» »

Fuč napajalnik?

Fuč napajalnik?

«
1
2

clix ::

No, imam problem z enim računalnikom. Računalnik se je nenadoma začel čudno obnašati. Pri vklapljanju je bilo potrebno zmeraj več sreče za uspečen vklop. Naenkrat pa enostavno računalnik ni dal več nič od sebe. Prvo sem pomislil da se je uničil gumb za vklop. Nato sem sumil matično in pa napajalnik. No, napajalnik sem vzel iz ohišja in ga preizkusil z mojim računalnikom. Ne deluje. Po tem sklepam da je fuč napajalnik. :D Je to možno, predvsem zaradi tega, ker ko se je PC enkrat prižgal, je deloval BP, samo sam vklop je bil problem.
Napajalnik je 400W, priložen enermax ohišju, sicer pa v njemu ni nič "enermaxovega".
Sedaj sem pa razmišljal, da bi dal svoj napajalnik -nek LCpower (LC6550Gv2)- njim, sebi pa bi nabavil nekaj spodobnejšega. Moj pc: 4400x2@3.1GHz, 2 ploščice rama, 3 diski, HD2600xt
Kolikor sem meril, porabi v mirovanju dobrih 100W, v loadu pa dobrih 200W. Se pravi da bi bil dober 450W več ko preveč.
Kaj priporočate?
lp

Calligula ::

Tvoj LC je spodoben, njim pa nabavi LCja 420w.
Se pej poglej, ce je tisti Enermax se v garanciji.
Pa ni cisto nujno, da je crknil.
Probal na original masini bios resetirat-baterijo ven in vse kable odklopi od kiste in power knof pritisni in pocakaj se kakih 10 sekund...
Pa probaj se enkrat potem. Lahko,da si med prikloopom na svoj komp kaj narobe naredil skratka vcasih se dogajajo cudne reci.

LordTado ::

to so napihnjeni kondenzatorji!

clix ::

Zagotovo je PSU. Sem ravnokar vzel is mojega serverčka lc420 PSU, in ga priklopil v kišto in zadeva deluje, čeprav ima matična plošča daljši priključek kot PSU in PSU nima sata priključkov. Pač do biosa še pride.

clix ::

Sem ga odprl, in kondenzatorji zgledajo na pogled vredu.

clix ::

Trenutno me najbolj vleče k Corsair VX 450W, a me samo zanima če bi bil kos nekemu običajnemu štirijederniku inkartivi ranga 4850 + 3 diski?
Najbrš da, a bi se vseeno raje prej prepričal.

clix ::

Bump

Glede na to, da vsporedno teče tema o napajalnikih, naj si kdo vzame še kakšno sekundo in še sam kaj napiše. Rad bi tih, modularen, hladen napajalnik, do 80€ če se da.

axee ::

Brez problema bo gnal tak sistem.

Jaz bi na tvojem mestu izbiral med Corsair VX 450W (kot si že omenil) ali pa HX 450W (edina razlika so modularni kabli ter nekoliko večja učinkovitost).

Oba sta zelo tiha.

_koki_ ::

Osebno bi za ta denar rajši vzel OCZ stealthXstream 500w, do 80€ pa isti model le da 600w.
Gledano v elektronika.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

LordTado ::

nw konsiji n NpJlcu,poglej kondije na matični!

Pyr0Beast ::

Jep. Poslikaj, plato in odprt napajalnik, ti bomo takoj vedeli svetovati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

clix ::

Tukaje sta dve sliki, če se kaj vidi:
 psu

psu


 psu

psu


Kondiji na prvi pogled ne zgledajo napihnjeni.

__Devil__ ::

.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

(Usmili se procesorja ter očisti njegov hladilnik)

Varianta 1. Zanič stikalo oz. pretrgane/natrgane žice.
Varianta 2. Zanič PSU, lahko so samo kontakti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Varianta 3. Tisti PSU zgleda totalka bedno.

Uni njegovi kondiji so mikroskopski. Ziher so odhlapeli.

