» »

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika?

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika?

«
1
2 3

Tim Burton ::

Zadnje dni se ubadam z vprašanjem ali naj naložim na svoj domači pc Windows Server 2008! Imam namreč možnost ga dobit preko msdnaa, enterprise oz. standard. Pogosto sem zasledil debate kako se fajn obnese domačim uporabnikom (seveda tistim malo bolj izkušenim), da fajn izkoristi celoten ram, gladko teče in da lahko na njem goniš praktično vse programe kot na xp/visti, da bp teče že 3 tedne neprekinjeno,.....
Pa je še mene zamikalo. Zanima me ali bi mu bil kos? Koliko predznanja rabiš, sam se kr nekaj sicer spoznam, samo vseeno da približno vem kje sem. Zanima me ali bi lahko uporabil na Windows Server 2008 gonilnike originalno spisane za visto? Ali bi lahko uporabljal vse programe (fotošop, autocad, AV, mp3 player, JDK, orodja za programiranje v C-ju, firefox, thunderbird, virtual pc,...), gledal filme, igral igre, NAVIJAL...
Koliko je Server boljši od Viste? Bi se poznalo? Moja strojna oprema: Maximus formula, xfx 8800gts G92, crucial red tracer 2x2GB, E8400, 750GB Seagate 32Mb predpomnilnika, plextor px-800a, corsair 620W. Hvala za vsako koristno informacijo.

Mavrik ::

Inštaliraj Visto. Server 2008 ni namenjen desktop uporabi in se mu to zelo pozna, še bolj kot 2003. Server je namenjeni za točno to: strežnik.
The truth is rarely pure and never simple.

Tim Burton ::

Pol ne bo dobr? =(

overlord_tm ::

Server je od Viste boljsi za 3.243F6A8885A308D31319 oken.

Drgac, kok je pa kej lada niva boljsa od nove ave oxy action?

krneki0001 ::

Server se da predelat v workstation. In to nekateri vedno počnemo. Obstajajo navodila na netu, pa si jih poišči in predelaj.

Jedro serverskega sistema je bolj stabilno in optimizirano kot jedro desktop sistema in zato se tudi manj sesuva.

Tim Burton ::

http://weblogs.asp.net/israelio/archive...

Kaj tole kar je ta model naredu je zadost? Katere driverje pa potem uporabiš? Za Visto 32bit?

Matek ::

Jedro serverskega sistema je bolj stabilno in optimizirano kot jedro desktop sistema in zato se tudi manj sesuva.

Ta trditev je malo smesna. Razlika v stabilnosti pride prej od tega, da na strezniku pac pocnes precej enolicne zadeve, venomer poganjas ene in iste ozko usmerjene aplikacije, za kar je zadeva tudi optimizirana, na workstationu pa delas dosti vec razlicnih zadev, imas na voljo cela podrocja hardvera in aplikacij, ki se serverja ne ticejo.

A hoces povedat, da Microsoft nacrtno naredi dober sistem, potem pa za namizno razlicico windowsov uporabi slabso inacico?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krneki0001 ::

Matek
Hočem povedat, da je zadeva za server mnogo bolj optimizirana in z manj neuporabnimi dodatki kot zadeva za workstation, kamor namečejo še vse ostale smeti, ki potem delajo štalo.
Seveda pa če delaš na računalniku vedno z enimi in istimi programi in ne naserješ vsega gor zato, da se lahko pohvališ, da pač imaš programe, potem dela vsak sistem odlično.
V eni firmi v kateri štimam računalnike imajo celerona 400 iz leta 1999, ki od takrat deluje brezhibno z win98 in se zadeva še ni sesula, pa je računalo prižgano 24/7. Vse kar se dela na tistem računalu je mail, word, excel in en program ki deluje iz mreže, ter oddaja poročil za durs in banko slovenije preko interneta(ob pomoči digitalnega certifikata ki ga bere čitalec iz kartice). Na mašini dela še antivirusni program, in v ozadju še en program za ubijanje spywera. In to je vse kar je na mašini - 1300Mb na 20Gb disku. Nič razen dokumentov se ne dodaja, nič se ne briše in zato zadeva že 9 let brezhibno dela. In bo tudi še naprej.
Če bi pa vsak dan kaj dodajali ali brisali, bi pa hitro winse sesuli.

cerber1987
Driverji od viste delajo v server 2008, tako kot driverji od XP-jev delajo v server 2003

Mavrik ::

Server se da predelat v workstation. In to nekateri vedno počnemo. Obstajajo navodila na netu, pa si jih poišči in predelaj.

