» »

I7 920 in Mugen 2 ... high temp?

I7 920 in Mugen 2 ... high temp?

1
2
3

M_T_M ::

OK. Amm, pa daj na stock, pa naj se NE downclocka, tako lahko dobim vsaj približno primerjavo z mojim PII prosim.


DaChampR Žal sem ga že prej navil na 4.0Ghz z 1.27V in temp. so sledeče: 43/38/41/36

allex ::

ROFL. Ne. OC je itak samo po sebi "prepovedano" glede na garancijo..


ne, sej štekam če bi govoril o procesorju, ampak plata se pa oglašuje z določenimi značilnostmi prav za o'clockanje
se pravi da mora ponudit nekaj za kar se oglašuje in če ne, razlog za uveljavitev garancije...mah sej vem, strel v prazno:D
struggling with abundancy of computer power

galu ::

OK. Amm, pa daj na stock, pa naj se NE downclocka, tako lahko dobim vsaj približno primerjavo z mojim PII prosim.


DaChampR Žal sem ga že prej navil na 4.0Ghz z 1.27V in temp. so sledeče: 43/38/41/36



Teh 43/38/41/36 temp ravno ne razumem... :D Koklko pa mate pri i7 stock voltage na polnih frek.?

TOP ::

To je spet odvisno tud od ohišja.In koliko ventov maš noter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

__Devil__ ::

jaz jih imam 9 vseh v ohišju ter na ohišjo.. na ohišju jih je drugače 6 ter še na strani pride eden, ker je že namenjeno za vent.

TOP ::

Ni vse v količini ventov.Pazit moreš da so prav razporejeni in da ne zabijajo vroč zrak v ohišje,namesto da bi ga ven vleku.

Galaxy ::

In spet mi nihče ni pomagal niti malo.. :|

TehDucky ::

Ravno kupujem hladilnik za procesor i7 920. Kišta v podpisu.
Sedaj me zanima, če mugen 2 ok hladilnik, ali je v tem cenovnem rangu še kakšen boljši ? Namreč Prolimatech Megahalems, ki naj bi bil najboljši hladilnik, ne mislim kupovati, saj je namreč kar še enkrat dražji od mugen 2. Seveda se kdo ne bo strinjal 38€ pa 55€. Problem je še, da pri Megahalems rabiš še kupit ventilator oz. 2.


Še eno vprašnje na temo hladilnika. Kolikor sem študirov tele hladilnike, naj bi po tem, ko daš na njih ventilator, izgubil možnost, da bi dal v Sloth 1 rame.

Se pri katerem hladilniku to ne zgodi ? (Ne mislim pa zaradi tega, okol obračat hladilnik+ventilator, ker bo zrak pihal v notranjost računalnika, kar pa bo porušilo "dobro" hlajenje Cooler Masterja Cosmos 1000.

Edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

allex ::

jest sm sprobal tudi drugo plato sedaj, ud5

MOJ 920 D0 NI STABILEN NA 4GHZ, POD 1.3VCORE NE ZDRZI NITI MINUTE PRIME-A!?
batch je 3849B274

kaj naj storim???
struggling with abundancy of computer power

Wox ::

In spet mi nihče ni pomagal niti malo.. :|


Heh. Sicer imam zadevo na P6T deluxe in je plošča preveč tanka. Ne vem kako je z R2E, vendar meni so vijaki premalo pritrdili hladilnik na proc, čeprav sem jih do konca zašraufal. Zato sem dodatno zrihtal še osem plastičnih distančnikov (okoli 1mm debele) in jih dal na vijake (na vsakega po dva) in tako končno pošteno pritrdil hladilnik gor. Temperature so po tem posegu kar drastično padle. Poskusi, čeprav je s tem precej dela, ker boš verjetno moral plato ven vzet, razen če nimaš ohišja z luknjo na mestu proca.

Edit: Vidim v podpisu da maš HAFa. HAF 922 ima CPU retaining hole kar je super za takšne posege. Bemu mast, kako sem pogrešal to luknjo ko sem se jebal s tem mugenom ;)
Sicer pa pa na tem linku kaj več prebereš o tem: http://www.scythe-eu.com/forum/mugen-se...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

allex ::

In spet mi nihče ni pomagal niti malo.. :|


jest sm sprobal tudi drugo plato sedaj, ud5

MOJ 920 D0 NI STABILEN NA 4GHZ, POD 1.3VCORE NE ZDRZI NITI MINUTE PRIME-A!?
batch je 3849B274

kaj naj storim???


doooh, sej ne da že dva mesca težim tuki gor in vse kar je folk uspel prjavt je napačna montaža hladilnika
struggling with abundancy of computer power

dzinks63 ::

doooh, sej ne da že dva mesca težim tuki gor in vse kar je folk uspel prjavt je napačna montaža hladilnika


