» »

parada ponosa / homoseksualnost

parada ponosa / homoseksualnost

««
6 / 35
»»

imagodei ::

mtosev> "evo za vse vas sem nekaj nasel v strokovni reviji za zdravnike da je gen povezan z homoseksualnostjo: evo vam link http://www.zzs-mcs.si/library/includes/..."

Na tem linku ni ničesar, kar bi podpiralo tvojo teorijo, oz. teorijo tvoje mame, da so otroci istospolnih partnerjev kakorkoli oškodovani pri psihosocialnem razvoju.

Je pa notri res potrditev, da je homoseksualnost dedna (kakorkoli smešno se že to sliši), ampak to nima veze s tistim, kar ti trdiš. Pove kvečjemu, da vsak otrok v "običajni" heteroseksualni familiji lahko brez vpliva okolja postane homoseksualec, ter da enako, brez vpliva staršev, lahko tudi posvojenen otrok v homoseksualni familiji postane sam homoseksualec.

S to teorijo, da homoseksualni par s svojim življenjskim slogom posvojenega otroka "spreobrne" v homoseksualca, je sicer cela kopica težav, ki ne zdržijo kritičnega razmisleka. Če je to vsaj približno res, potem bi enako moralo držati za heteroseksualne familije in bi take morale "producirati" skoraj izključno heteroseksualce (potem sploh ne bi bilo problema, ker homoseksualcev (skorajda) ne bi bilo). Po isti logiki bi homoseksualne familije "producirale" skoraj izključno homoseksualce - za kar pa se še največji nasprotniki posvojitev v homoseksualne pare strinjajo, da ni res. Poleg tega homofobi, gaybasherji in ostali anti-homo-people želijo svet prepričat, da je homoseksualnost odločitev - potem pa ti prideš ven s takšnim člankom, kjer pravzaprav potrdiš, da je homoseksualnost prirojena in ne pridobljena. Torej okolje nima veliko veze, kar se tiče človekove seksualne identitete.

Veselo branje: David Reimer @ Wikipedia
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

mtosev> "jaz sem s tabo zackljicil. link sem ti dal ce tebe ne zanima kaj pise na njem pa bos trdil svoje ceprav nisi noben strokovnjak na tem podrocju pa lepo naprej trobi svoje."

A lahko iz tega linka citiraš tisto, kar se ti zdi tako zelo pomembno za to, kar trdiš? Meni ne uspe najti nič relevantnega.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

Ja, a si ti prebral kaj piše tam?

Če si - daj razloži, kako naj bi po tvoje posvojitev otroku škodila, če ga posvoji gejevski par?

z svojim obnasanjem/odnosom se lahko otrok napacno razvije, ker starsi uplivajo na njegov razlog.

zdaj pa sem res zakljucil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

mtosev> "jaz sem s tabo zackljicil. link sem ti dal ce tebe ne zanima kaj pise na njem pa bos trdil svoje ceprav nisi noben strokovnjak na tem podrocju pa lepo naprej trobi svoje."

A lahko iz tega linka citiraš tisto, kar se ti zdi tako zelo pomembno za to, kar trdiš? Meni ne uspe najti nič relevantnega.

Rezultati vedenjsko genetskih študij so namreč pokazali, da številne mere družinskega okolja, vključno s starševskim vedenjem odražajo genetski učinek, torej odražajo značilnosti otrok. Vedenjski genetiki tudi ugotavljajo, da so za (osebnostni) razvoj otrok pomembni predvsem tisti dejavniki okolja, ki si jih otroci v isti družini ne delijo, torej specifične izkušnje posameznega otroka oz. njegove zaznave in interpretacije objektivno enakih okoljskih dejavnikov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imagodei ::

mtosev> "z svojim obnasanjem/odnosom se lahko otrok napacno razvije, ker starsi uplivajo na njegov razlog."

Kje na tvojem linku, ali na katerem drugem kredibilnem linku, si lahko to preberem. Na tvoje besede namreč ne dam nič - tudi če samo ponavljaš, kar je povedala splošna zdravnica (ki je po naključju tvoja mama).

