» »

Slovenska policija

Slovenska policija

«
1
2

;-) ::

on glumi o prehitrih voznikih, avto pa ma parkiran nevem kje nevem kak z lučkami:)

No to ni tema, zanima me kje mi mora pisat dimenzija pnevmatik in platišč?

V prometni tega ne piše, tud na avtu nikjer, kak naj policaj ve kake morem met?

Lih danes si je en belil glavo z mojim avtom in iskal pa me spraševal po dokumentih itd. Dal sem mu osebno vozniško in prometno, druga sem rekel da nimam (čeprav imam še neko servisno kjer piše dimenzija ampak je nisem dal, češ da je nimam ker imam preširoke gume).

Sam ni vedel kje naj pogleda za dimenzije ne v dokumentih, potem je iskal neko ploščico na avtu-še pri tanku, bil je čisto zmeden (izgleda da je še zelen).

veverrca ::

Zraven avta imaš homologacijski list, kjer ti piše vse kaj lahko daš na avto, da ti ni potrebno homologirati. Samo ta je pa bil malo zelen, čeprav je težko verjetno vedet, ker je toliko avtov za vsakega kaj ima lahko kdo gor in kaj ne. Si se pa verjetno nasmejal danes, ko je iskal :D

lp

Brane2 ::

Kako je s temi mobilnimi radarji ?

Te mora ustavit, če te ujame ali ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Homologacijskega nimam, nič druga nimam kot prometno pa servisno oz. na začetku je servisna potem pa so bolj "navodila za uporabo".

Ni mi blo smešno ker je bil njemu bed pa meni ko se mi je mudilo, pa itak mam preširoke sm se bal da bi našo kaj.

Torej morem homologacijo neki najdit oz. si dat novo naret če sem staro založo oz. se je zgubla?

NoBody- ::

Da

tx-z ::

Men piše to na "Izjava o ustreznosti in tehnični brezibnosti vozila" ...to mam pa skos v prometni
tx-z

Zorro ::

Kako je s temi mobilnimi radarji ?

Te mora ustavit, če te ujame ali ne ?


Brane2, če si mislil na te mobilne radarje, te ne ustavljajo.

;-) ::

Ja lol kak te bo ta ustavo

veverrca ::

Ja mene so za ta homologacijski list strašil, ker ga tudi jaz nimam, da ne bom prišla čez tehnični pregled če tega nimaš. Samo nič ne komplicirajo. Pri mobilnih radarjih dobiš samo slikco in položnico domov. Mene zanima pa za te radarje ko so kot semaforji. A je tam sploh kaj notri ali je le prazna škatla?

lp

;-) ::

Odvisno, če te slika itak vidiš ko bliskne, za vsak slučaj pa se pr vsakem nasmejim.

Skratka če te slikajo tak bliskne da ziher veš če so te. Vsi pa niso polni ker jih majo v celi sloveniji tolk da jih na prste (nog in rok sicer) prešteješ

flipflop ::

Čez tisto šipco se vidi al je škatla not al je pa prazen.

veverrca ::

Hehe..lih gledat ne bom šla al je not al ne..ja slišala sm da jih polovica deluje, potem pa premikajo okol. Zj pa ne vem koliko je od tega kaj res. No zaenkrat še nisem dobila slikce domov in upam tudi, da ne bom.

lp

levaky ::

2 radarja na gorenjski avtocesti sta prazna. Pred nekaj časa je bila škatla na koncu jesenic(ko se pelješ čez most pri elektrarni Moste) polna, pa so ga očitno spet premaknili. Ampak ko enkrat vidiš skozi tisto šipco(vidi se tudi iz avta), je že prepozno in te je verjetno že ujel.

levaky ::

Mimogrede, kaj pa če pri avtomobilu sploh nisi dobil homologacijskega kartončka? Moj je precej star in takrat tega še niso talali okoli. Ga je potrebno narediti ali ne?

krneki0001 ::

ni ga potrebno narediti, če imaš avto starejši od letnika 1994, če je novejši (vključno z 1994), pa moraš imeti homologacijski kartonček.

