» »

Pomoč pri navijanju i7 procesorja

Pomoč pri navijanju i7 procesorja

«
1
2

batista bomb ::

Obračam se na vas, ker bi rad navil procesor i920, zato vas prosim da bi mi pomagali pri navitju procesorja. V biosu sem nekaj gledal vendar se mi bios zdi zelo drugačen kot prejšnji ( lga 775 ), zato se nebi rad sam spravljal navijatl, ter ne nejadem NB-ja in SB-ja ali imata mogoče drugo ime. Mojo konfiguracijo vidite v podpisu. Tukaj še slike biosa za lažjo predstavo.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Samek1337Q ::

No, sam imam trenutno nastavljeno približno takole:

QPI Divider: x36
BCLK: 194
Memory Divider Ratio: 8
CPU Vcore Voltage: 1,38V - just to be shure
QPI Voltage: 1,32V ( cca. nevem točno )

Če te še kaj zanima, samo povej. Me pa zanima, kaj imam to jaz za čisto uničenega batcha, ker meni osebno se zdi 1,44375V na Vcore, pa 1,5V na QPI veliko, pa še zmeraj ni CPU stabilen na 3DMarkVantage. Mam že občutek, da ne prenese QPI nad 7GHz...

Lp, Samek1337

Zgodovina sprememb…

batista bomb ::

Hval bom probal in poročal. Kaj pa glede dram voltaže tu naj pustim na auto in NB ter SB tudi na auto :\

Samek1337Q ::

Za zdaj pusti še na auto. Glede na to, da imaš vodno, lahko greš mirne vesti preko 200 BCLK, samo ne pozabi ustrezno zviševati Vcore ( če maš dober batch bo za 4GHz 1.4V prav zadosti ). S tem ti bo tudi QPI šel vedno višje, pa boš pač počasi zviševal tudi tega voltažo. Za preverjanje sem jaz uporabljal wPrime pa izbereš tisto 1024M funkcijo ( pred tem pa še nastavi pod advanec na 8 jeder ). Lp

batista bomb ::

Še to me zanima katera funkcija je, da ti množilnik ne skače z 20 na 12 in obratno, ter katera funkcija je tista ki ti stabilizira voltažo da ti ne niha?

Samek1337Q ::

Glede na to, da nimam te matične, ti lahko samo povem, da izklopi kakršno koli "Power-Saving" funkcijo. Mogoče je na tej kaj z tem Intel SpeedStep, ampak nisem prepričan.

mysly ::

Koliko ti ga je uspelo naviti, pa da je stabilen ?

Samek1337Q ::

3880, 20x194 @stock voltages, sam qtt je za 0,2 povišana. Imam stock hlajenje ;((, a nekako poizkušam preživeti... Grem dalje sprbavat podret moj rekord na 3DMark Vantage: P24685 - cilj prit preko 25 z stock cooling ...


Offtopic: Kolikšne voltaže so še zadnja meja sprejemljivega za vtt/qpi pa za vcore?

Zgodovina sprememb…

T-Majo ::

Slava Core 2 Dou procesorjem.

Samek1337Q ::

To pa maš prav, a čez leto, dve bojo že toliko boljši batchi da se bodo navijali isto dobro, če ne boljše kot slavna Q6600 in E8xxx serije

EDIT: Glih testiram 195 x 20 pri 1.38V Vtt & 1.4 Vcore - wPrime 1024MB, vsaj znuca vseh 8 threadov.
EDIT2: Kot sem stisnil pošlji - BSOD smo že pri 1.4 pa 1.40625 Vcore

Zgodovina sprememb…

mysly ::

Na 20x194 imaš stabilno, si kaj testiral s prime 95 ? Koliko ti pa gre na stock voltaži, do kje prideš ?

Denis15 ::

To pa maš prav, a čez leto, dve bojo že toliko boljši batchi da se bodo navijali isto dobro, če ne boljše kot slavna Q6600 in E8xxx serije


Offtopic: Kdaj pride ven E8700?! In kdaj v Slovenijo!?
xD

ModriN96 ::

Pr frendu sva navijala na plati UD5 od gigabajta pr naslednih nastavitvah:

cpu clock ratio=210

->uncore freq. 3360
->isochronous support enabled

base clock 210

advanced clock control
->pcie 100mhz
->c.i.a 2 disabled
-> cpu clock drive 900mV

load-line enabled
cpu voltage 1,4250
qpi/vtt voltage 1,335
ioh voltage auto
drram voltage 1,66

in pršla do 4,2g stabilno... Hlajeno z Mugenom 2 in pa pasto MX2.

mysly ::

Imam core i7 940, pa ne vem, katero plato kupiti; asus P6T DELUXE ali RAMPAGE II EXTREME ?? V stvari rabim tako, da se dobro navija... Rad bi na zraku prišel na 4.0 ghz stabilno ! Prosim za nasvet

l.p.

