» »

Fuč napajalnik?

Fuč napajalnik?

1
2
»

Calligula ::

Daj o ekoniji raje ne govori no. A ti mislis, da, ce nekaj delajo Kitajci, da ti nimas nic od tega? Svetovna trgovina presega tvoje meje dojemanja pa zato raje ne bova debatirala o tem. Kake investicije pa? Kakrsnekoli investicije v bistvu dvigajo potrosnjo samo tega ne ves. Ce pa ne dvigajo potrosnje pa so slabe... Samo ti ne znas povezat vseh teh koncih. Malo bi si sposodil tu, malo tam tako kot bi ti ustrezalo samo ne ves, da je v ozadju vse to povezano. Takega preprosteza so meli ti consumerju na vodilnem mestu 8 let.... Tudi ti mas recesijo tudi zaradi njega. Pa, ce ne cutis, se bos. Verjemi...

Se zmrdujes se nad cenejsimi izdelki. Genij.... Inflacija je tvoj prijatelj ne? Kitajci in ti trgovci te varujejo pred njo. Zivilci so ti pa pokazali preko podrazitev kaj bi ti najraje naredili. Oni bi se cisto strinjali s tabo...

Calligula ::

Han, ker sem iz nove kiste, ki sem jo dobil za drobiz obdrzal samo kisto in napajalec, ostalo pa na novo dokupil, spet za drobiz in mi se danes vse na MAX na FULL HD poganja. Skratka, ce bi povzel zakaj bi moral odgovorit, ker nisem idiot, da bi preplaceval za kaj vec kot to. Karkoli bi placal vec ne bi dodalo NIC h koncnemu rezultatu. Zato. Zdrava ekonomika. LC je pa se najboljsa nalozba :D

WyattEarp ::

Pejte se to kregat u uno temo, kjer ste nabil 5 strani u parih dneh, kjer ste začel to debato. tle je fant vprašal samo za mnenje o fuč napajalniku in ne če je enermax bulši in LC cenejši in bla bla. vsak ma kar ma. in prav je tako.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Pyr0Beast ::

Se zmrdujes se nad cenejsimi izdelki. Genij.... Inflacija je tvoj prijatelj ne? Kitajci in ti trgovci te varujejo pred njo. Zivilci so ti pa pokazali preko podrazitev kaj bi ti najraje naredili. Oni bi se cisto strinjali s tabo...
Zgleda da res, ko so se vsi tako bali deflacij.

Navadni potrošnik nima pojma in ne ve kje se Lc razlikuje od Enermaxa. Kupi pač najceneje, to je edini kriterij ki ga zna uporabljati.

Ampak kaj ti bodo nizke cene, če nimaš denarja da bi karkoli kupil.

A ti mislis, da, ce nekaj delajo Kitajci, da ti nimas nic od tega?
No, povej kaj bi imam od tega, razen materialnih dobrin. To da furajo celotno svetovno gospodarstvo ? Seveda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_koki_ ::

Točno tako je kot je napisal Pyrobeast, navadni potrošnik vidi sam odtisnjeno številko "550W" na teh budget napajalcih, niti na pooblaščeni strani pa ne najdeš kakih drugih podatkov (da nebi slučajno kje našu še kak test al pa sliko notranjosti, da vidiš kako je urejeno hlajenje ostalih komponent), seveda se pa z ostalimi podatki bohotijo na 2x 3x dražjih napajalcih, v tistih cenovnih razredih pa najdeš tudi veliko boljše napajalnike, vendar navadnega potrošnika tudi tam zavedejo z odtisnjeno višjo močjo...
Jaz se pa tolažim s tem, da nisem med njimi, saj še predobro vem kako stvari potekajo in tisti, ki poznajo zadeve se strinjajo z mano, kar je pa meni dovolj...

Calligula ::

Pyro, ocitno ne ves kako pride do deflacije in zakaj. Ko zjebes potrosnika se zlomi in potem ne trosi. Ko ne trosi (kar ti hvalis) dobis deflacijo, upad zaposlenosti. Hiter sunek inflacije tudi pomaga (sunek v cenah hrane je pomagal zlomit potrosnike)... ampak pustimo vse to. Tega ne bos dojel iz teme o napajalniku.

