» »

Se to sme?

Se to sme?

«
1
2

Wh!tE ::

Mene pa zanima, ce ti sme profesor zaplenit kaksen predmet? In ce ne, kaj lahko naredim da dobim tole nazaj? :D Aja, pa se to, ti lahko pregleda osebne stvarai? ;)

Lp, Wh!tE
Me, the vanquisher

luli ::

Lahko ti ga vzame, nazaj pa ga bo sigurno dal, če bodo ponj prišli starši. Osebnih stvari ti ne sme pregledovat, vendar zopet : naj se pritožijo starši!

7h3_1 ::

predmet ti lahko vzame, če med poukom ni dovoljena njegova uporaba (npr. mobiteli,mp3-ji itd) in ga vrne ko pridejo ponj starši.

Mr_Globus ::

A bi lahko citiral člen, ki jim daje to pravico? Teoretično je lastnina nedotakljiva.

SanAndreas ::

Kaj je to kar imaš TOLE??? :\
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Wh!tE ::

Neškodljivi stvari. Sončna očala in sudoku :\
Me, the vanquisher

Kaličopko ::

men je prfoksa lansk let uzela slušalke, pa jih šezmir nism dobu nazaj.;((
verjetn jih sama uporabla:D

Tomas 33 ::

Te stvari so ponavadi zapisane v šolskem hišnem redu (mogoče bi bilo dobro, da ga kdaj vzamete v roke).
Stvari se vedno vrnejo v skladu z dogovorom z učiteljem (ponavadi je to, da učitelj obvesti starše in ga izroči njim).

Adrijan0 ::

Kaj si ji sploh dal? Jz ji nebi, usaj do zdaj nism nikoli dal, pa tud moji sošolci niso nikol dali. Pa itak kaj ti če?

Kaličopko ::

Pr men je kr zagrabla pa rekla, da ne spusti:|

sej hotla je še MP3 sam sm odklopu slušalke

Phoebus ::

Sej majo prav...še tri okol buče bi mogli dobit.
Če si v šoli, si v šoli. Če si na plaži (sončna očala + sudoku) pa si na plaži.

T-h-o-r ::

Ja že, samo če je nekaj tvoja lastnina, ti je ne more nekdo vzet (pomoje)

Tody ::

sej ti je ni uzela samo shranila je ker si motil proces učenja :)

Wh!tE ::

Moje vprasanje ni, kaj je prav in kaj ne. Sprasujem samo ce mi sme vzeti lastnino in kdo ji to dovoljuje. Npr, lahko bi me iz razreda poslala zaradi motenja pouka, ampak tkole.... :\
Me, the vanquisher

M-XXXX ::

Sj te po zakonu ne sme iz razreda vrčt:D

darkolord ::

Sprasujem samo ce mi sme vzeti lastnino in kdo ji to dovoljuje

Ne, ne sme.
Tudi če šolski hišni red to dovoljuje, je zakon vseeno nad njim.

MeGreat ::

@natoxt: Kje si to prebral, mogoče kakšen citat? :)
Mene so že parkrat ven vrgli,hehe

Wh!tE ::

Iz razreda te lahko vn vrže s predhodnim opozorilom. :D
Me, the vanquisher

matjash ::

meni je tud v OŠ fračo zaplenila in bi še hmalu policijo klicala da strelno orožje v šolo nosim, jo je pa razrednik staršem na valeti vrnil. Tako da sem jo dobil nazaj. Po zakonu pa spet ne vem kako je saj je tud plonkec potem tvoja osebna lastnina pa nisem nikdar pomislil da bi policijo klical če mi ga je že zasegla ;)
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

M-XXXX ::

@natoxt: Kje si to prebral, mogoče kakšen citat? :)

Moja mat je učiteljica in tudi sam vem! Sj mečejo nas ven sm nebi nas smeli:D

Uradno je šola odgovorna za nas od takrat ko pridemo da takrat ko gremo, če pa nas vržejo ven pa pomeni da nas ne nadzorujejo (če se nam kaj zgodi je štala):D

darkolord ::

Kar neki v prazno klobasate. Če onemogočate normalno delo pri pouku, vam lahko v skladu s šolskimi pravili (če to določajo) učitelj začasno prepove obisk njegove ure in vam da neopravičeno uro.

