» »

Intel I5

Intel I5

1 2
3
4

Galaxy ::

In najdi mi nekoga,ki PC uporablja sam izključno za igre,ga ni tisti raje kupi konzulo in špila na večem TV.
Exactly.

dzinks63 ::

Lansko leto se je govorilo, pisalo, da se bo I5 slabo navijal, zgleda da bo ravno obratno. Super se bo in če se bo res dal navijat okoli 4,5 - 5GHz, bo špica, tudi I7 na lga 1156 bi se naj bolje navijal kot na lga 1366. Zakaj tako, lahko samo špekuliramo, mogoče zaradi samo dual chanel podpore.



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

ABX ::

In najdi mi nekoga,ki PC uporablja sam izključno za igre,ga ni tisti raje kupi konzulo in špila na večem TV.
Exactly.


Jaz imam novi PC samo zaradi iger, ker za vse drugo mi je dovolj tisti od 10 let nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

Mal cnej:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Problem so plate, ker jih še ni velik, oziroma so od gigašrot.


ojoj.. nimam nič proti sam poglejte cooler ne vem če je 1 cm debel. obvezna menjava = strošek.

Ni to AMD da ima 140W porabe in rabi ogromen cooler, tako da je priloženi več kot dovolj...

zadeva ne bo ogrožala ph II. Dražji je, sploh plate so precej dražje, v igrah počasnejši od Nehalema kaj šele PH II , mogoče kaka pro aplikacija samo je tud tam krepko počasnješi od dražjega bratca 920...


920 je nako primerljiv z 955 kar pomeni da je 2600mhz enako 3200mhz (v igrah, povsod drugje AMD tako ali pa tako nima šanse). i7 na enaki frekvenci tolče phenoma, i5 pa ima z turbotom višje frekvence kot AMD tako da je odgovor na dlani:)

No uglavnem bom pa zelo kmalu videl kako se i5 obnese, objavljen test pa lahko pričakujete v nekaj dneh (malo počekirajte OC LAB)

galu ::

Mal cnej:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Problem so plate, ker jih še ni velik, oziroma so od gigašrot.


ojoj.. nimam nič proti sam poglejte cooler ne vem če je 1 cm debel. obvezna menjava = strošek.

Ni to AMD da ima 140W porabe in rabi ogromen cooler, tako da je priloženi več kot dovolj...

zadeva ne bo ogrožala ph II. Dražji je, sploh plate so precej dražje, v igrah počasnejši od Nehalema kaj šele PH II , mogoče kaka pro aplikacija samo je tud tam krepko počasnješi od dražjega bratca 920...


920 je nako primerljiv z 955 kar pomeni da je 2600mhz enako 3200mhz (v igrah, povsod drugje AMD tako ali pa tako nima šanse). i7 na enaki frekvenci tolče phenoma, i5 pa ima z turbotom višje frekvence kot AMD tako da je odgovor na dlani:)

No uglavnem bom pa zelo kmalu videl kako se i5 obnese, objavljen test pa lahko pričakujete v nekaj dneh (malo počekirajte OC LAB)



A bo resničen, ali nekej v smislu Tom's hardware?:D

ABX ::

Ta turbo način ki izklaplja jedra je zanimiv.

Bo pa potrebno videt kako dela na navitem CPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

A bo resničen, ali nekej v smislu Tom's hardware?:D

Nikoli v življenju še nisem ponaredil rezultata, tako da dokler nimaš dokaza ali vsaj utemeljene slutnje raje nehaj s takimi.

galu ::

A bo resničen, ali nekej v smislu Tom's hardware?:D

Nikoli v življenju še nisem ponaredil rezultata, tako da dokler nimaš dokaza ali vsaj utemeljene slutnje raje nehaj s takimi.



Can't you take a joke? Nisem mislil tega resno, tolk da se razumeva.

mtosev ::

rajse dam 50E vec za 920 pa imam triple channel, moznost i7 Guflona,..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

Sej za 50e nobedn ne bo kompliciral seveda,težava je v absolutno predragih mamaplatah. Vse kar je več k 100e za mamaplato je nateg,pa magar so zlati kulerčki gor :)

mtosev ::

eni smo meli Wi-fi kar na plati pa ni bilo slabo :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

eni smo meli Wi-fi kar na plati pa ni bilo slabo :D


Samo hitrost je nižja od kabla.