Kako je sedaj s temi radarji. Pri nas piše v zakonu, da če je nekje postavljen radar, da moraš biti obveščen o snemanju. Ravno tako velja zakon, da te noben brez tvoje vednosti in odobrenja ne sme snemat. Slišal sem da je okoli 450 pritožb glede radarja, da ljudje niso bili obveščeni in niso odobrili slikanja in okoli 200 pritožb na provido, da tudi niso bili obveščeni in da niso dovolili, da bi se jih snemalo.

Pač je luknja v zakonu in če je zapisano, da brez vednosti in obvestila ter odobrenja ne smeš nikogar snemat ali slikat, torej te niti z radarjem niti s provido ne smejo slikat in snemat.

aljazh ::

Pri nas piše v zakonu, da če je nekje postavljen radar, da moraš biti obveščen o snemanju.

Urlpls, ali pa vsaj ime zakona ter člen.

Steinkauz ::

Men je že na tehničnem težil enkrat za homologacijski kartonček, ker mam lite felte(16" 205/55), čeprov je to standard velikost gume. Vsaj pri VW ima večina tako velikost. Pol mi je pa še hitrostni razred gume gledal :\
Enim se res da, tko da je fajn met tale kartonček.

Lazydino ::

načelno te lahko policaj pošlje tudi na izredni tehnični pregled, v kolikor se mu zdi, da kej ni po predpisih na avtu, tam bodo pa mojstri že pogruntali kakšne velikosti gum so predpisane

načelno pri avtih pišejo dovoljene velikosti pnevmatik pri voznikovih vratih, pri VW/Audi je na notranji strani pokrova za bencin...

krneki0001 ::

Pri nas piše v zakonu, da če je nekje postavljen radar, da moraš biti obveščen o snemanju.

Urlpls, ali pa vsaj ime zakona ter člen.


149. člen kazenskega zakonika. Brez da jasnega obvestila in točne razlage o vrsti nadzora te noben ne sme nadzirat. Kar pomeni, da je tudi tabla "POZOR RADAR" premalo, ker ni napisano kakšen radar in kaj dela.

Pač glup zakon.

thramos ::

IANAL, ampak slikanje avtomobila na javni cesti ni "občuten poseg v zasebnost".

krneki0001 ::

IANAL, ampak slikanje avtomobila na javni cesti ni "občuten poseg v zasebnost".


Je, ker slika tudi tebe v obraz in si razviden iz te slike. Enako je s snemanjem provide, ki vozi za tabo. Pač nisi bil obveščen in seznanjen s tem, da te bodo slikali ali snemali in tako kot dokaz o prekršku po našem kazenskem zakoniku pade v vodo. Govorim za provide in premične radarje (tisti stacionarni priviti na štange od luči imajo table z obvestilom.

;-) ::

Torej pritožba in je konec luštnega z plačilnim nalogom?

LapD ::

Torej bi se moral policist s provido najprej zapeljat pred tvoj avto, pomahat da bo začel snemat, in potem akcija? Kaj pa kamere v trgovinah, bencinskih itd.? Luknje so že v zakonu a dokler ne vidim da je nekdo resnično bil oproščen plačilnega naloga na podlagi t.i. vdora v zasebnost ne verjamem prav nič :D
web&motion designer

Matek ::

Torej bi se moral policist s provido najprej zapeljat pred tvoj avto, pomahat da bo začel snemat, in potem akcija? Kaj pa kamere v trgovinah, bencinskih itd.? Luknje so že v zakonu a dokler ne vidim da je nekdo resnično bil oproščen plačilnega naloga na podlagi t.i. vdora v zasebnost ne verjamem prav nič :D
V trgovinah in lokalih so predpisane opozorilne table za video nadzor, na vratih imaš ponavadi nalepko. Če tega kje ni, se lahko prav tako pritožiš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jan01 ::

Na uvozuu na autocesto je vedno na znaku piše video nadzor....

ToJo ::

Pri nas piše v zakonu, da če je nekje postavljen radar, da moraš biti obveščen o snemanju.

Urlpls, ali pa vsaj ime zakona ter člen.