Jedro serverskega sistema je bolj stabilno in optimizirano kot jedro desktop sistema in zato se tudi manj sesuva.


Daj ne bluzit. Jedro serverskih Windowsov je popolnoma enako jedru ne-strežniških inačic. Vista SP1 ter Server 2008 imata isto verzijo kernela z istim build numberjem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

zlobcek ::

Kernel je res najbrz isti, vendar je razlika v tem, da v Visti za boljše delovanje procese izklapljaš, pri serverju pa tiste, ki jih potebuješ vklopiš, ostalo pa je več ali manj disablano, razen pač čiste osnove in to je najlepša stvar tega.

Jest poganjam ze nekaj časa server 2008 na notebooku - driverji so vsi enaki kot v Visti, delo z računalnikom pa se mi zdi dosti bolj odzivno in nasploh hitrejše, kot prej z Visto (predvsem po enem mesecu), še najbolj všeč pa mi je nenavlačenost sistema z brezveznimi stvarmi. Klasik tema, nič šrota po kišti - to je zame. Prej sem poganjal XP Pro, ki sem jih naložil kakšen mesec po nakupu - zamenjal Visto business.

Dejansko imam sedaj občutek, da laufam Visto, ki se obnaša enako kot XP Pro z ugasnjenimi brezveznimi procesi, kar mi je čisto ušeč:P. Edino bluetooth mi še ne dela, ker je očitno en proces ugasnjen (pa nihče na netu neve še kater) in pa live messenger vam nebo delal, ker ga winsi ne pustijo naložiti. Alternative pa delajo (pidgin recimo).

Jest defenitivno priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Mavrik ::

Torej v bistvu maš zaj malo našminkan XP Pro na kerem ti ne dela en kup stvari? Odlična odločitev. Res.
The truth is rarely pure and never simple.

Mercier ::

Za ST ne poznam teme, vem pa za temo na ES. Je pa v srbskem jeziku.

dëych ::

Server se da predelat v workstation. In to nekateri vedno počnemo. Obstajajo navodila na netu, pa si jih poišči in predelaj.

Jedro serverskega sistema je bolj stabilno in optimizirano kot jedro desktop sistema in zato se tudi manj sesuva.


Daj ne bluzit. Jedro serverskih Windowsov je popolnoma enako jedru ne-strežniških inačic. Vista SP1 ter Server 2008 imata isto verzijo kernela z istim build numberjem.


A si sploh testiral kdaj razliko na hardwareu, ki v visti dela probleme in potem na ta hardware instaliral serverje pa naj bo 2003 ali 2008 in opazu da na severjih te težave izginejo?

Zanimivo ne, vse je isto, sm da namesto Vista piše Server oziroma namesto XP piše 2003.:P

Tr0n ::

In kaksne so te hardware tezave? Z Visto sem dosedaj imel namrec najmanj hardware tezav in skoraj nobene dodatne instalacije gonilnikov.

dëych ::

-težave so ble npr. da je na prenosniku nehala delovat tipkovnica ko je računalnik prišel iz stanja pripravljenosti (stanby)...moral si računalnik izklopit.
-wireless nastavitve so z časoma izginile
-večkrat je bil potreben restart computra da je npr. določena stvar začela delovat
-je pa prenosnik Vista ready
...

Verjetno so slabi gonilniki in stvari ne laufajo. Medtem ko po instalaciji Win2k8 server stvari delajo normalno.

Bolj so stvari pogojene s kakšnim hardwareom imas opravka, ne mores pa vse v en koš metat.