Ampak ne se matrat s popravilom, raje daj gor kaj bolj poštenega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

clix ::

PSU je sigurno pokvarjen. Ne dela v nobenem računalniku, tisti PC pa deluje z vsemi ostalimi PSU-ji. Je pa tudi gumb uničen, ker je bret nekaj hotel popravljati, ko se ni hotel vklopiti in ga je zlomil. Zaenkrat sem ga nadomestil z reset gumbom.
Bom pa spucal hladilnik saj zgleda res ...:8)

Pyr0Beast ::

(grafo tudi poglej, ker pri takem procu najbrž ni čista :)

Komp se ni nič sporadično ugašal pred tem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

clix ::

Ne, nič. Samo zmeraj težje ga je bilo vklopiti. To je trajalo kak teden, nato pa konec. Drugače pa ko vklopim ta napajalnik, spušča tak zelo visok pisk.

Pyr0Beast ::

Napajalnik definitivno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

to je tuljava v napajalcu al pa trafo,drugega kupi

Pyr0Beast ::

Tuljava/Trafo cvili zaradi oscilacij ki jih povzroča nezmožnost pravilne regulacije napetosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Kaj takega, da se zgodi Enermaxu? Da ni industrijska sabotaza? Kaksni LCjevi saboterji ali pa kaj?

Han ::

Tudi Enermax ima v svojem programu cenejše napajalnike. V dveh starejših modelih sem že menjal po en kondenzator, v enem tudi ventilator, ki je malo ružil, in zadeva dela naprej tako kot mora...

Calligula ::

Ce slabo masino, ki zariba vedno obnovis ali popravis bo delala. Pyrobeast recimo meni, da se Enermaxi ne kvarijo, ker se samo skart roba kvari. Je crno na belem tako zapisal. Se pravi, da gre tu definitvno lahko samo za sabotazo. Kondenzatorje se da pa menjat tudi v LCju... skratka, ce ni razlike, zakaj placevati vec. To pisem, ker so padale v sosednji temi neumne trditve, da se samo skart kvari. Kvari se vse, popravit se da vse...

Pyr0Beast ::

Calligula, ne laži se !

Pyrobeast recimo meni, da se Enermaxi ne kvarijo, ker se samo skart roba kvari. Je crno na belem tako zapisal. Se
Daj citiraj me, kje sem rekel, da se Enermaxi ne kvarijo.

To pisem, ker so padale v sosednji temi neumne trditve, da se samo skart kvari. Kvari se vse, popravit se da vse...
Popraviti se da tisto, kar ni f*d up by design.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Napisal si, da se samo skart roba kvari. Ko sem napisal, da se vse kvari si se enkrat poudaril, da samo skart roba. Pojdi pogledat. Si tako crno na belem napisal ,da sem prav brez tezav to v tej temi zapisal.
Ce ni f.. up by design se potem ne kvati, ce se pa kvari pa je f.. up by design. Se da to komot ven izpeljat. Ker si eni radi to prirejate po svojih prepricanjih.

Kadar se kvari kar promovirate ni f... up by design, ce pa se pokvarai kaj kar kurcate pa je f... up by design. Ne bo slo, ker je zadeva arbitrarna in niste dovolj kredibilni za take trditve.

Pyr0Beast ::

Škart roba se kvari.
F up by design se kvari.
Dragi in kvalitetni deli stanejo, zato pri LCjih ni praktično nobene bistvene razlike v ceni v višjih rangih. Podjetje kot podjeje, tudi z LC napajalniki profitira, tako kot vsako drugo s svojimi, zato jih pa izdelujejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Kvari se vse, tudi drazji material. LC se drazi, ker so vzpostavili tudi blagovno znamko. Kot vidis namerno dvigajo cene v visjem segmentu. Firma zori kot so zoreli japonski proizvajalcui elektronike in avtomobilov. Najprej poceni in dobro potem pa pocasi dvigat cene ipd. Ker majo toliko zadovoljnih strank so za marsikoga preverjeni.

Zato pa, ker pri boljsih modelih ni vecjih razlik in tudi njim ne krijem velikih marz in vseh zelja, mirno vzamem tistega Corsaira z 850 w, ker ima 5 let garancije npr. CE BI RABIL. Mene briga za blagovne znamke. Mene zanima price/performance. V performane je vkljucena tudi kvaliteta, ki mora biti zadostna in nic vec. Toliko kot je treba placam, vec nima smisla.