Edini kriterij pri nakupu napajalnika je to, da dela dobro, zanesljivo, omogoca dobro navijanje in stabilnost za cimmanj. Samo omejenci mislijo, da je cena sama po sebi pomembna. Pomembna je najnizja cena, ki omogoca zadovoljitev teh potreb. Siljenje drugih psiholosko opravicevanih potreb klice po psihologu ne po vecjem zapravljanju.

In tvoj bluz o tem, da kdo nima denarja za karkoli kupiti, to se zgodi, ce se uresnici tvoj ideal. Brez trosenja se ustavi proizvodnja in zaposlitev. Potem noben nima nic. Denar mora krozit in bit trosen racionalno.

Ti imas od tega nizje cene, izbiro (ne kupuj materialnih dobrin, ce noces pa itak jih namerno preplacujes), imas pa od tega delo-sluzbo in infrastrukturo. Oboje lahko zavrnes oz se vzdrsis uporabe, ce se lahko.

Koki, samo TI vidis 550W ,ker samo ti o tem nabijas. Mene niti NAJMANJ ne zanima koliko W pise ampak ti tega ne bos dojel, ker si sam prevec omejen in fiksiran na 550w. Kaj naj ti.. 6550 odlicno odvaja topel zrak iz kiste ceprav tudi to ni njegova funkcija.

Koki, to, da se kdo strinja s tabo samo pomeni, da je delezu folka odpovedal kompas in, da ne razumejo sirse slike in celo osnov logike. Ce nekaj dela dobro in poceni je to to. Ostalo so neracionalni strahovi ipd in stvari se popravlja pri viru. Najprej v glavah....

O potrosnji pa ekonomiji pa pac raje ne govorita. Nima smisla. Pyro, a se ti z branjevkami na trgu pogovarjas o stromu? Verjetno ne, ker nima smisla...

Han ::

Koki, samo TI vidis 550W ,ker samo ti o tem nabijas. Mene niti NAJMANJ ne zanima koliko W pise ampak ti tega ne bos dojel, ker si sam prevec omejen in fiksiran na 550w.

Aha, tebe zanima samo napis LC. :D

Pyr0Beast ::

Lej, meni denar ni vse. In rad plačam pošteno ceno, če mi to ustreza. Pri mehaniku se ne bom kregal za tistih par €, če bo delo opravljeno kvalitetno.

Nižanje cen ponavadi pomeni samo še večji pritisk na delavce in spošno nižanje standarda, preprosto zato, ker je to najlažje storiti in kaj dobiš od tega, delavec nima denarja da bi kaj kupil, četudi je poceni. Ekonomija gor ali dol.

Če serješ po trgu s preveliko količino izdelkov, potrošniki pa preprosto nehajo kupovati več, kakor potrebujejo boš res dobil eno hudo brco v rit, potem je pa treba odpuščati.. le zakaj ..

Edini kriterij pri nakupu napajalnika je to, da dela dobro, zanesljivo, omogoca dobro navijanje in stabilnost za cimmanj.
Vendar to navadni potrošnik NE VE.

Ti teraš tistega kvazi500W LC-ja najbrž na polovici moči pa še to ga čez noč ugašaš. Tukaj zadeva lavfa 24/7.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Han, tudi tu projeciras svoje omejitve. Mene boli k.. za znamko. Me pa moti,ce kje lev folk za brezveze nekaj pljuva na pamet, ker se s tem se vec ljudi poneumi.

Pyro, tvoja OSEBNA preferenca je cisto OK dokler ne zavajas drugih oz se osnovna racionala ne megli z umetnimi potrebami ala kakor nujno potrebna podlaga v elektroniki ipd. Kupuj kakor ti pase. Saj jaz ne pisem, ker bi mi bil ti relevanten. Pisem, da je cimvec pojasnjenega z obeh strani, da si zna folk sam sliko sestavit namesto, da najpreprostejsi model, dajmo vse preplacat zmaga, ker ta model vsiljuje folk, ki rad izkorisca butaste.

