» »

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart?

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart?

«
1
2

Mitja358 ::

Kaj se mi spet danes zgodilo. Že ko je vse na stock se napajalnik zelo segreva (mogoče zaradi obremenjenosti) in danes si jaz rečem da navijem še grafo in grem testirat v GTA IV. Dobro jaz grafo navijem za par MHz in igram približno pol ure GTA IV s slušalkami na glavi, nakar naenkrat slišim zelo glasen pok v računalniku in sledi restart. Pol ko se je resetiral je dolgo čakal v screenu za vhod za bios, potem zloada v windowse in ne dela miška in tipkovnica. Dobro rač izklopim ter odprem stranico in dam roko na napajalec. Napajalnik je bil tako vroč da bi se na njem lahko opekel. Resetiral sem še bios, tako da je zdaj vse na stock in zdaj nekako dela. Aja pa opazil sem da mi ozadaj na mrežni kartici sveti tudi oražna lučka in zelena utripa. Ker nisem nikoli gledal kake barve je me zanima če je to normalno?

Torej kaj je zdaj povzročilo tak pok? Napajalec, ker ni zdržal take obremenitve in ma kako zaščitno varovalko in jo je vrglo ven in sledil je restart ali matična plošča ali kaj?

Aja, napajalec je LC Power 550W ATX V2.0.

P.S. V sobi je po tem poku smrdelo po zažganem.
  • spremenil: Mitja358 ()

axee ::

Katere komponente imaš notri? Tale LC 550W je drek, se pregreva že pri sistemu ki ne pride čez 300W (imam izkušnje). Oranžna in zelena lučka na mrežni sta čist prov, ena kaže, da je kabel priključen, druga pa promet.

Si zadnje čase kaj dodajal v sistem, ne da bi pogledal, če bo napajalnik zdržal? Za začetek napiši specifikacije svojega sistema. Pa poglej kako kej prah v napajalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Mitja358 ::

Hmm, ja zadnje čase sem dodal noter Sapphire HD 4870 1GB TOXIC (factory OC+jaz sem še danes OC-jal). Praha v napajalniku nebi smelo biti kaj dosti, ker sem pred dvemi meseci pucal preko kompresorja. Ostale komponente pa so: AMD Phenom II X3 720BE OC na 3.6GHZ na 1.45V, kar mislim da že vse pove.

Matična je ASUS M4A78 PRO, 2x2GB DDR2 rama, 1 WD 640GB Blue disk, 8x ventilator, regulator, cd pogon ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

vorantz ::

tak pok in smrad je značilen za napajalec ko ga pobere
tako da me čudi, da še laufa zadeva

Mitja358 ::

Gledal sem Corsairja TX650W za 90e in 850W za 120e. Če je napajalnik kriv je nabolje vzeli malo boljše ne?

axee ::

Napajalnik je drek za tak sistem. Kupi nekaj bolj kvalitetnega. Meni se je pregreval na sistemu , ki pokuri četrtino toliko kot tvoj.

ModriN96 ::

Glej Corsiar, Tagan, Enermax, Thermaltake... Wataža pa rajši več kot pa manj...

Mitja358 ::

tak pok in smrad je značilen za napajalec ko ga pobere
tako da me čudi, da še laufa zadeva

Ja prvo mi je zelo zelo dolgo loadalo do windowsev (bios screen je freeznil za 1 min). Miška in tipkovica nista delali, ko pa sem resetiral bios pa sem šel v skype in v pogovoru, kjer kaže minute je pisalo zelo dosti nepoznanih številk, niki so bili s # napisani pa še nekaj zelo čudnih znakov.... Pol sem šel še 1x v BIOS da sem nastavil te osnovne parametre (C1E support, AMD Live, Boot priority, Expressgate ...) in zdaj zgleda da je vse v redu.

Aja za tole glede skypa mislim da je kriv negenuine Windows 7, ker se mi pojavi black screen ob zagonu (od prejšnje minute ne več) in piše da sem žrtev ponarejanja softwareja, vse ikone v taskbaru razmeče po svoje, od antivirusa logo zelo dolgo ne izgine. Ko sem pa zdaj aktiviral OS pa dela vse kot mora. Zdaj bom tako ali tako z MSDNAA kodo pobral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

axee ::

Moč naj bo čez 500W (proizvajalci, kot jih je zapisal ModriN96). Gibaj se tam okoli 600W, bo daleč preveč (za kvalitetne proizvajalce).

cila22 ::

Preveri elektrolite na osnovni plošči, če je kateri napihnjen oziroma že kar odprt.
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

Mitja358 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Preveri elektrolite na osnovni plošči, če je kateri napihnjen oziroma že kar odprt.