Pyr0Beast ::

Zakaj bi se pa dražji (kvalitetnejši) material kvaril ? Kar tako, ker mu paše ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Zaradi proizvidnih postopkov. Statisticni odklon. In ce nekdo z najnizjo kvaliteto/ceno dosega enako statistiko recimo, to pomeni, da so optimizirali proizvodni in stroiskovni proces. Ni overheada. Ne rabim prevec ne premalo kvalitetnega materiala. Toliko, da se doseze enak ucinek kot bi se z drazjim za moje potrebe. Tako kot na avtu ne rabim vec pleha, ce od njega nimam nic vec varnosti, varcnosti ipd..

Hocem cimmanj tega kar zadosti potrebo za cimmanj denarja. Pri avtu dam nekaj zraven za vec varnosti, prijeten dizajn ipd,... ker mi tam to nekaj pomeni. Pri napajalcu od katerega hocem ,da mi futra masino, ki zmore vse kar hocem od njega pa nocem nic vec kot to. Pa tih je pri tem.

Pyr0Beast ::

Vendar pa pri štromariji overhead nujno rabiš, drugače bo počilo vsakokrat ko malce bolj zagrmi.

Jeb*t ga, saj ravno to je razlog, da so ene stvari poceni, druge pa drage. Pri enih imaš overhead od 0% pa do nekaj negativnosti, pri drugih pa od 10-30%.

Če je zadeva narejena tako da deluje samo do deklarirane meje boš pri uporabi malo pod to mejo zakuril zadevo, saj tokovi v računalniku niso konstantni in se spreminjajo vsako nanosekundo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Pod pojmovanjem ravno prav kvalitete je misljen tudi zadosten overhead. Vsekakor si ne delajo izgube z preslabimi komponentami, ker je za firmo najdrazje nekaj v garancijskem roku urejat.
In drazje ze DOOOOOLGO na tem svetu ni boljse. Prakticno nikoli vec, ko gre za mass market izdelke.

Najdrazji avti, TVji,... so danes po cenah tam kjer so zaradi cenovne diskriminacije, marketinga in ekonomskih kategorij. Kvaliteta nima prakticno vec nic zraven in je najvec povprecna.

Tisti casi so minili.

Pyr0Beast ::

Zato pa imajo 'priznane' firme po 3 do 5x daljše garancijske roke od navadnih poševno-okih izdelkov. :D

Časi kolikor denarja toliko muzike so minili ? Še zdaleč ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_koki_ ::

Vsak od vaju ima prav po svoje, samo noben ne zna popustit niti malo...
Dejstvo je, da so časi mimo, ko se je vsaka elektronska stvar predimenzionirala za faktor 3, samo to ne pomeni, da še kak proizvajalec ne dela v tej smeri (zato si tudi lahko privošči podaljšati garancijo)!
Večinoma je pa kitajska roba preplavila naš svet že dolgo časa nazaj in večina stvari je narejena tako, da crkne po poteku garancije (da greš potem spet kupit drugega), če pa crkne pred roku ga enostavno zamenjajo z drugim novim, ker jih manj pride, stvari se še pa prodajajo naprej...
Če bi vse blo delano za večnost (nekateri še delajo tako, večina še pa živi od lovorik iz preteklosti) je v bistvu kupec, ki je kupil kvaliteto preskrbljen za naspednjih xy let in od njega več ne boš dobil denarja.
Trg bi se slej ko prej zasičil s temi produkti, firme pa nebi imele več kupcev ter propadle!

Pyr0Beast ::

Res je :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Spet ekonomsko narobe gledata :D Tudi dolga garancija je umetna potreba. Jaz nocem potrosni in napol potrosne robe za dolgo casa. Nocem 5 let starega napajalca in, da to garancijo placam. Hocem placat dobro a malo in naj me potem izdelek preseneti in dela toliko dlje in ti k... LCji kar nocejo crknit. Tretje leto dela pa bi bil z enim ali dvema vec kot zadovoljen in bi spet vzel novega. Seveda mi je bilo jasno, da mi ne bo treba ampak vseeno.

