» »

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

bbenci2 ::

Danes so torej pričeli z dolgo pričakovanim famoznim oddajanjem v prvem multipleksu. Tako lahko preko DVB-T oddajnikov spremljamo že sedem programov v SD kvaliteti in seveda v MPEG-4 formatu.
To so:

- SLO 1
- SLO 2
- SLO 3
- TELE M (vzhodni del)
- TV KOPER (zahodni del)
- TV3
- POP TV
- A KANAL

PaX_MaN ::

Ojej, SD nas bo vse pojedu!

Pyr0Beast ::

Wau ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hardstyle ::

Morem ju3 sprobat, da vidim, če je kaka razlika.

fulgur ::

sem zdele sprobal... s Krvavca ga dobr vleče... kvaliteta zadovoljiva...

DonMatejo ::

in zdj nam navadnim analognim programi ne delajo več tako kot je treba
pm

BigWhale ::

Cela stala s temi analognimi programi, zdej tiste mamce, k majo se CB televizije SPLOH ne bodo mogle vec gledat al kako?

zee ::

A zato je zvok na POP TV in Kanalu A tako zanic preko Siol TV?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dolenska ::

nic spremembe na dolenskem. signal enak

vasquez ::

Zato se je Pahor v četrtek tako potil - ker je vedel, da ga prek DVB-T gledajo :)

MedusasPath ::

A zato je zvok na POP TV in Kanalu A tako zanic preko Siol TV?

To sem tud jst opazu ja.. Zvok je katastrofalen :S

AmokRun ::

A SLO3 tud na analognem signalu obstaja?

zee ::

@over_clocker: Pri nas doma je tako zadnje tri, stiri dni. Pri vas?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DonMatejo ::

ja, enako... pa pop kr vn meče pa zravn lovi drug program (med filmom včeri zvečer smo gledal še črne reklame za harvey norman ipd)... slo3 je pa že skoz HD kakr jst vem...

LexLuthor ::

Dokler ne bo stvar v HD, se sploh ne splača ukvarjat....

neres ::

HD bi lahko bil že zdej ja, da ne bomo potem čez dve leti še enkrat kupovali dekoderje, samo za HD.
Aja in slo3 ni HD. To bi bil višek ironije, da bi nam parlamentarne razprave predvajali v HD. :D

fulgur ::

8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

fulgur ::

SLO3 obstaja samo v digitalni tehniki (SD in ne HD)

Hardstyle ::

Mnja, ker kanal lahko spremljaš tud na navadni kablski :)

DonMatejo ::

fulgur, oprosti ja... nism glih na jasnem si glede teh oznak, k pa stara tv dela čist kul... dokler ne zamenjajo signala :)

neki4 ::

katere tuje programe lahko pričakujemo na dvb-t? domačih je že kar nekaj. A bodo dali kakšen tuj hd?

cekr ::

Ne moreš pričakovat tuj HD, če še domačih ni. Bi bilo pa prav, da si nekateri v celoti razjesnite pojma SD in HD. Vsi programi v A muxu oddajajo v SD(klasičen 4:3 format, o širokem formati še ni nihče nič slišal). HD (format 16:9, 1080i) se oddaja samo z ljubljanskega gradu in še to samo v testne namene.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Hardstyle ::

Kako lahko spremljam te digitalne programe, če imam v TV že vgrajen DVB-T tuner? Namreč sedaj imam priklopljeno kabelsko(navadno) in je POPTV slika porazna (proti SLO1,2).