Ravnatelj lahko s šolskimi pravili določi dejanja, zaradi katerih se dijaku začasno prepove prisotnost pri pouku in postopek obravnave dijaka oziroma vključitve dijaka v druge oblike dela, ki omogočajo ponovno vključitev k pouku.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Ja samo če prov vem se to navezuje da te pri tisti uri obrdži in prepove prihod k naslednjim! O tem smo enkrat z Anglarco pogovarjal pol ure!

darkolord ::

Odvisno od šolskih pravil.

Poldy ::

V šoli veljajo bolj takšna, nekakšna hišna pravila. Strogih nihče ne spoštuje, ker bi se potem število klošarjev potrojilo. Pomoje je profesorica naredila isti prekršek kot ti, ki si se prišel na njeno uro sončit. Starši naj pridejo na govorilno uro, pa jim bo vrnila. Brez komplikacij.

Če bi se vsi držali pravil na vaši šoli, bi tebe že zdavnaj izključili in prfoksi nebi bilo treba jemati nič. Tako da se ji lahko le zahvališ.

Zavedaj pa se, da tvoja tastara plačujeta davke zato da lahko ti afne guncaš v šoli. Sončna očala, mp3 in križanke... pa kaj a si bolan mogoče? Ni to offtopic, to je moj dobronamerni nasvet.

Wh!tE ::

Spomni se kako je bilo v gim :\. In ne, nisem bolan. In boljsi sem od vrstnikov, tako da sem prejt resil potrebno8-) (ucni list)
Me, the vanquisher

Poldy ::

Ali si lahko sedaj predstavljaš, koliko bi bil lahko boljši, če bi se v šoli posvetil le učenju?

Glede bolezni:
Kaj bi si mislil, ko bi nekdo prišel na bencinsko črpalko in tam poleg pumpe namesto da bi tankal bencin, raje pekel na žaru? In potem grozil s tožbo ker so mu samo vzeli žar namesto da bi ga zaprli? Štekaš?

Wh!tE ::

Bojim se, da imam nemscino 5 (sem se ucil ze pred gim.). In nisem ogrozal ucencev oz. v tem primeru motil. 8-) Itaq pa je vprasanje, ce ti profesor lahko zapleni lastnino.

Lp, Wh!tE
Me, the vanquisher

Poldy ::

Profesor ti ne sme zapleniti lastnine. Če še nisi polnoleten (sklepam da si na gimnaziji), pojdi s starši na policijsko postajo in prijavi rop. Navedi tudi, da te je izrabila, ker si mlajši in posledično švohnejši. Skratka, rop in napad na otroka.

Mene so modeli s slušalkami v razedu motili. V podejtje recimo pridejo takšni študentje, tudi če so pridni, letijo po enem tednu na cesto.

Wh!tE ::

Ti pa zdrzis 4 leta brez pizdarij, medtem ko te jebjo v glavo? (sm ze polnoletn ;) )
Me, the vanquisher

Tody ::

Ma ja zdej ste vi neki veliki carji. Wow z sončnimi očali sem prišel v šolo star dej poglej tele okleye... Nevem men je bilo brez problema zdržat 5 let na šoli brez da bi dobil okor, opomin ali kako drugo pizdarijo. Pa sem poslušal mp3 na telefonu med angleščino. (seveda si nisem prepeval umes) igral igrce na telefonu, reševal križnke in si dopisoval ter kar je še takih stvari.

