» »

Top matična, proc in grafična - price/performance

Top matična, proc in grafična - price/performance

«
1
2

ialexxb ::

Nekje do sredine oktobra mislim kupiti nov proc, matično in grafično, do zdaj sem imel Q6600 in Asus P5KC ter 8800 GT. Prebral sem že goro reviewov in komentarjev, vendar še vedno iščem najboljšo kombinacijo le-tih komponent (price/performance). Uporabljal bom za ogled Bluray/1080p filmov, občasno igre, upravljanje več aplikacij hkrati ... proc bom ziher navil. Ostal mi je hladilnik Scythe Mugen/Infinity in DDR2 rami, katere bi rad (ni pa povsem nujno) obdržal na novi konfiguraciji računalnika, kar pa je možno samo na AM2/AM2+/AM3 matičnih.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Matična:
I. AMD prva varianta AM2(+)/AM3 ----> Asus M4A78 PRO / Sapphire PC-AM2RS790GX / GA-MA790X-UD3P / ...vaša priporočila
II. AMD druga varianta AM3 ----> ASUS M4A79XTD EVO / MSI 790FX-GD70 / Gigabyte GA-MA790XT-UD4P / ...vaša priporočila
III. Intel 1156 ----> še ni natančnih podatkov oz. nimam favoritov

Procesor:
I. AMD ----> Razmišljam o AMD Phenom II X4 940 in 955, zanima me konkretna razlika med tema dvema
II. Intel ----> Core™ i5 750 ali kaj podobnega

Za grafično se mi zdi, da bi bilo najbolje, da počakam do konca septembra, ko bo ATI dal na police RV 870 serijo... drugače pa bi bil zainteresiran tudi v kakšen dober CrossFire.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zanima me vaše mnenje, kaj in kdaj se najbolj splača, konkretno konfiguracijo matične in proca (grafične ni treba)...

Hvala za pomoč in LP!

M-XXXX ::

Eno vprašanje- na koliko imaš navit zdajšni procesor? Če je med 3600 in 4000 mhz ne boš z menjavo nič proftiral- se ti ne splača...

galu ::

No, jaz sem imel Q6xxx serijo.. Ne vem zdaj točno katerega. Bil je na 3.2GHz in se bolj navit je v PCMarkih isto obnesel v bistvu Phenom II. Ampak zdi pa se mi da se igre, windows, inštalacije dosti hitreje naložijo/inštalirajo. No, to je vsaj moje mnenje...

TOP ::

daj ne fantaziraj s takimi.Sam sem mel Q6600 in potle Q9550,ki je po hitristi primerljiv z X4955,če je Q9550 na stock frekvenci,pa nisem opazil dosti razlike.Z prehodom potle na I7 pa je res ful velika razlika.Šele tukaj lahk rečem da je opazna razlika,zato ne bluzi s takimi.

galu ::

Ja, seveda. Med 955BE in i7 pa je res VELIKA razlika. V photoshopu boš že opazil, v splošnih opravilih pa se ne razlikujeta po hitrosti veliko. Saj je PII dosti boljša tehnologija od C2Q. Ni vse "rough speed".

TOP ::

Morda je res bolša,sam se ne pozna.Če pa mal pogledam matične plošče,so res pri Intelu dražje govorim za 775 sam delajo BP,kar pri AMD ne morem trditi.

TOP ::

In če iščeš top matično in proc,ga ti ne boš našel,ker že maš Q6600 in se ne splača menjat.Če pa tole prodaš za dober denar in če kupuješ nov sistem potle pa je AMD trenutno.Bo pa treba počakat na I5,da vidmo kako bo.

x45 ::

top P/P:

x4 945 AM3 95w
plošča AM3 Asus 785g full atx
ram DDR3

grafa Ati hd 4850 x2 oz 4890

linki ipd so v temi ph II.

galu ::

M-XXXX kako kaže z i5 reviewom? Jaz bi rekel da obeta ta i5 kar nekej..

EDIT: Sam z temi imeno so pa tudi vse zmešali, kateri proc gre še na katero podnožje, potem mamo še i3...;((:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

TOP ::

X45 tisto je zate P/P ampak nažalost tega ti nemaš in ne veš.

LordTado ::

Če đe kupiješ i7 ali i5,pol počakaj da se odločjo kam bodo dali 6 jedrnike in pol vzami siti socket matično...in seveda i5 ali i7,odvisno od socketa.Jaz tudi kupujem nekaj takega,pa mi je brezveze sedaj dat tolk dnarja,pol pa nebom mogel na 6 jedrnike preit brez nakupa matične...
Če seveda nujno rabiš za delo pol ja drgač pa dva mesca pa maš dx11 tu in win7 in več testov me i7 in i5...

x45 ::

X45 tisto je zate P/P ampak nažalost tega ti nemaš in ne veš.


mam amd ja in c2d AMD je po celotnem vtisu boljši
in imajo drugi in vsi so zadovoljni z amd jem....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

LordTado ::

Ne vem jaz mam občutek,da bo intel pri večprocesorkih aplikacija tako igrah kot programih ownal amd-ja.Lahko se seveda motim...