149. člen kazenskega zakonika. Brez da jasnega obvestila in točne razlage o vrsti nadzora te noben ne sme nadzirat. Kar pomeni, da je tudi tabla "POZOR RADAR" premalo, ker ni napisano kakšen radar in kaj dela.

Pač glup zakon.

Kazenski zakonik
Kršitev avtorski sorodnih pravic

149. člen

(1) Kdor neupravičeno reproducira, da na voljo javnosti, razširja ali da v najem eno ali več izvedb, fonogramov, videogramov, rtv-oddaj ali podatkovnih baz, katerih skupna tržna cena pomeni večjo premoženjsko vrednost, se kaznuje z zaporom do treh let.
(2) Kdor neupravičeno reproducira, da na voljo javnosti, razširja ali da v najem eno ali več izvedb, fonogramov, videogramov, rtv-oddaj ali podatkovnih baz, katerih skupna tržna cena pomeni veliko premoženjsko vrednost, se kaznuje z zaporom do petih let.
(3) Če je bila z dejanjem iz prvega ali drugega odstavka tega člena pridobljena velika protipravna premoženjska korist in je šlo storilcu za to, da sebi ali komu drugemu pridobi tako premoženjsko korist, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.
(4) Primerki izvedb, fonogramov, videogramov, rtv-oddaj ali podatkovnih zbirk in naprave za njihovo reproduciranje se vzamejo.

Kje si ti tu dobil prepoved snemanja mi pa res ni jasno. Pa še-mešanje kaznivih dejanj in prekrškov - mislim haloooooo.

;-) ::

Na uvozuu na autocesto je vedno na znaku piše video nadzor....

Enega še nisem videl, razen pred tuneli.

krneki0001 ::

A lahko še enkrat pregledaš kazenski zakonik?

Neupravičeno slikovno snemanje

149. člen

(1) Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegove privolitve in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost, ali kdor takšno snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji takšen posnetek prikazuje ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
(2) Če stori dejanje iz prejšnjega odstavka uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic ali poskusi to storiti, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.
(3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.


Tisto kar si ti pisal je 160. člen.

Zgodovina sprememb…

ToJo ::

Ur.list 55/2008 - od takrat naprej velja KZ1, kateri v 149 čl. določa kar sem ti jaz napisal - citiraš neveljavni zakon.

Tvoj člen Neupravičeno slikovno snemanje je zajeto sedaj v 138. čl.
Neupravičeno slikovno snemanje

138. člen

(1) Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegovega soglasja in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost ali kdor tako snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek prikazuje ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(2) Če stori dejanje iz prejšnjega odstavka uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic ali poskusi to storiti, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.
(3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.

Ti priporočam, da ko te bo slikal radar greš na policijo in podaš predlog za pregon kaznivega dejanja - hahahaha.

KandazaR ::

Enega še nisem videl, razen pred tuneli.


Potem pa slabo opazuješ. Na vseh uvozih na ac na dolenskem ali pa na ljubljanskem ringu so ti znaki postavljeni.

;-) ::

Pri nas jih ni na štajerskem, sploh na uvozu ne.

krneki0001 ::

Ur.list 55/2008 - od takrat naprej velja KZ1, kateri v 149 čl. določa kar sem ti jaz napisal - citiraš neveljavni zakon.

Tvoj člen Neupravičeno slikovno snemanje je zajeto sedaj v 138. čl.
Neupravičeno slikovno snemanje

138. člen

(1) Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegovega soglasja in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost ali kdor tako snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek prikazuje ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(2) Če stori dejanje iz prejšnjega odstavka uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic ali poskusi to storiti, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.
(3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.

Ti priporočam, da ko te bo slikal radar greš na policijo in podaš predlog za pregon kaznivega dejanja - hahahaha.


Jaz sem gledal KZ iz leta 2004.

To kar praviš - mogoče je smešno, ampak z dobrim odvetnikom bi mogoče celo lahko kaj takega uspelo.

;-) ::

največji problem pri teh zadevah in plačilnih nalogih je:

Slovensko sodstvo bolj vrjame policiji kot ustavi.

bluefish ::

Ne, naječji problem je to, da se je treba posluževati snemanja in podobno. Vozi po omejitvah, pa te ne bo nihče posnel.