Ampak vse do svoje meje, vedit moreš katere prfokse (po 3 letih gimnazij bi lahko vedel) lahko pritisneš in katere ne. Tudi če ti je protipravno uzela stvari ji nemoreš NIČ. Če jo prijaviš policiji ti bo življenje spremenila v pekel. Kot prfoksa je sposobna te zajebat tako da boš imel popravca. Ali pojdi k njej si ji opravičij in prosi za stvar. Ali povej staršem, ali pozabi na to

Ni tuki kaj dost za debatirat

moat ::

Pozdravljeni!

Domnevam, da je bil predmet, ki je sicer tvoja last, odvzet na podlagi šolskih pravil. V navedenem primeru ne gre za kaznivo dejanje tatvine po 211. čl. Kazenskega zakonika, saj profesor verjetno pri tem ni imel prilastitvenega namena. Slednje pomeni, da bi ti bila stvar odvzeta zaradi motenja pouka, ne pa zaradi tega, da bi si profesor tujo stvar tudi dejansko prilastil. Bi pa obstajali znaki kaznivega dejanja tatvine, če ti navedeno stvar ne bi vrnil, oziroma jo vrnil tvojim staršem.

LP, moat

OZZY ::

Ko sem bil na praksi na šoli sem glede tega vprašal učitelja kako je s tem. Rekel je, da bi morali za vsako odvzeto stvar učenec dobiti od učitelja potrdilo (obstaja obrazec-vsaj pri njih ga majo) in to odvzeto stvar bi lahko potem dvignili starši v šoli. Seveda če ti jo ne vrne takoj po koncu njegove ure.

Učitelj ti ne sme vzeti stvari brez da bi ti dal kakršno koli potrdilo o odvzeti stvari saj gre v nasprotnem za kaznivo dejanje odtujitve lastnine oz. če malo zaostrimo lahko rečemo rop.

Osebnih stvari pa vsekakor ne sme pregledat...
Go with the flow.

sidd ::

danes je problem, da se učiteljev/profesorjev sploh ne spoštuje več....palice pa oslovske stole nazaj v šole, bemomilo. tistih 6 ur je težko bit na miru, pol maš ja še 18 ur od dneva, pa lahko delate kaj želite >:D Sicer pa, kot je že nekdo omenil, bi že lahko vedel, pri katerem predmetu si lahko privoščiš, pri katerem pa ne...
no idea for signature
signed
I

steev ::

Prvo kot prvo je 6 ur premalo za OŠ, kaj šele za SŠ. In ja, nekateri tudi spimo.
:|

MihaFirst ::

am.... mam dva mlajša brata in verjemi: met 6 (pravih) ur pouka je kr težko....

EDIT: v OŠ, se razume :\
www.gamma.si

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

v sš maš prej 7-8 ur, in res teh 8 ur delat je težko :) Če pa napol delaš pa gre :D

sidd ::

ma je res ja....no ja, v oš sem jaz vedno začel ob 7.00 (nevem kak se mi je dalo) pa do vsaj 13, včasih še kaj do 14 ure. V sš sem bil bol na easy. Kot že omenjeno, morš preštudirat profesorje, pri kateris si lahko domač, pri katerih pa se morš držat pravil. Za slovenščino recimo smo vsa 4 leta v sš bli pridni ko miške, kakšni telefon al pa kaj. In resnici na ljubo, sem največ od slovenščine odnesel. No ja, sicer pa če nekaj delaš, kar veš da nebi smel, pol vsaj kazen/posledice prevzemi.

MeGreat: dober predlog. Samo prav ga morš izvajat/razumet >:D
edward: vrjamem ;) zato pa hvalim boga (ne dobesedno!) da je fax bolj prosto po prešernu naret. Samo spet ma vse svoje minuse pa pluse...oš in sš morta bit tako kot sta, ker drugače kdo pri hudiču pa bi pol hodo v šolo ;) Na fax pa že greš z nekim razlogom. Pomoje.