Ce moram za dolgo garancijo placat naj jo kar imajo. To je tako kot, da bi sel LCja zavarovat na zavarovalnico in to drago placal. Ne rabim tega. Raje obdrzim razliko ve denarju. Nocem starega napajalca v kisti ampak, ce slucajno zdrzi OK, placal pa za to ne bom.

Pa z placilom visjih cen placujete predvsem visje marze, ki jih firme topijo v profit. Sam raje dajem male marze, veckratni nakup (vec proizvodnje) in posledicno vec dela za delavce in ne napihnjene managerje :D Se ekologijo je v teh procesih treba malo postimat pa bo.

Garancijo imam rad, ce kupim Kio, ker jo prakticno dobis in ne placas. Pri Mercedesu je nocem, ce mi za to hocejo racunat zraven kot usekani. Spet mesate orodja in cilje. Garancija ni cilj. Je nekaj kar v dolgi obliki vzamem, ce mi dajo ali pac preferiram ob enaki ceni, drugace ne. Sem napisal, da bi celo vzel 850W Corsaira ,ce bi rabil, ker ma ob zelo podobni ceni daljso garancijo kot LC. Ce bi bil opazno drazji pac ne.

Cost/performance. Garancija doda pri performance ampak, ce se zaradi tega opazno vec placa, ne rabim... Pa raje zavarujem za razliko v ceni cel racunalnik (pa bi bilo ceneje) pri zavarovalnici pa lahko karkoli raznese pa mam vse krito. Tista garancija je samo za napajalec, ki lahko skuri celo kisto ali bajto kot katerikoli drugi. Placaj 500 Eurov za napajalec, ce ti dajo 10 let garancije potem. Jaz ne bi.
Ali pa v Big Bangu kupim in vzamem Kar se zgodi pa mi skos menjajo 6 let.... pa bo se vedno ceneje pa vsakic bom novejsi model dobil in to cisto nov pa se delavci imajo delo... :D

kixs ::

V enem letu so mi crknili trije LC-ji... zato je tule govoriti o "kvaliteti" cisto brezveze. Raje placam vec in se ne rabim ukvarjat z garancijo, menjavo izdelka, sraufanjem in menjavanjem napajalca, prav tako biti brez racunalnika kak dan... kvaliteta se placa in razlike med vgrajenimi komponentami so! Ce ne verjames, pojdi na kak HW review sajt in poglej fotke notranjosti. Ce je dober review, bodo vse lepo razlozili zakaj je en dober in kje so pri drugem sparali.

Ce tebi deluje LC dobro, imas sreco ali pa sem imel jst smolo. Odkar nimam vec LC-jev, ni nobenih problemov z napajalniki vec (vmes sem imel Zalmana, zdaj imam Corsair).

Kvaliteten napajalnik bo zdrzal tudi vec kot je garancije, naceloma pa bo recimo tudi 600W cez nekaj let cisto dovolj. Napajalec naj ne bi bil ravno neka potrosna roba, da ga menjavas vsako leto kot graficno, pa das za graficno vsaj 2X vec. :|

lp

Calligula ::

Meni in kolgegom (ki jih ni malo) tudi vsi LCji delajo brez tezav in dalec preko garancije. Preprican sem, da je vec kot dovolj folka s tvojo zgodbo za Enermaxe, Corsaire ipd. Sem pa sam pred kratkim za EL skuter (bolj po nepotrebnem) kupil tri akumulatorje in sem za malenkost vec vzel kao boljse japonske in so mi jih ze trikrat menjali v mesecu in pol. Naj na osnovi tega potegnem crto spodaj in zacnem bluzit, da je vse kar je drazje in japonsko drek? Ocitno gre za slabo serijo.

