» »

Analogno ja, digitalno ne?

Analogno ja, digitalno ne?

mariooo ::

Pozdravljeni!

Vidim, da je tukaj kar nekaj pametnih ljudi, zato bom vas vprašal.

A mi lahko nekdo razloži, zakaj preko digitalnega signala lovim SLO 1,2,3 in TV Koper, ostalo pa ne?

Stvar je taka: ko na TV-ju nastavim samodejno iskanje, mi najde 4 digitalne programe in enih 10 "navadnih". Med sldenjimi so POP-TV, KANAL A, TV3, RAI UNO, RAI DUE, RAI TRE, RETEQUATTRO, HRT1 (živim v okolici Kopra).

Zanima me, zakaj mi najde vse te programe v analogni varianti v digitalni pa ne. Pregledal sem vse nastavitve in možnosti na TV-ju, vendar nič ne pomaga.

Tehnične specifikacije:
TV LG LH3000 podpira DVB-T in mpeg-4,
Trenutno 3 antene, "ribja kost" priklopljene na ojačevalec.

A mi lahko kdo svetuje, kaj naj naredim, da bom lovil ostale programe v digitalni obliki? Ali naj izklopim 3 antene in uporabljam samo eno? Res se mi ne sanja, kaj naj.

Hvala vam!

KoMar- ::

Si pomislil, da mogoče vseh kanalov še ne oddajajo v digitalni obliki? ;((

neres ::

Loviš vse slovenske DVB-T kanale. (Žal so ProPlus in TV3 odstranili, zaenkrat.)

Ne vem kako maš postavljene antene, ampak za boljše lovit italijanske programe morajo bit vodoravno, za slovenske pa navpično. (Npr. pri sobnih antenah, ki imajo za premikat/vrtet tisti del.) Čisto tako laično povedano...

mariooo ::

Hrvaški in italijanski programi oddajajo v digitalni obliki.

@neres: ne vem, ker trenutno mam vse tri antene postavljene vodoravno...in lovijo SLO prog.

Gre se za to, da nam je te antene postavljal en osebek, in ne vem, kako je to on povezal. Vem, da tri antene grejo v eno škatlico, pol pa iz te škatlice gre ven samo en kabel...

Mogoče je pomembno, katera antena je povezana na UHF, katera na VHF, in tako naprej?

Res se mi ne sanja... definitvno pa se mi ne splača kupovat novih anten in ugotovit, da nisem nič dosegel. Pojma nimam. Help! :'(

neres ::

Mogoče si pač na slabi lokaciji in ne "vidiš" tujih DVB-T oddajnikov.

mariooo ::

neres, sem razmišljal o tem ja, samo pol nebi lovil niti analogno...ali pač?

Senitel ::

Ja pač. Če ti lovi analogno še ne pomeni nujno, da ti bo lovilo tudi digitalno.

residual ::

slo programi DVB-T so v MPEG-4, Hrvaški, Avstrijski Italijanski pa v MPEG-2. ponavadi ima TV vgrajen digitalni tuner za eno kodiranje, drigi pa ima možnost dogradnje preko CIM slota (dekodirna kartica). Žal je navdušenje za DVB-T malce uplahnil sedaj ko ni več pop tv, a kanal in tv3 vključen v multipleks A. Je pa zunaj razpis na APEKu za prijavo interesentov ...

tudi kvaliteta se je pred kratkim, vsaj v mojem okraju drastično poslabšala in komaj spremljam SLO 1,2,3 preko DVB-T signala... sami kvadratki in prekinitve. Upam da nadgrajujejo opremo, če ne ne vem kaj bo iz te digitalne Tv, ko ukinejo analogno leta 2011 ali 2012...

mariooo ::

slo programi DVB-T so v MPEG-4, Hrvaški, Avstrijski Italijanski pa v MPEG-2...


Sej televizija, ki podpira MPEG-4, podpira tudi MPEG-2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564734 (22442) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956483 (33195) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399344 (6252) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475790 (3990) Hardstyle
»

Kaj je DVB-T TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
497320 (5147) Tody

Več podobnih tem