O ekonomiji ne bova debatirala, ker je to tako kilavo pocetje kot, da bi jaz tebi o detajlih kondenzatorjev nekaj pridigal. Ti privarcujem, ti pa daj meni svoje privarcevat.

Potrosnik ve po tem, ce mu dela. In dokler folku po nepotrebnem ne sperete mozganov, da ze takoj vse kupijo najdrazje in potem spet samo to drugim forsirajo se malo razmisljajo.
Poglej Kokija. To je produkt tega. Sploh nima kapacitete recimo, da bi dojel, da se PC ne kupi za benchanje in teste namenjene sebi ampak dejansko uporabo... Da napajalec ne rabi poganjat kmetije in molznih naprav ampak PC, po moznosti navit in stabilno. In ta to pocne...

In se enkrat!!! KOGA BOLI K.... koliko jaz tega LCja izkoriscam, ce je celo bistvo ravno v tem, da sploh ni izkoriscen pa je poceni. Saj to je point!!! Imam sistem, ki zmore vse kar v bistvu high end user lahko zateva (najnovejse dobre igre na Full HD resoluciji z max nastavitvami), HD video in vse ostalo kar ni za profi rabo... Se pravi, ce je pri tem izkorisceni 250 wattov in jih zmore 300 ali 400 a je vazno?

Vazno je, da zmore in zmore za najmanj denarja in to stabilno in tiho. Za koji k... bi pa mel zeljo, da bi mi sistem trosil cim vec? Mater, ce bi mi manj, bi kupil 420w verzijo.

Cist ate izkrivljen pogled, cilje in orodja. Orodje sluzi namenu dobro in nad potrebami. To je to.

Pyr0Beast ::

Pisem, da je cimvec pojasnjenega z obeh strani, da si zna folk sam sliko sestavit namesto, da najpreprostejsi model, dajmo vse preplacat zmaga, ker ta model vsiljuje folk, ki rad izkorisca butaste.
No, načeloma diametralno nasprotje naj bi delovalo. Opažam pa da ni vedno tako.

O ekonomiji ne bova debatirala, ker je to tako kilavo pocetje kot, da bi jaz tebi o detajlih kondenzatorjev nekaj pridigal. Ti privarcujem, ti pa daj meni svoje privarcevat.
V redu.

Potrosnik ve po tem, ce mu dela. In dokler folku po nepotrebnem ne sperete mozganov, da ze takoj vse kupijo najdrazje in potem spet samo to drugim forsirajo se malo razmisljajo.
Eh, najdražje res ne bom nikoli svetoval, razen če tako želijo (ali pa si tako zaslužijo :D ).
Ponavadi best P/P zmaga. Načeloma je tako pri vseh komponentah, za napajalnik pa raje rečem, da vzamejo kaj dražjega, sploh če bo zadeva veliko lavfala.

Poglej Kokija. To je produkt tega. Sploh nima kapacitete recimo, da bi dojel, da se PC ne kupi za benchanje in teste namenjene sebi ampak dejansko uporabo... Da napajalec ne rabi poganjat kmetije in molznih naprav ampak PC, po moznosti navit in stabilno. In ta to pocne...
Jah no, vsakomur svoje, ali pa vsako tele ima svoje veselje :)
Jaz pa imam en komp samo za benče, skupaj zmetan iz delov, ki jih ne rabim več. Pač, hobi, veselje.

In se enkrat!!! KOGA BOLI K.... koliko jaz tega LCja izkoriscam, ce je celo bistvo ravno v tem, da sploh ni izkoriscen pa je poceni. Saj to je point!!! Imam sistem, ki zmore vse kar v bistvu high end user lahko zateva (najnovejse dobre igre na Full HD resoluciji z max nastavitvami), HD video in vse ostalo kar ni za profi rabo... Se pravi, ce je pri tem izkorisceni 250 wattov in jih zmore 300 ali 400 a je vazno?
Dela. To je to.
Problem je edinole, da če napajalnik, ki ma na nalepki napisanih 350W tega ne zmore (imel več primerov že, sploh tistih no-name ki pridejo zraven kište), tiskanina pa je narejena za 250W kar tam lepo piše :D

Vazno je, da zmore in zmore za najmanj denarja in to stabilno in tiho. Za koji k... bi pa mel zeljo, da bi mi sistem trosil cim vec? Mater, ce bi mi manj, bi kupil 420w verzijo.
Bi najbrž bila čisto zadosti, roke v ogenj pa sicer nebi dajal.

