» »

Podkupnina, Janša, Patria - kje so zdaj dokazi?!

Podkupnina, Janša, Patria - kje so zdaj dokazi?!

c0dehunter ::

Prejle sem malo odprl RTVSLO in vidim tole novico. Če povzamem - v tistem prispevku takrat je tale novinar trdno stal za svojimi besedami da ima dokaze o podkupninah in da jih bo razkril, ko bo čas za to. No, volitve so že long gone, dokazov pa nikjer.
Kot dodatek se novinar še "norčuje" da v Slovenijo pač sedaj ne bo potoval, saj bi ga prijeli, Finska ga pa itak ne bo kar tako predala Sloveniji za zaslišanje.
Če torej mene obtožijo v Nemčiji nekega prekrška, mi dejansko ne morejo nič?

Sicer pa če poštudiraš - novinar, če bi imel dokaze, bi jih že zdavnaj predstavil, tako pa smo lahko skoraj prepričani, da je to maslo nasprotnikov takratnega premiera Janše.

BTW, kako je zdaj z tisto uradno preiskavo - je bil potrjen sum o dajanju in prejemanju podkupnin al je še kr vse skupaj na halt state? (Priznam, nisem spremljal vseh novic in mogoče je, da je tale preprosto šla mimo mene).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Double_J ::

Ga naj pa ugrabijo...
Dve šivanki...

Utk ::

Ne sekiraj se, ni šlo mimo tebe nobeno sojenje Janši. Spomladi naj bi blo vse jasno. Meni je že par tednov prekleto vroče, tako da mislim, da je pomlad mimo. Takrat so vsi imeli dokaze, po volitvah se je pa takoj plošča obrnila, naenkrat ni več nihče nič imel, vsak je samo nekaj slišal in sklepal. No, nekaj jih je tudi trdilo, da dokaze imajo. Če so, naj že enkrat zaprejo Janšo, če so ponarejeni, naj zaprejo njih.

c0dehunter ::

No, sam glavni preiskovalec na Finskem recimo v uradnem poročilu ne more kar tako sem tja v stilu "VSi dokazi še niso zbrani, počakajte še malo".. Kaj se dogaja s to preiskavo? V medijih ni več ne duha ne sluha o poteku, zanimanja tudi nobenega. Kako je kaj z tem novinarjem, gotovo je tudi izgubil kredibilnost, pa kolikor vem je bil novinar nacionalne televizije ne nek jebiveter.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Utk ::

Če še ne veš, Skandinavci so večji Balkanci od Balkancev. Tista njihova nafta tega nič ne spremeni. Še manj njihova vzvišenost.

JanezH ::

tsh2 ::

meni nekaj ni jasno: Berglund pravi, da ima trdne dokaze, da je Janša prejemal podkupnine. in da jih ne bo predal policiji, ker hoče zaščititi vire pred ... čim? pravi da se bo policija že sama dokopala do njih. to je skrivanje dokazov pred policijo, in po zdravi logiki bi to moralo biti kaznivo. kot da bi imel pištolo morilca, na kateri so njegovi odtisi, in bi jo skrival pred policijo.

kixs ::

Sej bo Golobic zdej cisto vse povedal... baje :))

Utk ::

No, če se ne motim, je ta novinar kasneje povedal, da nikjer direktno ne piše Janša. Baje piše J, od slovenskih kolegov je pa dobil namige, da je to prav Janša. Ja seveda. Pa vprašanje, če je sploh J kje. Vprašanje, če je sploh kje karkoli. Če je, pa naj pokaže že enkrat.

AndrejS ::

Saj je bilo že na začetku jasno da je to nesramno podtikanje, ampak dosti ljudi je temu nasedlo...

Poldi112 ::

A je važno? To so si zakuhali sami s toleriranjem, če ne še kaj več, nedelovanja policije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MadMicka ::

100% so plačevali podkupnine. Ne samo pri poslu v Sloveniji, tudi pri marsikaterih drugih poslih. Njihov bivši predsednik uprave je na direktno vprašanje ali so plačevali podkupnine, odgovoril, da so plačevali tako, kot je bo bilo običajno v krajih s katerimi so poslovali. Dokazani so tudi močni denari tokovi, ki nimajo realne pravne podlage. Ala svetovanje toliko in toliko milijonov. Hudič pri teh stvareh je, da so težko dokazljive. Ampak, za Fince verjamem, da jim bo uspelo zadevam priti do dna.

