» »

radeon 4870 x2

radeon 4870 x2

fr!Xy ::

Lp!
Danes sem kupil omenjeno kartico ki ima 1x 8-pin in 1x 6-pin connector. Iz mojega napajalca pa pride 2 6pin konektorja in ker sm biu js seveda žiučen in ves nervozen sem probal priklopit 6 pinski koncektor tje kjer bi moral priti 8 pinski, ter drugega 6pin v 6pin priključek in sem zadevo pognal. ko se je računalnik zagnal je piskal vsako sekundo enkrat in na ekranu je pisalo z rdečo da nisem prav priklopil napajanaja na grafično. jutri grem kupit razdelilec iz molex na 8 pin . strah me je samo da slučajno grafičnwe nisem skuril ali kaj podobnega. zanima me če se mi je lahko naredilo kaj takega?

galu ::

Ni panike, ni se skurla...
Tako to gre.

mihco ::

ni se skurla ampak najverjetneje napajalec nima dovolj moci da bi zagnal tako pozresno kartico. 2 dodatna pina pri 8pinskem priklopu sta zemlja in racunalnik bi se moral normalno zagnati tudi z 6+6, vendar brez ati override funkcije v CCC. Kaksen napajalnik pa imas...predvidevam, da presvoh.

mihco ::

 6pin vs 8pin

6pin vs 8pin

fr!Xy ::

Mihco hvala to sem tudi sam našel in sem mislil prebrikat iz 6 pin na 8 sam sem se malo pzanimal in so mi predlagali mčnejši psu. mam enermax liberity 500W in je baje to premal. če se kdo ne strinja naj pove.

69charger ::

Toliko pa že ne pokuri,vsaj po mojem. Težko če ti cel komp pokuri 450w.

fr!Xy ::

Ja imam
Gigabyte DQ6-X48
WD500GB
2x2GB A-DATA
Intel C2D E8400
Zej pa newem če je ta napajanik dovol močn da mi bo še 4870x2 zram napajov. Prosim Če mi na to uprašanje odgovori kak strokovnjak ker nebi rad skuro napajalca.
Hvala

mihco ::

sam sem imel no-name 650W in je sicer zagnal do windowsov ampak je ugasnil tisto sekundo ko sem pognal karkoli graficno zahtevnega. Cudno mi je da nebi bil enermax dovolj, kljub temu da je min req. 600w napajalnik. Mogoce ima enostavno premalo Amperov na pcie kablih. V tem primeru bi mogoce slo ce priklopis 1 6pin pcie in 2x molex v pcie8.

fr!Xy ::

am kje naj dobim 2x moelx v pcie8? doma imam sicer 2x molex v pcie6 mogoče bi pa kar iz tega še prbrikal 2xgnd in ga priklopil na grafo?. Sicer imam iz napajalnika direkt 2x pcie6 zato se mi zdi čudno kao bi laho imel premalo amperaže.

mihco ::

"650 Watt or greater power supply with one 2x3-pin PCIe(R) power connector and one 2x4-pin PCIe(R) power connector is required"
molex v pcie8pin je verjetno prisel z graficno kartico. Ko sem sam rabil nisem nikjer v slo nasel tega zato sem sam naredil +2pin mod za silo , dokler sem cakal novi napajalnik.

V vsakem primeru bo napajalnik na meji saj ima 2x20A na +12V railih medtem, ko 4870x2 vlece v full loadu 22A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

fr!Xy ::

ja to tudi js nameravam. zraven nisem dobil nobenega molexa. torej če si tut sam naredim +2pin mod iz kod pol potegnem gnd?

Robert_S ::

Jest sem imel Enermax Liberty 620W in je delal brez kakršnih koli problemov . 6 v 8 sem dobil zraven grafične (Gainward).Od kere firma imaš ti grafično , to bi mogu dobit zraven

mihco ::

fr!Xy je izjavil:

ja to tudi js nameravam. zraven nisem dobil nobenega molexa. torej če si tut sam naredim +2pin mod iz kod pol potegnem gnd?

jaz sem potegnil iz 5 in 6ega pina.

filip007 ::

No name pomeni bolj švoh zato dobi drug napajalec.

