» »

WIN Vista keri build?

WIN Vista keri build?

majeric0 ::

Zdravo...Ker dobim novi comp me zanima kateri build od viste si naj inštaliram?
Vsekakor bom imel visto ker sem se XPjev naveličal zato prosim samo poste o visti in nobenih priporočil "Vista sux, Imej XP".
Torej kateri build mi svetujete? ter hvala za kaki nasvet :D

LP
DUGICAJT :D

bluefish ::

Za povprečnega domačega uporabnika je Home Premium povsem dovolj. Sicer pa imaš tukaj eno hitro primerjavo funkcij: http://www.microsoft.com/windows/window...

Se ti pa morda splača počakati do konca oktobra, ko izide Windows 7. Če pa nameravaš stvar dobiti s "travnika", potem pa je na voljo že sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

majeric0 ::

Bom imel kar ultimate :) ker bom mel dovolj rama in nebo problem...
Kaj pamislis glede te Win 7-ke pa ne razumem čisto...


Hvala :)
DUGICAJT :D

Rotaidal ::

Da oktobra izide Windows 7.

Da se sedaj ne izplača kupit viste, pol pa še 1x w7. Sicer nevem, kako bo pri nas, ampak če si kupil visto od določenega datuma, imaš pol brezplačno nadgradnjo na w7.

Kot je rekel bluefish, če pa greš na travnik, pa tako nima veze.

bluefish ::

Bom imel kar ultimate :) ker bom mel dovolj rama in nebo problem...
Tukaj posamezne edicije nimajo veze. Če imaš več kot 4GB RAM-a in želiš to tudi izkoristiti, potem moraš izbrati 64-bit verzijo sistema, ne glede na to, ali je Ultimate ali kaj drugega.

Master Chief ::

Evo, ni slo brez...zakaj noris z Visto? 7ko 64 bitno, biloktero od builda 7100. (tak je sam ultimat) pa puste to Visto, nevem ka vidite tolk v njej, ko pa imamo ze nov dost bolsi OS. Ste trdi, mater resda

bluefish ::

Dejansko je dobro nastavljena Vista enako hitra kot 7, v nekaterih primerih zgodnejših buildov Sedmice še hitrejša.
Torej je praktično vseeno - sploh glede na napisano, ko bo verjetno s travnika. Po uradnem izidu pa vsekakor 7.

Master Chief ::

Fish: mel sem na istem PCju visto in zdaj 7. Obe isto pokenslane, in poslihtane. Sveze in defragmentirane. Aero v Visti je non stop mlel po CPUju. Ram se v Visti po uporabi ni sprostil, enkrat ko se je napolnil, in se in se. To se na 7ki NE dogaja vec. Ko se ram nuca se nuca, ko pa ne pa ne. 7ka ultimate v bistvu laufa dost bols ko Vista Basic. Da iger ne omenjam.

mtosev ::

Fish: mel sem na istem PCju visto in zdaj 7. Obe isto pokenslane, in poslihtane. Sveze in defragmentirane. Aero v Visti je non stop mlel po CPUju. Ram se v Visti po uporabi ni sprostil, enkrat ko se je napolnil, in se in se. To se na 7ki NE dogaja vec. Ko se ram nuca se nuca, ko pa ne pa ne. 7ka ultimate v bistvu laufa dost bols ko Vista Basic. Da iger ne omenjam.

ne znas uprabljat pc. meni dela super in tudi drugim katere poznam so zadovoljni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Master Chief ::

Sam tebe je falilo ja. Nic druga nem reko. Bom pa ta komentar vzel kot za salo. Itak te noben ne jemle resno.

bluefish ::

Jaz nekako po popravkih, ki so izšli tik pred SP1, nisem imel več težav.
Superfetch je v Visti res bolj požrešen, prav tako je agresivna indeksacija (sem jo raje takoj izklopil), na splošno pa je občutek uporabe podoben. Se pa sedaj na 7 pozna boljša odzivnost.

Sicer pa se izkušnje od uporabnika do uporabnika lahko precej razlikujejo.

