» »

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Temo vidijo: vsi
««
54 / 56
»»

hojnikb ::

uff,meanwhile at -valvoline-

#brezpodpisa

zobnik ::

Na FB pod stran avtonaplin prebral od vgrajevalca da v Turčiji ne moreš prodat avto, če nima plina.

Sedaj pa naši logično jamrajo, da imajo premal strank. Je kdo primerjal kolk pride vgradnja v Avstriji, Nemčiji, kolk pride v Turčiji in kake plače majo dol.

Moja dva avta sta oba bla v Bosni predelana, za enga je predelava prišla 300, za drugega 180 evrov, račun.
Pri nas pride plinska + montaža kolk že....brez urejenih papirjev. Ta v LJ ima najcenejšo vgradnjo okol 1000 evrov, ampak se en ve a ž z urejenimi papirji al ne.

Sam mislim, da je to predrago, zato pa se ljudje ne odločajo o vgradnji.

zobnik ::

Kdo bi si mislil Logo Škofja Loka, danes avtoplin po neverjetnih 46 centov. Tako nizka cena še nikol.

matobeli ::

in ti tega ne morš napisat enkrat ob 14h, a? Sem se skoz Škofjo Loko peljal z prazno bombo mim jebenga Logota do Kranja, kjer sem tankal po 0.605... Jebemtiš.

zobnik ::

prej okol 21 ure toču, majo od 6 do 22 odprt vsak dan.

-valvoline- ::

na hrvaskem je ze par tednov na nekaterih crpalkah pod 40c.
https://www.mylpg.eu/stations/croatia/s...

zobnik ::

In danes že na seznamu:
https://www.plinske-crpalke.si/seznam

matvoz ::

@zobnik
dobil malo po polnoči mail o spremembi cene na Logo Škofja Loka, šele malo prej imel čas spremeniti :)

@-valvoline-
trenutno cene niso refreshane, ker je hrvaško ministrstvo spremenilo njihovo internetno stran z reportom cen goriva, pa imam trenutno težave dobiti cene. Sem jim poslal mail, če bi se dalo to kako dobiti spet.
Njihov uradni page: https://mzoe-gor.hr/

Utk ::

Bom pa še sem prilepil:
Kot zanimivost povejmo, da povprečna 14-dnevna cena litra bencina po naših izračunih (pred maržo trgovca) znaša 14 centov, litra dizla pa 20 centov.

Plin je zdaj najbrž pod 10 centi, morda tudi praktično zastonj, samo da ga vzameš, ampak če ne bi bilo razlik v trošarinah, bi bilo čisto vseeno ali se voziš na plin, dizel ali bencin. Oz. bi bil klasični bencinar verjetno dolgoročno (daleč) najcenejši. Je pa res plin bolj čist, ampak države niso niti same prepričane, če so to pripravljene vzpodbujat, oz. je kar jasno, da niso.

zobnik ::

Nič ne šparam porabo mam skoz okol 8l....priklop po 100m....torej nekje 3.5 evra/100km.

Utk ::

Jaz pa 5 evrov s 180 konjskim bencinarjem.

zobnik ::

sedaj je 49 centov, poraba normalna 7l.

zobnik ::

Kakšne nesposobne plinske kvazi mojstre imamo po Ljubljani z okolico. Danes peljem k Hribarju v Ljubljano, imam sistem Evropagas (računalnik oscar), pa pravi, da ne more se priklopit. Pokličem Avtocono Dol pri Ljubljani, 1 uro se je igral s priklopom, pa nič od nič. Ne pride notri v plinski sistem, zna pa zato kasirat. Poklical sem tudi Prins nimajo pojma o tem oscarju. Pač plin mi ne preklop, utripa lpg lučka.Da pa je toliko nesposobnih plinskih mehanikov si pa tud nisem mislu.