20sdfj093f ::

Potrebuješ:

-MPEG4 sposoben DVB-T tuner ali
-PCMCIA (oz. CAM) režo za Neotion MPEG4 kartico, firmware tvojega TVja pa mora to podpirati

LPd

BCSman ::

Nekaj me zanima:

signal sprejemam analogno in slo1 in slo2 delujeta bp, kanal a in pop tv pa nič.
a če bi uporabljal digitalno, bi vsi kanali delali bp al kako?
antena ostane kar analogna?

za italijanski mediaset moram obrniti anteno za 90 stopinj. a pri digitalnem načinu sprejemanja bi bilo potrebno tudi to naredit?

gruntfürmich ::

HDAja in slo3 ni HD. To bi bil višek ironije, da bi nam parlamentarne razprave predvajali v HD. :D


hahaha, slo3 bi moral predvajati seje DZ v HD in vsaj 5.1 zvok, da bi se lepo slišalo hihitanje in negodovanje zadaj + več zvočnih kanalov iz posameznih poslanskih skupin s komentarji^^:D:)):)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

Hja, poglej tukaj če ti lovi digitalna... http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php

BCSman ::

do oddajnika je čisti pogled, tako da bo lovilo 100%.
hm le za italijanske kanale na najdem nobenega seznama oddajnikov. direktno jih gotovo ne vidim, vendar pri analognem je program vseeno bil nekako gledljiv.

Ted ::

Po mojih izkušnjah je sedaj DVB-T signal na hrvaških in avstrijskih kanalih precej boljši kot je bil prej analogni. Je pa res da tudi prej ni bil slab. Pr DVB standardu (satelit/zemeljski) je pa pomembna razlika glede na analogni signal - v kolikor signal dosega nek minimum ali več, bo slika zelo dobra, če ga pa ne dosega pa signala praktično ne bo. Bodisi je bodisi ni torej.
Mah...

neres ::

Za seznam italijanskih oddajnikov poglej tukaj: http://www.dgtvi.it/dgtvi/copertura.asp...
Na goriškem je pokritost bolj švoh, za glavne mediaset in rai programe. Na tržaškem/na obali pa je boljše. Tej oddajniki so blizu Pordenoneta. Sicer so mi odgovorili po emailu da bojo nadgrajevali oddajnike, ampak baje šele kasneje, ob ukinitvi analognih programov leta 2010.
Kar se sprejema tiče pa je več ali manj vse enako kot z analognim signalom. Ravno tako moraš obračat anteno za 90 stopinj za boljši sprejem.

20sdfj093f ::

neres: a Col Gaiardino (Mux A) se ne lovi iz Gorice? Vem, da je cca 80km ampak rekli so mi, da je na Obali še slabše... 100km in totalno nestabilen sprejem.

Mux B in Mediaset mux pa menda nista problematična.

LPd

neres ::

Na slovenski strani in tudi na vzhodu italijanske Gorice so problemi za lovit tako Col Gaiardin kot Piancavallo. Od teh tukaj se lovi vse muxe, razen dveh najbolj zanimivih: MUX-A RAI in MUX MEDIASET 2. (Na MUX DFREE so bili pred nekaj časa glavni 3je mediaset programi in se je lepo lovilo, ampak zdaj so, kot vidiš, namesto njih dali tja plačljive programe.)
Mislim da je problem ker se oddajnikov ne "vidi" direktno ampak je vmes kak hrib. Če pa ima kdo kaj več uspeha s sprejemom naj kar sporoči.
(edit: jaz sem testiral na kromberškem koncu, morda bi bolj južno, od Šempetra dol, lovilo kaj več. sem pogledal google maps in direktno zahodno od Gorice so neki hribi.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

dzinks63 ::

Kaj vse potrebujem, da lahko te na nov način oddajane programe gledam preko računalnika na monitorju. A je dovolj takšen : TV tuner ali zunanji TV tuner, antena ? Priporočate kaj drugega?

neres ::

Oboje je najbrž v redu. Sicer pa dobiš USB DVB-T sprejemnik na eBayu za par dolarjev.

BCSman ::

a potem bo 100% delovalo s 15 let staro analogno anteno?

cekr ::

Da, bo delovalo. Če imaš srečo, tudi na navaden drat.