Nabavi kakšen LC Power Ozeanos 650W
Trevor Philips Industries

mihco ::

filip007 je izjavil:

No name pomeni bolj švoh zato dobi drug napajalec.

Nabavi kakšen LC Power Ozeanos 650W

zalo slabo priporocilo. Sedaj ima enermax liberty, ki je naceloma izredno dober napajalnik in se verjetno lahko z lahkoto primerja s tem lc-jem. Priporocam nakup nekega kvalitetnega napajalnika v cenovnem razredu okoli 100eur, ce zdajsnji enermax ne bo zmogel 4870x2.

fr!Xy ::

Lp! Evo sm se opogumu in sm stvar prebriko in začuda mi use deluje! :D Zagnal sem 3D mark06 in spustil stvar do konca da sem preizkusil če bo slučajno počešnil napajalnik ki sreči nI dosegel sem score 15001. Menite da če je psu prestal ta test da je to to al je še kaka druga nevarnost?

TOP ::

Joj kako kompliciraste okoli napajalnika.Enostavno probaš priklopit in zaganat in to je to.Sedaj probaj še mal obremenit in če vse zdrži dela.Edino če boš navijal te lahko kej zeza,drugač ni panike.

fr!Xy ::

ka ve kdo Stock fekvence za to grafo

Robert_S ::

750/900(3600) sfrizeri proc , vsaj 20000 morš dobit v 3D mark06

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robert_S ()

fr!Xy ::

s kerim programom pa to najlažje preveriš ker temu ccc ne zaupam preveč

fr!Xy ::

Pogledal frekvence grafične z everestom in ugotovil da ima GPU 507 Mhz in MEOMORY 500 Mhz kra je velik premalo! kako jo naj spravim nazaj na defult frekvence?

ncc2000 ::

grafo moraš obremenit, da dobiš prave frekvence, ker v prostem teku se gpu clock spušča.
imaš prave gonilnike?
pa nastavi ročno kot ti je fdlds napisal v ccc ati oweride zavihku

drugače je pa meni lc6550 lepo fural 2 x 4870 CF z Q9550, dokler nisem cpu-ja navil
potem pa je lc dobesedno explodiral sredi testa...

fr!Xy ::

aha Hvala.

st0jko ::

drugače je pa meni lc6550 lepo fural 2 x 4870 CF z Q9550, dokler nisem cpu-ja navil
potem pa je lc dobesedno explodiral sredi testa...


No upam da nisi eden tistih, ki na splošno pljuva po LC napajalnikih po forumu. Ta "eksplozija" namreč ni posledica slabega napajalnika, ampak debilizma s strani uporabnika. Jaz še 8800GT SLI nisem upal na 6550 priklapljat, kaj šele dosti požrešnejši 4870.
keks?

ncc2000 ::

@Stojko

se zahvaljujem za debilizem, lepa nalepka
niti slučajno ne pljujem po LC-jih in še vedno jih uporabljam

povem pa le to:

- glede na tehnične podatke tistega LC-ja bi moral z lahkoto furat tisto OC-jano konfiguracijo
- da je pač počepnil, nič takega, ampak način, na katerega je počepnil, pa vsekakor ne zasluži pohval.

razumel bi restart, freze radi premalo soka, kakšno skleco, ali pa vsaj počep tokovne ali termične zaščite, a tega ni bilo. Še danes vem, zgodilo se je v 47sekundi deep freeze 3dm6...

lahko pa je šlo enostavno le za napako..ki bi se zgodila kadarkoli

tole ni izpljun lc-ju, ampak le izkušnja, stojko.. z njo pa naj vsak kar če... pa če tudi podlaga za floskanje nalepk...

GeForce ::

torej tole je malo offtopic ampak vseeno vprašam....
če bi priklopil grafično 9600gt 1GB na 350W napajalnik (sicer v navodilih piše minimum 450W) ali je kakšna možnost da bi bilo kaj narobe z grafično oz. bi jo kakorkoli poškodoval-ali kakšno drugo komponento v računalniku (za napajalnik me ne skrbi toliko):D

fr!Xy ::

po vsej verjetnosti bi ti najprej počepnil psu. Ampak za mojo grafiko tudi piše minimum 650W ampak jo do zdaj lepo žene 500W :D tako da le probaj.

st0jko ::

ncc2000 je izjavil:

se zahvaljujem za debilizem, lepa nalepka
niti slučajno ne pljujem po LC-jih in še vedno jih uporabljam


Nalepka gor ali dol. Na tem forumu je dosti folka ki pljuva po LCjih brez tehtnih razlogov. 4870 CFx NE moreš napajat z 35€ vrednim 550W napajalnikom.