Dva meseca?, in ves ta čas imaš probleme?, a sploh potrebuješ računalnik ali ga imaš kar tako malo za štos? Če ne moreš sam poštimat zadeve, daj porihtat strokovnjaku. Če pa bi rad sam, se pa čimprej loti dela (ne čakaj, da ti bo z lufta priletelo), zamenjaj, testiraj, eliminiraj komponeto eno za drugo, ni vrag, da nebi našel felerja.

allex ::

saj ne gre se za delo pri navijanju, delam lahko tudi na stocku, to je čisti prestiž in to bi se moral pač vsi zavedat...
...in točno to ti recimo prbije na servisu: sem ga imel na testiranju, in vse kar je bilo je da je dal vse na stock in rekel da dela BP - z menjavo komponent se pa ne ukvarja, vkolikor pač vse deluje na stocku.

zdaj sem pa sam zamenjal procesor (sicer isti batch), plato in hladilnik, ampak ne vprašte kako to zgleda, ker se bo kakšen spet oglasu in rekel da so cene računalniških komponent v sloveniji visoke zato ker folk kupuje in vrača izdelke v zakonsko določenem roku 15 dni.

ostanejo torej še menjava ramov... zaenkrat težava ostaja.
struggling with abundancy of computer power

Wox ::

To je čar navijanja. Nikoli ne veš, kaj boš dobil.

allex ::

samo je vseeno fuul čudno, stestana dva različna procesorja, z istim batchem, vendar oba z istimi simptomi,
medtem ko nekdo drug tukaj gor z istim batchem, BP.
struggling with abundancy of computer power

TOP ::

Če iščeš za svoj denar najbolši hladilnik,potle je to Mugen2,ker za tisto ceno dobiš še vent zraven.Če pa hočeš par stopinj bolši hladilnik potle pa Baram ali pa Thermaltake extreme 120.Sedaj je tako,če hočeš stisnit iz proca max.potle potrebiješ bolši hladilnik.DRugač pa je MUgen 2 dovolj.

Galaxy ::

In spet mi nihče ni pomagal niti malo.. :|


Heh. Sicer imam zadevo na P6T deluxe in je plošča preveč tanka. Ne vem kako je z R2E, vendar meni so vijaki premalo pritrdili hladilnik na proc, čeprav sem jih do konca zašraufal. Zato sem dodatno zrihtal še osem plastičnih distančnikov (okoli 1mm debele) in jih dal na vijake (na vsakega po dva) in tako končno pošteno pritrdil hladilnik gor. Temperature so po tem posegu kar drastično padle. Poskusi, čeprav je s tem precej dela, ker boš verjetno moral plato ven vzet, razen če nimaš ohišja z luknjo na mestu proca.

Edit: Vidim v podpisu da maš HAFa. HAF 922 ima CPU retaining hole kar je super za takšne posege. Bemu mast, kako sem pogrešal to luknjo ko sem se jebal s tem mugenom ;)
Sicer pa pa na tem linku kaj več prebereš o tem: http://www.scythe-eu.com/forum/mugen-se...

Kolko maš temperature na Prime95? Jaz ne morem zašraufat preko tistih zarezic na šraufih- mislim da vseeno ni dovolj zategnjeno.

Drgač pa hmm.. HAF 932 mam drgač in mi nič ne pomaga tista lukna vzadi saj ni dovol vlka! Pizdo m**** ohišju za 130€!

Wox ::

 Precej visoke. V sobi imam 26 stopinj.

Precej visoke. V sobi imam 26 stopinj.

M_T_M ::

WOX tole je na zraku? In kateri kuller uporabljaš

Wox ::

Ja. Mugen2.

__Devil__ ::

kupi CM V8! (raje ne, bo še slabše :/)

DaVidQ ::

kupi CM V8! (raje ne, bo še slabše :/)



CM8 hladi boljše, od Mugena 2, če ga znaš namontirat oz. se tega leti EN KI ZNA.

__Devil__ ::

kupi CM V8! (raje ne, bo še slabše :/)



CM8 hladi boljše, od Mugena 2, če ga znaš namontirat oz. se tega leti EN KI ZNA.


vidim, da maš CM V8. ali si ga sam namontiral? če si mi powej kako si tisto železno ploščico gdal zadaj gor na matično.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

CM V8 ne hladi bolje od Mugen 2.

__Devil__ ::

CM V8 ne hladi bolje od Mugen 2.


Kakor za koga. Jaz nimam mnenja in ne morem reči nič. Če pa bi imel oba pa bi lahko zares povedal. No primerjal pa lahko le z temparaturami od drugih, v kolikor so to sploh resnične.

DaVidQ ::

CM V8 ne hladi bolje od Mugen 2.


Kolikor sem jaz gledav teste naj bi hladil boljše, drugače pa ne morem reči, ker še nisem imel priložnosti uporabiti Mugena 2.