Itak, da več kot 100E za plato je nateg.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Valvoline ::

eni smo meli Wi-fi kar na plati pa ni bilo slabo :D


Samo hitrost je nižja od kabla.

Itak, da več kot 100E za plato je nateg.

Za stacionarni pc je wifi nepotrebn dodatek,kabl opravi zadevo 100x boljše. Razen če je negdo seveda wireless freak :)

Dr_M ::

Jaz imam racunalnik v podpisu izkljucno za igre. Pa za ksn film kdaj pogledat.
Za ostale stvari imam pa drug AMD racunalnik, z zelo nizko porabo. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

920 je nako primerljiv z 955 kar pomeni da je 2600mhz enako 3200mhz (v igrah, povsod drugje AMD tako ali pa tako nima šanse).


No, res je, da sta pri ENAKIH frekvencah v igrah izenacena (drugje je i7 rahlo hitrejsi, zaradi HT), ampak se vedno je pa 955 precej cenejsi.
Je pa zanimivo, da je Phenom2 hitrejsi od core2 procesorjev (do nedavnega so vsi trdili, da je tudi core2 hitrejsi >:D )
Meni crysis dela na Ph2 3.8GHz enako hitro, kot je bivsi core2duo na 4.15GHz :) (in ne, stevilo jeder pri crysisu ne igra vloge).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ABX ::

920 je nako primerljiv z 955 kar pomeni da je 2600mhz enako 3200mhz (v igrah, povsod drugje AMD tako ali pa tako nima šanse).


No, res je, da sta pri ENAKIH frekvencah v igrah izenacena (drugje je i7 rahlo hitrejsi, zaradi HT), ampak se vedno je pa 955 precej cenejsi.
Je pa zanimivo, da je Phenom2 hitrejsi od core2 procesorjev (do nedavnega so vsi trdili, da je tudi core2 hitrejsi >:D )
Meni crysis dela na Ph2 3.8GHz enako hitro, kot je bivsi core2duo na 4.15GHz :) (in ne, stevilo jeder pri crysisu ne igra vloge).


Edina razlika je da C2D bo zdaj imel 3 leta, AMD pa je komaj dohitel to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

e pa zanimivo, da je Phenom2 hitrejsi od core2 procesorjev (do nedavnega so vsi trdili, da je tudi core2 hitrejsi >:D )

Jaz to še zdaj trdim... Pri isti frekvenci je Core 2 Duo/Quad sistem hitrejši.

x45 ::

920 je nako primerljiv z 955 kar pomeni da je 2600mhz enako 3200mhz (v igrah, povsod drugje AMD tako ali pa tako nima šanse).


No, res je, da sta pri ENAKIH frekvencah v igrah izenacena (drugje je i7 rahlo hitrejsi, zaradi HT), ampak se vedno je pa 955 precej cenejsi.
Je pa zanimivo, da je Phenom2 hitrejsi od core2 procesorjev (do nedavnega so vsi trdili, da je tudi core2 hitrejsi >:D )
Meni crysis dela na Ph2 3.8GHz enako hitro, kot je bivsi core2duo na 4.15GHz :) (in ne, stevilo jeder pri crysisu ne igra vloge).


zdaj pa to dopovej še intel fanom in si zmagal.

DaVidQ ::

Ja, sam zgleda da je pozabil omeniti da je core2duo star 3 leta... "zdaj pa to dopovej še AMD fanom in si zmagal. "

M-XXXX ::

zdaj pa to dopovej še intel fanom in si zmagal.

V dopovedovanju neresnice- definitivno
V dopovedovanju resnice- pa nisi kaj blizu...

Vendar smo spet šli iz i5 teme, kje ste moderatorji?

Edit: post na XS z navijanjem:

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Že prvi primerki so fenomenalni navijalci, me prav zanima kaj nas še čaka (zelo mogoče da bomo videli 5ghz na vraku/vodi:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Galaxy ::

Ja, sam zgleda da je pozabil omeniti da je core2duo star 3 leta... "zdaj pa to dopovej še AMD fanom in si zmagal. "

Bingo. AMD je vzadaj? Kje so desktop 6-jedrniki, kot ima napovedane Intel?
Jaz imam racunalnik v podpisu izkljucno za igre. Pa za ksn film kdaj pogledat.
Za ostale stvari imam pa drug AMD racunalnik, z zelo nizko porabo.