To misliš na te: srebrno-rdeče? http://images.google.si/imgres?imgurl=h...

axee ::

Jst osebno bi vzel Corsair ali pa Coolermaster Silentpro (če hočeš res tiho robo). Vzami Coolermaster če ti kaj pomenijo modularni kabli, če ne enega od corsair-jev.

Mitja358 ::

Zdaj sme gledal kondenzatorje in niti en ni ožgan ali kako fizično ranjen, vendar 1 kondenzator čist spodaj pri USB priključkih za front panel je en poševno nastavljen gor. Samo to ni nič zato ne?

axee ::

Ne, to je pogosto in ne predstavlja problema. Napajalnik je skoraj zaziher kriv.

Mitja358 ::

Že sem nanj sumil da je preslab pri OC-ju procesorja, ko je napetost zelo nihala za 0,03V pri full loadu.

Mitja358 ::

Se splača dati 122€ za 850W Corsair ali naj vzamem 650W za 90€? Tisti 850W ima še modelirni ali kako se že reče priklop kablov.

ModriN96 ::

650 boš mev z vrhom dost...najbol je važn da ma močne 12v linije...

Mitja358 ::

650 boš mev z vrhom dost...najbol je važn da ma močne 12v linije...

Pa stabilne ne? :D Tale je torej v redu: http://nakupi.net/izdelek_Napajalnik-AT...

Zdaj sem probal igro GTA IV na stock frekfenci in imam 25 FPS-jev manj kot pri 3.6GHZ. Ogromna razlika.

jan01 ::

Lc je čisto vredu, le ti imaš staro verzijo v2.0, ki ima preslabe 12V. Najbrž sploh nima še pci express napajanja in imaš kar pretvornik priklopljen na molex(si prav priklopnil?).... V glavnem lc ni nič kriv, le model ni za tvoj računalnik

Mitja358 ::

Lc je čisto vredu, le ti imaš staro verzijo v2.0, ki ima preslabe 12V. Najbrž sploh nima še pci express napajanja in imaš kar pretvornik priklopljen na molex(si prav priklopnil?).... V glavnem lc ni nič kriv, le model ni za tvoj računalnik

Ja imam PCI-Express napajanje (enega imam, drugi je preko molexa). Kako nebi prav priklopil če je pred OC-jem grafe vse delalo en teden?

Bo tale 650W corsair sigurno dovolj za tole? Dopuščam možnost CF-ja.

Mitja358 ::

Koliko garancije ima tale napajalec tukaj: http://www.nakupi.net/izdelek_Napajalni...
V Sloveniji se giblje od 2-5 let, pri nakupovanje.net je 5 let garancije, samo stane 150€.

axee ::

Lc je čisto vredu, le ti imaš staro verzijo v2.0, ki ima preslabe 12V. Najbrž sploh nima še pci express napajanja in imaš kar pretvornik priklopljen na molex(si prav priklopnil?).... V glavnem lc ni nič kriv, le model ni za tvoj računalnik


Napajalnik obljublja 550W. Obljube ne izpolni. Temu se ne reče vredu. Temu se samo reče sprejemljivo za budget računalnike. Daleč od "vredu".

Tilen ::

Samo prosim lepo ne dajat nekih nenormalnih vsot za napajalec. Imam LC 550W GP odkar imam ta sistem v podpisu (3 leta bo kmalu).24/7 navito vse od prvega dne nakupa in deluje bp. Pač je odneslo napajalec tako kot lahko odnese katerega koli drugega. Kupi zadnjo revizijo LC550W in je to to. 100€ + za napajalec je overkill.

Napajalnik LC Power LC6550GP2 V2.2 550W
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mitja358 ::

Samo prosim lepo ne dajat nekih nenormalnih vsot za napajalec. Imam LC 550W GP odkar imam ta sistem v podpisu (3 leta bo kmalu).24/7 navito vse od prvega dne nakupa in deluje bp. Pač je odneslo napajalec tako kot lahko odnese katerega koli drugega. Kupi zadnjo revizijo LC550W in je to to. 100€ + za napajalec je overkill.

Napajalnik Power LC7560 V2.0 560W

ali

Napajalnik LC Power LC6550GP2 V2.2 550W

Ti si tudi As daješ ATX V2.0. Ne vzamem LC-ja več pa če mi plačaš. Razen LC Arkangel mogoče. Bom vzel Corsarja.

black ice ::

Če ze LCja potem naj nabavi nekaj močnejšega z rezervo. Ne pa nekaj ravno na meji potem pa se postavljajo vprašanja zakaj ne dela.