Cist ate izkrivljen pogled, cilje in orodja. Orodje sluzi namenu dobro in nad potrebami. To je to. Cist ate izkrivljen pogled, cilje in orodja. Orodje sluzi namenu dobro in nad potrebami. To je to.
Yep. No, ko smo pri orodju. Kitajski gres, iz katerega se izdeluje večina čungalunga orodij, se pri večji obremenitvi zvije kot za šalo (no, ali pa sem premočan :D ) To se gre že za navadne izvijače, s katerimi odpiraš ohišja, kladiva se odkrhnejo, precizni izvijači iz dveh delov pa se vrtijo v prazno.
Pač zato pri orodju ne šparam, kaj če se ti dvigalka začne zvijati ravno, ko si pod avtom ? Ravno zato raje ne tvegam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Recimo, da so zdaj stvari ze veliko bolj modro napisane ceprav nalepkice z watti se vedno niso relevantne, ker itak vsi proizvajalci to delajo danes samo prakso so vzpostavili in tudi pravila igre narekujejo Sony, Samsung in podobni. Kitajci so to samo posvojili, da so sploh lahko vstopili.

Kitajsko prodje je nekaj drugega. Samo ne maram nekaj v tri krasne. Imas tudi kitajsko orodje, ki je kvalitetno ampak taksno za 1 Euro in kompletki do 3 Eure so res waste of time.
Se mi pa zgodi, da kaj rabim in v Euro shopu tam pri Tramvaju v LJ kdaj kupim klesce za Euro enkrat na leto, ko kaj rabim pa mi jih ni treba skos s seboj met ...

kixs ::

Tule cisto neki brezveze prepucavate... ce deluje OK, ce ti trikrat crkne NI OK! Zdej pa mi pokazi nekoga, ki mu je en boljsi napajalnik ckrnil 3x zapored v dobrem letu?!?

Poceni je seveda dobro dokler deluje, ko ti pa pod nogam vseka kot petarda, zabliska in zasmrdi, pa se malo zamislis z cim se spilas! Ne recem, da crkuje samo poceni roba, ampak nekje JE razlika!

lp

dzinks63 ::

Napajalniki se seveda med sabo razlikujejo. Že LC ima več 550w variant. npr:
1. LC6550GP "Silent Giant" v2.2 +12V(1):16A, +12V(2):18A
2. LC6550 "Black Edition" +12V(1):14A ,+12V(2):15A
Razlika je seveda v ceni.
in še za primerjavo npr:
Chieftec A135 APS-550S +12V(1):25A ,+12V(2):25A spec:
Ko je pri neki sestavi v obremenjenem delovanju npr. LC6550BE na meji delovanja, je LC 6550GP močno obremenjen, pa chieftec 550s diha z lahkoto. Razlika v ceni med temi pa niti ni tako zelo velika.

Calligula ::

Dzinksov post je koristen npr. Tako ima folk lepo izbiro. Sam imam slient giant. Super zadevca.

Pyr0Beast ::

Seveda 12V linije niso vse. Večina novejših plat res žoka sok iz 12V, vendar pa so eni napajalniki bolj dimenzonirani za 12V drugi za 5V in 3.3V. Magnetni sklop sicer odpravlja nekaj teh nepravilnosti, ni pa vsemogočen.
Posledično se en napajalnik boj matra od drugega pri enaki obremenitvi.
Npr. moj tagan 420W bi brez težav fural najzahtevnejši sistem, pri katerem bo bilo napajanje cpu-ja izvedeno iz 5V linije. Daj ga na 12V brez da bi obremenil 5 in 3.3V linijo pa bi tak sistem celo pokleknil pod resno obremenitvijo. (Pač, 5 in 3.3V linije gredo previsoko, posledično mora napajalnik 'odvzemati' moč, da limit napetosti ne preseže)
Tako bi seveda storil vsak drug napajalnik, ki nima v sebi buck konverterjev.