Meni sta dve splošni zdravnici povedali popolnoma nasprotni trditvi, ko sem ju vprašal, ali je občasni popolni post (zgolj pitje vode) koristen. Ena se je strinjala, druga me je ozmerjala češ da je to povsem nenaravno.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

ne jaz sem zakljucil. dal sem kar je bilo relevantno. sem zaklucil. ce bom se postal v tej temi bom odgovorjal samo istim s kateri je mozno imeti debato.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imagodei ::

mtosev,

pa si ti prepričan, da razumeš tistle citat? Iz njega je razvidno točno to, da če otrok nima genetskih predispozicij za "razvoj" homoseksualnosti, je ne bo razvil. Za osebnostni razvoj otroka pa so pomembni predvsem tisti dejavniki okolja, ki si jih otroci v isti družini ne delijo: torej lahko otrok "razvije" homoseksualnost tudi, če v družini ni izpostavljen tovrstnim "dejavnikom okolja".
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

mtosev> "ne jaz sem zakljucil. dal sem kar je bilo relevantno. sem zaklucil. ce bom se postal v tej temi bom odgovorjal samo istim s kateri je mozno imeti debato."

:D Ja, you do that. Bo še najbolje za vse.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

aha vidim kaj si zelis da me v tej tebi vec ne bi bilo. tak da bom se tu ostal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev, citira> Rezultati vedenjsko genetskih študij so namreč pokazali, da številne mere družinskega okolja, vključno s starševskim vedenjem odražajo genetski učinek, torej odražajo značilnosti otrok. Vedenjski genetiki tudi ugotavljajo, da so za (osebnostni) razvoj otrok pomembni predvsem tisti dejavniki okolja, ki si jih otroci v isti družini ne delijo, torej specifične izkušnje posameznega otroka oz. njegove zaznave in interpretacije objektivno enakih okoljskih dejavnikov.

Točno tako! Za razvoj otrok so _pomembni predvsem tisti dejavniki okolja, ki si jih otroci v isti družini ne delijo_. Razloži mi torej, kako se lahko zgodi, da imata dva posvojenca iste starše - pa so ti isti starši od enega homoseksualni, od drugega pa ne? Ker če ne morejo biti - potem očitno spolna orientacija staršev ni pomemben dejavnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

mtosev,

pa si ti prepričan, da razumeš tistle citat? Iz njega je razvidno točno to, da če otrok nima genetskih predispozicij za "razvoj" homoseksualnosti, je ne bo razvil. Za osebnostni razvoj otroka pa so pomembni predvsem tisti dejavniki okolja, ki si jih otroci v isti družini ne delijo: torej lahko otrok "razvije" homoseksualnost tudi, če v družini ni izpostavljen tovrstnim "dejavnikom okolja".

kaj tebi ni jasno? PISE da na genetski razvoj otroka vplivajo tudi starsi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> PISE da na genetski razvoj otroka vplivajo tudi starsi.

Krušni starši? Kako pa?

mtosev ::

mtosev> PISE da na genetski razvoj otroka vplivajo tudi starsi.

Krušni starši? Kako pa?

krusni starsi imajo normalne splone odnese in od njih ne more pobrat "napacne" vzorce.

lahko pa postane homo tudi ce mu starsi niso homo zaradi napake v mozgani oz se kaj nekje zalomi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> krusni starsi imajo normalne splone odnese in od njih ne more pobrat "napacne" vzorce.

Am, a ti veš kaj so krušni starši? To so starši, ki niso biološki starši.

mtosev> lahko pa postane homo tudi ce mu starsi niso homo zaradi napake v mozgani oz se kaj nekje zalomi.

Ja, normalno je, da je približno 10% odrasle populacije homoseksualne. To ne pomeni, da se ukvarjajo izključno z istospolnimi odnosi, zgolj da jih spolno privlačijo partnerji istega spola.

Keyser Soze ::

Ma ste se razpisal...

@imagodei
Ma niti ni sarkazem, hočem samo izpostavit to, da je tale "kolega" izustil bedarijo. Da v današnji družbi otrok istospolnih staršev nima psihosocialnih posledic je ena taka "bold" trditev, ki morda drži v 0,01% primerov. Če živijo na samotnem otoku v istospolni družbi, kjer se to tolerira brez izjem.
OM, F, G!

mtosev ::

na 1. to jasno vem.

