» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
6 / 24
»»

ironmaiden ::

Men delajo čisto vso video fajli.

Problem je pa z zvokom recimo pri VSEH je problem. Dela brez problema kake pol urce potem je pa vmes kar tišina za kaki 2 sekundi nato pa čez pol ure spet isto, tišina za 2 sekundi itd.

In to pri VSEH datotekah, sprobal sme pa z 2 predvajalnikoma - vedno isto, nima pa priklopljeno na reciver amapak direkt na TV.

Vaše izkušnje?

BTW - kompatibilnost z win 7 je u pi*****

PARTyZAN ::

Tega problema jaz nimam. Tudi shari mi pod sedmico delujejo normalno odkar sem nastavil 40-56 bit encryption pod advanced settingsi (network & sharing center).

XS!D3 ::

Z vsem kar sem do zdej testiru, ni bilo problema. Sem pa pogledal samo en cel film (BD Rip, mkv, 1080p, DTS 5.1 zvok, velikost cca. 10GB) in je blo tud use ql, slika super, zvok tudi (priklopljeno preko optike direktno na receiver), nič zatikanja. Zaenkrat sem res pozitivno presenečen, ker sem bil malo skeptičen glede tega, če bo predvajal vse, tako kot je treba (ponavadi so se pri predvajanju DivX/XviD/X264 ripov bolje odrezali razni kitajski playerji), samo upam, da bom tako zadovoljen tudi v prihodnje.
Kakšne probleme pa imaš z Win7? Imam tudi sam Win7, zmapiran disk, ki je priklopljen na WDTV(1.5 TB, NTFS, enkripcije ne uporabljam), z Deluge GTK UI upravljam s Torrent odjemalcem na WDTV, s putty preko SSH-ja dostopam do WDTV in vse deluje BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

virusZz ::

Tega problema jaz nimam. Tudi shari mi pod sedmico delujejo normalno odkar sem nastavil 40-56 bit encryption pod advanced settingsi (network & sharing center).


Hvala ti za tole rešitev, ki je tudi meni omogočila normalno predvajanje preko mreže.

Naprava bi bila popolna, če bi na njej usposobili tudi XBMC in IPTV.
virusZz

mamba ::

WD TV Live, ko gledam filme iz računalnika preko mreže mi vrže vsakih 4-5 minut povezavo in izpiše THERE IS A PROBLEM CONNECTING TO THE NETWORK. Ko spet resetiram WD dela spet 5 minut. Včasih pa se zgodi in dela brez omenjenih problemov. V mreži imam dva računalnika WINXP sp3 in WIN 7 povezava preko linksys wrt160. Poskusil sem tudi DisableTaskOffload in je enako.
Ali ima kdo kako idejo zakaj se to dogaja?

SkyEye90 ::

Meni je tudi ven metalo vsakih 5min, mislim da še točno na vsakih 5min. TaskOffload pa je pri meni rešil težavo. Imaš .11 firmware? Če imaš slučajno .12 potem ga zamenjaj.

mamba ::

Kje si pa izključil Task offload v XP-jih mogoče nisem kaj prav naredil?

SkyEye90 ::

V omrežnih povezavah v nadzorni plošči desno klikni na mrežno kartico katero uporabljaš in izberi "lastnosti". Potem klikni gumb "konfiguracija", nato izberi zavihek "dodatno" in predzadnja opcija je "task offload". Nastavi na OFF.

mamba ::

Kljub izklopu TaskOffload se napaka še vedno ponavlja.

cekr ::

Pojavljajo se mi napake pri MP3 z visokim (300-320) bps.
Začne predvajat, potem pa skače in nazadnje prekine.

Se to pojavlja še pri komu?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

goran_r ::

Ali zna WD TV Live istočasno predvajati zvok preko HDMI IN optike/koaksialca?

slatncan ::

Ali zna WD TV Live istočasno predvajati zvok preko HDMI IN optike/koaksialca?


da, jaz imam preko HMDI povezano na rerceiver in naprej na TV, in tako optiko iz WD na receiver...če je film v navadnem kodiranju in ne DTS deluje zvok preko HDMI na tvju in na zvočnikih, če pa je zvočno kodiranje DTS pa sicer delujeta oba, ampak se na TV sliši samo šum...seveda pa je treba v nastavitvah WDja dati optični izhod...

lp

silvom1a ::

Ali zna WD TV Live istočasno predvajati zvok preko HDMI IN optike/koaksialca?


da, jaz imam preko HMDI povezano na rerceiver in naprej na TV, in tako optiko iz WD na receiver...če je film v navadnem kodiranju in ne DTS deluje zvok preko HDMI na tvju in na zvočnikih, če pa je zvočno kodiranje DTS pa sicer delujeta oba, ampak se na TV sliši samo šum...seveda pa je treba v nastavitvah WDja dati optični izhod...

