» »

Narocilo v tujini, po narocilu cena zvisana

Narocilo v tujini, po narocilu cena zvisana

itak37 ::

Pozdravljeni,

v avstrijski pletni trgovini sem narocil (oddal narocilo na spletni strani, prejel email s potrjeno ceno) projektor po ceni 475,30 EUR skupaj s stroski postnine. Ker projektorja ni bilo na zalogi, sem se po emailu dogovoril z njimi, da jim denar nakazem ko bo projektor dobavljiv.

Danes ob 10.00 dobim email, da je projektor na zalogi in navodila za nakazilo denarja, placilo 475,30EUR. Cez 2 uri pa mi po emailu sporocijo, da so moje narocilo stornirali, ker je baje proizvajalec zvisal ceno. Nova cena je 689EUR.

Zanima me, ce lahko kako dosezem, da mi projektor prodajo po naroceni prvotni ceni. Ali so spletne trgovine dolzne spostovat ceno, katera je bila veljavna v casu narocila? Se lahko kam pritozim. oz dosezem, da bi mi prodajalec prodal izdelek po zacetni ceni?

LP

itak37 ::

Spodaj je njihov ABG:

Ce prav razumem, tocka 2.1 pravi da veljajo cene v trenutku narocila.

2. Preise und Zahlungsbedingungen

2.1 Für die Lieferung gelten die Listenpreise zum Zeitpunkt der Bestellung.

2.2 Unsere Preise verstehen sich inclusive Mehrwertsteuer zuzüglich Versandkosten, ohne Software, gesondertes Zubehör, Installation, Schulung und sonstige Nebenleistungen, soweit nicht schriftlich eine andere Vereinbarung getroffen wurde.

2.3 Unsere Rechnungen sind sofort fällig und netto ohne Abzug zahlbar. Eine Zahlung gilt erst dann als erfolgt, wenn Ecosat GmbH über den Betrag verfügen kann. Im Falle eines Zahlungsverzuges sind wir berechtigt, Verzugszinsen in Höhe von 5% über dem jeweiligen Basiszinssatz der EZB nach Diskont-Überleitungsgesetz zu berechnen. Wechsel oder Schecks werden nur nach Vereinbarung und erfüllungshalber entgegengenommen und gelten erst nach ihrer Einlösung als Zahlung. Diskont- und Einzugsspesen gehen zu Lasten des Bestellers. Für die rechtzeitige Vorlage übernehmen wir keine Haftung.

2.4 Zurückbehaltungsrechte stehen dem Käufer nur zu, soweit sein Gegenanspruch auf dem gleichen Vertragsverhältnis beruht und dieser rechtskräftig festgestellt oder von uns anerkannt worden ist.

Leks ::

Če si že dobil potrdilo naročila z nedvoumno določeno ceno, potem bi ti morali zagotoviti dobavo po tej ceni. Mogoče je edina napaka, da nisi že takoj nakazal denar. Lahko pa se obrneš na njihovo zvezo potrošnikov, ki je dosti boljša od naše in sem prepričan, da ti bodo ugodili.

itak37 ::

Takoj po naročilu na spletni strani sem dobil s podatki o naročilu, cena je 475,30EUR. Denarja nisem nakazal takoj, ker se mi je že zgodilo, da sem več mesecev čakal da so dobili na zalogo naročen izdelek.

Bom probal en mail jim napisat, pa jim zagrozit s prijavo, upam da bo kaj uspelo :)

__Devil__ ::

jaa! pa napiši da jih boš z pištolo postrelal, če ne dajo prve cene. Pa da jih boš tožo, pa z tankom prek čez trgovino zapelal. Pa take. Mogoče bo vžgalo :))


(joke) :D

BALAST ::

Devil zdaj šele razumem zakaj ti pri agt.si hodijo na roke in navijajo tvoje rame ter menjujejo matične plošče. Ker jih je strah takega terorista kot si ti. >:D

Ziga Dolhar ::

Sicer tistih pogojev nisem prebral, ker ne znam (dovolj) nemsko, a vseeno: pogodba je ze bila sklenjena. Tvoje ne-nakazilo denarja vnaprej nima vpliva (sploh ce si ga o tem obvestil in se je on s tem (cetudi implicité) strinjal.

Tvoja obveznost je placilo kupnine, njegova izrocitev blaga. Kako in po kaksni ceni ga on dobi od svojega dobavitelja, je njegova stvar.

Ce lahko kaj dosezes?