Homo starsi lahko vplivajo da tudi ce nima sam po sebi napacnih vzorcov da se mu razvijejo, ker posnema starse oz se od njih uci.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> Homo starsi lahko vplivajo da tudi ce nima sam po sebi napacnih vzorcov da se mu razvijejo, ker posnema starse oz se od njih uci.

Besedilo, ki ga citiraš, pravi ravno nasprotno.

mtosev ::

Rezultati vedenjsko genetskih študij so namreč pokazali, da številne mere družinskega okolja, vključno s starševskim vedenjem odražajo genetski učinek, torej odražajo značilnosti otrok.

A res?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

UNIVERZUM ::

@mtosev đizs

evo moj primer:
-imel oba starša
-živel v isti hiši kot dedek in babica (pač nadstropje nad njimi)
-prihajm z vasi (kjer je vse to še toliko bolj tabu)
-imam 3 mlajše brate in sestro (kar pomeni da sta se starša zelo trudila dati vzgled)

pa sem se vseeno "nalezel/naučil/posnel", huh od kje?

in še en primer:
-starša sta še za časa juge posvojila otroka ker svojih nista mogla imet (torej sta strejt)
-nudila mu vso ljubezen in podporo
-pa je tip vseeno gej


si ali nisi in to od rojstva
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jype ::

mtosev, citira> Rezultati vedenjsko genetskih študij so namreč pokazali, da številne mere družinskega okolja, vključno s starševskim vedenjem odražajo genetski učinek, torej odražajo značilnosti otrok.

Ja, res!

mtosev ::

@mtosev đizs

evo moj primer:
-imel oba starša
-živel v isti hiši kot dedek in babica (pač nadstropje nad njimi)
-prihajm z vasi (kjer je vse to še toliko bolj tabu)
-imam 3 mlajše brate in sestro (kar pomeni da sta se starša zelo trudila dati vzgled)

pa sem se vseeno "nalezel/naučil/posnel", huh od kje?

in še en primer:
-starša sta še za časa juge posvojila otroka ker svojih nista mogla imet (torej sta strejt)
-nudila mu vso ljubezen in podporo
-pa je tip vseeno gej


si ali nisi in to od rojstva

ne pac ne ves da na tvoj razvoj uplivajo starsi in okolje v katerem zivis pac ne ves. idi vprasat kakega psihologa da ti razlozi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

Keyser> "@imagodei
Ma niti ni sarkazem, hočem samo izpostavit to, da je tale "kolega" izustil bedarijo. Da v današnji družbi otrok istospolnih staršev nima psihosocialnih posledic je ena taka "bold" trditev, ki morda drži v 0,01% primerov. Če živijo na samotnem otoku v istospolni družbi, kjer se to tolerira brez izjem."


Pravim, da sem bil jaz sarkastičen in sem mtosevu postregel z njegovim lastnim zdravilom. Če je njegova mama avtoriteta in mu zaradi tega ni treba navajat virov in pričakuje, da mu bomo verjeli, potem je moja mama ravno taka avtoriteta. In moja mama pravi, da otroci homoseksualnih staršev niso nikakor prikrajšani pri psihosocialnem razvoju.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

mtosev> "Rezultati vedenjsko genetskih študij so namreč pokazali, da številne mere družinskega okolja, vključno s starševskim vedenjem odražajo genetski učinek, torej odražajo značilnosti otrok.

A res?"


Ja, res. Mar ne znaš prebrati? Če ni underlying genetske predispozicije, starševsko vedenje ne more odraziti tega (neobstoječega) genetskega učinka. V čem je problem?
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

homo si lahko da se rodis s takimi geni (napaka pri razvoju genov) ali pa to razvijes kot posledico okolja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ahac ::

mtosev> Homo starsi lahko vplivajo da tudi ce nima sam po sebi napacnih vzorcov da se mu razvijejo, ker posnema starse oz se od njih uci.

Recimo, da je to res.

Kaj točno je narobe, če se z mazincem ne bo dotikal kozarca?
Ker to je tud edino, kar se bo lahko naučil od "homo staršev".
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

imagodei ::

mtosev> "ne pac ne ves da na tvoj razvoj uplivajo starsi in okolje v katerem zivis pac ne ves. idi vprasat kakega psihologa da ti razlozi."

