» »

Intel I5

Intel I5

1 2 3
4
»

__Devil__ ::

omg kolko jeder =O.. še malo pa bo tolko jeder, da boš samo male pikice vido ko boš dal ctrl+alt+delete xD

DJ MartiNi ::

Bo treba širokozaslonca nabavt. :D
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

M-XXXX ::

Kot obljubljeno: Intel i5 750 test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108

todman74 ::

Kot obljubljeno: Intel i5 750 test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108


Sem glih v kratkem gledal rezultate X4 955BE, navite na 3800, resda na 64-bit in dobivajo okoli 16000 pik, tle pr teb pa 12400....hm, razlika je velika in glede na tvoje stalno "poveličevanje" Intela, dvomim, da so tile testi čisto objektivni. Pa ne vem zakaj testiranje na XP, saj menda večina tukaj uporablja Visto...

jest10 ::

Kot obljubljeno: Intel i5 750 test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108


Sem glih v kratkem gledal rezultate X4 955BE, navite na 3800, resda na 64-bit in dobivajo okoli 16000 pik, tle pr teb pa 12400....hm, razlika je velika in glede na tvoje stalno "poveličevanje" Intela, dvomim, da so tile testi čisto objektivni. Pa ne vem zakaj testiranje na XP, saj menda večina tukaj uporablja Visto...

Na 64bit dobiš opazno več pik kot na 32 bit-če se govori o cinebench

R O N I N ::

Kakšne imate temperature procesorja pri običajnem delu in kakšno število vrtljajev cpu venta?

__Devil__ ::

40°C na 4.2Ghz.
V sobi je 26°C.
Št. vrtljajev: 800
Cooler master v8.

Lp.

galu ::

40°C na 4.2Ghz.
V sobi je 26°C.
Št. vrtljajev: 800
Cooler master v8.

Lp.


Sprašuje za i5.
Tako to gre.

M-XXXX ::

Kot obljubljeno: Intel i5 750 test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108


Sem glih v kratkem gledal rezultate X4 955BE, navite na 3800, resda na 64-bit in dobivajo okoli 16000 pik, tle pr teb pa 12400....hm, razlika je velika in glede na tvoje stalno "poveličevanje" Intela, dvomim, da so tile testi čisto objektivni. Pa ne vem zakaj testiranje na XP, saj menda večina tukaj uporablja Visto...

Kot prvo- daj malo preveri svoje (nič zamerit) bedaste trditve. Najprej poglej rezultate, potem pa me obtožuj karkoli me če hočeš (pa tudi takrat naj bo utemeljeno), s takimi neumnimi izjavami, ki pa niti približno ne držijo me pa nimaš nobene pravice obtoževati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

freextr ::

Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

DJ MartiNi ::

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

ASUS PLATA ZA i5 138 ewru

A prav vidim, TRUE 12+2 PHASE? Torej nič podvajanja?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

galu ::

Ne verjami vsega kar piše TRUE.:D
Tako to gre.

todman74 ::

Kot obljubljeno: Intel i5 750 test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108


Sem glih v kratkem gledal rezultate X4 955BE, navite na 3800, resda na 64-bit in dobivajo okoli 16000 pik, tle pr teb pa 12400....hm, razlika je velika in glede na tvoje stalno "poveličevanje" Intela, dvomim, da so tile testi čisto objektivni. Pa ne vem zakaj testiranje na XP, saj menda večina tukaj uporablja Visto...

Kot prvo- daj malo preveri svoje (nič zamerit) bedaste trditve. Najprej poglej rezultate, potem pa me obtožuj karkoli me če hočeš (pa tudi takrat naj bo utemeljeno), s takimi neumnimi izjavami, ki pa niti približno ne držijo me pa nimaš nobene pravice obtoževati!


Na hitro sem najdu tole ,če pa češ, ti pa najdem linke, kjer so dobili nekateri "lastniki", še par sto pik več....to, da pa vsepovsod poveličuješ Intel, je pa že splošno dejstvo.

M-XXXX ::

Na hitro sem najdu tole ,če pa češ, ti pa najdem linke, kjer so dobili nekateri "lastniki", še par sto pik več....to, da pa vsepovsod poveličuješ Intel, je pa že splošno dejstvo.

Še zdaj velja- pokažite kje sem napisal laž pa se bomo kaj pogovarjali... Ja pravim da je Intel boljši (konkretno i7) in do zdaj mi še nihče ni dokazal nasprotno (in tudi ne bo, vsaj v povezavi z zdajšnjimi AMD procesorji). Če pa ti gre resnica tako v nos, potem pa najbolje da se izogibaš forumov, lahko pa poiščeš x45 pa bosta lahko usekala neutemeljeno debato...