Zato se bol splača i verzija intela.

ialexxb ::

Eno vprašanje- na koliko imaš navit zdajšni procesor? Če je med 3600 in 4000 mhz ne boš z menjavo nič proftiral- se ti ne splača...


Jst sem ga lahk z dobrim coolerjem Scythe Infinity/Mugen navil na 3 GHz maximalno, kar je porazno...zato sem ga včeraj prodal za 80€.

Sej bom počaku do konca septembra, da vidim, kako stvari stojijo glede i5, ker se mi zdi res bomba. A AMD načrtuje kakšne nove procesorje v bližnji prihodnosti?

TOP ::

Ja šestjedrnike,sam uprašnje je tam glede plate ali bodo šli na AM3 to bi bila zmagovalna kombinacja,če ne bo pa sranje.Šestjedrnik pri Intelu gre na 1366 sepravi I7.Cena plat pa že vemo.Samo upgrejt bioa je potreben

jest10 ::

X45 tisto je zate P/P ampak nažalost tega ti nemaš in ne veš.


mam amd ja in c2d AMD je po celotnem vtisu boljši
in imajo drugi in vsi so zadovoljni z amd jem....

In prastari X2 ima kakšno vezo z novimi X4?

LordTado ::

Že zdej ne vem ali bodo i verzije intelov 6 jedrniki na 1366 ali 1156 ?

TOP ::

Sem ti napisal na 1366 je potrjeno,edino upgrejt biosa bo potreben.

klinker ::

galu ::

Počakaj na i5, ali pa vzemi Phenoma zdaj. Tako bo še najboljše.

x45 ::

Počakaj na i5, ali pa vzemi Phenoma zdaj. Tako bo še najboljše.


+1,

s tem da bo i5 še vedno cenovno bolj k i7.
Best P/P je phenom II sistem.

opeter ::

223 € za matično?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

to,e pa je I7 cena .
93 eur je Asus AM3 z novim 785g


www.dinokomp.si

ialexxb ::

Jaz sem danes naročil pri nakupi.net Asus M4A78-E (111€) in PII 955 (172€!), saj imam še 3GB DDR2 rame, a vseeno me zanima, je to dobra kombinacija ali bi se mi izplačalo, da prešaltam na AM3 plato in kupim DDR3 rame? Še vedno se lahko premislim do jutri...

x45 ::

Glede na p/p več nudi DDR2 ker je cenejši ( preformance drop pa je neznaten ), pa še doma jih maš razen če greš na poceni DDR3 rame in am3 plato.
sicer pa kake rame pa maš? vsaj DDR2 800 mhz bi blo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

ialexxb ::

Ja, 800MHz so.

x45 ::

pol je ok....

ialexxb ::

Zanima me zgolj iz radovednosti, ker sem opazil na novi sestavi.si in še nekje drugje dve verziji AMD PII 955, eden je dražji od drugega za 17€. Predvidevam, da je novejši in boljši stepping ali je kaj drugega v ozadju?

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

333333 ::


mam amd ja in c2d AMD je po celotnem vtisu boljši
in imajo drugi in vsi so zadovoljni z amd jem....


1. moram poudarit dan nismo vsi zadovolni z AMDjem čeprav se zadnje čase vedno bolj popravljajo...

Katerega c2d pa imas ti X45? pa kak to da sploh imas intela nisi ti neki AMD fantatik al neki v tem smislu? :)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Valvoline ::

i5 je že tu.
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
Ne vem kako je z platami,baje so navadne(ne delux) varijante že za 120-150e.

jest10 ::


mam amd ja in c2d AMD je po celotnem vtisu boljši
in imajo drugi in vsi so zadovoljni z amd jem....


1. moram poudarit dan nismo vsi zadovolni z AMDjem čeprav se zadnje čase vedno bolj popravljajo...

Katerega c2d pa imas ti X45? pa kak to da sploh imas intela nisi ti neki AMD fantatik al neki v tem smislu? :)


Vprašanje, če ga sploh ima... Pa tudi če ga je kdaj testiral itak ne bo priznal, če bi bil Intel boljši:P
To je kot tisto: "čeprav me prehitiš, je Honda še vedno hitrejša":D

x45 ::

intel žal ni boljši dal sem dva enaka sistema na primerjavo E2180 in x2 4400 EE... in intel je RAZOČARANJE.

x45 ::

Zanima me zgolj iz radovednosti, ker sem opazil na novi sestavi.si in še nekje drugje dve verziji AMD PII 955, eden je dražji od drugega za 17€. Predvidevam, da je novejši in boljši stepping ali je kaj drugega v ozadju?

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...


kar cenejšega zaenkrat so vi enaki stepningi ni razlik.

M-XXXX ::

Top price peformance preformance je definitivno i5 konfiguracija... Test bo objavljen danes...

x45 ::

Top price peformance preformance je definitivno i5 konfiguracija... Test bo objavljen danes...


mislim da ne s temi cenami ki so...