Razlika je samo v tem, da se sedaj po zraku pretakajo enice in ničle.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Tody ::

Aja za HD bo treba met zunanjo anteno baje... Tako pravijo na RTVSLO... Naj kdo pove, ki je v ljubljani pokrit z ful signalom...

cekr ::

Če boš imel dober signal, bo dovolj tudi sobna antena. Drugače pa sprejem ni prav nič drugačen kot za SD. Ne moreš pa primerjat testnega obdobja s pravim oddajanjem s tavelkih oddajnikov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

icek ::

Razlika je samo v tem, da se sedaj po zraku pretakajo enice in ničle.


Po zraku še vedno priteka analogni signal v katerega so zmodulirane enice pa ničle.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BCSman ::

testiral in slovenski programi delujejo z max močjo in kvaliteto, za italjanske pa bo treba še eno anteno nabavit (baje tista kotna je dobra?) in jo usmerit proti italiji. ( s sobno anteno je komaj komaj nekaj lovilo)

BCSman ::

aja (edit ne dela več :s ), sprejemniki so zelo dragi in ne še ravno stabilni, zato bi raje kupil eno kartico za pc. a tale bo v redu? Gigabyte klik
podpira tako mpeg2 kot 4, saj nič ne piše?

shark_nm ::

Kaj ko vi dejansko gledate TV... Nisem ga gledal že since DSL. Edine izjeme so športi, katere pa itak v gostilni gledam, tako da doma bi lahk mel tut črno belo varjanto :). Filmi so itak eno sraje, kake dobre odaje so itak na netu, dnevnik je itak zakasnela oblika ostalih medijev, no razen kake dobre nadaljevanke pa serije, katere pa itak zamudim Tak da... Mene to šaltanje na bolši signal ne bo kaj dosti ganilo. Za tistih 10 minut brezvednega zijanja v TV medtem ko jem bo že.

cekr ::

@shark_nm
In kaj potem počneš tu?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Hardstyle ::

In zakaj ti to nam?

shark_nm ::

Zgolj nabijanje postov, za nagrado četrtletja. In seveda mnenje ter rahla začudenost, katero sem izrazil in se uprl na 39. člen Ustave.

-->SMILEY<-- ::

Ok nekaj me zanima, vidim, da ste stručkoti.

Danes priklopim doma LG 37"3000 in ker živim blizu severnih sosedov mi na zunanjo anteno najde 7 avstrijskih kanalov dvb-t in sedem naših iz PLEŠIVCA(K66-MUX 1). Avstrijski špilajo kot treba, ko pa prestavim recimo na POPTV pa je temen ekran in utripa gor HD STORITEV. Moč signala kaže nekje na 60% in kakovost slike 100%.

1.Zanima me ali je problem v mpeg4 dekodiranju, saj z avstrijci, ki predvidevam, da imajo mpeg2 nimam težav.
2. Ali je 60% moč signala dovolj za sprejem MUX1, v kolikor bom šel v nakup setopboxa ali modula?
3. Ali obstaja/kje se kupi kartica mpeg2->mpeg4 in/ali paše v ta televizor(zadaj ima PCMCIA režo).

Hvala za pojasnila, mi bodo v veliko pomoč.


LP

Zgodovina sprememb…

cekr ::

1. Da, tvoj TV podpira samo MPEG2.
2. Da, tudi z močjo 30% meni dela.
3. To se pa pozanimaj pri prodajalcu teh reči. Mislim, da je Pinosat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Hardstyle ::

Tako kot si že sam ugotovil, problem je v MPEG2 oz. našem MPEG4, saj tvoj TV (imam istega 32") ne podpira MPEG4. Kupiš lahko kartico za PCMCIA režo ampak moraš pazit kaj kupiš oz. si prej prebrat par stvari na netu. O tem katero kartico kupit si več preberi na apekovi strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564849 (22557) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956650 (33362) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399362 (6270) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494491 (3129) Alexius Heristalski
»

Kaj je DVB-T TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
497334 (5161) Tody

Več podobnih tem