Zakaj?

- glede na tehnične podatke tistega LC-ja bi moral z lahkoto furat tisto OC-jano konfiguracijo


NE! Ta napajalnik zmore 408W moči na 12V. 2 4870 porabita pod obremenitvijo malenkost manj kot 300W +100W za procesor = 400W. Temu prišteješ še ostale komponente + navitje procesorja, pa si krepko nad specificirano močjo.

Se pa strinjam da "eksplodirat" glih ni blo treba. Kakorkoli.. Šlo je za preobremenitev iz tvoje strani. Debilizem bi pa bil, če bi po vrhu vsega še pljuval po LC firmi.
keks?

ncc2000 ::

st0jko je izjavil:


NE! Ta napajalnik zmore 408W moči na 12V. 2 4870 porabita pod obremenitvijo malenkost manj kot 300W +100W za procesor = 400W. Temu prišteješ še ostale komponente + navitje procesorja, pa si krepko nad specificirano močjo.


ki pa je? 550W mogoče?

ne vem, od kje tebi ti podatki, 420W je bila skupna poraba škatle z 2x4870, 9550@3600, 1HD, 1DVD in 2venta, zmerjeno ob OCCT psu stress na 220V vtikaču po velikem poku. LC-ja sem takrat takoj zamenjal z CM500W, ker je bil ravno pri roki, dobro stestiral PC (ker sem cviknil, da ni šlo vse k vragu) in mašina je delovala brez problema. In prepričan sem, da 3dmark06 ne obremeni sistema niti približno tako, kot OCCT - psu, meril pa res nikoli tega nisem. je pa res, da je lc pred tem deloval dobro leto 24/8, mogoče ga je to "postaralo" in oslabilo.

fr!Xy ::

Hja in našel se je problem. Namestil sem igro Metro 2033 in problem je sledč igra deluje normalno ampak grafična že po slabi minuti začne močno vrteti svoj vent, kar razumem zaradi obremenitve, čez kakšni 2-3 minuti pa se računalnik enostavno resetira. za kar menim da je kriva preobremenitev PSUja. če se mottim me prosim popravite. Včerej sem pa 1 uro igral COD: MW2 in je use lepo klapalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

mihco ::

fr!Xy je izjavil:

Hja in našel se je problem. Namestil sem igro Metro 2033 in problem je sledč igra deluje normalno ampak grafična že po slabi minuti začne močno vrteti svoj vent, kar razumem zaradi obremenitve, čez kakšni 2-3 minuti pa se računalnik enostavno resetira. za kar menim da je kriva preobremenitev PSUja. če se mottim me prosim popravite. Včerej sem pa 1 uro igral COD: MW2 in je use lepo klapalo.

metro neprimerno bolj obremeni graficno kot mw2...ja. to so simptomi presvoh napajalnika... Ceprav sem bral da nekateri brez vecjih problemov gonijo 4870x2 na liberty500W pa je vsekakor napajalnik na robu zmogljivosti.

fr!Xy ::

Vredu. Doma se mi potika čisto novi SWEEX 650W napajlnik in na misel mi je prišla ideja da bi ta napajlnik pribrikal na tista dva kabla, ki zaženeta PSU in ta sweex napajalnik uporabljal samo za poganjanje grafične? če je to izvedlijo bi z veseljem posegel po delu.

mihco ::

heh, seveda je. ampak imeti dva napajalnika v eni kisti?

fr!Xy ::

Me ne moti! če bo to delalo potem imam itq namen pozimi naredit costuum ohišje(BIG TOWER) tako da nebo problemov. Samo nekej zanima me poraba ker bosta dva napajalca not bo kaj bistveno večja kot pa če bi bil eden napajalc malo bol močn not?