Sicer pa še en nasvet. Kateri ne zdržite v šoli, spravite se nekaj trenirat, da boste odvečno energijo koristno sproščali :P

lp
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Pyr0Beast ::

Hehe, ko mi hoče profesorca kej vzed, se vedno zaderem, da je to protipravna odtujitev lastnine, saj nisem motil pouka :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OZZY ::

ja če bi ti pa dala potrdilo bi pršli pa starci iskat v šolo....kaj bi se pa pol drl???>:D >:D >:D :\
Go with the flow.

BigWhale ::

Dandanes profesor nima prakticno nobene avtoritete nad ucenci/dijaki.

Zakaj? Ker tako pac je in ker so otroci nase najvecje bogastvo in so nedotakljivi.

Zacne se pa ze v vrtcih, kjer starsi vzgojitelje obtozujejo, da kradejo baterije iz igrac, ki jih otroci prinesejo v vrtec. ;>

nevone ::

Sicer se mi zdi, da avtorja teme zanima samo njegova pravica, ampak šola je ustanova, ki mora imeti določena neka pravila delovanja, ki so delno restriktivna, saj bi sicer vsak počel, kar bi se mu zljubilo. Šola je ustanova, v kateri mora vladati nek red, da se zagotovi izvajanje dejavnosti, katerih osnovni namen je izobraževanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Pyr0Beast, ko boš srečal tapravo prfokso, ti bo tko lepo zagrenila življenje, da bo veselje. Pa še protipravno ne bo.

nurmaln ::

@Pyr0Beast

Najprej bi samo povedal da sem proti fizičnem nasilji in protipravnim odvzemom lastnine.

Ko ti prfoksa naslednjič vzame telefon, mp3 player, LCD televizor in ostale bedarije ki jih vlačiš v službo pojdi domov in povej staršem, da naj gredo s tabo na policijo, kjer jo boste prijavili zaradi tatvine ali celo ropa.
Upam da maš starše toliko normalne da boš po tej izjavi od njiju takoj dobil tri do pet okol ušes.

MeGreat ::

Ahm, ali pa samo rečeš ko ti hoče vzeti :)

Pyr0Beast ::

@grenjenju življenja

So že poskušali .... ni jim uspelo >:D

Upam da maš starše toliko normalne da boš po tej izjavi od njiju takoj dobil tri do pet okol ušes.
In ja, že spet bi nekateri radi da bi starši fizično obračunavali z otrokom.

Jaz sem proti kakršnemukoli nasilju, če sem pa prisiljen v to se bom pa branil z vsemi mogočimi sredstvi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> So že poskušali .... ni jim uspelo

Sem reku, ko boš srečal pravo profesorico. Morda je ne boš, ker je dobrih vedno manj, ampak moj sošolec, ki si je drznil poskusit brit norce tudi iz nje, je hitro ugotovil, da to ne gre.

Pyr0Beast ::

.. ja in jst ful uživam, ko j3 .. profesorje v glavo :\
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nokia6310 ::

steev:
Nekateri smo spali...

Men je pa enkrat vzela diktafon, ker sem jo ilegalno snemal, pa sem ga komaj po nekaj časa dobil nazaj.

Wh!tE ::

Se nekaj me zanima :D

V soli nam ne dovolijo zapustiti solskega poslopja med glavnim odmorom. To zame predstavlja velik problem, saj nisem narocen na solsko malico, sicer je v soli menza, kjer pa je hrana naravnost ogabna. Se sme prepovedati dijaku svobodo gibanja? :\ (pa se stradam zato ;(( )
Me, the vanquisher

MeGreat ::

Jah, v bistvu so oni zate odgovorni, tako da če se ti kaj zgodi...
Mi sicer gremo med malico ven(itak vsi gredo)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115610 (11154) Phantomeye
»

Vzgoja otrok in učiteljeva avtoriteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6210122 (8816) gruntfürmich

Problemi v srednji šoli Domžale (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13512953 (3803) VolkD

Več podobnih tem