Zanimala bi me samo statistika. Dokler je nimam mi najvec pomenijo lastne izkusnje in izkusnje folka, ki ga poznam. Po naravi stvari pa folk vedno apriori hvali drazje (in, ko to crkne tega ne obesa na zvon), cenejse pa takoj spljuva... To je dobro dokumentiran pojav. Vzamem pa na znanje to, da so recimo nekomu 3je crknili. Ampak meni to pomeni tudi ,da gre za slabo serijo ipd. Nisem pa tako omejen, da to posplosim na celo firmo ali na cel trg.

kixs ::

Tezko bi bila slaba serija, ker prvi in drugi nista bila isti model in med njima je bilo vec kot leto razlike. Saj mi je prvi crknil ravno po mesecu izven garancije. Drugi 550w green pa po enem mesecu od nabave. Ce mi crkne Corsair, bom to tudi napisal. Sicer pa sem ti ze napisal, malo se pozanimaj kaj imajo vgrajeno in potem govori, da je vse eno in isto - to sem tudi sam mislil, ker do LC-ja nisem nikoli imel problemov z napajalniki - pa imam PC-je ze 17 let.

V glavnem meni je cisto vseeno kar si kdo kupi, sam ne govorit, da je vse eno in isto. Ja, crkne sicer lahko cisto vsak. Ampak ze na tem forumu je en kup postov o crknjenih LC-jih.

lp

Calligula ::

Ni eno in isto, samo ucinek je na koncu enak. In LCjev je po forumih verjetno vec crknjenih (ce sploh), ker se jih za faktorje vec proda. Osnova statistike. Zato pa pravim, da bi me zanimala samo statistika o relativnem stevilu, ki jih crkne. V% od prodanih.

Domnevam ,da ves, da crkne vec Meganov kot Masseratijev... ?

Han ::

Ni tu samo to, ali dela ali ne, crkne ali ne. Pomembno je tudi, kako deluje! Ali je napajalnik sposoben napajati vse komponente brezhibno ali pa mu tokovi in napetosti le malo preveč nihajo in zato računalnik ne deluje stabilno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Pyr0Beast ::

Ali pa v Big Bangu kupim in vzamem Kar se zgodi pa mi skos menjajo 6 let.... pa bo se vedno ceneje pa vsakic bom novejsi model dobil in to cisto nov pa se delavci imajo delo... :D
Samo sanjaj o tem, da ti bodo zastonj menjali.

Jaz nocem potrosni in napol potrosne robe za dolgo casa.
Tipični ameriški consumer.

Naj na osnovi tega potegnem crto spodaj in zacnem bluzit, da je vse kar je drazje in japonsko drek?
Lahko pa se zamisliš nad sabo in priznaš da še akkujev ne znaš vzdrževati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Han, na LCjih se brez tezav poganja za 100% in vec navite procesorje ipd. Sam imam navitega za 80% kolikor mu temperature dovoljujejo. Ce ne ves, ne govori. Zadosti pomeni tudi vse to. Skratka ne nabijaj na pamet.

Pyro, ce crkne znotraj podaljsane garancije se menja zuastonj.Samo v primeru fizicne poskodbe ala sekira cez usekala se placa tretjina ampak tudi to je bilo dano za primerjavo, ker nasploh za napajalec niti ne rabim, da traja 6 let niti nisem pripravljen za to placat.

Cez ameriskega consumerja ne pizdi, ker je tudi tvojo SLO ekonomijo pokonci drzal, ekonomije obsega za tvoje igracke zagotovil ipd. Consumer sam je res delno f.. up ampak delno. Ga je mogel cel koletiv folka, ki bi jim moral pomagat in jih servisirat, 8 let jebat, da so se zlomili. Skratka tisti consumer je se edino kar je funkcioniralo. Potrosnja zagotavlja delo. Njim, tebi, Kitajcem.. ce pa mislis, da je SLO ekonomija realno kaj drugega kot samo v funkciji odvisneza od ameriske, nemske ipd pa samo nimas pojma o globalni ekonomiji.

Pyro, se ti ne zdi neumno na pamet takih opazk dajat? Res mislis, da nekdo, ki se fura ze 5 let na strom ne zna z svincevimi akumulatorji? In prva stvar, ki se je stestirala je bil polnilec. In z novimi se je delalo kot z prejsnjimi kitajskimi kot tudi z originalnimi in ozivljanimi, ki so celo delali dalec najboljse pa niso bili ciklicni.

