» »

PS3 Slim povečal prodajo

PS3 Slim povečal prodajo

Prodajni hit PS3 Slim

vir: Wikipedia
engadget - V tednu po predstavitvi Slim modela PlayStation 3 je prodaja močno poskočila tako v Veliki Britaniji kot v ZDA. Medtem ko se je v ZDA prodaja povišala za zgolj 300%, je na Otoku poskočila za kar desetkrat. Poleg tega je bila konzola, prvič po prvem tednu leta 2008, na vrhu prodajnih statistik, pred svojima konkurentoma Xbox 360 in Wii. Prodaji je zagotovo poleg novega, tanjšega modela pomagalo tudi znižanje cen starejših dveh modelov.

Obenem z GamePlan Insights lestvice 10 najbolj pričakovanih izidov kupci hočejo kar polovico naslovov za PlayStation 3, med katerimi sta tudi dve ekskluzivi, Gran Turismo 5 in God of War III, poleg Final Fantasy XIII, Assassin's Creed 2 in Call of Duty: Modern Warfare 2. Dobre prodajne rezultate kani še povečati izid kar 25 ekskluzivnih naslovov, ki bodo izhajali v prazničnem obdobju in v začetku leta 2010.

27 komentarjev

Law_Enforcer ::

Japonci pa so čisto ponoreli.

Zmajc ::

Dokler ne bo javno dostopnih mod chipov za PS3 lahko delajo kaj hočejo z PS3 pa me 1% ne sekira.

zigomir ::

Upam da jih nebo nikol :)

opeter ::

Upam da jih nebo nikol :)


Jaz tudi. Tisti, ki nima denarja (like me), pač ne bo igral moderne igre in tako je prav.

Piratizirat pa nočem, saj obstaja ogromno starejših naslovov za PC in tudi konzole, ki se dejansko dobijo za drobiž (3dsvet, mantis, gog.com, razne value izdaje itn.). Da o tem, da na PC konfigu za 200-250 € lahko BP poganjaš starejše igre na max. nastavitvah, sploh ne govorim.

Obstaja pa tudi ogromno freeware in opensource iger (npr. na Gamershell).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zigomir ::

Pa sej tut za PS3, če ne kupuješ ravnokar izdanih iger in ne v Sloveniji, dobiš večino že pod 20EUR kar je povsem solidna cena ;)

opeter ::

Pa sej tut za PS3, če ne kupuješ ravnokar izdanih iger in ne v Sloveniji, dobiš večino že pod 20EUR kar je povsem solidna cena ;)


To je res, predvsem v UK, Nemčija itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Pomoje je ogromno ljudi cakalo na novo verzijo PS3, zato je prej prodaja upadla, zdej pa mocno narastla.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zmajc ::

Upam da jih nebo nikol :)


Jaz tudi. Tisti, ki nima denarja (like me), pač ne bo igral moderne igre in tako je prav.

Piratizirat pa nočem, saj obstaja ogromno starejših naslovov za PC in tudi konzole, ki se dejansko dobijo za drobiž (3dsvet, mantis, gog.com, razne value izdaje itn.). Da o tem, da na PC konfigu za 200-250 € lahko BP poganjaš starejše igre na max. nastavitvah, sploh ne govorim.

Obstaja pa tudi ogromno freeware in opensource iger (npr. na Gamershell).


Dokler je svet igralnica od mega korporacij in njihovih hlapcev se sploh ne sekiram ali ima katera od njih izgubo zaradi piratstva ali ne. Zadnje kar bi naredil je to kar delaš ti da nekaj nebi igral ker ne mislim kupiti originala. Še dobro da je večina iger ki me zanimajo slej ko prej na vseh platformah da se ne rabim sekirat za PS3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Ted ::

Dejansko nimam 60 evrov oz. jih nočem imet za 1 igro. V kolikor se xbox ne bi dal krekniti ga ne bi kupil. Konzole, ki se ne bi dala krekniti prav tako nikoli ne bom kupil, bom raje potrpel na PC-ju. Xbox sem kupil samo zaradi družabnih iger kot sta Rockband in Guitar hero.
Mah...

