» »

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Temo vidijo: vsi
««
3 / 56
»»

koyotee ::

Boing še kar ne more prenesti kritik na račun plinskih sistemov. Najbrž je on najbolj kredibilna oseba v Sloveniji. Kapo dol.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Karen ::

Meni 4,2 osemvaljnik s čez 300km pije 16-18 l/100km. Pa ni šparanja (beri se hitro pelje). Strošek servisa plina je zanemarljiv, strošek predelave s homologacijo okroglih 2k€. Plin je pa na Verovškovi trenutno 0,47€ na liter. Če računam še tisto porabo benza pri vžigu tako na okroglo enih 9l na sto preračunano v benz (ne poznam mašine ki bi bolj stegnila pri manjših stroških - recimo prej sem imel 130km passata dizla, pa je bila poraba pri priganjanju ki je pod tem sedaj tudi okrog 9l na sto). Ne vem, jaz lahko samo pohvalim delovanje na plin (moja druga mašina predelana na plin). Je pa res da če bi imel avto s porabo 7l na sto bi se vgradnja bistveno kasneje obrestovala.

Boeing ::

koyotee, nikakor. Eni plinski sistemi so dejansko junkshit. Hotel sem samo, da javno pove kako in kaj - užaljene anonimne maile znamo pisat vsi.

karen: jaguar?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Karen ::

Na, A8. Dela brezhibno (že drugi predelan).

Beli_Zajcek ::

Boing še kar ne more prenesti kritik na račun plinskih sistemov. Najbrž je on najbolj kredibilna oseba v Sloveniji. Kapo dol.


Tudi meni dela brezhibno. Bližam se točki povrnitve (cca. 26.000km). Firma G1, sicer sva pa z Boeingom večkrat že povedala najine izkušnje, samo kaj ko so vsi pametnejši teoretiki. Ne spomnim se kateri me je svaril (in prelen sem, da bi šel nazaj teme brat), ampak jaz še vedno čakam na milijon nekih napak in odpovedi motorja zaradi uporabe plina. :)) Na te bučke se spomnim včasih ko tankam in gledam kako se števec evrov počasi premika 8-)

Karen ::

Hehe, jest tudi. Pa z užitkom občasno pritisnem tistih 311ks ne da bi me denarnica bolela zaradi tega:-)

;-) ::

Nisem bral cele teme zato vprašam vaju ki imate avto predelan na plin.

Avto pije recimo 10l na 100km pred predelavo.
Po predelavi bo pil manj ali več ali enako?

a) Spije manj in še manjša cena je plina kot bencina
b) Spije enako ampak profitiraš pri razliki v ceni
c) Spije več ampak itak profitiraš pri razliki

In kaka je poraba blina glede na bencin, je isto če spije 10l benza bo spil isto 10l plina? Je isti izkoristek? Moč motorja kaj pade ko imaš plin? Koliko potem tankata naprimer bencina 1 tank benza na koliko tankov plina?

joze28 ::

Poraba je večja plina na bencin je teoretično večja do 10%; v praksi je razlika manjša.
Razlike motorja jaz ne opazim.V teoriji naj bi bila malenkost manjša.
Glede porabe bencina:
-odvisna od števila vžigov motorja-na bencin avto dela dokler se hladilna tekočina ne segreje do določene temperature(pri meni 40C).

Beli_Zajcek ::

Meni Volvo S40 pije 10% več (se pravi, prej cca. 9l bencina potem cca. 10l plina), navsezadnje ima plin cca. 20% manj energije na volumen. Razlike v konjih jaz ne opazim, pri mojem volvu potegne glih tako za en k* kot prej. Bencin sem pa do sedaj tankal 2x, ker včasih zmanjka plina pa se voziš malo tudi na bencin. Vsaj jaz ponavadi delam tako, potem pa mi vedno ostane 10-30km do plinske bencinske in nanese.

;-) ::

Hvala. Mogoče še to, koliko velike "bombe" so za plin, koliko ga na 1x natankaš in koliko km narediš.

Tole bi študenti mogli dobit subvencije tisti ki so "vozači" =))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Beli_Zajcek ::

Tank je toroiden, nameščen v prostoru za rezervno gumo, prostornine 52L in gre notri cca. 45L plina. S tem pa naredim cca. 470km.

