» »

Kartanje v šoli

Kartanje v šoli

bi0s ::

Nekaj me zanima. Mi smo v šoli do zdaj redno kartali(šnops, poker), nakar se je znašel en učitelj in nam vzel karte, ter nas naslednjo uro vse vprašal(ne, nismo bli glasni in nismo igrali za denar), pa me zanima ali dejansko sploh obstaja kak zakon ki bi prepovedoval kartanje v šoli?

davco ::

Kartanje je dovoljeno, razen za denar. Smo imeli podoben primer pa smo vprašali razredničarko, pa je rekla da lahko sam da ne za denar.

Wox ::

Zdrava pamet ti pove, da se kaj takšnega v šoli ne počne.

;-) ::

Ja kaj pri pouku ste kartali al med odmori?

Če ste pri pouku je naredil prav, škoda da nima šolstvo več pravic, ker bi vam morali dati v roke še vpisne oz. izpisne liste in napotit mamici jokat.

bi0s ::

Ne, ni bilo med poukom, bilo je med toplo malico v prosti učilnici namenjeni za preživljanje odmorov.

@Wox Zakaj že ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bi0s ()

;-) ::

Pol pa nevem zakaj si mu dal karte?
Prijavi ga na policijo, oni itak morejo it preverit kaj je po dolžnosti, nikol več nebo tega naredo ker bo veliko sranja za malo zadevo:D

PINki ::

Pritožite se ravnateljici!

bluefish ::

Prijavi ga na policijo
Daj, še kaj bolj neumnega se spomni. Stopi do razredničarja(ke), ravnatelja(ice),...

__Devil__ ::

Toži ga, da ti je vzel karte. :D

;-) ::

Zakaj neumnega?

Kje piše da mi lahko profesor vzame telefon, karte itd. Prijaviš ga, policija pa itak mora poslat patruljo,. Lepo greš na policijo poveš kaj je blo, daš izjavo, angel v modrem jo napiše, podpišeš, najboljše je če še imaš kako pričo (vse kar mora ona storit je na koncu ko policaj vpraša če je res kar si ti povedal da reče JA) in potem ga policija obišče in še on da svojo izjavo itd.

Vrjemi da ti jih bo takoj dal nazaj in pomislil več nebo nobeden na šoli da bi komu kdo kaj vzel.

bi0s ::

No dobro, samo toliko da vem. Sedaj bomo mirne volje dalje kartali, jutri pa gremo po karte nazaj.

bluefish ::

Kje piše da mi lahko profesor vzame telefon, karte itd.
Če motiš pouk ti ga lahko. Odmor je seveda pri tem izključen.

Vrjemi da ti jih bo takoj dal nazaj in pomislil več nebo nobeden na šoli da bi komu kdo kaj vzel.
Si misliš ti. Seveda te bo potem še vprašal, če bi blagovoli pisati test ali pa potrebuješ kak prosti dan od pouka.

;-) ::

Ne vidim fore da ma profesor pravico mi odvzet kako stvar, če je še policaj nima, tud če motim pouk je največ kaj lahko naredi da zaprosi da zapustim razred. Ali kak ukrep itd. odvzem stvari pač ne.

bluefish ::

Seveda ti ne bo kar tako vzel stvari in te bo v večini primerov enostavno poslal ven, to je jasno.

Legend(SLO) ::

Jah praksa po Slovenskih šolah je pač taka da si učitelji (profesorji so na fakultetah in po mojioh izkušnjah se na faksih že spoštuje zasebno lastnino) pridržujejo pravico vzet karkoli jim je všeč med poukom. Dokler ne bo nekdo naredu velke pizdarije iz tega do česar ma vso pravico, medtem, ko učitelj nima nikakeršne pravice posegat v zasebno lastnino. Tudi če s tem prepreči motenje učnega procesa. Ima zato na voljo dovolj drugih ukrepov/sankcij in naj jih spozna in uporablja.

Najbolša rešitev je pa itq da greš po karte in daš mer, ker se znaš marsikomu zamert in uradni postopki so dolgi in dragi. Lahko se greš pa whistle blowerja:)
krneki

M-XXXX ::

Nekaj me zanima. Mi smo v šoli do zdaj redno kartali(šnops, poker), nakar se je znašel en učitelj in nam vzel karte, ter nas naslednjo uro vse vprašal(ne, nismo bli glasni in nismo igrali za denar), pa me zanima ali dejansko sploh obstaja kak zakon ki bi prepovedoval kartanje v šoli?

Spet eden ki ne pozna pravic.

Pojdi do profesorja in povej da zahtevaš obrazec za odvzem osebnega predmeta, ki ti ga mora izročiti ob kakršnem koli zasegu. Boš hitro dobil vse nazaj>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

dela ::

Kart ne boš dobil nazaj. Zdaj z njimi igrajo slačipoker v zbornici. :)

No, pa resno, mi smo tudi v srednji šoli med vsakim odmorom nažigali tarok, pa nam nikoli niso težili ali jemali kart, včasih jih je celo zanimalo, kdo zmaguje, ponavadi pa so nam celo dovolili odigrati rundo do konca. Je pa res, da smo potem vedno hitro pospravili karte in nismo motili pouka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Igre za med poukom ;)

Oddelek: Igre
432270 (1499) Mavrik
»

Vzgoja otrok in učiteljeva avtoriteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6210119 (8813) gruntfürmich
»

Se to sme? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606588 (4635) bluefish

Problemi v srednji šoli Domžale (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13512941 (3791) VolkD

Več podobnih tem