Galaxy ::

 Precej visoke. V sobi imam 26 stopinj.

Precej visoke. V sobi imam 26 stopinj.


Mi2 imama skoraj enake pogoje. Isti ambient temp, ista voltaža, isti hladilnik, le da jaz dosegam takšne temperature na C0/C1, ti pa na D0.

__Devil__ ::



Mene zanima, če je to vredu temp? v sobi mam 32°C, nekdo je pa rekel, da dobri kulerji imajo samo 10 °C več kot je v prostoru, torej po tem sklepam, da je to vredu.tukaj na sliki je full load, v idle pa se tak vidi, od 39°C do 42,43°C je nekje.

galu ::

Ja, to so vredu temp.

Galaxy ::

]v sobi mam 32°C

Jaz imam v sobi 26 in crkujem! Kako za vraga lahko dihaš pri 32 stopinjah?

TOP ::

Galaxy jaz isto

__Devil__ ::

pa se gre nekak :P zaj mam celo 33 pa mam ventilator na polno prižgan :D

TOP ::

Devil na kolk maš naviti proc

__Devil__ ::

sedaj mam na stock žal :/

__Devil__ ::

a je pri i7 920 varno met 50-55°C idle več časa? (mislim na 1 leto in več)

EDIT: navatie na cca. 3.8-4.0 Ghz

lp!

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Če mam jaz tok idle z stock hladilnikom, potlej mora biti čisto dobro. (Danes dobim Mugen2, razen če TNT ne zajebe kej.)

Edit: Dobil ob 9h, me je poklical, če je kdo doma :P Upam, da čimprej namestim zdej ta Mugen2 ter MX2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

galu ::

Mah, ta TNT... Jaz enkrat dobim ob 8:30, drugič pa ob pol dveh. -.- Logistika za ku.ac

allex ::

a je pri i7 920 varno met 50-55°C idle več časa? (mislim na 1 leto in več)

EDIT: navatie na cca. 3.8-4.0 Ghz

lp!



kater batch imaš (procesor)? na škatli ti tud piše...
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

__Devil__ ::

FPO/Batch: 3913B093, je to dobro ali slabo? kaj to pomeni sploh? :P

allex ::

to je serija procesorjev, kakšna je lahko boljša oz. slabša

če bi mel isto kot jest bi8 reku da je slabša serija za navijanje, ampak je drug, tako da...
sprobal sem menjat vse vitalne komponente (cpu,matična,ram,kuler) in navit ne morm stabilno na prime-u sploh. na vcore 1.25 se mi sicer postavi sistem, ampak takoj zmrzne ko ga obremenim. na vcore 1.3 laufa, ampak na 85 stopinj...hvala lepa, vsi ste podkupljeni:D!
struggling with abundancy of computer power

__Devil__ ::

Pa lahko kdo pove mogoče, če je to dobra serija: Batch: 3913B093 :P

M-XXXX ::

Pa lahko kdo pove mogoče, če je to dobra serija: Batch: 3913B093 :P

Uporabi google pa boš videl...

__Devil__ ::

če nič uporabnega.. smao neki kitajski forum.. pomoč?

TehDucky ::

Ekoti po mukotrpnem montiranju Mugen2, ki sem ga poleg tega še v taprve slabo pritrdil (100°C v prime95), so stopinje okoli 38°C stock idle, 68°C stock load ter sedaj navit na 4.3GHz na 1.356V 45°C v idle ter okoli 80°C v load.

Na 4.4GHz napetosti 1.39V žal ni stabilen (30sec prime95 vrže ven, 3dmark06 Cpu-test crkne), sem pa lahko brez problemov igral Crysis Warhead na najvišjih nastavitvah. Tako, da sedaj sem ga downcloaku na 4.3GHz in bom pri tem verjetno ostal, saj je še to overkill zame :D

galu ::

že stock je overkill za HD4890.;)

Galaxy ::

Torej po dolgem času, a ima še kdo kakšno idejo razen tega, da preprosto nesem na servis?

allex ::

nevem če boš na servisu kaj opravu v vezi z overclockanjem
struggling with abundancy of computer power

Galaxy ::

V zvezi z pravilnim/nepravilnim pritrevanjem pa ja...

allex ::

ok to že, ampak saj sam praviš da si to počel že stokrat into uspešno

sam sem pač imel isti primer, pa na servisu nisem opravil nič
struggling with abundancy of computer power

Galaxy ::

Tale moj procesor je očitno prizadet? Po tolikem času sem ga spet na novo zamenjal s termalno pasto. In seveda ni razlike, še vedno je idle 45C @ 3800MHz 1.275v. Očitno imam res slab procesorr... :(
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810405 (7864) zavajon
»

Ati radeon hd6850

Oddelek: Navijanje
361822 (1523) Meizu
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726943 (14060) galu
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911451 (6572) blockhd
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575844 (4411) mysly

Več podobnih tem