Vpiši v google 955 cinebench test in grem po vrsti po zadetkih:

Prvi zadetek: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?... 10455
Drugi zadetek nima rezultata
Tretji zadetek: http://www.overclockersclub.com/reviews... 10472

Jaz sem dobil okoli 10400 točk... Kot si pa videl, so nekateri rezultati okoli 13 000- 14 000 in ravno ti si omenjal kako 64 bitni winsi izpljunejo višje rezultate. Kaj pa če moji testi niso bili opravljeni v 64 bitnem OS?

Edit: sem malo polepšal odgovor, se ne bom spuščal na tako nizek nivo...

Edit2: da boš res dokončno razumel: vseeno kašni so rezultati (oziroma v tem primeru točke) dokler so opravljeni testi na istem programu (v tem primeru OS). Čisto vseeno je če dobi AMD 104 točke, Intel pa 133... To so samo točke- važno je tisto razmerje, ki se ne spreminja v mojem primeru. Bi bilo pa drugo če bi Intla testiral v 64 bitnem OS-ju AMD pa v 32bitnem, vendar nisem tako da....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

todman74 ::

M-XXXX....poslužuješ se istih fint kot Tom's Hardware, testirat so šli procesorje na igrah v resoluciji 1024x768, kot da tisti, ki kupi i7, nima vsaj za 22" LCD. Ja res je, na 32 bit dosega phenom precej nižje rezultate, poglej si še tole

Da pa si privrženec Intela, pa lahko vsak na daleč vidi, kot tudi, da so meni bolj pri srcu AMDji.

galu ::

i7
+ zelo močen procesor
+ Dober navijalec za povprečna hlajenja
- slabši za igre od PII
- Slab navijalec za extremna hlajenja
- DRAG

i5
-/+ močen procesor
- Slabši za igre kot i7 & PII
? Navijanje pod extremom ?
-/+ Navijanje pri povprečnih hlajenjih povprečno
+ Poceni

PhenomII 955BE
- slabši po čisti moči od i5 & i7
+ Najboljši za igre
+ Super navijalec za extremna haljenja
- slab navijalec za povprečna hlajenja
+ Poceni


Meni se zdi da sem zadel bistvo teh procov.;)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

jest10 ::

Kot obljubljeno: Intel i5 750 test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108


Sem glih v kratkem gledal rezultate X4 955BE, navite na 3800, resda na 64-bit in dobivajo okoli 16000 pik, tle pr teb pa 12400....hm, razlika je velika in glede na tvoje stalno "poveličevanje" Intela, dvomim, da so tile testi čisto objektivni. Pa ne vem zakaj testiranje na XP, saj menda večina tukaj uporablja Visto...

Kot prvo- daj malo preveri svoje (nič zamerit) bedaste trditve. Najprej poglej rezultate, potem pa me obtožuj karkoli me če hočeš (pa tudi takrat naj bo utemeljeno), s takimi neumnimi izjavami, ki pa niti približno ne držijo me pa nimaš nobene pravice obtoževati!


Na hitro sem najdu tole ,če pa češ, ti pa najdem linke, kjer so dobili nekateri "lastniki", še par sto pik več....to, da pa vsepovsod poveličuješ Intel, je pa že splošno dejstvo.

Daj dojemi, da ima cinebench na 64bit veliko več točk kot na 32bit

M-XXXX ::

M-XXXX....poslužuješ se istih fint kot Tom's Hardware, testirat so šli procesorje na igrah v resoluciji 1024x768, kot da tisti, ki kupi i7, nima vsaj za 22" LCD. Ja res je, na 32 bit dosega phenom precej nižje rezultate, poglej si še tole

Najprej si razčisti osnove potem pa take klobasa- daj poglej zakaj se PROCESORJE testira pri majhni resoluciji, dokler ne ti ne bodo osnove jasne, bodi pa prosim tiho z takimi neumnimi ogovori...

Champion, edino kar bi te popravil je tole: Prednost AMD-ja pred ostalimi je bila frekvence (če še ne veste- višja je frekvenca, bolje je) in 920 je bil ravno zato slabši od 955 (ker ima skoraj 400mhz manj). Pri isti frekvenci je boljši in ravno tukaj je glavna razlika pri i5- ima zelo podobne frekvence kot AMD.

Si lahko pa tako ali tako kmalu obetate še test SISTEMA na različnih platformah (da še enkrat poudarim- zdajšnji je bil test PROCESORJA!)