Ampak tvoj velecenjeni citat pravi ravno nasprotno, pa če ga še 10x citiraš in zapišeš v Bold.
- Hoc est qui sumus -

UNIVERZUM ::

Ja lahko vplivajo ali boš resnicoljuben ali ne, ali boš lenuh ali ne....... in na nešteto ostalih značajskih lastnosti, ne morejo pa vplivati na prirojene, gensko pogojene stvari. To je tako kot bi trdil, da strši in okolica lahko vplivajo na to kdaj ti bodo pričeli sivet lasje oziroma kdaj boš postal plešast.

Ko si enkrat rojen si pač rojen, vse kar lahko starši potem storijo je da te vzgojijo v poštenega državljana, ki zna razmišljat s svojo glavo.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jype ::

mtosev> homo si lahko da se radis s takimi geni (nakaa pri razjodu genov) ali pa to razvijes kot posledico okolja..

Ja, in? V vsakem primeru potrebuješ genetsko predispozicijo - brez nje ne bo nič. Poleg tega - zakaj bi se otrok homoseksualnih staršev razvil v homoseksualca? Saj homoseksualni starši ne vplivajo na otroka nič drugače kot heteroseksualni starši.

Če pa misliš, da se bo homoseksualnim staršem otrok razvil v homoseksualca _pogosteje_ od otroka heteroseksualnih staršev, pa to dokaži!

Imaš pa smolo: vsi homoseksualci, brez ene same izjeme, so se do zdaj rodili heteroseksualnim biološkim staršem.

mtosev ::

mtosev> Homo starsi lahko vplivajo da tudi ce nima sam po sebi napacnih vzorcov da se mu razvijejo, ker posnema starse oz se od njih uci.

Recimo, da je to res.

Kaj točno je narobe, če se z mazincem ne bo dotikal kozarca?
Ker to je tud edino, kar se bo lahko naučil od "homo staršev".

?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

mtosev> homo si lahko da se radis s takimi geni (nakaa pri razjodu genov) ali pa to razvijes kot posledico okolja..

Ja, in? V vsakem primeru potrebuješ genetsko predispozicijo - brez nje ne bo nič. Poleg tega - zakaj bi se otrok homoseksualnih staršev razvil v homoseksualca? Saj homoseksualni starši ne vplivajo na otroka nič drugače kot heteroseksualni starši.

Če pa misliš, da se bo homoseksualnim staršem otrok razvil v homoseksualca _pogosteje_ od otroka heteroseksualnih staršev, pa to dokaži!

Imaš pa smolo: vsi homoseksualci, brez ene same izjeme, so se do zdaj rodili heteroseksualnim biološkim staršem.

NOT TRUE.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imagodei ::

mtosev> "homo si lahko da se radis s takimi geni (nakaa pri razjodu genov) ali pa to razvijes kot posledico okolja.. "

Ne prvo, ne drugo ne drži. Tvoje besedilo ne govori o nobeni napaki, pač pa o genu. Gen je pa zanimiva zadeva, ker ni nujno, da se sploh izrazi in ga lahko straight starši prenesejo na svoje potomce, ki bi pa potem lahko imeli izražen gen, ali pa spet ne.

Druga zadeva pa ravno tako ne drži. Oziroma boš dal link na kredibilen vir, ane.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

mtosev> NOT TRUE.

Link?

imagodei ::

mtosev> "NOT TRUE."

Krasen dokaz, ni kaj. Na takega bi bil še Aristotel ponosen.

In potem ti nam očitaš, da z nami ni mogoče debatirat? :D
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

ne ni mozno, ker dam link pa se ga ne uposteva.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

UNIVERZUM ::

mtosev je pač navajen na debato nivoja - baba rekla, baba kazala
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jype ::

mtosev> ne ni mozno, ker dam link pa se ga ne uposteva.

Dal si link na članek, ja. Not piše, da nimaš prav. Bummer.

talmai ::

mtosev, hehe, najprej argumentiraš z mamico (dominantna mati, ojdipov sindrom... ogromno gradiva je o tem), potem daš link do članka ki trdi ravno nasprotno kot ti, trikrat poveš da ne boš več nič pisal tukej in z velikimi tiskanimi argumentiraš nasprotovanje.