ModriN96 ::

Shark ma na delux-u 940ko na 4,2g. Sicer ne vem s čim hladi...

Sam si lastim rampage 2 in mam svojga na 4,4g(20*220)

Samek1337Q ::

To bo katerakoli iz Gigabytovega tabora, ter Asusovega. Če že imaš ta procesor, kupi še DFI-jevo matično ( great stuff ), vse rekorde so na njej postavili.

@ModriN96: No, zdaj bom točno te nastavitve sprobal, le da BCLK ne bo 210 temveč 200. Problem je v tem, da imam stock hlajenje, pa je vse vroče, pa čeprav imam 5x120 da prepiha celotno ohišje.

Samek1337Q ::

ModriN96: Legenda si ej! Končno pri 4200 grem fajn skos, mislim, da je imelo dosti pri tem Dram Voltaža, saj sem jo jaz imel na 1.5 ( Stock ), ti si pa rekel 1.66, pa je začuda delalo :). No, vklopim malo wPrime, pa če ne umre, grem manjšat voltaže ker sedaj so:
Dram: 1.66
QPI/VTT: 1.385
Vcore: 1.43125
@BCLK 200 in multi x21.

neres ::

3880, 20x194 @stock voltages, sam qtt je za 0,2 povišana. Imam stock hlajenje

Slava Core 2 Dou procesorjem.


?!
A ni navitje iz 2.66 na 3.88 pri privzetih voltažah in hlajenju zelo dobro navitje? Kaj šele 4.2.
Kateri core 2 quad pa se tako dobro navija? Gre Q6600 na 3.8 s stock hladilnikom?
Še marsikateri core 2 duo ne..

batista bomb ::

@Modrin mene zanima kakšne nastavitve imaš ti v biosu, da imaš procesor naviti na 4.4Ghz, kajti v podpisu vidim,da imaš enako matično kot jaz ??

Steinkauz ::

Ne bo šel vsak proc do enakih frekvenc, to upam da je jasno :)

ModriN96 ::

Se strinjam z izjavo Steinkauz-a...oc je odvisn od primerka do primerka. eni grejo ful drugi pa manj...

Eni 920ko spravjo "komi" do 3,8, eni pa komot 4g+...

Jst mam svojga na 4,4g pri 1,435v, ram 2300mhz pri 1,74v, qpi voltaža na 1,38v, turbo izkl., ioh voltaža avto.

Samek1337Q ::

@ModriN96 - Zakaj pa tak voltage na ramu, a ni prej priporočljivo do 1.65V ? Pa tebi ni problem, saj lahko multija znižaš pa BCLK zvišaš pa lahko tudi nižje spraviš Vcore ...

Eno offtopic: Tista frekfenca, ki jo prikaže CPU-Z je zagotovo pravilna?

ModriN96 ::

cpu-z pokaže pravilne frekvence ja...

Steinkauz ::

Verjetno ma speedstep pa mu kej čudno :)

ModriN96 ::

Asusov speedstep ti takrat ko proc ni v povni uporabi zniža avtomatsk množilnik in s tem tudi frekvenco... Če nočeš da se to dogaja morš izklopt speedstep v biosu...

Samek1337Q ::

Ne bo šlo, saj mam Gigabytovo matično :P. Drugače mi je čudno bilo, ker sem mel 21x multi, pa sem šele kasneje ugotovil, da imam Intel Turbo Boost vklopljen ( Silly me ).

mysly ::

Pred eno uro sem zmontiral skupaj, intel 940, plata asus rampage II extreme, zračno hlajenje ! Več kot 19x205 3.89 Ghz stabilno ne gre, sem že vse variante probal ! Množilnik in voltaža mi skozi nekaj niha, pa sem že speedstep izklopil, pa je še zmeraj isto ! Mate.r ne vem kako na tujih forumih pridejo na 4.2 in več na zraku... Pa kaj u slo same defektne proce pošiljajo al kaj ? Boljše da dam amd nazaj noter, pol manj denarja, na koncu pa isti drek ! Mate.r sem jezen ! Samo še malo, pa grem po macolo, bo šlo vse na prafaktorje

ModriN96 ::

mysly...intel ni amd veš... in pr intlu je velik več dejavnikov kot pa sam mal voltažo dvignt in pa blck ;)

ZELO ZELO veliko vlogo igra UNCORE frekvenca...ko boš to pravilno naštimu bo šlo komot čet 4g ;);)

M-XXXX ::

Pred eno uro sem zmontiral skupaj, intel 940, plata asus rampage II extreme, zračno hlajenje!

Kot so ti rekli- v eno uri ne moreš naredit NIČ.