;-) ::

Noro, sem mislil da obstajajo samo tiste velike "bombe" v kuferamu. Torej 45l prina je okol 25€ pa narediš tolk ko jaz z 60€.

Sedaj ko se bom vsak dan vozil v šolo bom razmislil o temle.

Valvoline ::

Meni 4,2 osemvaljnik s čez 300km pije 16-18 l/100km. Pa ni šparanja (beri se hitro pelje). Strošek servisa plina je zanemarljiv, strošek predelave s homologacijo okroglih 2k€. Plin je pa na Verovškovi trenutno 0,47€ na liter. Če računam še tisto porabo benza pri vžigu tako na okroglo enih 9l na sto preračunano v benz (ne poznam mašine ki bi bolj stegnila pri manjših stroških - recimo prej sem imel 130km passata dizla, pa je bila poraba pri priganjanju ki je pod tem sedaj tudi okrog 9l na sto). Ne vem, jaz lahko samo pohvalim delovanje na plin (moja druga mašina predelana na plin). Je pa res da če bi imel avto s porabo 7l na sto bi se vgradnja bistveno kasneje obrestovala.

Jaz bi vsa osebna vozila k žerejo več k 10 litrov goriva obdavčil z takso na luksuz najmanj 3000e na leto. Če bi vsi začel furat takih požeruhov bi cena goriv hitro poskočila na 3-5e za liter.
Lp.

Valvoline ::

Boing še kar ne more prenesti kritik na račun plinskih sistemov. Najbrž je on najbolj kredibilna oseba v Sloveniji. Kapo dol.


Tudi meni dela brezhibno. Bližam se točki povrnitve (cca. 26.000km). Firma G1, sicer sva pa z Boeingom večkrat že povedala najine izkušnje, samo kaj ko so vsi pametnejši teoretiki. Ne spomnim se kateri me je svaril (in prelen sem, da bi šel nazaj teme brat), ampak jaz še vedno čakam na milijon nekih napak in odpovedi motorja zaradi uporabe plina. :)) Na te bučke se spomnim včasih ko tankam in gledam kako se števec evrov počasi premika 8-)

No vsaj so nekateri priznal da plin ni tisto kar so pričakoval,sej boš ti tut povedal kako in kaj,počaki še mal.Seveda če ti nam tut delaš reklamo tule tako k boeing tega ne mormo pričakovat.

Beli_Zajcek ::

Jaz bi vsa osebna vozila k žerejo več k 10 litrov goriva obdavčil z takso na luksuz najmanj 3000e na leto. Če bi vsi začel furat takih požeruhov bi cena goriv hitro poskočila na 3-5e za liter.
Ja tvoja inteligenca naravnost sije ven iz postov. Dosti bolj ekološko je furat star avto, pa čeprav žre 10l/100km. Kar ti očitno ne kapiraš je, da tudi pri izdelavi avta smo ljudje zelo neekološki. Zatorej se splača potem ko smo že šli v ta strošek avto voziti do konca, pa čeprav čez 10 let pridejo na trg varčnejši modeli. Točke preloma, da se ti splača samo zaradi prihranka goriva zamenjati avto, ponavadi ne dosežeš.

No vsaj so nekateri priznal da plin ni tisto kar so pričakoval,sej boš ti tut povedal kako in kaj,počaki še mal.Seveda če ti nam tut delaš reklamo tule tako k boeing tega ne mormo pričakovat.
Kot prvo nimaš plinaša, kot drugo vse kar si doslej po forumu govoril je, da se furaš na kurilca in pa rekla kazala kako je kolega od prjatla reku, da je pa njemu avto crknu ker ga je predelal na plin. Daj prosim umakni se iz debate, če nimaš nič za povedat.