M-XXXX ::

i5 750= 185€, plata, ki ima vse 135€= 320€
955= 175€, primerljiva plata= 125€ (recimo)= 300€

Razlika v ceni 6%, razlika v preformancu pa tretjina in več, če to ni dovolj...

galu ::

Top price peformance preformance je definitivno i5 konfiguracija... Test bo objavljen danes...


Daj link potem prilimaj še prosim. :)
Da ne bom vedno hodil na oc-lab počekirat.:D

x45 ::

i5 750= 185€, plata, ki ima vse 135€= 320€
955= 175€, primerljiva plata= 125€ (recimo)= 300€

Razlika v ceni 6%, razlika v preformancu pa tretjina in več, če to ni dovolj...


probaj raje tako:

njnižja cena za 955 BE : 168 eur solo.si
plata ki ima vse 90 eur DDR3
oz plata ki ima vse 70 eur DDR2 + cenejši ram DDR2...

z intelom si obvezno na DDR3

Razlika je očitna.

x45 ::

Top price peformance preformance je definitivno i5 konfiguracija... Test bo objavljen danes...


Daj link potem prilimaj še prosim. :)
Da ne bom vedno hodil na oc-lab počekirat.:D


bo treba mal počakat na kak verodostjen test... saj veš.... že cene ne zna najt

Pšenični ::

Situacija je taka. Če te dnar tiši in ga imaš preveč kupiš najdražjega intela , drgač si sestaviš en računalnik z amd 955be- to te pride za eno normalno ceno, okol 900 evrov z grafo višjega cenovnega razreda in nema da nema.. Za grafo še mal počakaj-pomoje, ker to kar zdaj ponujajo je tehnološko že eno leto prisotno. Plato kupiš z ddr3 ker je pač tako da je potrebno s časom naprej.

Drgač imaš še varianto da kupiš serversko plato in gor ubodeš dve grafe po 800 evrov, potem lahko pripraviš ornk keš, . Ampak imel boš 12 jederno mašino. Lahko se boš hvalil da imaš 32gb rama.....,heh,he,heh,

http://www.mlacom.si/artikel/27022/TYAN...

http://www.mlacom.si/artikel/43621/GAIN...

Valvoline ::

intel žal ni boljši dal sem dva enaka sistema na primerjavo E2180 in x2 4400 EE... in intel je RAZOČARANJE.

:) Joke of the day. Se spomniš k smo testiral 7750be vs e2160? Poišči in poglej.

Sem pa prepričan da bomo v kratkem imel kombinacijo i5+plata za cca 200e. Sicer pa evo mal navijanja i5 750.
http://www.hardocp.com/article/2009/08/...

Zgodovina sprememb…

DaVidQ ::

http://www.hardocp.com/article/2009/08/...


Zdj bo pa x45 rekel, da je to fejk test...

x45 ::

nič posebnega amd gre tud na 7200 mhz- stvar hlajenja pač....

Velvoline pa se je razglasil za komedijanta:P...
skor 200 eur je samo cpu....

+ plata 122 + obvezno drug cooler namesto tiste ALU plačinke

= ca 370 eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

TOP ::

Daj X45 da ne boš pregoru.Sprijazni se,da bo I5 v kratkem s cenami tam,kjer je 955 in performanse so pa enake oziroma ponekod bolše,še posebej ko uključiš turbo.Mislim da je I5 sam odgover AMD P/P.

Galaxy ::

nič posebnega amd gre tud na 7200 mhz- stvar hlajenja pač....

Se bi šli o stocku pogovarjat? Pa kaj ti človek bluziš? Pišeš na 10 let starem računalniku ki je ziher AMD. In gledaš reviewe in revije in članke ter misliš da si guru v tem. In si predstavljaš da si James Bond za AMD.

Čeprav me čudi kako slo-tech do sedaj ni uvedel bananja za takšne uber-leet-amd-fanboy spammerje kot si ti.

x45 ::

Daj X45 da ne boš pregoru.Sprijazni se,da bo I5 v kratkem s cenami tam,kjer je 955 in performanse so pa enake oziroma ponekod bolše,še posebej ko uključiš turbo.Mislim da je I5 sam odgover AMD P/P.


we shall see... kmalu je lahk 1 leto.

TOP ::

Zaradi mene je lahko

M-XXXX ::

we shall see...

Ne- we HAVE seen:) Aneda TOP?:D

TOP ::

Ja M-XXXX midva že veva o čem govoriva.Sam X45 še tega ne ve,bo pa kmalu tudi on zvedu.

ialexxb ::

Test je že objavljen na OC-lab strani! Pomoje, da bo i5 moj naslednji proc...se mi je splačal počakat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ialexxb ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256355 (89017) x45
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556932 (5902) nUUb
»

nevem kaj bi raje kupil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1045330 (3908) geek93
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114838 (8252) galu
»

Računalnik za 700-800 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714867 (3792) PrimozR

Več podobnih tem