» »

težave z bootom OS

težave z bootom OS

rini ::

Včeraj sem kupil nov prenosnik na katerem so bili prednaloženi XP SP3. Ob zagonu računalnika se je OS le še osvežil in dokončno nastavil. Brez problema sem ga tist dan večkrat izklopil in ponovno vklopil. Namestil nisem pa nobenga programa, ker je bilo slabo vreme in sem to preložil na danes.

Danes pa ko sem prižgal računalnik, je pa v prvem koraku, ko se prikaže napis proizvajalca prenosnika, začel mleti in mleti... Po parih minutah pa se pokaže tole:

CLIENT MAC ADDR: (+neke stevilke) GUID: (+neke stevilke)
DHCP.../(nekaj casa traja)
PXE.E53:NO BOOT FILENAME RECIVED
PXE-MOF:EXITING BROADCOM PXE ROM
BROADCOM UNDI PXE-2.1 V11.0.11

Šel sem v Bios in opazil, da se Boot začne z mrežno, šele nato sledita CD/DVD in HDD. Vrstni red sem spremenil (nekajkrat celo odklopil LAN), ampak ni nič kaj bolje. HDD med nalaganjem prav brenči, v Biosu pa ga sploh ni navedenga (piše da integriranega HDD ni). V boot pa piše HDD: ... (prazen prostor)

A je možno da je šel disk, ali pa sem zamočil pri inštalaciji XP, ko sem mogoče pomotoma dal da bo računalnik priklopljen v mrežo na internet in ne bo samostojno dostopal na net.

Poizkusil sem tudi povoziti z OEM Visto in CDjem za Recovery pa me sredi programa ven vrže.

Invictus ::

Nesi prenosnik nazaj in naj ti ga zrihtajo ali pa zamenjajo.

Ne zafrkavaj se sam s tem dokler je škatla v garanciji.

LP I.

detroit ::

pxe je za booting prek lana (tftp ipd) tko da to nima veze, jst bi ga tud na servis pelu, sm učasih je pa tud tko da pri teh kištah z sata je treba opcijo acpi ahcpi al neki podobnga izklopit v biosu (ne vem če je to to da sata emulira ide)
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS v caddy

Oddelek: Strojna oprema
191563 (1162) mulc007
»

Prenosnik: boot problem po menjavi HDD s SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
91314 (1142) Han
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405324 (4798) Frenckie
»

Hp 650 noče bootat z usbja,cd roma

Oddelek: Pomoč in nasveti
322277 (1905) solatko
»

DHCP

Oddelek: Omrežja in internet
322027 (1549) Mavrik

Več podobnih tem