Vse kar pa tvoja "argumentacija" pokaže, je tvojo sovražno retoriko in tvojo lastno nedozorelost kar se družinskih zadev tiče.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

mtosev ::

dobra ja. jaz ne sovrazim nobenega in zaradi mene lahko vsak dela kaj hoce ce seveda to ni zakonito. nimam pa problemov z homo, romi, manjsinami ali komerkoli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imagodei ::

mtosev> "ne ni mozno, ker dam link pa se ga ne uposteva."

Se ga upošteva, seveda se ga. Problem je, ker si ti narobe razumel napisano.
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

Jaz sploh ne verjamem, da se lahko "naučiš" homoseksualnosti. Saj vsi vemo kako gre stvar. Tam nekje v začetku osnovne šole nam ratajo punce zanimive. Gre za čisto nagonsko zadevo. Začetne zaljubljenosti spremlja tudi zbadanje, pa mislim, da to ni še nikogar odvrnilo od punc.
Nekaterim pač ratajo zanimivi fantje, nekaterim puncam pa punce.

Sekusalnost je nagon, in nagonov se ne "priuči".

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

talmai ::

mtosev, s to sovražnostjo sem mislil na retoriko pač, to da govoriš o genski napaki je pač neka slabšalna retorika, sej vem da me ne boš pretepel ;)... maš pa attitude.

Če se osredotočim na malj bolj relevantne probleme glede "posvojitve otrok" v LGBT družinah: Nihče v tej naši skupnosti ne pričakuje, da zdaj bomo pa kar vsi pedri po vrsti imeli otroke. Že raznospolni zakonci ali heteroseksualne ženske težko posvojijo otroka ali ga umetno zaplodijo (edino pri zdravstvenih težavah), kaj šele ostali.. In pri posvojitvah so zelo strogi postopki, skozi katere morajo starši, da jim socialne službe dodelijo otroka, tko da tukej res ni neke velike skrbi, da bi pa zdaj vse otroke razdelili med pedre. Socialne službe pa izbirajo starše po strokovnih kriterijih, nekaj o čemer tukej nimamo kaj sodit.

Zakaj potem takšen halo glede izenačitve zakonov? Zato, ker otroci trpijo. Če ima recimo lezbijka iz prejšnjega zakona 2 otroka, njena nova partnerka nima nobenih pravic v zvezi z njimi. In na slabšem so otroci, ker je težje z bolniško, nimajo pravice do pokojnine in dedovanja, itd.. Takih družin res ni veliko, a tam kjer so, je njihov največji problem birokracija (in ne zbadanje sošolcev, lepo vas prosim, v šoli smo vedno kaj našli da smo koga zafrkaval, kmet, mejhn, debel, smešna čupa, luzer pri fuzbalu....)
Pa tudi sama argumentacija, češ, kako bodo otroci šikanirani, ker sem jaz tak kreten, da šikaniram njihove starše... put your money where your mouth is.

Tako kot se jaz ne vtikam v specifike raznoraznih zakonov pred tem in onim bogom, ker to pač ni moj zakon, nimajo men heteroseksualci kaj govorit kaj je moralno in kaj ne. Primerjat to s pedofilijo, nekrofilijo in zoofilijo je pa ignoranca. Govorimo o prostovoljni želji dveh odraslih osebkov človeške vrste, da si delita življenje in da pred državo kot pravna subjekta podpišeta pogodbo.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

mtosev ::

talmi:
In the last few decades, brain imaging systems have been used to determine brain region volumes and nerve linkages. Several studies have indicated that reduced volume and interconnections of the frontal lobes with other brain regions is observed in those with schizophrenia, depression, people subjected to repeated stressors,[13] suicide victims,[14] incarcerated criminals, sociopaths, and drug addicts. It is believed that at least some of the human abilities to feel guilt or remorse, and to interpret reality, lie in the prefrontal cortex.[citation needed] It is also widely believed that the size and number of connections in the prefrontal cortex relates directly to sentience, as the prefrontal cortex in humans occupies a far larger percentage of the brain than any other animal: as the brain has tripled in size over 5 million years of human evolution, the prefrontal cortex had increased in size sixfold.