Hja - lej. Tkole je. 'Prav' imas ti. Ampak ce on ne misli tako, ga bos moral tozit. V Avstriji. :-)
https://dolhar.si/

__Devil__ ::

@BALAST: prav maš. Samo nobenem na forumu ne povej tega. Ko dobim komp jih tak postrelam (z zahvalami) :D

EDIT: ziga, tukaj lahko prevajaš iz NEM. v SLO: http://presis.amebis.si/prevajanje/

Zgodovina sprememb…

itak37 ::

Zdaj sem jim poslal email, sem jim navedel tisti stavek iz AGB o veljavni ceni,
pa zagrozil sem jim, da jih bom prijavil na par strani namenjih zaščiti potrošnikov ter da jim bom dal negativne komentarje pri online "preisvergleich" straneh, če se ne bodo držali prvotne cene. Upam bo kaj pomagalo...

Tožit jih pa ne nameravam...

Ziga Dolhar ::

pa zagrozil sem jim, da jih bom prijavil na par strani namenjih zaščiti potrošnikov ter da jim bom dal negativne komentarje pri online "preisvergleich" straneh, če se ne bodo držali prvotne cene. Upam bo kaj pomagalo...


Perhaps you didn't really have to.

Morda bodo zdej še manj pripravljeni na sodelovanje.
https://dolhar.si/

LapD ::

Pomojem je tisti predračun zapadel ker ti nisi plačal, sepravi da ni pomembno kaj se je takrat dogajalo. Sedaj so dobili izdelek, ti si spet šel v e-trgovino in ga naročil po novi ceni.

V bistvu ne vem če lahko karkoli dosežeš, tisti "e-mail dogovor" ne pomeni kaj dosti.

Vseeno good luck, čeprav si raje prihrani živce in poišči kje druge tudi če bo 550€ :D
web&motion designer

itak37 ::

Pomojem je tisti predračun zapadel ker ti nisi plačal, sepravi da ni pomembno kaj se je takrat dogajalo. Sedaj so dobili izdelek, ti si spet šel v e-trgovino in ga naročil po novi ceni.
V bistvu ne vem če lahko karkoli dosežeš, tisti "e-mail dogovor" ne pomeni kaj dosti.
Vseeno good luck, čeprav si raje prihrani živce in poišči kje druge tudi če bo 550€ :D


Kot je napisano v OP, sem se dogovoril s trgovino, da počakam z nakazilom dokler ne bo projektor na zalogi. Tudi danes ob 10.00h sem dobil email, da naj nakazem 475,30EUR na njihov TRR. Čez 2 uri sem dobil nov email, da so stornirali naročilo.

Če si pogledaš novico spodaj, je v podobnem primeru DELL moral spoštovati 26.000 opravljenih spletnih naročil. In v tem primeru je bila cena očitno napačna, 15.26$ namesto 228.24$.

Saj se zavedam, da verjetno je bolj od njihove dobre volje odvisno, če bodo spoštovali prvotno ceno, vendar ima spletno naročilo vsekakor pravno veljavo. Si predstavljaš, kako bi zgledali spletni nakupi, če bi lahko trgovci po mili volji spreminjali cene po sprejetem naročilu? Vsi bi na spletni strani ponujali vse za 1 cent, potem bi se pa pogajali za ceno...


http://www.crn.com/hardware/218400026;j...

It's Christmas in July for some Taiwanese consumers who purchased Dell (NSDQ:Dell) monitors online at the incorrect price of $15.26

The Taiwan Consumer Protection Commission Tuesday mandated that Dell fulfill orders for 19-inch monitors that were erroneously priced at approximately $15.26. The low, low price stayed on Dell's Web site on June 25 and stayed up for eight hours before the price was corrected to $228.84.

Not surprisingly, orders rushed in -- 26,000 people placed orders for almost 140,000 displays, according to CIO.com.

Also unsurprisingly, Dell refused to ship the heavily discounted monitors, leading to 471 complaints. The commission ordered Dell to sell one monitor to each customer at the $15 price, and offer "descending discounts" on additional monitors ordered, CIO.com said.

Dell issued an apology and said it will provide "reasonable discounts," that were not specified.

itak37 ::

No, danes so mi odgovorili, da mi bodo projektor prodali po prvotni ceni.

Zgleda, da se včasih splača postaviti se za svoje pravice.

bobby ::

Hm,kaj bi se pa zgodilo,da bi ti placal po narocniski ceni,pol bi pa postopek bil isti kot sedaj,s to razliko,da bi cena izdelka padla. A so v tem primeru tud dolzni ti povrnit razliko neglede,da je bila pogodba,torej narocilo bilo sklenjeno ko je bil produkt drazji? A je glede tega tud kaksen clen?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Leks ::

takrat bi pa uveljavljal pravico do vrnitve izdelka in potem oddal novo naročilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s trgovino computer universe (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
833181509 (1052) Machete
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912364469 (151584) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507275950 (110736) darkolord
»

Težave pri nakupu prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
7840 (670) Brias
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8614987 (9451) lambda

Več podobnih tem