Boeing ::

Jaz bi, recimo, bolj obdavčil dizle, napram bencincem. Ker svinjajo. Pa ker jih ne maram.
Aja, pa sej to se že dogaja ;)

Veš kaj valvoline, da jaz bom pa prav še mal počakal, pa bom tule malo poročal, kako in kaj, upam da tudi Beli Zajcek in še kdo od plinašev. Sam zato, ker je zabavno :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Valvoline ::

beli zajcek >Kot prvo nimaš plinaša, kot drugo vse kar si doslej po forumu govoril je, da se furaš na kurilca in pa rekla kazala kako je kolega od prjatla reku, da je pa njemu avto crknu ker ga je predelal na plin. Daj prosim umakni se iz debate, če nimaš nič za povedat.

Kje sem jaz napisal da je nekomu crknil avto ker fura na plin ? Sem pač povedal določene slabosti plinskih sistemov in mogoče okvare.Sem ti že povedal da čeprav se ti furaš na plin poznam plinskih sistemov precej boljše kot marsikateri ki se z tem ukvarja.Kolega še vedno fura pasata na plin,poraba je 13l na 100km,in se je z tem sprijaznil.Sej je en že prej omenil da mu alfa porabi 14l plina na 100.In skoraj vsi ki so dal plinske sisteme zmontirat so po forumih napisal da so 5x nazaj hodil sistem nastavit,tako k moj frend.Ne da se mi brskat po internetu da ti pokazem fotke počenih sesalnih kolektorjev,škatle ki držijo zračni filter in podobno. Avto ti gre lepo? Super. Porabi 10l? Odlično. Vsaka zgodba o avtoplinu je drugačna. Celo nekateri ki so si dal plin zmontirat omenjajo tožbe za zavajanje in nestrokovn poseg na avtu. Ne verjameš? Preberi si mal ostalih forumov. Upam da se bo oni bivši zaposleni oglasil in nam mal več povedal ,svoje izkušnjeprednosti slabosti avtoplina itn.

Valvoline ::

Jaz bi, recimo, bolj obdavčil dizle, napram bencincem. Ker svinjajo. Pa ker jih ne maram.
Aja, pa sej to se že dogaja ;)

Veš kaj valvoline, da jaz bom pa prav še mal počakal, pa bom tule malo poročal, kako in kaj, upam da tudi Beli Zajcek in še kdo od plinašev. Sam zato, ker je zabavno :)

Je pa tut precej bencincev ki svinjajo veliko več k moj golf3.Pr 200-300tkm se povprečni bencinski motor precej bl obrabi kot dizel in svinja podobno če ne več.

klemenSLO ::

Vas je veliko tukaj ki vozite avte, ki imajo več kot 200k km?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Beli_Zajcek ::

Kje sem jaz napisal da je nekomu crknil avto ker fura na plin ? Sem pač povedal določene slabosti plinskih sistemov in mogoče okvare.Sem ti že povedal da čeprav se ti furaš na plin poznam plinskih sistemov precej boljše kot marsikateri ki se z tem ukvarja.Kolega še vedno fura pasata na plin,poraba je 13l na 100km,in se je z tem sprijaznil.Sej je en že prej omenil da mu alfa porabi 14l plina na 100.In skoraj vsi ki so dal plinske sisteme zmontirat so po forumih napisal da so 5x nazaj hodil sistem nastavit,tako k moj frend.Ne da se mi brskat po internetu da ti pokazem fotke počenih sesalnih kolektorjev,škatle ki držijo zračni filter in podobno. Avto ti gre lepo? Super. Porabi 10l? Odlično. Vsaka zgodba o avtoplinu je drugačna. Celo nekateri ki so si dal plin zmontirat omenjajo tožbe za zavajanje in nestrokovn poseg na avtu. Ne verjameš? Preberi si mal ostalih forumov. Upam da se bo oni bivši zaposleni oglasil in nam mal več povedal ,svoje izkušnjeprednosti slabosti avtoplina itn.