lp


Kakšna kolobocija je pa tole ?

goran_r ::

Ali zna WD TV Live istočasno predvajati zvok preko HDMI IN optike/koaksialca?


da, jaz imam preko HMDI povezano na rerceiver in naprej na TV, in tako optiko iz WD na receiver...če je film v navadnem kodiranju in ne DTS deluje zvok preko HDMI na tvju in na zvočnikih, če pa je zvočno kodiranje DTS pa sicer delujeta oba, ampak se na TV sliši samo šum...seveda pa je treba v nastavitvah WDja dati optični izhod...

lp


Kako pa zdaj to? Ali ni bilo rečeno, da zna WD TV Live downsamplati DTS? Ali deluje downsample samo na činč (stereo) izhodih?
Lep pozdrav
Goran

slatncan ::

ja vem...malo sem zakompliciral....

naj probam lažje...v nastavitvah maš možnost audio izhoda STEREO in OPTICAL

če je STEREO:
dela zvok samo preko HMDI in pa stereo priključka(delujeta oba hkrati), in če je nastavljeno na STEREO, in je film DTS, ga downmixa in dela zvok lepo na TV preko HDMI in na stereo izhodu

če maš na OPTICAL:
dela zvok preko optičnega in preko hdmi, vendar, če je film v DTS se mi zdi da ga ne downmixa...oz v tem primeru jaz na receiverju dobim DTS, na TV se mi pa sliši samo nek grozn šum, če pa je v isti konfiguraciji in je film recimo MPEG ali kakšno drugo manj zahtevno kodiranje pa dela in na TV in na receiverju zvok...

upam da je kaj bolše :P

lp

bastadu ::


če maš na OPTICAL:
dela zvok preko optičnega in preko hdmi, vendar, če je film v DTS se mi zdi da ga ne downmixa...oz v tem primeru jaz na receiverju dobim DTS, na TV se mi pa sliši samo nek grozn šum, če pa je v isti konfiguraciji in je film recimo MPEG ali kakšno drugo manj zahtevno kodiranje pa dela in na TV in na receiverju zvok...

upam da je kaj bolše :P

lp


To je po eni strani logično da je tako, sicer bi poleg STEREO in OPTICAL opcije morala biti še OPTICAL WITH DOWNMIX ...

goran_r ::


če maš na OPTICAL:
dela zvok preko optičnega in preko hdmi, vendar, če je film v DTS se mi zdi da ga ne downmixa...oz v tem primeru jaz na receiverju dobim DTS, na TV se mi pa sliši samo nek grozn šum, če pa je v isti konfiguraciji in je film recimo MPEG ali kakšno drugo manj zahtevno kodiranje pa dela in na TV in na receiverju zvok...

upam da je kaj bolše :P

lp


To je po eni strani logično da je tako, sicer bi poleg STEREO in OPTICAL opcije morala biti še OPTICAL WITH DOWNMIX ...


Zakaj pa OPTICAL WITH DOWNMIX? Kam boš pa priklopil optiko če ne v receiver, če pa imaš na receiver priklopljena samo 2 zvočnika, ti bo pa že on šibal zvok na samo ta dva zvočnika ;) To bi bila nepotrebna nastavitev ;)
Lep pozdrav
Goran

virusZz ::

Zakaj bi bilo enostavno, če lahko zakompliciramo 8-)
virusZz

bastadu ::

Mi lahko nekdo svetuje, kako brez poškod odpreti ohišje tega playerja? Ker imam na audiu izhodu očitno slab stik in mi ob rahlem miganju konektorja prekinja 1 kanal ...

virusZz ::

Najverjetneje imaš napravo še pod garancijo in jo nesi na pooblaščeni servis, kjer ti bodo napako odpravili ali pa zamenjali player za novega. Ne posegaj v napravo sam, ker boš s tem izgubil garancijo.
virusZz

bastadu ::

Ja ampak, če jo nesem nazaj v BB bo trajalo sigurno 2 tedna če ne več, da mi jo popravijo, jaz pa zadevo dnevno uporabljam :P

virusZz ::

Ja ampak, če jo nesem nazaj v BB bo trajalo sigurno 2 tedna če ne več, da mi jo popravijo, jaz pa zadevo dnevno uporabljam :P


Zadevo boš odprl in ne boš odkril napake, ki se ti je pojavila. Pri odpiranju boš polomil kakšen zatič in razpraskal spoje plastike. Zadeve ne boš popravil in ostal brez garancije...sedaj pa si sam naredi računico kaj se ti bolj izplača napraviti ;)
virusZz

bastadu ::

Če prebereš moj predprejšnji post sem prosil za nasvet, kako brez poškodb odpreti ohišje, sicer bi ga že zdavnaj odprl ;) Bom pa poskusil težavo najprej odpraviti z nekakšno iglo kar od zunaj čez priključek za A/V, ker predvidevam da samo eden izmed kontaktov premalo pritiska na jack konektor ... Hvala zaenkrat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

telexdell ::

Mi lahko nekdo svetuje, kako brez poškod odpreti ohišje tega playerja? Ker imam na audiu izhodu očitno slab stik in mi ob rahlem miganju konektorja prekinja 1 kanal ...