Tilen ::

Samo prosim lepo ne dajat nekih nenormalnih vsot za napajalec. Imam LC 550W GP odkar imam ta sistem v podpisu (3 leta bo kmalu).24/7 navito vse od prvega dne nakupa in deluje bp. Pač je odneslo napajalec tako kot lahko odnese katerega koli drugega. Kupi zadnjo revizijo LC550W in je to to. 100€ + za napajalec je overkill.


Napajalnik LC Power LC6550GP2 V2.2 550W

Ti si tudi As daješ ATX V2.0. Ne vzamem LC-ja več pa če mi plačaš. Razen LC Arkangel mogoče. Bom vzel Corsarja.


Lahko ti rečem samo, da si lahko ZELO vesel da vse ostalo sploh še deluje. Lahko bi s kakšnim Corsairom vred odneslo še plato in rame ter grafično.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Napajalnik je bil tako vroč da bi se na njem lahko opekel.


ker sem pred dvemi meseci pucal preko kompresorja


Nestrokovno čiščenje ponavadi vodi v okvaro. Morda ni deloval ventilator ali pa si napajalnik napačno na montiral v ohišje in preprečil kroženje zraka.

Bistveno slabši napajalniki (no name) od LC 550W so ponavadi montirani v cenena ohišja pa kljub temu svojo nalogo dosti let dobro opravljajo. Ne pomeni to da ne more napajalnik spustiti duše. Močno pa dvomim da LC 550W ne zadostuje več kot dovolj tvojim potrebam glede na to kaj si napisal da imaš v računalniku.

P.S. Drugače pa aktiviraj nos in "prevonjaj" napajalnik. Če je pokvarjen zaradi kakšnega kondenzatorja ali česa podobnega bo to tvoj nos zaznal več kot očitno.

Drugače pa imam nekje 2 leti navit c2d sistem na lc power 550w in dela bp. V tem trenutku je na otip napajalnik mlačen. S tem da imam modificirano zadevo in sem ventilatorju zbil vrtljaje. Prej je isti sistem bp delal na LC 400W napajalniku. Ampak sem postavil napačno diagnozo ko je bil okvarjeno nekaj drugega in sem kupil LC550W.

Tako da te zgodbice da LC 550W napajalnik ne bi zmogel normalno poganjati enega povprečnega sistema so malo za lase privlečene.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Samo prosim lepo ne dajat nekih nenormalnih vsot za napajalec. Imam LC 550W GP odkar imam ta sistem v podpisu (3 leta bo kmalu).24/7 navito vse od prvega dne nakupa in deluje bp. Pač je odneslo napajalec tako kot lahko odnese katerega koli drugega. Kupi zadnjo revizijo LC550W in je to to. 100€ + za napajalec je overkill.


Napajalnik LC Power LC6550GP2 V2.2 550W

Ti si tudi As daješ ATX V2.0. Ne vzamem LC-ja več pa če mi plačaš. Razen LC Arkangel mogoče. Bom vzel Corsarja.


Lahko ti rečem samo, da si lahko ZELO vesel da vse ostalo sploh še deluje. Lahko bi s kakšnim Corsairom vred odneslo še plato in rame ter grafično.

Čakaj, praviš da lahko s Corsarjem odnese še druge komponente?

Tilen ::

Še ena beseda je napisana, ki ponuja odgovor na tvoje vprašanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mitja358 ::

Napajalnik je bil tako vroč da bi se na njem lahko opekel.


ker sem pred dvemi meseci pucal preko kompresorja


Nestrokovno čiščenje ponavadi vodi v okvaro. Morda ni deloval ventilator ali pa si napajalnik napačno na montiral v ohišje in preprečil kroženje zraka.

Bistveno slabši napajalniki (no name) od LC 550W so ponavadi montirani v cenena ohišja pa kljub temu svojo nalogo dosti let dobro opravljajo. Ne pomeni to da ne more napajalnik spustiti duše. Močno pa dvomim da LC 550W ne zadostuje več kot dovolj tvojim potrebam glede na to kaj si napisal da imaš v računalniku.

P.S. Drugače pa aktiviraj nos in "prevonjaj" napajalnik. Če je pokvarjen zaradi kakšnega kondenzatorja ali česa podobnega bo to tvoj nos zaznal več kot očitno.

Drugače pa imam nekje 2 leti navit c2d sistem na lc power 550w in dela bp. V tem trenutku je na otip napajalnik mlačen. S tem da imam modificirano zadevo in sem ventilatorju zbil vrtljaje. Prej je isti sistem bp delal na LC 400W napajalniku. Ampak sem postavil napačno diagnozo ko je bil okvarjeno nekaj drugega in sem kupil LC550W.

