» »

Plakatiranje po privatnih površinah

Plakatiranje po privatnih površinah

Liker ::

Torej, kolega se spravlja v nov obrtniški biznis in namerava svojo bližnjo okolico polepiti s tistimi mini plakatki.
Kot sem ga razumel misli plakatke nalepiti predvsem na vhode v razne bloke.
Osebno sicer takih stvari ne prenašam, saj je recimo pri starših v centru LJ vhod v blok konstantno polepljen z vsem mogočim, zato sem mu početje odsvetoval. Hkrati pa se mi zdi da je to tudi prekršek, in da je zanj predpisana globa, kakšna pa je realna situacija pa ne vem. Zanima me torej, če ima kdo izkušnje iz prve roke - torej da je kdo že plačal kazen, oz. kakšna je zakonodaja ki to ureja.
Pa še to - ali bi bil pravi naslov za to tržna inšpekcija ali kaj drugega?

LP,
B'

gokky ::

Če bo nalepil na naš blok, bo prej ali slej imel pritožbo lastnika plakata. Jih namreč fotografiramo in pisno pozovemo, da odstranijo in počistijo za seboj.

alf__ ::

Tudi mene zanima ta tema. Imam nekaj tisoč plakatov s trgankami - pa bi jih polepil po LJ. Problem je da ne najdem ustrezne inštitucije ki bi to dovoljevala ali prepovedovala. Ali lahko kdo kaj pomaga?

lp
A

RedDrake ::

Prepoveduje ti MOL!

Tule je odlok ki to ureja, s tem da so v nekih kasnejših odlokih te kazni zviševali.
afaik je 100000SIT (416,xx EUR) kazen za nedovoljeno oglaševanje po javnih zadevah.

Tule je odlok klikni me grobo.

Še citat
Lepljenje malih in velikih plakatov je prepovedano na zunanjih površinah izložb, sten, oken, vrat, zidov, ograj, dreves, gradbiščnih ograj in podobno.

Prepovedano je tudi oglaševanje na vozilih in prikolicah z majhnimi ali velikimi plakati in drugimi podobnimi načini oglaševanja (svetlobni, vrtljivi).

Prepovedano je trositi propagandni material in ga zatikati ali lepiti na avtomobile.

Prepovedana je nenamenska uporaba in poškodovanje objektov ali naprav za oglaševanje ter poškodovanje in zakrivanje vsebine oglaševanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroga regulacija letalnikov v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23173527 (45006) JeBelaCesta
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11428847 (22782) vostok_1
»

Izdelava spletnih strani preko dijaške napotnice

Oddelek: Loža
283487 (2800) St235
»

Kritika vlade je KAZNIVA! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21614491 (10474) luli

Več podobnih tem