» »

vista 32 bit ali 64 bit

vista 32 bit ali 64 bit

gruffalo ::

Kupujem visto ultimate pa ne vem ali naj kupim 32 bit ali 64 bit in kaj je razlika med njima.

Ruby ::

ultimate 32 bit

godi ::

vzam Visto Ultimate 64 bit.Na 32 bit Visti ti dela manj rama kot na 64 bitni Vist in še kaj bi se najdl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: godi ()

Mitja358 ::

Definitivno vzemi 64 bitno različico, ker ima dvakrat večji interface (64bit) in že podpira veliko več GB ramov kot 32 bitna ki podpira samo do 3.25GB. LP!

godi ::

Mitja a mi lahk poveš bol specifično kaj je INTERFACE. Js mam namreč kr fajn mašino in me zanima če bi mi z Visto 64 bit delal računalnik še bolše???

El Nino ::

Kot je že rečeno, 32bit podpira do cca. 3,5GB, tako da če imaš več kot 3GB rama se ti splača vzet 100% 64bit, vseeno pa je vredno premisliti za nakup 64bit OS tudi če imaš manj rama, jaz npr. imam le 2GB rama, pa vendar sem vzel 64bit, ker računam na poznejše nadgradnje sistema in s tem seveda tudi na dodajanje rama. Dela pa ko šus, tudi z 'le' 2GB rama.

bluefish ::

veliko je odvisno od namena uporabe in karakteristik računalnika. Če imaš 4GB RAM-a ali več, potem boš potreboval 64-bitno verzijo, če boš želel izkoristiti vsega. Po drugi strani pa ima 64-bit verzija probleme z nekaterimi redkimi programi in gonilniki ter določenimi orodji, ki služijo takšni in drugačni emulaciji. Če imaš kakšen bolj eksotičen kos strojne ali programske opreme, potem ti preostaja nakup 32-bit verzije.
Sicer pa tako ali tako razlike med inačicama ne boš opazil.

Če se ne motim ima Ultimate verzija tako ali tako v paketu na voljo obe verziji in ti tako preostaja le odločitev, kaj namestiti.

Če kupuješ, potem ti bo pravzaprav zadoščal že Home Premium, ki ima bolj realno ceno. Tukaj lahko primerjaš posamezne lastnosti. Ne verjamem, da boš tistih nekaj dodatnih stvari sploh izkoristil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gruffalo ::

hvala
bega me le še kaj pomeni kratica dsp v imenu programa. Npr:Microsoft Windows Vista Ultimate 64-bit DSP SLO

Dr_M ::

DSP pomeni, da se prodaja samo skupi z racunalnikom in se lahko uporablja samo na tem racunalniku.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shany ::

Jaz mam namreč tudi namen kupiti visto in tudi ne vem ali 32 al 64..... zanima me bolj to ali igre delajo na visti 64 bit enako kot na 32 bit ....oz če ne kaj je razlika, kakšnih drugih programov pa ne uporabljam kot samo office....
Prosim za odgovor

lp

clix ::

Igre delajo tut na 64bitni visti, Crysis se da pa naprimer pognati prav kot 64bitno aplikacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386776 (5690) Hayabusa
»

a bo delala vista ultimate 64 bit na tem prenosniku?

Oddelek: Operacijski sistemi
131299 (1049) ABX
»

32bit 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
112547 (2264) ender
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172594 (2356) Jst
»

kolk bit Visto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91563 (1239) ender

Več podobnih tem