ToJo ::

Zakon o kazenskem postopku določa da te mora policist seznaniti s pravicami (imaš pravico do odvetnika, nisi dolžen odovarjati na vprašanja,....) - naslednjič ko te bodo ustavili in te hoteli kaznovati zahtevaj navedeno. Lahko da ti bo uspelo (ker so bodo preveč smejali in ti odpustili kazen).
Ne mešaj kaznivih dejanj in prekrškov. Radar snema prekršek za dokaz in ne tebe kot tebe. Policisti še vedno pošljejo plačilni nalog lastniku vozila (pošljejo moškemu-lastniku vozila, čeprav se na posnetku vidi da je v vozilu ženska).

krneki0001 ::

Radar snema avto kot dokaz, slika pa tebe v njem in te nebi smel.

connel ::

Loool no, kakšne klatite, saj bi razumel, da bi vas policisti tako malo za šalo snemali, vas ustavili, se norčevali iz vas in pol še objavljali posnetke (čeprav, roko na srce, sploh ni neumna ideja, kdo pa si želi samega sebe gledati na internetu kaj je počel na cesti) na youtube recimo, ne pa ko se govori o snemanju voznika, ki dela prekrške,... Ma saj tipična slovenska, kaj me brigajo pravila, glavno je to, kako se jih ogniti in jih potem še naprej kršiti,... seveda brez posledic,...

krneki0001 ::

connel, naj napišejo zakone pravilno in učinkovito, ne da jih tisti najhujši prekrškarji z odvetniki z lahkoto obrnejo okoli, ostali, ki pa redkokdaj storijo nenameren prekršek pa plačujejo ko mutavi. Naj bo zakon za vse ali pa za nobenega.

Osebo nisem položnice plačal že lep čas in je tudi ne mislim. Raje vozim počasi in brez prekrškov. Je bolje za mojo denarnico in za živce, ki jih zgubljaš ob tem ko hočeš nekoga prehitet, ta pa vozi po sredinski črti in vozi 30km/h pod omejitvijo. Raje se naslonim nazaj in vozim s hitrostjo tistega pred mano in s primerno varnostno razdaljo, pa uživam v vožnji. Še raje se pa ustavim in počakam nekaj minut, da se tak gumpec spoka dovolj daleč, da lahko vozim normalno naprej.

;-) ::

Vsaka čast če imaš take živce. Jaz jih nimam.

Ko se vsedem sem v prekršku in skoz ko vozim:P

Tear_DR0P ::

Pri nas jih ni na štajerskem, sploh na uvozu ne.

ne vem s katerga konca štajerske si ti, ampak jaz sem te table vse do maribora videl

me pa zanima ena reč okrog provide. AFAIK morajo policijska vozila upoštevati vse prometne predpise, razen če so na nujni vožnji. ko pa so na nujni vožnji, morajo uporabljati svetlobne signale, s katerimi to nakažejo. kako je tu s provido? zakaj lahko civilno vozilo v lasti MNZja vozi tako hitro kot prekrškar?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

connel ::

nebivedu, lahko bi že vedel, pravzaprav je to že zelo star rek, na sodišču pravice ne boš dobil, tako da sploh ni važno kako je zakon napisan, vedno se bo našel kdo, ki bo izkoristil vse morebitne luknje, pa naj bo še tako dobro napisan,...
Pa da ne bo ispadlo kot da še nikoli nisem dobil nobene kazni, sem, a samo enkrat za vsak prekršek in to večinoma vse v začetnih letih vožnje, sedaj imam pa prav lep mir in prav lepo včasih pokramljam s policisti, če me že po slučaju ustavijo.

Grey ::

Me zanima, če bi se dalo napraviti IR zaslepljevalec radarja...ne sliši se nemogoče.