In uvoznik jih vedno menja brez tezav, ker poznajo tezavo, ker se je precej strank vracalo, enkrat, ko sem bil tam tudi jaz. Skratka vsakic, ko na pamet nekaj bluzis bolj butasto delujes.
Ce nov akumulator z vsakim ciklom po samo 50% praznenju in takojsnem polnjenju zgubi 15% kapacitete je nekaj hudo narobe ne? In logicno se najprej pomisli na stike, polnilec itd. Ker to ni bilo to so sli v menjavo in to brez tezav, ker je uvozbik ZE VEDEL, da so problematicni.

Zamislil bi se jaz na tvojem mestu...

Han ::

Calligula, vse kar si do sedaj napisal, je mlatenje prazne slame. Jaz nisem nič rekel čez LC. So pa dokumentirani primeri, ko so v mašinah odpovedovali diski in druge komponente zaradi slabih napajalnikov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Calligula ::

Res? Ti gobcas neumnosti o nestabilnosti napajalnikov, ko neki napajalniki stabilno poganjajo ful navite sisteme? Kdo mlati prazno slamo?

In ne ga srat? So odpovedovali diski in vse zivo zaradi napajalnikov? ItAK! Zaradi vseh. Ravno tako ti bo Enermax hiso zakuril. Zato bi ze raje potem za razliko v denarju dodatno zavarovla cel racunalnik na zavarovalnici. Ti bo Enermax kril skodo, ce ti skuri celo kisto? NE.

Ce pa bi rad gobcal o razliki v praksi pa privleci statistike o okvarah v %. Vse ostalo je mlatenje prazne slame.

Han ::

Oglasi se spet čez leto ali dve in poročaj, če ti še deluje tvoj super duper navit sistem na oh in sploh LC napajalniku. Vmes pa štej % in uživaj v statistiki. :\

Calligula ::

Han, cepci so mi to ze pred 3 leti govorili :D
Pa se pred tem se prej 2 leti se za prejsnjega LCja, ki je bil cudovito delujoc prodan v prejsnji kisti.

Boogeyman will snatch you buuuuuuu :D

Calligula ::

V bistvu bi moral ti to jemati kot upostevanje nasveta tvojega somisljenika pred 3 leti. Oglasil sem se po 3 letih, ko mi tak sistem, da ga najboljse igre ne nacnejo dela cudovito in tiho. Kot zazeljeno, sem se po 3 letih oglasil :D

Pyr0Beast ::

Res mislis, da nekdo, ki se fura ze 5 let na strom ne zna z svincevimi akumulatorji?
Resno mislim.

In logicno se najprej pomisli na stike, polnilec itd. Ker to ni bilo to so sli v menjavo in to brez tezav, ker je uvozbik ZE VEDEL, da so problematicni.
Evo ti 'ekonomijo' v najlepšem primeru. Podturi kupcu zadevo, ni važno ali dela ali ne, za katero dobro veš da je disfunkcionalna.
Če se vrne, zamenjamo, če se ne, še toliko bolje ! Ravno to delajo kitajci, na veliko kupujejo pull-out robo ter jo rebrandajo kot high quality stuff. Zadeve seveda crkujejo na veliko, ampak važno da so trgovci srečni, ker so pogruntali, da so dobili dober deal.

hehe, ameriški consumer da drži SLO ekonomijo. Bučke, bučke. Od samega potrošništva nimamo popolnoma nič, razen ogromnega kupa odpadkov. Vse tovarne so preselile proizvodnjo v cenejše države, kaj imamo spet od tega, popolnoma nič, razen cenejših izdelkov in sfu*anega gospodarstva.
Consumer je navadna brezglava račka, ki kupuje poceni stvari. Če se hoče ohranjati gospodarstvo je potrebno _investirati_ in ne zapravljati. In do sedaj se je samo zapravljalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Han ::

Hmm, zakaj potem nisi obdržal čudovito deljočega LC in ga zmontiral v novo kišto? Jaz to počnem z Enermaxi, ki jih imam tudi 10 in več let.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658755 (6789) KTr1sk
»

problem...PSU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
444384 (3858) deadbeef
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337098 (32206) amigo_no1
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410335 (6888) kuglvinkl
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610412 (7345) suntrace1

Več podobnih tem