Tr0n ::

Glede na to, da Vista podpira vec hardwara kot prejsne verzije, je verjetno problem v slabih gonilnikih proizvajalcev.

Tim Burton ::

Ok, v glavnem pol bi to laufalo! Zanima me če so tisti posegi ki so opisani zgorej (glej un link mal višje), ali so ti posegi dovolj?

zlobcek ::

To je dovolj ja. Mislim, da sem po enih takih navodili šel tudi sam.

Mavrik ubistvu imam sistem, ki je nov (ne 7 let star XP) in ki mi služi precej bolje kot Vista, ki sem jo imel na začetku in sem bil malo razočaran. Dela mi pa vse razen pač bluetootha, kateri bo začel najbrž tud enkrat delat. Ga niti ne rabim toliko.
Važen je občutek, da ne laufa 100 procesov za brezveze, kot sem ga imel vedno v Visti in sem se pizdil zakaj dela vse tako - relativno - počasi.

kronik ::

Jaz na vseh vseh racunalnikih uporabljam serverske winse pa je performacne boost ogromen. (XP vs 2003). Je pa res da je treba par stvari oz ogromno stvari rocno uredit.

Tim Burton ::

Evo sem jih namestil, zadeva je kr v redu, večino stvari sem uštimal, inštaliral grafiko bp, matična pa mi dela probleme (maximus formula), napiše da ti driverji niso za ta OS. Ko dam cd z driverji v pogon - original od ASUS-a, mi sploh ne odpre okna (kokr ga je na visti), da si lahko prek umesnika inštaliral driverje (to mi je mal čudn, ker pri grafiki je šlo pa vse ok), potem sem probal snet driverje z neta in nekatere mi namesti, za druge se spet pritoži da niso za ta OS (lan). Ima kdo kakšno idejo, kaj čem narest? Gotovo so nekje gonilniki za to matično ki delajo na serverju, vsaj na visti mi delajo ok, ne vem zakaj potem tam ne bi.

Tim Burton ::

Podobno sporočilo je izpisalo ko sem želel namestit messenger, dokler nisem spremenil nastavitev, kaj moram tu pri namestitvi driverju za mobo, tudi še kaj nastavit, ali kako bi jih namestil?

blackbfm ::


V eni firmi v kateri štimam računalnike imajo celerona 400 iz leta 1999, ki od takrat deluje brezhibno z win98 in se zadeva še ni sesula, pa je računalo prižgano 24/7.


Seveda ja...imaš smisel za pisanje pravljic.:D

na kratko:
Windows SERVER je optimiziran za STREŽNIŠKE aplikacije (najbolj za tiste, ki so že not) ne pa za Word pa za vse ostalo.

na dolgo:
Nevem kva komplicirate s server verzijami. Res vam je dolgčas, server verzija je za server in ne za workstation. Verjetno se vam zarad tega 0.00000000001 sekunde prej odpre __________ (vstavi program po želji, primer: MS Word). Wau težki performance boost..to je pa res vredno truda z nastavitvami in živcev s kompatibilnostjo. Ali je pa sam zato da se loh pohvalte med frendi v stilu "I`ve got better Windows then you" in mislte da mate zarad tega večji spolni ud? Se mi zdi da je bolj to razlog.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

zlobcek ::

Windows server ni optimiziran za nobeno stvar, le sam zase ob prvem zagonu. Vse kar misliš z njim počet je praktično treba vklopit. To da meni precej občutka nadzora nad tem, kaj se izvaja, ker nimam potem čez kaj pizdit, ker dela kaj počasi.