Z računalnikom v podpisu? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

galu ::

http://geizhals.at/eu/?cat=cpu1156

i5 v nemčiji. In zakaj je napisano i7 (namesto i5) 860 / 870 ?8-O

M-XXXX ::

http://geizhals.at/eu/?cat=cpu1156

i5 v nemčiji. In zakaj je napisano i7 (namesto i5) 860 / 870 ?8-O

Ker spada pod i7 serijo...

galu ::

Tile i7 860 pašejo na 1366 podnožje, ali i7 920 < ... pašejo na 1156?:|

Cancer ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

M-XXXX ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
Agt prodaja i5 proc in 1156 plate

Imajo še ene nekaj komadov na razpolago, tako da hitro v nakup, dokler je še na zalogi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

DaVidQ ::

Lepo da so končno "zelo" poceni plate.

axee ::

Kakšen napredek lahko dobim pri i5, sedaj lastim q9550 @ 3.6 & 8GB DDR2 rama? Računalnik uporabljam za photoshop in močan multitasking (fotošop+indesign+illustrator+ogromno manjših aplikacij). Vem da najbolj potrebujem dober SSD, pa vseeno. Nehal sem gledat teste od i7 naprej, tako da če je jasno, koliko boljši je i5 od C2Q serije.

Ciklamen ::

Joj, še vedno so plate veliko predrage (vsaj zame..), tako da kaj je nad 100€ (za mamo plato) je zame OGROMNO preveč.

Upam da še se kaj cene spustijo drugače iz te i5-ke za mene ne bo nič.

Procesor je drugače ZELO poceni :)
- End of the Post ->

galu ::

Kakšen napredek lahko dobim pri i5, sedaj lastim q9550 @ 3.6 & 8GB DDR2 rama? Računalnik uporabljam za photoshop in močan multitasking (fotošop+indesign+illustrator+ogromno manjših aplikacij). Vem da najbolj potrebujem dober SSD, pa vseeno. Nehal sem gledat teste od i7 naprej, tako da če je jasno, koliko boljši je i5 od C2Q serije.


i5 ni za to.. i5 je prišel ven, ker je AMD bil prehuda konkurenca na P/P stališču za igre -and the i5 was born :D. Tak da si ti (če res to nucaš) MED REDKIMI ki bi i7 RES potrebovali.;)

DaVidQ ::

Joj, še vedno so plate veliko predrage (vsaj zame..), tako da kaj je nad 100€ (za mamo plato) je zame OGROMNO preveč.

Upam da še se kaj cene spustijo drugače iz te i5-ke za mene ne bo nič.

Procesor je drugače ZELO poceni :)



121€ pride najcenejša plata pri agt. Drugje pa nisem gledav.

galu ::

http://geizhals.at/eu/?cat=mbp4_1156&so...

Najcenejša tam bo verjetno pri nas za kakih 95-100€...

x45 ::

http://geizhals.at/eu/?cat=mbp4_1156&so...

Najcenejša tam bo verjetno pri nas za kakih 95-100€...


ja sam lLE je pri asusu crap#2

x45 ::

Tile i7 860 pašejo na 1366 podnožje, ali i7 920 < ... pašejo na 1156?:|


no way, edin s hamrom>:D...

axee ::

Kakšen napredek lahko dobim pri i5, sedaj lastim q9550 @ 3.6 & 8GB DDR2 rama? Računalnik uporabljam za photoshop in močan multitasking (fotošop+indesign+illustrator+ogromno manjših aplikacij). Vem da najbolj potrebujem dober SSD, pa vseeno. Nehal sem gledat teste od i7 naprej, tako da če je jasno, koliko boljši je i5 od C2Q serije.


i5 ni za to.. i5 je prišel ven, ker je AMD bil prehuda konkurenca na P/P stališču za igre -and the i5 was born :D. Tak da si ti (če res to nucaš) MED REDKIMI ki bi i7 RES potrebovali.;)


To dejansko nucam in vrjami, me prime kdajpakdaj vmes da bi odpru še kaj novega. Na nakup i7 žal ne grem zaradi cene, ker sem že prej imel p45 ploščo ter rame in se mi je q9550 edini splačal. So mi tudi i7 prevroči, ker pa se grem kar globoko v tišanje računalnika nebom pustil, da se mi katerikoli ventilator vrti na več kot 800rpm (in še to hočem le tri, poleg napajalnika). Žal pa bi i7 zahteval kakšen kvaliteten PWM ventilator, ki bi pod obremenitvijo pospešil. Svojega quada pa furam na 3.6Ghz z cca 65°-70° po nekaj urah prime95-a.

