvar deluje isto kot prej oz. ne deluje. Sem za foro dal share na drug disk, če je slučajno ta neki zje...n. Pa isto skoz in skoz.
Ne vem nekdo mi je reku, da tud s porti na routerju ne bom nič spremenil. A bi bila možna stvar tudi v tem, da router oddaja wifi za še en drug računalnik pa da mu to jemlje moč.
Uglavnem NE VEM stvar mi ni jasna;((

Pesimist ::

Ne. Jaz sem govoril za Avast sicer in ne AVG. Jaz vsekakor imam porte na ruterju odprte na server masini in Da porti lahko konkretno slowdownajo zadevo. Zgleda da wd uporablja 445 port sledec po netlimitru.
Kaj se tice wifija pa ne igra vloge.

Ti mas ocitno drugi problem kot jaz in je port se najverjetnejsi.

bour ::

Probam še porte pol pa bum bum škatlo...
Thanks za odgovor

ankow ::

Pozdravljeni, pravkar se updateal. Prek mreže mi ni hodelo "connection problems", čeprav mi je preneslo firmware do konca.

No pojavil se je problem, ne dela mi zvok
Imam hdmi povezan na TV in "stereo" nastavitev.

hvala lp

EDIT: Zvok je, vendar moram dati na TV-ju glas skoraj do konca, da potem sploh kaj slišim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ankow ()

Pesimist ::

odkar sem avast zamenjo z licencno pando nimam vec network slowdown problemov.

bour ::

evo po dolgem času...
wd tv live se je enkrat updatu pol pa ne morte verjet kr delat je začel... 8-)

gorann ::

zivjo

sem nabavil tole napravico pa nikakor ne morem, ne znam usposobit network sharing, da dostopam iz wd live do datotek na disku

bi prosil za pomoc, oziroma, ce je ze bilo napisano, da se me napoti do teh postov, hvala:)

gorann ::

zrihtal sharanje

predvaja vse tekoce, se killa sampla preko sharanja dela brez zatikanja:)

drejc87 ::

gorann je izjavil:

zrihtal sharanje

predvaja vse tekoce, se killa sampla preko sharanja dela brez zatikanja:)



Lahko napišeš postopek, da bodo tudi drugi vedeli zadevo urediti.

-žiga- ::

Imam problem pri predvajanju fotografij. Ne glede na to kako dostopam do njih (photo, video, music) mi ne prikaže vseh slik. Vedno jih manjka zadnjih 40, pa naj bo v mapi dejansko 100 ali pa 1000 slik. Prikazalo jih bo le 60 oziroma 960. Ravnokar sem nadgradil firmware na najnovejšo verzijo, pa je še slabše (manjka cca. 100 slik na mapo).

Drug problem pa je, da mi stalno sili output na 720p. Na začetku tega ni počel, z novimi firmwari pa se mi je pojavila ta težava.

Prosim za pomoč. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

gorann ::

drejc87 je izjavil:

gorann je izjavil:

zrihtal sharanje

predvaja vse tekoce, se killa sampla preko sharanja dela brez zatikanja:)



Lahko napišeš postopek, da bodo tudi drugi vedeli zadevo urediti.


problem se vedno ostaja neznan, sem pa zamenjal plato in procesor in nisem imel nikakrsnih problemov s tem, da dodam mapo v skupno uporabo

prej na tisti konfiguraciji ni slo nikakor, ceprav je to res izi postopek:)

Gregor P ::

Čisto tako mimogrede; verjetno že poznate:)

missingremote: Media Players Comparison Guide
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Furbo ::

Je kakšna razlika med WD TV Live in WD Elements Play 1 TB , razen da ima slednji disk, kar bi meni ustrezalo, imel bi pa tudi vse dobrote od prvega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

siks74 ::

razmišljam o nakupu wd hd live.do sedaj pa še nisem zasledil postov o tem ,kako predvaja 3d vsebine. nekje sem prebral, da itak vsi media playerji podpirajo 3d formate?!? ne vem! vaše izkušnje? kupil sem 3d televizijo in mi blue ray nekako ne diši, oz. se mi zdi media player veliko bolj vsestransko uporaben. prosim za info?
drugi problem: receiver nima hdmi izhodov/vhodov, zato razmišljam (moj cilj je predvsem dts/5.1 prostorski zvok) nekako tako: zvok iz tvja na receiver z opičnim kablom, MP pa s televizijo povežem s hdmijem, pol pa tako tv naprej spravi zvok do receiverja! ali pa mogoče zvok iz MPja z optiko na receiver? sliko pa s hdmijem na tv?
hvala za mnenja

bastadu ::

Glede 3D-ja: Vsi media playerji podpirajo predvajanje 3DSBS formata, ki je ubistvu navaden film, le da so v enem filmu (ločljivosti recimo 720p ali 1080p) vključeni 2 sliki (slika za levo in desno oko), 3D TV pa potem loči ti dvi sliki tako, da s pomočjo aktivnih očal vsako sliko predvaja za posamezno oko ...

siks74 ::

Furbo je izjavil:

Je kakšna razlika med WD TV Live in WD Elements Play 1 TB , razen da ima slednji disk, kar bi meni ustrezalo, imel bi pa tudi vse dobrote od prvega?

tudi mene to zanima! kdo pozna?

SkyEye90 ::

siks74 je izjavil:

zvok iz tvja na receiver z opičnim kablom, MP pa s televizijo povežem s hdmijem, pol pa tako tv naprej spravi zvok do receiverja! ali pa mogoče zvok iz MPja z optiko na receiver? sliko pa s hdmijem na tv?
hvala za mnenja


Če ti TV ne podpira DTS formata, ga tudi ne bo posredovala naprej na receiver! Vsekakor je boljša druga opcija, sliko preko HDMI na TV, zvok pa direktno iz WDTV preko optike na receiver (tudi sam imam tako).

SkyEye90 ::

Od zadnjega update-a me nekaj ZELO jezi.. naprimer ko izbiram podnapise in klikam OK, se spodaj pod trakom nič ne kaže, katere trenutno izbiram. Da vidim kateri jezik sem nastavil, moram za vsak premik jezika premakniti levo-desno, da se šele izpiše na levi strani zaslona (namesto na sredini, kot prej).
Enako je pri povečavi...

Očitno so nekaj pokvarili, a kako da tega ne opazijo in popravijo toliko časa? Poznam kolega, ki ima iste probleme, kaj pa vi??
««
16 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119341 (18500) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821557 (14995) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150776 (33345) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115046 (3219) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407685 (3669) umexteacher

Več podobnih tem