mihco ::

ne..poraba je vecja za toliko kot potrebuje sam napajalnik za delovanje(predvidevam da minimalno). Bi pa jaz na tvojem mestu naredil obratno. Ta novi napajalnik daj za sistem in pusti enermaxa za grafo.

fr!Xy ::

Zakj misliš da bi bilo to bolje zanima me še ktera dva sta tista kabla ko jih skleneš vžgeta napajlc da bom vedu ktera dva zbrikat?

ncc2000 ::

ali pa probaj cel sistem le z novim napajalnikom, če je res 150W močnejši

predvsem pa s kakšnim testnim programom obremeni PC (naprimer OCCT psu test je prav pasji), freezi v igrah so nekako daljša pot za ugotavljanje stabilnosti sistema..

mislim da sta pina 16 in 17..ampak preveri, tole je iz glave

fr!Xy ::

Bom poskusil. Samo ko sm sam nabavljal komp sem kupil Sweex ki mi začuda sploh ni htel zagnati sistema newem zakaj zato sem menjal napajalc.
vam sporočim ko poskusim.lp

_koki_ ::

Ma nima veze kaka številka o moči je odtisnjena na napajalniku, važno je le koliko A ima na 12V linijah...
@fr!xy: tvoj enermax je sigurno boljši od tega drugega (sweex) pa čeprav ima enermax odtisnjeno manjšo moč oz. dejansko moč na 12V liniji medtem ko proizvajalci nizkocenovnih napajalnikov natisnejo skupno moč 12V, 5V ter 3.3V linije...

fr!Xy ::

Sem poiskusil zaganati sistem s sweexom in začuda je zmožen napajati use samo pri metroju pa prej počepne kot enermax. torj bom poisusil z obema skupej. zanima me samo če bi lahko kako drugače še zagnal drugi napajalnik ker nebi rad že na začetku brikal da bi isto časno užgal oba napajalca enega prek kompa drugega pa z sponko?

69charger ::

Ja naredi kakšen majhen switch povezan na Sweex napajalnik.

fr!Xy ::

Še neki me zanim. Je lahk napajalnik na glavo obrnjen? ker bi ga dau na dno kište pol pa nemore met vent obrnen v podn. Hvala

Pa še neki če bom js on napajalc ko bo poganjav grafo ročno prižgal tako da bodo zamiki največ pol sekunde. lahko ta razlika kaj pomeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

69charger ::

Napajalnik imaš lahko obrnjen kakor želiš. Z zakasnitvijo pa naj nebi bilo problemov.

fr!Xy ::

Evo mene danes sem si uzel čas in priklopil dva napajalnika. Enermax poganja sistem, Sweex pa grafo slednjega sem zagnal z sponko Enermaxsa pa normalno in zadeva deluje. Zdajle sem ravnokar testiral igro Metro 2033, ki mi je ni uspel poganjat noben od mojih trenutnih PSU-jev. računalnik po pol ure igranja dela brez problema, rako da je problem rešen.

Slike trenutnega poskusnega sistema z dvema PSU-jema:




Tu se vidi malo predelana sponka:D



Pa še ceu sistem pa js zraven v delovski obleki (ni blo časa se preoblečt) heh.

Tako da zankrat hvala usem, ki ste mi pomagali. v nadaljnem pa slike ko bom spravil PSU v kišto ter malo prebrikal da bo tako kot mora biti.

Se opravičujem za toliko popravljanja sem imel probleme z slikami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

TOP ::

Zdej ti tud več lektrike kuri,pa kaj si ne moreš kupiti en pameten napajalnik.

fr!Xy ::

Nekateri pravijo da je ta razlika minimalna, večja je samo za delovanje napajalnika samega. Čist logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

Robert_S ::

Elektrika je zato , da se kur :))

fr!Xy ::

Ja sej pokiuriš jo lahk kolk češ sam plačat jo moreš pol.

Robert_S ::

O fak , tega pa nisem vedel :O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948146117 (81776) Riff
»

Ali bo napajalnik zdržal (550W)? RX 480, CPU AMD 8350... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
569367 (8316) tikitoki
»

Menjava grafične

Oddelek: Strojna oprema
141467 (1299) mprox
»

Napajalnik za HD4870

Oddelek: Strojna oprema
111374 (1267) axee
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626882 (4994) nuclear

Več podobnih tem