Močno dvomim, da bi bil vzrok v napravi. sam bi prej preveril sam konektor in predvsem kabel. Če moreš, poskusi najprej z drugim kablom, preden posegaš v napravo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bastadu ::

Z drugim kablom ne morem preizkusuti, ker gre za poseben kabel, ki preko 4-polnega 3,5 jacka prenaša stereo zvok (2xčinč) in video (1xčinč) ...

telexdell ::

Kabel, kateri ima na eni strani 3,5 vtič in na drugi strani tri cinch konektorje je standarden in ga dobiš v vsaki bolje založeni trgovini z a/v ali rač. napravami. cena pa je tam od 6EUR naprej. Vsekakor ti svetujem, da si poskušaš sposoditi ali kupiti najprej kabel, preden bi posegal v napravo. Če bi bil problem v napravi ti namreč en kanal sploh ne bi delal.
Drugače pa se meni podobno dogaja pri priklopu slušalk na laptop. Dela mi le en kanal (levi) drugi pa bistveno slabše ali pa sploh ne. Če kabel malo premaknem ali zavrtim vtikač pa delata dobro oba kanala. Dočim mi druge slušalke vedno delajo dobro na istem laptopu in vklopljene v isto vtičnico. Imam občutek, da je pri teh 3,5 vtikačih in vtičnica precejšnja toleranca pri izdelavi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bastadu ::

To pomeni tudi da lahko npr. stereo slušalke vtaknem direktno v player in ne bi smelo biti nič narobe, kljub temu da imajo 3 polni jack? Tako bi najlažje poskusil, ali je problem v vtikaču v playerju ali v kablu ...

virusZz ::

Mislim da ti navadni 3,5 kabel ne bo deloval na napravi pravilno. Če pa testiraš to varianto pa poročaj o uspešnosti, ker tudi mene to zanima :)
virusZz

telexdell ::

Če smo v stereo vtikač dali mono slušalke so te delale. Za ta plajer pa res ne bi vedel. Če bi dal not stere vtikač bo en kanal v kratkem stiku (ali video ali en stereo). Po mojem bi naprava morala biti zaščitena pred poškodbami (kaj, če zamešaš kable in vanj daš drug cinch kabel- vtičnica je enaka?!). Žal ti pri tem ti res ne morem pomagati. Mogoče piše kaj na uradnem forumu?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

slatncan ::

deloval bo tudi stereo vtikač ker sem imel nekaj časa povezan kabl banana -> činči na moje genius 5.1 zvočnike...meni se poraja vprašanje če se bo slišalo kaj...ker...sicer res da sm laik na tem področju, ampak WD nima nikjer za štelat glasnost :D drugače pa jaz nisem imel problemov s prenosom zvoka iz AV vtikača na zvočnike...

lp

SkyEye90 ::

Glasnosti nima zato, ker ima avdio izhod standardizirano jakost signala. Itak potem na ojačevalcu, zvočnikih naštimaš glasnost. Če pa vklopiš direktno slušalke pa glasnosti ne moreš nastavljati (razen če imaš na slušalkah to možnost).
Glede testiranja različnih kablov je pa tako, da lahko poskusite, ker tudi če bo izhod v kratkem stiku to ne sme predstavljati nobene težave (samo delalo ne bo).
Ker tudi ko v mp3 player vključite slušalke naredite kratek stik medtem ko je napol noter, pa zato nič ne skurite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

bastadu ::

Ker tudi ko v mp3 player vključite slušalke naredite kratek stik medtem ko je napol noter, pa zato nič ne skurite :)
Ja samo verjetno je precejšnja razlika, če traja kratek stik pol sekunde 1x na dan ali pa je nonstop v kratkem stiku ...

virusZz ::

Kako pa kaj kaže z novimi posodobitvami? Kot sem na nekem forumu zasledil, je težava v našem zadnjem firmwire, ki onemogoča nadalno posodabljanje firmware.
Pogrešam še kar nekaj stvari, ki bi jih lahko v novih verzijah omogočili. Načeloma pa napravica opravlja svoje delo, kot sem si ga predstavljal. (mogoče pogrešam še IPTV) :P
virusZz

virusZz ::