Preden sem jaz montiral plin notri sem tudi bral vse forume, ki sem jih lahko našel, od slovenskih do tujih. Ja notri so tudi slabe izkušnje opisane, vendar ne v takem obsegu kot ti zavajaš tukaj ljudi. Naj uganem, s plinskimi sistemi si se spoznal bolj kot monterji le njih, med tankanjem kurilca v svojega dizla? Ne da se ti brskat po internetu za slikami? Ja buhu, tle sva 2, ki že dalj časa sodelujeva v debatah o avtih na plin, oba sva izjemno zadovoljna, ampak ne, to očitno ni dovolj. Samodeklarirani lopov (tankaš kurilca) ve bolje od naju, saj pozna te sisteme bolje kot monterji le-teh. Če imaš toliko izkušenj, potem pa ja ne rabiš brskat po internetu za slikami, saj imaš ziher kakšno doma iz katere bi se videlo vse napake in groze plinskega sistema. Še enkrat, vsaka inštalacija na plin se ne konča tragično, kot ti zavajaš ljudi. Jaz sem h G-1 zapeljal avto ter naslednji dan prišel ponj. Edinkrat, da sem videl modele. Avto je po inštalaciji deloval kot vedno, samo malenkost tišji je bil, ko sem končno pritisnil gumb za vklop sistema.

shark_nm ::

ahhh meni se ne splača dajat notr plina, ko mam v eno smer max 20-25 km. Pa da se sistem segreje...

Boeing ::

Sistem se pozimi, ko fino stisne mraz, segreje v 2-4 minutah. To je, od oka cca 3km.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

shark_nm ::

ahaaaa to pa ni tako kot sem mislil. Pričakoval sem 10 km uporabe da se segreje.

Beli_Zajcek ::

ahaaaa to pa ni tako kot sem mislil. Pričakoval sem 10 km uporabe da se segreje.

Tako kot je Boeing napisal, poleti je zelo hitro sploh opaziš ne, pozimi pa traja cca. 3 kilometre. Nič takega :)

shark_nm ::

pa to se avtomatsko vklopi? Se upravičujem ker dajem take lame vprašanja, se še nisem poglabljal v tole.

Beli_Zajcek ::

Moj sistem se avtomatsko vklopi. Lahko sicer tudi ročno, vendar nima smisla forsirat zadeve, če je mrzel motor.

Boeing ::

Sistem je po defoltu vedno vklopljen, vbrizg plina namesto bencina pa je pogojen s tlakom v rezervoarju in temperaturo uparjalnika - ko sta ta dva pogoja izpolnjena, se voziš na plin, sicer ne. Lahko pa ga čisto ugasneš, v tem primeru se avto obnaša kot da je brez predelave.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mlavta1 ::

Čisto odvisno, kolega ima narejeno tako da ga sam vklopi. Odvisno kako je sprogramirano. Je pa res da ko je mrzel motor, nimaš kaj uporabljati plina, se mora avto najprej ogret.
Sem pa napisal že kar nekaj prispevkov na http://www.vozilanaplin.com, če koga zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlavta1 ()

krneki0001 ::

Vas je veliko tukaj ki vozite avte, ki imajo več kot 200k km?


440k kilometrov ima moj 20 let star avto.

Karen ::

Jaz imam tretnutno 272kkm, od tega ene 35kkm s plinom brez težav.

Buggy ::

Lahko se povete katere instalacije imate in kje ste delali predelave?

Boeing ::

A je težko prebrati 130 postov ?

G1 iz Celja, njihova instalacija.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Buggy ::

Se pravi imate vsi G-1 in vsi ki ste pri njih delali predelavo ste zadovoljni...me veseli. Potem bi pa za vas imel se eno vprasanje.
G-1 zagotavlja najnizjo razliko med porabama (bencin-plin), kaksne so pa vase izkusnje?
Baje sedaj testirajo neko novo crpalko, ki pride v postev pri mocnejsih motorjih. Morda kdo od vas ve tudi kako je z potencialnim "cipanjem" turbo motorja po tem ko je avto predelan na plin - ima kdo kaj takega?

krneki0001 ::

Eni imamo lovato, stara zadeva, ampak dobro deluje.

Karen ::

Poljski DT-Gas, predelava v Lj na Rudniku nasproti semenarne, Avtoplincenter. Dela brezhibno. Poraba ker nisem priden tam enih 15-17 na sto, pri benzu je v povprečju kak liter manj porabe (samo že dolgo nisem vozil na benz, tankam benz max ene 4x na leto, pa še to če mi boljša polovica sune avto in se furka naokoli ko ji zmanjka plina).