Pri Visti imam pa občutek da 90% procesov laufa za brezveze in se skos pizdim. To je glavna razlika. Meni osebno je Vista pobrala v enem mesecu stokrat več živcev kot 2008, ki mi jih zaenkrat še ni kaj dosti.

kronik ::

blackclw ne bluzi nekaj na pamet ok? Ze glede na to da je vecina servisev po dafulatu izklopljenih in sistem brez vecine driverjev, ti lahko da mislit, da mogoce boljse deluje vse skupaj (v primerjavi z workstation verzijami).

charlotte ::

Jst kr sem opazu včeraj v 1 uri kar sem delal z njim (sem se tut jst odloču ga sprobat). Ne teži ti za vsak drek, ko sem naložil visto je skoz odpirala neka okna, pa to ne smeš pa ono ne smeš, dobr da se je vsaj uac dalo izklopit, pa takoj teži s posodobitvami, pa da se bo resetirala, pa da nimaš AV še inštaliranga, v glavnem božjast te vrže, pr serverju pa nič. Odpre namizje in basta. Poleg tega sem opazu da mi disk ne rušlja več tko kot je na visti, rečte kar koli, ampak to je oprijemljiva in dokazljiva razlika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: charlotte ()

krneki0001 ::

charlote, to eni stalno govorimo, drugi pa jokajo da to ni res. Že pri serverju 2003 je zadeva res odlično delovala, server 2008 pa sedaj kr orenk pokaže razliko med visto (kjer imaš polno smeti) in serverjem, kjer si po potrebi vklapljaš tisto kar potrebuješ.

Sprobaj kako igro, pa boš videl, da deluje z več fps-ji kot na visti, enako kot 2003 proti XP-jem.

Tim Burton ::

OK, rabil bi en mal pomoči, teh driverju je čist preveč, pa ne vem kaj naj kaj pa ne inštaliram, zdejk namestil sem za grafiko -8800GTS, za disk, ram, pekač se predvidevam da nič ne nalaga, zdej pa še matična me skrbi, tle je en kup vsega, prenesel sem z softpedie 10MB file (Asus Maximus Formula Marvell Yukon Gigabit Ethernet Driver 10.15.5.3), znotraj tega sem namestil samo miniport driver -- edina setup.exe datoteka v mapi windows tega fileja, zdej zdraven so še neke ODI, PXE in podobne mape, ki pa se mi ne sanja zakaj so, bi bil kdo tok prjazn pa mi povedal katere driverje morem naložit, ker se v tej poplavi nisem glih dobr znajdu. Plošča je maximus formula. Z priloženega cd-ja mi pa noče zagnat namestitve, pri nekaterih rar mapah, kjer so notri driverji pa mi vrže po prenosu napako pri odpiranju. HELP

Tim Burton ::

Aja pa driverje za zvočno mi je še uspel, tko da predvidevam da za čipset še rabim???

blackbfm ::

Nism reku da Windows Server ni dober, samo ne mi prbijat da je sistem (napram workstation verziji) 3x stabilnejši pa 5x hitrejši, ker je to bullshit. Za tista 2 fpsja več, nima smisla nalagat Windows Server. Pejte se raj hvalt kolegom da se vam kalkulator hitreje zažene zato ker mate server verzijo.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jst ::

Kalkulator se nam hitreje zažene, ker imamo server verzijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tim Burton ::

E končno mi je uspel vse uredit in laufa ko šus, še kalkulator se prej zažene =). Zanima pa me ker AV uporabljate, za avasta home mi napiše da nimam zadost dobrga kompa =)))

krneki0001 ::

Avira antivirus.

blackclw, ja kavni mlinček se zažene hitreje s serverjem 2008 kot pa z visto.
Konfiguracija je pa E8400 na TP35AD2 plati, 8800GT, 8GB rama, 4X250Gb hdd sata + 2X32 Gb hdd scsi. Zadeva laufa mnogo hitrje kot vista (imam naložena oba sistema na tem kompu in oba sta legalna - nič iz travnikov).

blackbfm ::

Res nevem kako ti pri takem kompu sploh opaziš kakšno razliko. Ne bi reku če bi mel komp ki komaj ustreza visti premium.

opeter ::

Mene pa zanima, kje se lahko kupi tale Serverska različica po zmerni ceni? Recimo nebivedu in ostali, katero licenco serverja imate? DSP? Retail?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

:)

krneki0001 ::

Jst sem jo dobil na mikrosoftovi konfererenci in imam retail verzijo.

blackclw, seveda da opazim razliko, od štarta računalnika se server zaganja 10 sekund vista pa 30 da se polno naloži. Če tega ne bi opazil bi bilo najbrž že nekaj narobe z mano.

bluefish ::

je na voljo tudi preko MSDNAA (Enterprise and Standard).

bluefish ::

pa imate vklopljen Superfetch?
Kako bi pri prikazu diskov vklopil možnost, da prikazuje tisti bar, ki ponazarja zasedenost diska?

mir_ror ::

Zdravo!