Ponavadi se 5&12V regulirajo soodvisno, 3.3V pa je nekako 'plavajoča' z osnovno regulacijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Vidis, to consumerja niti malo ne zanima na tak nacin :D Samo, da se malo opomnem..
Take stvari so za consumerja kot certifikati pri spletnih straneh... Hocejo, da spletne strani delajo in ne, da se je treb z dodatnim infom ukvarjat...

5v pa mislim ,da je nazadnje bremenil Athlon procesor?

Pyr0Beast ::

Yep Athlon Xp (in tudi Intel P2/P3, skratka S370&Slot1, pa še to so bile na koncu proizvodnje Athlonov plate 'predelane' na 12V.)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

clix ::

Pozdrav
Ravnokar imam spet probleme z enim napajalnikom - LC420. Uporabljam ga v pc-ju ki služi kot server. Zadnje čase ugotavljam, da se zadeva zelo(!) greje, in zdele sem ugotovil da je fuč ventilator v napajalniku. Napajalnik sem raztavil, in ventilator je kar prilotan brez konektorja. Razmišljal sem da bi zamenjal kar cel napajalnik, saj ima zadeva zelo slab izkoristek.
Namreč ta server(amd athlon thunderbird 1200MHz, 2 palčki rama in en disk) v idlu porabi okoli 90W. Za primerjavo, moj pc( athlon x2 4400@3GHz, 2600xt, 3 diski, 2 palčki rama, pci mrežna, 2 ventilatorja) porabi ne več kot 120W(idle), če da pa undrtvoltam in underclockam na 1,4GHz, pa je poraba med 70-80W (idle).
Kaj vi mislite? Samo zamenjava ventilatorja ali celega napajalnika?
lp

Pyr0Beast ::

Kako veš, da je slab izkoristek ? Sam sem se pošteno usekal ko sem mislil da ima moj modificiran LC izkoristek okoli 60%, potem pa sem ga naračunal skoraj 90%.

Če se greje, se greje. Poglej kaj je narobe. Načeloma s slabimi kondenzatorji začne izkoristek padati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

clix ::

CPU ima TDP 66W, v kišti je pa polek cpuja samo en disk, 2 palčki rama in to je to. Zadeva pa porabi kar 90W v idle. In če se zadeva greje, načeloma pomeni da je izkoristek slab, ali pač ne?

edit:
Sem ravnokar zamenjal ventilator, tako da zaenkrat bo, čeprav je malo glasen. :(
Sem se pa spomnil da imam še en napajalnik, samo ga nimam pri sebi in ko ga dobim, bom še z njim probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Pyr0Beast ::

90W, če je napajalnik slab se enako greje kot 90W če napajalnik ni slab :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dxx ::

Fora je da starejši procesorji ne znajo pravilno idlat, sepravi, proc ne izklaplja nepotrebnih delov procesorja in sploh ni velike razlike med idle ali full load porabo. Pri napajalcih je pa tako,če ima aktivni PFC bo izkoristek večino časa delovanja zelo blizu 100%, če ima pasivni PFC, je pa odvisno kako obremenjen je , kako vroč je(temp.), nihanja napetosti,... sepravi manj je možnosti da bo skos optimalno(blizu 100).

Pyr0Beast ::

Eh, bluzite.

CPU zna iti v Halt in podobne načine že od časa prvih P2.

PFC, pasivni in aktivni praktično ne vplivata na izkoristek napajalnika. Vplivata pa na količino jalovega toka ki ga PSU proizvede.

PSU ima izkoristek od 70-80%. Aktivna PFC korekcija deluje nekje blizu 99% učinkovitosti, CosFi=1.00

Ne se slepiti z idealnim izkoristkom napajalnika. V takem primeru nebi rabil imeti hlajenja in še manj, ventilatorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658811 (6845) KTr1sk
»

problem...PSU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
444402 (3876) deadbeef
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337498 (32606) amigo_no1
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410390 (6943) kuglvinkl
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610489 (7422) suntrace1

Več podobnih tem