Slidy ::

Lahko rečemo da nekako drži rek malo denarja malo muzike.
Folk ki se pritožuje nad nestrokovno vgrandjo plinske naprave v avto in prevelike porabe plina ima definitivno vgrajen kak "čang-šlang" sistem za malo denarja.
Jaz osebno imam drugi avto predelan na plin in sem več kot zadovoljen. Je pa res, da niso vsi motorji dobri za predelavo na plin, tako da se splača preveriti preden se gre v nakup avtomobila, kak motor vzet.

Oba avta so mi predelali pri G-1.

Lp, S

plavko61 ::

Ima kdo Renaulta in kaj je najbolj priporočljivo?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Slidy ::

Frend ma starejšega espace 2.0 motor brez turbine in deluje odlično.
Predlagam ti, da pokličeš tiste, pri katerih nameravaš predelati avto in jih povprašaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slidy ()

plavko61 ::

če pa vsak svojo jajco hvali. Samo v SLO je 10 različnih sistemov.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Slidy ::

Hvala bogu, da vsak svoje hvali. Vzameš tisto katerega hvali največ ljudi.

sirotka ::

1. Letno delam cirka 30.000km, avto mi porabi 7.5l/100. Poraba se z zadnjimi sistemi dvigne zanemarljivo. Vsi, ki bluzite o dizlih si pa preračunajte. Recimo moj avto gledano na ceno s plinom pokuri 3.5l bencina. Dizla s 115konji in tako porabo pa ni.

p.s.
vw dizli že lep čas niso več nič posebnega;)

2. Cena montaže cirka 1000EUR. Prej kot v enem letu se mi povrne investicija.
Cene se bodo pa prej zvišale nafti in bencinu, kot pa plinu.

jan01 ::

A še niso nabili trošarin na plin? Kaj država spi?!

sirotka ::

Naj neb nabijal:)

jan01 ::

A kaj se uporabniki plina ne vozite po cestah?

zee ::

Trosarine na plin naj bi se izenacile s trosarinami za ostala pogonska goriva nekje leta 2015 ali 2020.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sirotka ::

in s kje ti spet ta podatek?

Sicer pa v 5 letih se mi že parkat amortizira stvar....se splača uglavnem!

zee ::

@sirotka: v eni drugi temi je bil objavljen ta podatek
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Karen ::

Mislim da so trošarino ped kakim letom ukinili zaradi enega zanimivega podatka: baje naj bi letno v proračun na račun LPG-ja prišlo "celih" 200.000 EUR (za tako vsoto so stroški vodenja trošarine praktično višji od tega kar poberejo: cena vzpostavitve mehanizma, pa stroški pobiranja, pa preverjanje in vse kontrole, pa vse informacijske sisteme predelat da vodijo tudi to trošarino... in vse to da poberejo 200kEUR. Skratka vsaj ena logična poteza države - to so naredili še pod Bajukom mimogrede). No, ko bo polovica bencinarejv vozila na plin (beri nikoli) se bo tudi trošarino splačalo uvesti.

joze28 ::

Ne pozabit Kjotskega protokola; ob izgorevanju plina ob idealnih pogojih nastaja voda in CO2.
Pa države je pred nekaj meseci za malenkost znižala trošarine.

Boeing ::

Miljontič, še enkrat in prisežem, da zdaj pa res zadnjič:

Trošarine za LPG so FIKSNE oz. navzgor omejene do leta 2020. Ne zaradi neumnosti naše države, temveč zaradi predpisov EU. Ker je trošarina na LPG pri nas že zdaj na najvišjem možnem nivoju (oz. pred nekaj meseci šla dol za omembe nevreden znesek), je to to.

Buggy: plin ima manjšo kurilno vrednost od bencina, a izgubljeno kompenzira z bolj učinkovitim izgorevanjem in dobri sistemi znajo to kompenzacijo pripeljati zelo daleč. Starejši sistemi tega niso znalo tako dobro, zato so porabe večje, realno pa pričakuj +10% v litrih, glede na bencin.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX
««
3 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35337345 (24737) KAVINSKY
»

predelava na plin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068567 (5374) hojnikb
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911277 (4651) zobnik
»

Predelava na plin (Megane II 1.6 16v)

Oddelek: Na cesti
124154 (925) zobnik
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216512 (5964) Buggy

Več podobnih tem