Komu neki pa plačaš podkupnino, če skleneš nek posel, kjer je neka država kupec??

c0dehunter ::

MadMicka, prvi odstavek in zadnja poved sta si nekako v protislovju :D
Drugače pa - težko, da bi bil vpleten Janša, če tudi je novinar deloval objektivno in so potem nasprotniki Janše začeli razširjati, da naj bi J bil simbol za Janšo. Saj ne pravim, da ni bilo podkupnin, pravim le, da Janša najverjetneje aktivno ni imel nič s tem, je a to takrat lepo izrabila opozicija.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

kopernik ::

MadMicka, dokazano bo, kar bo, samo na sodišču. Do sedaj ne vem, če je kdo na sodišču že kaj dokazal. Od kod tebi dokazi o močnih denarnih tokovih ? O 100% podkupovanju ? In izjava tistega bivšega predsednika uprave je tudi dvoumna : v katerih krajih je to običajno ? Koga so podkupovali (predsednika vlade, ministra, člane komisije, ki je odločala o poslu, posrednika pri prodaji, papeža) ?

Tle je še dosti megle.

Furbo ::

Kot da bo kak politik tako neumen, da bo puščal papirnato sled.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Calligula ::

1. Sodisca pri politikih ne delujejo ravno optimalno. Ne pri levih, ne pri desnih, nikjer na svetu...
2. Glede na to, da je nasa policija mutila, bila neodzivna,.. pomeni, da je imela dolocene ukaze ali pa se je "samocenzurirala" kar je oboje enako gnilo. Od gnitja v policiji se lahko pricakuje tudi curljanje informacij. Za unicevanje dokaziv, ki jih znajo pri takih zadevah ze prvotno storilci "ne proizvajat" je to super.
3. Vsak IDIOT, ki je tako strankarsko obarvan (levo ali desno), da misli, da njegovi pa ne goljufajo in ne lazejo je tocno to-idiot.

Razlike so predvsem v obsegu, ignorantskosti in prefinjenosti pri pocetju. Kje se sploh se najdejo genialci, ki mislijo, da ni bilo podkupnin? Vsak, ki ima IQ 40+ bi lahko ze iz izjave direktorja Patrie videl, da so bile.
A je sploh vazno, ce jih jemlje Golobic ali Jansa, ce imata vsak zaledje IDIOTov, ki mislijo, da nic takega ni bilo? Saj je bistvo vojaske opreme ravno, da neinovativni politiki prihajajo do provizij. V ZDA, Britaniji, SLO,... PAc ljudje brez idej grejo v politiko, ker tam lahko uspejo in jemljejo. Na dolgi rok se tako zbere samo speicifcen tip ljudi z redkimi izjemami vmes. Zakon stevilk. Se naredi koncentracija. Slej ko prej.

En ma Ultro, en ma brata, ki mu premozenje nenormalno raste,... Isto sranje. Dejansko je pri tem razlika med levimi in desnimi lahko tako obskurna kot med tem ali je nekdo pac fizicno desnicar ali desnicar glede na rabo rok.

Kar naj jemljejo. Dokler bo dovolj bedakov, ki bodo pripravljeni sveto verjeti "svojim" bi bili verjetno res neumni, ce ne bi. Dajte se zdaj postrojit eni in drugi pa lepo zapojte kako hvalnico strankarskim veljakom v prid, da bo veselo. :)

Calligula ::

Se to, marsikateri politik je tako neumen, da pusca sledi. Zato pa potem cutijo tako mocno potrebo po vplivu na tozilstva, policijo, medije,...

kopernik ::

Da ne bo pomote, jaz ne trdim, da podkupovanja zagotovo ni bilo, prav tako pa ne trdim, da je zagotovo bilo. Navkljub pokroviteljskemu prispevku Calligule. On itak ve, da vsi politiki lažejo in kradejo. Postani politik, boš tudi ti lahko. In lagal in kradel.

Calligula ::

Ne gre se zato, ce lazejo. Laze vsak normalen clovek. Glede na italijanske studije v casual pogovoru enkrat na 5 minut. Kraje, zlorabe, nategovanje... pa je drugo.

Jansa ni kaliber, ki bi bil nedolzne sorte. On je ze veckrat pokazal, da gladko prime zadevice v svoje roke kot, da mu zadeve pripadajo. Jebes levo, desno, takih v 21 stoletju ne rabi nihce.
Vse dojema osebno v vseh pogledih. Vse si zasluzi, vse mu pripada, vse bi si vzel. Golobic ne deluje kaj prida drugacen ampak tadva sta kar isti kaliber.