Sam sem iz Viste Ultimate prešel na Win server 2008 ...

Realno gledano tistim ki trdite da ni nič boljši kot Vista rečem: NI RES! hudo se odziva, boljše izkorišča procesor in ram, čeprav je kernel enak.
Sistem uporabljam na prenosniku in morem rečt da mi še niti enkrat ni javil napake, sesul (vista = explorer stopped working), nobenega blue screena.
Res je, da je nekaj problemov z različnimi programi, a se najdejo verzije ki delajo brez problema. Edina stvar kateri ji dam minus je bluetooth, kateri za enkrat ne dela.
cel problem pa so samo driverji, ki jih lahko v kratkem pričakujemo posodobljene iz strani razvijalcev.

za vse ki bi radi dobro predelali windows server 2008 predlagam obisk: http://www.win2008workstation.com/wordp...

P.S.: ima kdo kako informacijo glede vzpostavitve delovanja bluetootha?
IntelQuad9450 3,6Ghz-AsusRampageFormula-nVidia285GTX-8GbGOCZ1066mhz-WDraptor

bluefish ::

glede bluetootha je stvar precej zapletena in določene naprave ne bodo sodelovale. Bo pa še najbolje, da uporabiš Google, saj je teh vodičev kar veliko. Sem poskusil usposobiti bluetooth usb dongle, pa mi ga žal ni uspelo nastaviti, da bi se povezal s telefonom.

Pa še enkrat vprašanji za ostale, ki ste tudi že prešli na Server 2008. Ali imate vklopljen Superfetch? Vam je uspelo nastaviti Games meni v Start-u (da se v njej prikažejo tudi igre)? Kako?

Glodko ::

Ko smo že pri tem, mene zanima, katere programe svetujete za defragmentacijo in popravljanje registra (tune up, recimo noče delat =(
Zanima me, ali bi NOD 32 business edition delal na serverju?

krneki0001 ::

bluetooth dela. Poštimal sem ga pa z majčkenim trikom. Inštaliral sem driverje zanj od win2000, potem pa naredil upgrade driverjev in jih sam server potegne iz spleta, pa sedaj zadeva deluje.

bluefish ::

in kaj imaš to zaeno reč?

krneki0001 ::

BT USB ključ za 9 evrov iz comtrona, lih tok, da lahko telefon pa dlančnik sinhroniziram.

bluefish ::

pa znamka? Da poskusim še za svoj ključ te driverje, ker imajo za mojega na voljo le Vistine.

krneki0001 ::

Sej mora z vistinimi tudi delat.

Znamka je pa ena noname znamka pomoje. Grd črn ključek, zraven katerega dobiš un majhen cd in na njem driverje za xp in win2000. Niti ne vem imena firme, ki to dela, pomoje pa je iz kitajske.

Bom zvečer preveril iz driverjev, katera znamka je, pa sporočim.

bluefish ::

bi lahko prosim še nekako posredoval driverje za win2000?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

krneki0001 ::

Evo pogledal driverje za USB BT. Naložil mi je generic vista driverje v win2008 server in zadeva deluje brezhibno.

driverje dobiš pa tukaj na toshibini strani, ker meni pravi da je toshibin usb BT ključek: http://aps.toshiba-tro.de/bluetooth/?pa...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

hvala, stvar sedaj deluje brez problema.

krneki0001 ::

A ti je sprejelo toshibine driverje? Al si našel kaj drugega?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825629 (14280) ;-)
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926241 (13715) koyotee
»

Windows Server in driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
71467 (1233) Fr33man
»

Servisni paket popravkov za Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6311744 (6745) SebaR
»

Windows Server Longhorn Beta 3 je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1188092 (5557) kronik

Več podobnih tem