;-) ::

Radar Jammer oz kak se pač reče se dobi za male pare samo je prepovedan.

koyotee ::

Al pa če kr bazuko namontiraš na streho?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

nebivedu, lahko bi že vedel, pravzaprav je to že zelo star rek, na sodišču pravice ne boš dobil, tako da sploh ni važno kako je zakon napisan, vedno se bo našel kdo, ki bo izkoristil vse morebitne luknje, pa naj bo še tako dobro napisan,...
Pa da ne bo ispadlo kot da še nikoli nisem dobil nobene kazni, sem, a samo enkrat za vsak prekršek in to večinoma vse v začetnih letih vožnje, sedaj imam pa prav lep mir in prav lepo včasih pokramljam s policisti, če me že po slučaju ustavijo.

Res je vedno se najde kdo, ampak trenutno se jih najde kar 40%, ki izkoriščajo vse te luknje v zakonih in za prekrške ne plačajo nič - namreč samo 60% kazni izterjajo, vse ostalo ali zapade ali pa je pritožba in jim uspe, da ne plačajo nič. In to se mi zdi porazno. Pa tukaj niso krivi policaji ampak sodstvo in davčna služba. Namreč če ti nimajo kaj uzet, avto imaš vreden 100 eurov, lahko delaš prekrške po mili volji, največ kar ti storijo je to, da ti oduzamejo avto, za 100 eurov pa spet kupiš druga jajca in delaš prekrške naprej (primer, ko so tipu z dolenjske oduzeli že 6 ali sedmi avto, pa se še vedno naprej vozi).

aljazh ::

me pa zanima ena reč okrog provide. AFAIK morajo policijska vozila upoštevati vse prometne predpise, razen če so na nujni vožnji. ko pa so na nujni vožnji, morajo uporabljati svetlobne signale, s katerimi to nakažejo. kako je tu s provido? zakaj lahko civilno vozilo v lasti MNZja vozi tako hitro kot prekrškar?


6. odstavek 32. člena ZVCP:

Omejitve hitrosti, določene v prvem in četrtem odstavku tega člena, ter omejitve hitrosti, izražene s postavljenimi prometnimi znaki, ne veljajo za vozila policije, opremljena s posebnimi napravami za ugotavljanje hitrosti, kadar policisti z njimi nadzirajo hitrost vozil v cestnem prometu, in za vozila policije, kadar policisti z njimi na podlagi dovoljenja generalnega direktorja policije ali odredbe pristojnega organa izvajajo prikrita preiskovalna dejanja po Zakonu o policiji ali Zakonu o kazenskem postopku. Vozniki teh vozil morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.

Tear_DR0P ::

aljazh hvala
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::


6. odstavek 32. člena ZVCP:

Omejitve hitrosti, določene v prvem in četrtem odstavku tega člena, ter omejitve hitrosti, izražene s postavljenimi prometnimi znaki, ne veljajo za vozila policije, opremljena s posebnimi napravami za ugotavljanje hitrosti, kadar policisti z njimi nadzirajo hitrost vozil v cestnem prometu, in za vozila policije, kadar policisti z njimi na podlagi dovoljenja generalnega direktorja policije ali odredbe pristojnega organa izvajajo prikrita preiskovalna dejanja po Zakonu o policiji ali Zakonu o kazenskem postopku. Vozniki teh vozil morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.


Torej je _varna_ vožnja iznad predpisanih hitrosti možna ?
Glej hudiča, glede na kazni bi človek reku, da greš za vsak km/h nad "posvečeno" hitrostjo obvezno v pekel...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Binji ::


Torej je _varna_ vožnja iznad predpisanih hitrosti možna ?
Glej hudiča, glede na kazni bi človek reku, da greš za vsak km/h nad "posvečeno" hitrostjo obvezno v pekel...

Glede na mnenje nekaterih tu na forumu tudi... :P
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

boogie_xlr ::

Ni važn kolk si pelav... neprilagojena hitrost, pa če si pelav 10km/h al pa 80km/h
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje osebe in objava na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311903 (4127) simnov
»

Video snemanje osebe - vprašanje?

Oddelek: Loža
458200 (6517) gendale_sef2

Pomoc punca 21 let izrabljena na facebooku nadvet

Oddelek: Loža
489880 (6698) kuglvinkl
»

Kako je v Sloveniji s snemanjem v javnosti?

Oddelek: Loža
367982 (6601) sensei
»

Vdor v zasebnost?

Oddelek: Loža
292909 (1985) BigWhale

Več podobnih tem