Brez dvoma imata nekatera ozka polja kjer sta dobra in bi lahko bila precej bolj koristna ampak na zalost sta oba prevec zeljna oblasti just for the hell of it.
Onadva sta se pac prilagodila okolju. Okolje je taksno, da je dovolj folka, ki je tako usekan, da mirno verjame, da je en ali drugi cudovit in zdrav poba.

Meni se samo ti zadnji naivci zdijo smesni. Ja, nimamo spolitizirane policije, ja, ne jemljejo,... Dajte no. Slovenija je mala banana repulnika. Mala drzava z celotno infrastrukturo.
Svoja valuta, zeleznice in vse kar imajo veliki. Vkljucno z vsem negativnim sranjem. Se kaj vec, manj pa na zalost ne. Bi pa lahko mel folk vsaj teznjo h cemu boljsem ne pa, da kot tazadnji cucki lizejo
pete enemu ali drugemu.

c0dehunter ::

Možno je da so podkupnine bile, možno da ne (sumljiv mi je bil tale Walter Wolf z svojimi nasprotujočimi si izjavami nekaj časa nazaj).. Uglavnem, z prvim postom sem mislil predvsem na tega novinarja, kako da ni v preiskavi in on pač lahko objavi karkoli, ker je pač novinar - ker potem bodo take taktike uporabljala ja cela vesoljska politika v stilu "Dejmo, tile so že predolgo na oblasti, plačajmu unmu novinarju iz x države da naredi kako afero".

To mi predvsem ni jasno. In glede preiskave, kaj majo za mučkat že eno leto in pol? Zakaj se ne lotijo tega novinarja malo bolj agresivno, ker če ima dokaze jih je dolžan prikazati, razen če bi s tem okrivil samega sebe (Al je to samo v USA?).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

luli ::

Tudi sam sem skoraj 100%, da so tukaj podkupnine bile. Mislim, da bi bilo potrebno raziskati smer Cvilež - Berglar.

jype ::

Huh? :)

Da opozicijo podkupiš? A so Finci tolk zabiti? :)

tsh2 ::

ne, opozicija je podkupila finskega novinarja. to je meni dosti bolj logično.

Calligula ::

Finske preiskovalce pa tudi. Pa Walterje Wolfe in Cekute, katerih izjemna umetniska dela kupujejo Patrijevci ipd... :)

Vsi so cisti kot solzice.

urban99 ::

Rofl, vidim da slo-tech mojstri teorij zarot 'z linije' še niso upehali. Levica enkrat ščuva skine nad homoseksualce, drugič podkupuje novinarje na finskem... no, samo da vam ni dolgčas :)))

Si pa tudi sam želim, da bi temule vendarle prišli do dna. Vse skupaj traja že rahlo predolgo. Ampak ne za slovenske razmere :)

Vanich ::

luli ::

Da opozicijo podkupiš? A so Finci tolk zabiti? :)

Ja zdaj ko o zvdeli za pse, se po moje še sami po glavi tolčejo.

Kolikor vem, v aferi razen proti Berglarju še ni tožb. Pomoje bo pred obsodbo skrivnostno izginil, da slučajno ne bi preveč zapel o ljudeh, ki so mu te trdne dokaze posredovali.

Mimogrede lažnivec s Finske še jih vedno ni pokazal. Ga je Golobček šolal?

MadMicka ::

luli, kaj je s tabo? A misliš, da niti pod razno ni mogoče, da se pri velikih orožarskih poslih plača provizija?

luli ::

Seveda se, spomnimo se samo poslovanja LDS z Izraelom.

Drugače pa : Če bodo trdni dokazi bo sledila obsodba. Me pa vse bolj to spominja na ono Ropovo laž, da naj bi se Janša s Sanaderjem dogovarjal za incidente. Dokazov seveda ni. Pa še bi se kaj našlo.

Ene dobijo s spuščenimi hlačami, pa bi vseeno radi rekli, da ni res, pri drugih pa je dovolj to, da je mogoče, da se pri velikih orožarskih poslih plača provizija.

MadMicka, če se ne motim, si ti fant a ne? No pa navsezadnje je tudi Baričević bil ženska.