P.S.: z mtosevom pa ne biti preveč oster, je dečko napredoval na enovrstičnice za razliko od prejšnjih lol variant postov :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Master Chief ::

Fish: :) nevem kako je z nim, forum pasivno berem ze dolgo, ampak v zadnem casu pa sem se vpisal, ker enih stvari pac nisem mogo prebavit. Vem pa da, ko je njegov post objavlen, vem ka bo pisalo, brez da preberem, ugotovil pa sn da bols da ne replayam, en nasmesek pa je. Tud taki morjo bit. Back on topic: ja, superfetch, index in se par traparij sem mel in mam pokenslanih. Ampak 7ka je odzivnejsa, pa tud lepsa in preglednejsa na koncu koncev.

mtosev ::

haha so_raven spama kak je Vista glista ne Master chief aka so raven ane?

BTW se en tvoj nic na stju je: ak733 http://slo-tech.com/profili/35880 :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Morda Superfetch raje posti vključen.
Po nekajdnevni uporabi se zadeva kar unese in pokaže svoj efekt pri zaganjanju programov. Pomaga tudi, če takoj po namestitvi vseh programov in po parih zagonih izbrišeš stare vnose, resetiraš računalnik, enega za drugim zaženeš najbolj pogosto uporabljane programe in še po nekaj zagonih bi moral opaziti spremembo.

Master Chief ::

Totmu se je sfuzlalo, mislim wtf. Fish: glede fetcha, sn probal, ampak ni to to. Nisem zdrzal. Sploh pa, recimo da stvar zalavfa po dol. casu, ampak to je za kake tajnce ko uporablajo sam 2,3 programe non stop in samo te. Najvec uporabljam MC, torrent in delo v explorerju, kaj vec pa ne strikam po PCju z nekim softwerom. Aja, za igre pa to itak ni. Moogoc kak MP, SP pa ko ga 1X obrnes pa... Tak da, SERVICE DISABLED :) In vsi ki jih jaz poznam majo tako.

majeric0 ::

Bom imel kar ultimate :) ker bom mel dovolj rama in nebo problem...
Tukaj posamezne edicije nimajo veze. Če imaš več kot 4GB RAM-a in želiš to tudi izkoristiti, potem moraš izbrati 64-bit verzijo sistema, ne glede na to, ali je Ultimate ali kaj drugega.


Namen imam imeti 64-bit verzijo, ampakj zdaj vidim da je en napisal mislim da MasterChoief zakaj norim s tol visto...Se mi res splača met 7?

Pa drugače jaz je nebi kupil...Partis.si pa dol potegnem pa je to to...

Drugače pa res bi rad izbral najboljšo možo rešitev.

EDIT: Kaj je to sploh superfetch pa agresivna indeksacija? Sicer pa meni je pomembno da mi bojo tudi igre dobro laufale kot so GTA IV pa COD serije...Mislim nasplosno igre.
Mtosev ti pa back on topic prosim če že misliš kaj pametnega povedat povej ne pa SPAMat tu.
DUGICAJT :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majeric0 ()

bluefish ::

Namen imam imeti 64-bit verzijo, ampakj zdaj vidim da je en napisal mislim da MasterChoief zakaj norim s tol visto...Se mi res splača met 7?
7 je novejši sistem, ki se je že sedaj v testni fazi izkazal za veliko boljšo izbiro od Viste za mnoge.

Kaj je to sploh superfetch pa agresivna indeksacija?
Superfetch si zapomni najpogosteje zagnane programe in podobno in s tem primore k hitrejšemu zagonu le teh. Prav tako se pozna pri zagonu sistema.
Indeksacija pa se sprehodi po disku in mapira datoteke. Če pogosteje uporabljaš iskanje, potem je le to hitrejše. Če pa ne iščeš pogosto, potem jo mirne vesti izklopiš.
Za več pa poglej na google ali wiki.

majeric0 ::

Hvala hvala zanima pa me tudi(vse bolj sem prepričan na WIN 7 ), Koliko RAMa mi bo pojedla (saj nevem če že ma WIN 7 64-bit verzijo) WIN 7 64-bit verzija?Ali pa nasplošna 32-bitna tisti ki uporabljate win 7?
DUGICAJT :D

bluefish ::

Če imaš 4GB+ RAM-a, potem 64-bit verzija, drugače pa je vseeno. Poraba je pa odvisna od zagnanih programov v ozadju, vklopljenega Superfetcha,... Načeloma pa je 7 bolj skromen s porabo.

majeric0 ::

Evo WIN 7 64-bit downloadan in pripravljen za inštraliranje!:D
DUGICAJT :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266449 (66041) Seljak
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19826112 (14763) ;-)
»

vista 32 bit ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
102684 (2202) clix
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810717 (7187) ___
»

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1037685 (5063) Jst

Več podobnih tem