Ja res je, na 32 bit dosega phenom precej nižje rezultate, poglej si še tole

Edit: pa si si odgovoril na vprašanje: Intel dosega nižje rezultate, AMD dosega nižje rezultate- RAZMERJE JE ENAKO!

_koki_ ::

i7
+ zelo močen procesor
+ Dober navijalec za povprečna hlajenja
- slabši za igre od PII
- Slab navijalec za extremna hlajenja
- DRAG

i5
-/+ močen procesor
- Slabši za igre kot i7 & PII
? Navijanje pod extremom ?
-/+ Navijanje pri povprečnih hlajenjih povprečno
+ Poceni

PhenomII 955BE
- slabši po čisti moči od i5 & i7
+ Najboljši za igre
+ Super navijalec za extremna haljenja
- slab navijalec za povprečna hlajenja
+ Poceni


Meni se zdi da sem zadel bistvo teh procov.;)


Dobr si tole ocenu, intel si lahk privošči višje cene svojih procesorjev, saj so sami na vrhu in kdo želi imeti najboljše kar trg ponuja bo to tudi plačal...

DJ MartiNi ::

Moram rečt, da me je ta i5 dokaj pozitivno presenetil s svojimi cenami. Čeprav sem pa mnenja, da se da pri AMDjevi platformi še kar nekaj privarčevat. Plate za AMD so zaenkrat še vedno cenejše + DDR2 ram. Bi pa seveda bil zelo vesel še kakšnega padca cen Phenomov II.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

R O N I N ::

Pri tem procesorju imam temp. v windowsih stalno okol 40°C, pod obremenitvijo pa mi ventilator na box hladilniku preseže 3000rpm. Posledica je, da je zelo glasen. Je to normalno?

R O N I N ::

Je kaj narobe, če imam rame na 1.7V? Je to prevelika voltaža za i5? i7 naj bi mel max 1.65V...

Mitja358 ::

Je kaj narobe, če imam rame na 1.7V? Je to prevelika voltaža za i5? i7 naj bi mel max 1.65V...

Nič ni. To je kot če bi navijal.

galu ::

Jou, mam eno vprašanje..
Kaj bi blo boljše (se navijalo, in boljši score) ta XEON ali i7 860? Matična bo po vsej verjetnosti MSI GD65. Xeon je nekje 20€ cenejši, ampak ne vem kako je v praksi tole. Vem da je nek 1366 Xeon za 400€ premagal vse ostale, 2x dražje proce..
Tako to gre.

M-XXXX ::

860 bo boljši, ker ta Xeon je ubistvu 750...

galu ::

Mhm. Tak da kaj bi blo najboljše?

i7 920 D0 (230€) + EVGA SLI LE (190€) = 420€
i7 860 (240€) + MSI GD65 (140€) = 380€
i5 750 (180€ + MSI GD65 (140€) = 320€
i5 750 (180€) + MSI GD80 (190€ = 370€
Kolk sem gledal po sintetičnih testih ta 860-ka premaga 750-ko brez problema, predvsem zaradi HT-ja. Tak da se najbolj odločam med dvema i7. i7 860 je nedvomno hitrejši od i7 920, v praktično 90% testih ki sem jih gledal. Ampak me nekako muči to da bo na 1366 šel i9...
Tako to gre.

Mitja358 ::

Jza bi vzel I7 860. Na LGA1156 bo tudi skoraj sigurno šel 6-core.

Aggressor ::

AMD ma zdele krizo, ker lynnfieldi phenome II uničijo na praktično vsej črti, razen čisto spodnjem koncu mogoče, ampak tam itak pride i3. Škoda, ker phenom II je simpatična stvarca, samo core i5 je še precej bolj. :D
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

ABX ::

Znižali bojo pač cene. Kot vedno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

OK, bom vzel i7 860.:)

Je kdo kandidat za dober primerek 955BE?:P Matična je že prodana...:D
Tako to gre.

R O N I N ::

OK, bom vzel i7 860.:)

Si pa kr dobre cene napisal zgoraj. Za ta denar bi marsikdo z veseljem vzel i7 860 :). Kdo ma take cene, če ni skrivnost? :D

Zgodovina sprememb…

galu ::

Hehe, Mylemon..:D
Poglej malo na www.geizhals.at ;)
Tako to gre.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656868 (5110) solatko
»

---sestava novega PC-ja--- (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694614 (3342) bluefish
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575484 (4318) klinker
»

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
856814 (4801) glistovje
»

nevem kaj bi raje kupil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1045328 (3906) geek93

Več podobnih tem