Samek1337Q ::

Jaz sem rabil skoraj 4 dni, da jo mam stabilno na 4100, Prime 95 celo noč prižgan. Saj na koncu te za***e ena desetinka volta, pa ti noče bootat, a ko to popraviš - heaven.

mysly ::

A mi lahko kdo napiše nastavitve biosa za proc i7 940 in pa asus rampage plato

x45 ::

Pred eno uro sem zmontiral skupaj, intel 940, plata asus rampage II extreme, zračno hlajenje ! Več kot 19x205 3.89 Ghz stabilno ne gre, sem že vse variante probal ! Množilnik in voltaža mi skozi nekaj niha, pa sem že speedstep izklopil, pa je še zmeraj isto ! Mate.r ne vem kako na tujih forumih pridejo na 4.2 in več na zraku... Pa kaj u slo same defektne proce pošiljajo al kaj ? Boljše da dam amd nazaj noter, pol manj denarja, na koncu pa isti drek ! Mate.r sem jezen ! Samo še malo, pa grem po macolo, bo šlo vse na prafaktorje


Hehehe kaj pa kupuješ najdražje :D...

Fr33man ::

Imaš enablano loadline calibration?

mysly ::

na auto

Fr33man ::

Dej jo na enable, s tem povzročiš da ti drži voltažo in je vse skup bolj stabilno. Mene je rešilo BSODjev 8-)

mysly ::

Hvala, se bom danes mal poigral...

minimus ::

Jah vedet morte da vsi proci se ne dajo enako naviti naj bo AMD ali Intel.
Npr.: sem imel i7 920 je rabil 1.45V da je bil stabilen na 3.8GHz, ga prodam kupim novega.Na 1,3V(manj sploh nisem probal) in 4,0GHz popolnoma stabilen 3Dmarki z lahkoto laufajo na 4470Hz-ih.Pac rabis met veliko srece ne samo znanje.

eDDi ::

men pa 920ka sam na 4320 laufa.. moram kaj pogruntat :)

Samek1337Q ::

eDDi, zanimivo, meni pri tem gre na stock coolerju - no pravzaprav na 4346MHz :D, pa sem zadovoljen.

eDDi ::

kakšen steping pa maš to?

batista bomb ::

Zdaj sem ga navil zaenkrat na 4.0Ghz z 1.3V, mislim da imam tudi sam takšno srečo kot minimus :))

minimus ::

GJ.
Zdej pa daj se multi na AUTO(da odklenes dodatni multi 21)in poisci max. frekvenco recimo za Super PI ali za 3Dmarke.
Jest sem prisel do 213*21, no za kej vec se tudi se nisem trudil.

mysly ::

koliko se vam proci grejejo na full load ? 940 ?

mysly ::

Sem mal testiral, pri 22x192 (4224 GHz) 1.55v stock kuler, pridem v winse, več nisem probal ! Se pa proc kar greje, zato sem naročil mugen 2 , in upam, da bo boljše ! Pri 22x183 (4026 GHz) 1.55v sem prime nekaj časa laufal, ampak sem prekinil, ker so šle temp. v višave; skoraj do 100...
core i7 940 3838A335 ! Pri 4.GHz super pi pod 10 s.

Steinkauz ::

Na 1.55v ga tut na mugen 2 ne boš doživljal dolgo...

mysly ::

Zdaj imam v idle 50 stopinj, 3.8 GHz 1.4v ! Verjetno so senzorji v k...u.

D3m ::

Zdaj imam v idle 50 stopinj, 3.8 GHz 1.4v ! Verjetno so senzorji v k...u.


Nemogoče. A nima Phenom II senzorje v kurcu???
|HP EliteBook|R5 6650U|

Urc ::

Preberi naslov teme in par postov. Phenoma 2 je prodal in ima zdaj i7 940.

x45 ::

jas sem videl da meizu če se ne motim prodaja core i7 in kupuje laa al am3 ( ki je boljši v igrah )....
Eni pa pač mečejo višek denrja intelu.

tilinho20 ::

jas sem videl da meizu če se ne motim prodaja core i7 in kupuje laa al am3 ( ki je boljši v igrah )....
Eni pa pač mečejo višek denrja intelu.

On je tudi navedel razloge zakaj in sicer da bo sedaj uporabljal prenosnik za resno delo, ki mu po njegovem mnenju zadostuje. Smotano mu pa je nesti vsakič kišto, kjer jo potrebuje. Doma pa igra špile tako da je itak pametno, da potem kupi 720, če sedanji sistem dobro proda.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje i7 920

Oddelek: Navijanje
483286 (1850) __Devil__
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812625 (10423) MonkeyHead
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726935 (14052) galu
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911450 (6571) blockhd
»

I7 920 + X58 UD5

Oddelek: Navijanje
222006 (1259) ModriN96

Več podobnih tem