Balandeque ::

Če si prebral gornje linke, potem Janše ne sumijo samo zaradi tega ker "je mogoče, da se pri velikih orožarskih poslih plača provizija", ane Luli?

Na tem forumu se zbiramo posamezniki z vsaj troho smisla za logično sklepanje in nas živcirajo povprečneži, ki razsojajo iz čiste gorečnosti.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

luli ::

Na tem forumu se zbiramo posamezniki z vsaj troho smisla za logično sklepanje in nas živcirajo povprečneži


A bejž no!

Aston_11 ::

Ni dokazov in jih zlepa ne bo. Gornji link ni noben dokaz o čimerkoli.

luli ::

z vsaj troho smisla za logično sklepanje

To, da je novinar rekel, da nam bo že kdaj predstavil dokaze, teh pa še kar ni in ni. Seveda to ni dokaz.

In še za zgornji PDF. Če pride Finec pokaže ta PDF in reče to sem dobil od osebe XY in to je moj dokaz bo zadeva malo bolj verjetna, saj potem pomeni, da je za dokument zastavil svoje ali "prijateljevo" ime, dokler pa se taki dokumenti pojavljajo sami od sebe, zahtevnost izdelave le teh ni problematična za učenca osnovne šole, za njimi pa ne stoji nihče so pa to mokre sanje gorečnežev

donfilipo ::

Pepca*Kardelj>> Tukaj je ene par zelo jebenih dokazov proti Janši in njegovim podrepnikom.

Tole vkolikor je avtentično JE zelo zanimivo. Na žalost pa noben dokaz:) Opcije:
JJ ima tako rad Katarino Kresal, da je to prepričalo tudi Mirota Senico, ki je podkupil vse pravosodje, da le-to ni, razen v predvolilnem aktualnem času, storilo nič:D
ali:
Finska policija nikakor ne more dokazati, da vsi, ali vsaj nekateri fakti iz e-mailov usrezajo resnici. Možno bi bilo tudi, da bi Riedl in Nitynen in še kdo denar za organizacijo razdelili drugače? Iz leve ruke u desni đep? Načeloma je kolikor se spomnim, JJ letal okoli 'svetskih ljudi' in je moral, če sem prav razumel operativo prepustiti Maršalu..pardon generalu Krkoviču in gospodu Zagožnu, ki je v večini upravnih odborov Slovenije:)) No tem pa nekako niso dokazali, da so prejeli denar. Iz patrie zagotov ni šel v kovčku.

Ampak načeloma imaš pa prav. Hec to ni! Vedno več ljudi je dokazano, (raziskava-anketa), prepričanih, da je v sloveniji korupcija postala velik problem. In gospod Kos , ki nanjo opozarja, je po ostroumnih ugotovitvah politike, s pomočjo medijev pravzaprav najbolj odgovoren za to. Novinarje bi gospoda še požrli z oznako rumeno...ampak advokati so pa hudičevo dragi:)) In kolikor vidim hitrost in učinkovitost preiskave, bo nemara feldmaršal prej izdal spomine: 'O bitci protiv vas okupatora pič.. li vam ...:D,tudi na večjem tržišču balkanu, preden bo prišla neka trdna obsodba. Recimo parkirni listek?;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

luli ::

Pozabil si ono opcijo, da je poročilo priredil murgeljski palček.
Glede na zadnje novice pa bi bolj verjel, da so ga spisali Atos, Atlas in Joy, saj t.i. slovenska levica ne premore boljših strokovnjakov.

dbevfat ::

Jp, murgelski palček dirigira vse in ima pod nadzorom finski tisk in njihovo policijo. Prav tako ima pod nadzorom avstrijsko policijo. Tip je očitno mogočnejši od Obame, podkupnin ni bilo in vsi so nedolžni ;).

Dajmo počakat, pa bomo videli. Spomladi-poleti naj bi bilo marsikaj jasno. Upam, da podkupovanja ni bilo, če pa je bilo, pa hočem vedeti. Imam pa veliko več zaupanja v finsko policijo, kot v našo, ki je 2 depeši od kolegov "po nesreči" ignorirala.
nvr2fat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zarota proti Jankoviću?

Oddelek: Problemi človeštva
482220 (1209) Mr.B
»

Janša in Zidar naj bi se dogovarjala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6715781 (13995) Calligula
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82996169 (79509) poweroff
»

Patrija po volitvah?

Oddelek: Problemi človeštva
202351 (1710) Person

Več podobnih tem