No pa če povzamem se mi zaenkrat zdi da me q9550 kar dohaja. Sedaj se sprašujem če bi lahko dobil še kaj OPAZNO boljšega za svoj denar.

Wox ::


No pa če povzamem se mi zaenkrat zdi da me q9550 kar dohaja. Sedaj se sprašujem če bi lahko dobil še kaj OPAZNO boljšega za svoj denar.


Ne. Za vse kaj malega več (Core i7) moraš dati precej denarja, ki pa ga, kot praviš, nočeš dati. BTW, moj i7 sistem, je tudi pod obremenitvijo zelo tih (max 1200rpm) in zmernih temperatur, razen pri igrah, ko se zažene "kompresor" na grafični. Druga zgodba je seveda pri navijanju.

axee ::

Jst lahko q9550 navijem na 3.6 in ventilatorje ohranim na 720RPM. 1200RPM je zame pač preveč, vem pa da bi zelo redko prišel do te hitrosti.

Wox ::

Pač menjaš ventilator ali ga vežeš na potenciometer. Pravzaprav, če se pogovarjamo o stock nastavitvah CPUja, to sploh ni problem.

sparklyslo ::

Men se zdi, da se prehod iz q9550 ne splača...

Meni se je prehod na core i5 splačal, ker sem šel iz iz AMD X2 3800 :)
Nisem nek overclocker, ponavadi procesor malo navijem in ga imam tako do konca uporabe.

Torej na osnovnem hladilniku, povišana napetost +0,020 V, je 3 dni lepo stabilen na 3333 MHZ.
Na osnovni voltaži gre tam okoli 3200 MHZ.
Temperatura proca v biosu je 48'C. Plošča je najcenejša Gigabytka P-55 UD3.
SuperPI naredi v 12,5 sekundah.

Valvoline ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
Že dobavljiv ?
Cena zaenkrat našpanana.

Zgodovina sprememb…

DaVidQ ::

Že nekaj časa je dobavljiv.

galu ::

Cena zaenkrat našpanana.


Meni je kar realna. V Slo tile proci ni šans da bojo šlo pod 170€...

__Devil__ ::

bo bo.. čez 3 leta bodo zastonj!

galu ::

bo bo.. čez 3 leta bodo zastonj!


Mislim za zdaj, ko bojo aktualni. Čez 3 leta pa bojo nekje 100€.:)

TOP ::

Zastonj sedaj niso niti 939 od AMD,zato ne kotali buč.

PlayTheGame ::

Kdor ima Q9550 ali kaj podobnega, se prehod na core i5 definitivno ne splača. Samo največji freaki, ki hočejo stalno imeti najnovejšo strojno opremo, bodo storili kaj takega. Enostavno preveč stran vrženega denarja za zelo majhne izboljšave. Za tiste, ki pa dejansko rabijo moč in izkoristek cpu-ja, bodo posegli po core i7. Splačalo pa se bo iti na core i5 seveda tistim, ki bodo menjali 5 let in več star sistem.

Upam pa, da se bodo zaradi prihoda novih cpu-jev kaj pocenili obstoječi štirijedrniki za socket 775. Še kake 2-3 leta se bo dalo shajati z njimi, potem bo pa itak prišlo ven nekaj novega, kar bo posekalo tako core i5 kot tudi core i7. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

__Devil__ ::

potem bo pa itak prišlo ven nekaj novega, kar bo posekalo tako core i5 kot tudi core i7. :)


To pa je itak dejstvo. nič ni večno :P

Galaxy ::

potem bo pa itak prišlo ven nekaj novega, kar bo posekalo tako core i5 kot tudi core i7. :)

AMD je na dobri poti ;)

TOP ::

Je ja sam zakaj boš rabu 12 jeder,še 4 ne moreš izkoristit.

bluefish ::

Je ja sam zakaj boš rabu 12 jeder,še 4 ne moreš izkoristit.
Povprečen uporabnik verjetno res ne. Ampak, kot že mnogokrat omenjeno, zna priti prav pri rendiranju in ostalih procesorsko zahtevnih opravilih.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656869 (5111) solatko
»

---sestava novega PC-ja--- (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694616 (3344) bluefish
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575486 (4320) klinker
»

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
856816 (4803) glistovje
»

nevem kaj bi raje kupil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1045339 (3917) geek93

Več podobnih tem