Prefrontal cortex @ Wikipedia

malo preberi. za dosti stvari je kriva napka v moznanih. verjetno sploh ne ves kaj prefortalni korteks.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> http://www.worldnetdaily.com/index.php?...

Aw, come on!

A ti najdem na 24ur novico, da je tvoja stara mama zanosila z ribo?

Link na znanstveno publikacijo, ne pa na trobilo!

mtosev> malo preberi. dosti stvari je kriva napka v moznanih. verjetno sploh ne ves kaj prefortalni korteks.

Ti pa ne znaš napisat "prefrontalni korteks" - to mora bit možganska napaka ene vrste, zagotovo! Verjetno je nastala kot posledica zlorab v ranem otroštvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

OrkAA ::

mtosev:

The internal combustion engine is an engine in which the combustion of a fuel occurs with an oxidiser (usually air) in a combustion chamber. In an internal combustion engine the expansion of the high temperature and pressure gases, that are produced by the combustion, directly apply force to a movable component of the engine, such as the pistons or turbine blades and by moving it over a distance, generate useful mechanical energy.
The term internal combustion engine usually refers to an engine in which combustion is intermittent, such as the more familiar four-stroke and two-stroke piston engines, along with variants, such as the Wankel rotary engine. A second class of internal combustion engines use continuous combustion: gas turbines, jet engines and most rocket engines, each of which are internal combustion engines on the same principle as previously described.

Evo en protiargument zate.

Keyser Soze ::

Jaz sploh ne verjamem, da se lahko "naučiš" homoseksualnosti.

Sekusalnost je nagon, in nagonov se ne "priuči".

No ja, v pravem okolju s pravo stimulacijo lahko tudi hetero spremeniš v homo, ali pa obratno, kar verjamem, da je bolj pogosto.

Ampak, bottom point je, da homoseksualnost, v veliki meri pogojena z genetiko, ni neodvisna od ostalih dejavnikov.

Biti gej, nedolgo nazaj, je bilo precej nevarno. Takrat je blo bolje požret svojo usmerjenost in glavo napucat v smeri privlačnosti nasprotnega spola.
OM, F, G!

mtosev ::

mtosev> http://www.worldnetdaily.com/index.php?...

Aw, come on!

A ti najdem na 24ur novico, da je tvoja stara mama zanosila z ribo?

Link na znanstveno publikacijo, ne pa na trobilo!

mtosev> malo preberi. dosti stvari je kriva napka v moznanih. verjetno sploh ne ves kaj prefortalni korteks.

Ti pa ne znaš napisat "prefrontalni korteks" - to mora bit možganska napaka ene vrste, zagotovo! Verjetno je nastala kot posledica zlorab v ranem otroštvu.

ja jype sem disleksik in da izhaja iz mozganov, ker so mozgani ob rojstvu bili 3minute brez kisika.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> ja jype sem disleksik in da izhaja iz mozganov, ker so mozgani ob rojstvu bili 3minute brez kisika.

Vidiš! Pa nikomur ne pade na kraj pameti, da bi ti zaradi tega prepovedal poroko (če pa ti kdo hoče, nam kar povej - se bomo postavili zate!) ali odrekel kakršnekoli druge pravice.

Jaz mam tut določene napake, samo jih rajši ne bom razkril, ker mi je nerodno. Verjamem, da razumeš.

mtosev ::

ne moja bistveno ne vpliva na moje sposobnosti. razumevanje stvari sem imel nadpovprecno tudi test IQja leta 99 al 00 je pokazal celo malo nadpovrecno. v SS nisem knjige iz ANG 3 leta niti odprl pa sem imel pri mojem ucitelju iz ANG nisem v 2 letih ko sem ga imel dobil nizje ocene od 5. celo sem delal zahtevnejse stvari kot drugi v mojem razreduin v OS vse razrede koncal z 4. SLO pa sem vseeno mel v vecini razredov 4 (7/8 razred).

BTW noben od starsev nima disleksije. jaz sem jo dobil kot posledico da so mozgani bili brez kisika.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

A če je človek homoseksualec to bistveno vpliva na njegove sposobnosti?
««
6 / 35
»»