Naprava je dobila novo posodobitev in prvi vtis mi je napravila predvsem odzivnost sitema, ki je sedaj naravnost odlična. Vse pohvale razvijalcem...
virusZz

cekr ::

Moj WiFi kluček pa še vedno naznan.
Se da nastaviti, da bi poslušal tudi druge radijske postaje(npr. slovenske), ne samo tiste, ki so dodane?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

silvom1a ::

Naprava je dobila novo posodobitev in prvi vtis mi je napravila predvsem odzivnost sitema, ki je sedaj naravnost odlična. Vse pohvale razvijalcem...

1.01.17 !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

PARTyZAN ::

slatncan ::

moj je že updejtan na .17 verzjijo brez problemov...čeprav ni neke hude razlike razen se mi zdi da malo hitreje delajo meniji, in malo dlje nalaga filme HD...

lp

bastadu ::

Zanimivo je, da ljudje poročajo o precej več popravkih v tej verziji updejta, kot jih bi dejansko naj bilo ... Namreč s strani WDja je govora samo, da je v tem updejtu le nadgradnja sistema za nadrgardnjo firmware-a ... Le zakaj bi nam "tajili" toliko izboljšav?? Razen če le teh ni in je vse skupaj le zrastlo v glavah uporabnikov oz. je vsakršna "pohitritev" zgolj naključna ... Drugače še vedno čakam na možnost vertikalne prestavitve podnapisov in upajoč na možnost spreminjanja glasnosti preko daljinca ...

Snail ::

Jaz bol upam na boljšo podporo za softsub (še posebej za overlapping subtitles) :/

SkyEye90 ::

Da se bo dalo podnapise premikat tudi jaz čakam opcijo...ampak se mi zdi da je tudi nikoli ne bo, če bi jo želeli dodati bi jo že zdavnaj :(

bastadu ::

Da se bo dalo podnapise premikat tudi jaz čakam opcijo...
Če imaš v mislih časovno premikanje podnapisov, to WD TV Live že ima ...

SkyEye90 ::

Mislim vertikalni premik, malo nižje :)

PARTyZAN ::

Še vedno se WDTV sesuje, če se logiraš v YouTube račun, ki je linkan z googlovim :)

virusZz ::

Jaz lahko rečem, da mi menu deluje občutno hitreje od prejšnje verzije in lahko da je bil prejšnji samo slab install (kar dvomim). Youtube sem tudi včeraj testiral preko gmail računa in mi deluje normalno, brez sesutja. Težave so bile samo pri HD vsebinah na youtube, ki ob menjavi kadra dobijo zrnastlo sliko za nekaj trenutkov. Drugače pa sem tudi sam zasledil, da je šlo samo za firmware, ki bo omogočal nadaljni razvoj programja.
virusZz

staher ::

l.p.
Premišljujem, naj nabavim to stvarco ali ne in kje jo dobiti najceneje?
Se isplača ali se naj odločim za katerega drugega?

prosim pomajajte

hvala staher

virusZz ::

Jaz sem kupil v BigBang in sem odštel za napravo 129EUR.
Player me je več kot presenetil in ga lahko priporočam vsakomur. Pričakujem pa še izbolšave na strani softwerja ter dodajanje raznih bonbončkov :)
virusZz

slatncan ::

trenutno ga ma eLeclerc za 129EUR s tem da če si imetnik karice dobiš 30EUR bonusa na njo(kartico dobiš pa na informacijah takoj) in pol lahk teh 30EUR pokuriš že naslednji dan za hrano al pa kaj drugega :D trenutno mislim da je to najcenejša varjanta...

staher ::

Ja bomo vidli, da ste še kr zadovoljni, pa me samo vleče h nakupu. Cenovno, pa ni izbire to je najceneje kar še dela.
ja BB je 129EUR

royani ::

Jaz sem danes kupil zadevo v leclercu in moram res pohvalit. Je super stvar. Sem takoj pogledal en 720p film in slika in zvok sta res kot se šika.
Prej niti nisem računal da bi uporabljal še mrežo in internet, ampak sem zdaj toliko stvari tu prebral da me tudi to mika. Problem imam pa tak da imam router precej oddaljen in povezava s kablom ne pride v poštev. Se mogoče da dokupiti antenco tako kot ima xtreamer da bi bil potem povezan z wd live preko wirelessa. Je to sploh mogoče?
help please......

LP
««
6 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119284 (18443) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821442 (14880) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150475 (33044) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115034 (3207) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407678 (3662) umexteacher

Več podobnih tem