Relanium ::

No sj igre ki jih mal pogledam pa ne odigram do konca res nima smisla kupovat pa plačevat 60EUR. Drugač pa tu pa tam kdaj kako res dobro odigram do konca. Če je ne kupim me kr mal vest zapeče glede ustvarjalcev, kak so se trudli pa me prime da bi jo kupil za podporo.
Ampak pol ko pogledam trgovske marže me mine do življenja (sploh z mojimi študentskimi prihodki)

cingulingu ::

Dejstvo je da, za 300EUR je ni boljše multimedijske naprave daleč na okoli.
PC od 200-300EURmu ne pride niti do členka na mezincu noge. Kot so pred mano že povedali, v tujini se tudi malo starejše igre (6 mesecev) dajo dobit za kar spodobne cene 15-30eur.Odigrane ali tiste ki, vam niso več, pa še zmeraj lahko zamenjate s kolegi. Ne vem zakaj ampak, tu je zmeraj govora samo okoli igric... PS3 ni samo igralna konzola. Beri: What the PS3 can do pa še to je staro. Z zadnjim update-om pa je dobil še kar nekaj bonbončkov, ki jih niti eden konkurent ne nudi oz. če že je za doplačilo ali kot plačljiva funkcija (naročnina). V novi preobleki in za tako ceno pa mislim, da bo našel prostor pod marsikaterem TV-jem že zaradi njegovih vrhunskih audio/video sposobnostih. :))

Dzombic ::

Kot zanimivost v Nemčiji še v kinu ko so reklame reklamirajo blu ray filme, igre etc... mi smo še pa daleč zelo daleč, preveč rok da igro skozi, tako da je končna cena previsoka....zaključek? predrago...

ZaOstali ::

Dejansko nimam 60 evrov oz. jih nočem imet za 1 igro. V kolikor se xbox ne bi dal krekniti ga ne bi kupil. Konzole, ki se ne bi dala krekniti prav tako nikoli ne bom kupil, bom raje potrpel na PC-ju. Xbox sem kupil samo zaradi družabnih iger kot sta Rockband in Guitar hero.

Ampak ne razmišljaš za v naprej. Xškatla bo prej ko slej padla v vodo zato, ker je pač prej prijokcal na svet ša tudi zaradi ugodnejšega PS3 in piratiziranja.
Bi pa si tudi sam nabavil x škatlo, če nebi 2 frenda že imela PS3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

e-marko ::

Heh, PS2 sem nabavil samo in zaradi God of War špila... Morda bo to razlog tudi za nabavo PS3, ko bo čas in denar. Pa še XBOX1 z XBMC ne zmore predvajati HD vsebin preko mreže in bo potrebno menjati.

LP
...somebody, somewhere...

filip007 ::

Ta konzola se ne bo kar tako za brezveze pokvarila pa še Bluray podpira za res ektremne užitke, ja no meni je divx še vedno OK
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Macketina ::

Pa se GOW1 in GOW2 prideta na PS3 :P

simnov ::

ps3 naj bi se kmalu prodajal na playgame Bd-r medij pa tudi že dobiš za 5EUR

PrimozR ::

Že :D DVDji so pa za drobiž v primerjavi s tem. Sicer pa kaj ti pomaga bluray medij, če nimaš zapisovalnika ter če ni krekanja špilov na PS3?

hojnikb ::

ps3 naj bi se kmalu prodajal na playgame Bd-r medij pa tudi že dobiš za 5EUR

Ja.... to je isti nateg ko je bil za PSP 3K,, psp 3000 odklep,pa sploh ni blo hacka uzuni.Isto je pa za modchip za ps3, majo reklamo za njega, sam nimajo ga.
Itak je pa tak bolš..
#brezpodpisa

c3p0 ::

PS3 se bo že morda prodajal, a neodklenjen. Razen če bodo orali svetovno ledino in ga sami skrekali... right.

ZaOstali ::

PS3 se bo že morda prodajal, a neodklenjen. Razen če bodo orali svetovno ledino in ga sami skrekali... right.

Hvala bogu, da ni skrekana, ker pol nebi bili prikrajšani za nekaj tisoč idiotov na. Če bi bila konzola skrekana, bi v podforumu "Konzole" cel čas pisali, kako shekat PS3 za pirate, tako kot zdaj pišejo za X360.......

mugensport ::

Špile se dobi od 10eur naprej! Zanimivo, da nekateri jamrajo kok so špili za konzole dragi, sami pa vsaka 2 mesca kupi novo grafično oz. drugo računalniško komponento za tistih nekaj slik na sekundo več v igrah.

dukenukem ::

hehe, zanimivo da še niso skrekali ps3ja, tole pa more bit trd oreh

Jst ::

A se ve kakšna cena za Slim bo v Sloveniji?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dukenukem ::

ja 300 evrov je

ZaOstali ::

A se ve kakšna cena za Slim bo v Sloveniji?

300(evorv, funtov, dolarjev) je v Evropi, Veliki britaniji in ZDA

BigFoot ::

^ V Veliki Britaniji je cena 250 funtov.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES 2014: Sonyjev PlayStation Now za igranje iger kjerkoli

Oddelek: Novice / Igre
86505 (5647) BlackMaX
»

Sony pocenil PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
214970 (3229) Mijo
»

PSN se vrača šele 31. maja?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
319234 (8420) XsenO
»

Prodanih 50 milijonov PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
83549 (3185) revvs
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455359 (2970) MrStein

Več podobnih tem