Tako da te zgodbice da LC 550W napajalnik ne bi zmogel normalno poganjati enega povprečnega sistema so malo za lase privlečene.


Kompresor je bil čist malo napumpan (kaki bar), ventilator sem blokiral. To kot kompresor mislim ne tisti veliki, ampak akumolatorki za pompanje avtomobilov, koles .....

Mitja358 ::

Zanima me še če je enaa dobra trgovina (glede hitre dostave, garancije...)? Ker bi potem tam naročil corsarja.

Mitja358 ::

Naročen Corsair TX850W v ENAA s 5 let garancije za 125€.

Galaxy ::

Pametna odločitev, čeprav mogoče overkill... poglej moj sistem in "le" 750W

Dr_M ::

Razlika med TX750W in TX850W je res minimalna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

650w bi blo vrh glave. Jst bi vzel modularen 620W

axee ::

Pametna odločitev, čeprav mogoče overkill... poglej moj sistem in "le" 750W


Tvoj sistem, le z Q9550@3.6 in tremi diski sem poskusil za foro na Corsair HX 450W. Prenesel brez problema ;)

clix ::

Jaz mam pa eno vprašanje:
Imam Corsair VX450W, ki ima samo PCI-E 6 pin priključek. Na +12V liniji sicer nudi 33A.
Zanima me, kako bi gor priklpil npr HD4870? ali bi lahko priklopil na samo 1 priključek, glede na to da je dosti zmogljiv, ali bi moral uporabiti razdelilec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

axee ::

4870 potrebuje dva 6pin priključka. Priklop vseeno nebo problem. Izkoristi 6pin priključek na napajalniku, v drugega pa vstavi pretvornik iz molex-a na 6pin:
 Pretvornik

Pretvornik

Mitja358 ::

Jaz mam doma 5 teh Molex to 6-pin PCI-E konverterjev. Popolnoma novi. V trgovini je okoli 5€, jaz dam za 2-3€ če kdo rabi.

Med 750W in 850W je manj kot 10e razlike, ter kupujem za future prof, ker ma ta 850W garancije upam da bom 5 let miren glede napajalca. Pa š verjetno pade kaka HD4870 v CF če bo dober P/P. Samo potem še matično nucam za CF + odklep.

clix ::

Aha, tako gre to. Če bom kmalu rabil kakšnega, se oglasim. tnx

AngelOfDeath ::

Pametna odločitev, čeprav mogoče overkill... poglej moj sistem in "le" 750W


Tvoj sistem, le z Q9550@3.6 in tremi diski sem poskusil za foro na Corsair HX 450W. Prenesel brez problema ;)


Močno dvomim da tvoj sistem porabi več kot 250W
edit: Slovnica

Dr_M ::

Sej ni vazno koliko W ima napajalnik in koliko W porabi racunalnik.
Vazno je, na pri katerih napetostih koliko porabi.

Imas pri napajalniku na voljo 20A pri +5V, rabis pa 30A, ti tudi 1kW nebi nic pomagal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Danes sem dobil tega Corsarja in moram rečti da je 3x težji od LC-ja. Zdaj pa me zanima če moram tisti EPS12V priključek na sredi razlomiti da dobim 4 pin P4 priključek? V navodilih piše detach 4pin from 8 pin.

Sem ga že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Napajalnik zmontiran in procesor je stabilen na 3.8GHz pri 1.5V. Neverjetno kako razliko naredi napajalec. Pri LC-ju pri 3.7GHz niti v Winse nisem prišel ...

ModriN96 ::

Zdej veš ti in VSI OSTALI k tole berejo...kokrat posežt po napajalnikih proizvajalca LC Power ;)

Mitja358 ::

Jaz ga verjetno več ne kupim, razen če bo edini na svetu :D Corsair je Corsair :D

ModriN96 ::

Sm meu jst tut LC-je...in sicer 3 komade Metatron 650W pa so mi kr lpo en za drugim crkaval-počeni kondenzatorji. Tko da nikol več tega...

tiborrr ::

Seventeam pa Seventeam! 8-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Mitja358 ::

Slike Corsarja TX850W čist na koncu strani so: http://www.test-ing.com/index.php/forum...
1 slika je dolžina kablov LC vs Corsair :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183477 (3430) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212572 (8206) Napajalc
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658811 (6845) KTr1sk
»

Napajalnik za crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
221512 (1233) BuBBle.D
»

nova grafična

Oddelek: Kaj kupiti
252390 (1876) uros_m

Več podobnih tem