Na bencin pa dela kot švicarska urca !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

r3dkv1c4 ::

zobnik je izjavil:

Kakšne nesposobne plinske kvazi mojstre imamo po Ljubljani z okolico. Danes peljem k Hribarju v Ljubljano, imam sistem Evropagas (računalnik oscar), pa pravi, da ne more se priklopit. Pokličem Avtocono Dol pri Ljubljani, 1 uro se je igral s priklopom, pa nič od nič. Ne pride notri v plinski sistem, zna pa zato kasirat. Poklical sem tudi Prins nimajo pojma o tem oscarju. Pač plin mi ne preklop, utripa lpg lučka.Da pa je toliko nesposobnih plinskih mehanikov si pa tud nisem mislu.

Na bencin pa dela kot švicarska urca !

Je kateri pooblaščen za servis tvojega tipa opreme?
Ker spet kakaš po vseh, ki ti misliš, da so mojstri.
Sram te bodi.
Pelji ga tja, kjer si ga kupil.

Če so vsi taki debili, dvomim, da tega ti ne bi znal popravit, se motim?

Najbrž se, ker si večji de..l, kot tisti, ki jih ti označuješ za nesposobne.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

matobeli ::

Skor ne verjamem da ti je v Avtoconi računal če ni nič naredil.

Kakšna podrobnost bi bila kar na mestu preden šimfaš, pri meni se je namreč izkazal kot najbolj kompetenten od teh parih serviserjev ki so v okolici KR/LJ

Je pa res da jih ni velik in da ponavad najbolj poznajo sisteme ki jih tudi sami vgrajujejo.

Utk ::

zobnik je izjavil:

Kakšne nesposobne plinske kvazi mojstre imamo po Ljubljani z okolico. Danes peljem k Hribarju v Ljubljano, imam sistem Evropagas (računalnik oscar), pa pravi, da ne more se priklopit. Pokličem Avtocono Dol pri Ljubljani, 1 uro se je igral s priklopom, pa nič od nič. Ne pride notri v plinski sistem, zna pa zato kasirat. Poklical sem tudi Prins nimajo pojma o tem oscarju. Pač plin mi ne preklop, utripa lpg lučka.Da pa je toliko nesposobnih plinskih mehanikov si pa tud nisem mislu.

Na bencin pa dela kot švicarska urca !

A je kak zakon, da bi moral serviser za A servisirat tudi B? Vozi nazaj v Bosno.

zobnik ::

Prej pokličem predno grem tja, ampak nimajo pojma.

Utk ::

Ma človek, jaz sem tudi že marsikaj kupil cenejše kot "uradno" stane, za nič malo vrednejšega mi ni žal, ampak če se je že kaj pokvarilo sigurno nisem naokoli jamral, da tisti "uradni", ki za "uradne" stvari preveč računajo nočejo popravljat mojega cheap shit sranja.

WhiteAngel ::

Utk je izjavil:

Tolk o prihodnosti plina:
https://www.zurnal24.si/avto/vw-opustil...


Ja, kar žalostno. Ampak saj v VAG so kar debili zadnje deaetletje, tako da nisem presenečen. :O Najprej zamudijo EV vagon, potem dizelgate, potem so zaspali pri avtonomni vožnji, senzoriki in softveru nasploh, id.3 zamuja v tri krasne... Mislim Korejci imajo za fallback vsaj vodikove celice razvite (ix35 fuel cell in sedaj Nexo), če se pri LiOn baterijah ne bi zgodil nek preboj v naslednjem desetletju. Kaj pa VAG? Naj uganem, čez 10 let bodo šli na vodik razvijat mašine :|

-valvoline- ::

zobnik je izjavil:

Kakšne nesposobne plinske kvazi mojstre imamo po Ljubljani z okolico. Danes peljem k Hribarju v Ljubljano, imam sistem Evropagas (računalnik oscar), pa pravi, da ne more se priklopit. Pokličem Avtocono Dol pri Ljubljani, 1 uro se je igral s priklopom, pa nič od nič. Ne pride notri v plinski sistem, zna pa zato kasirat. Poklical sem tudi Prins nimajo pojma o tem oscarju. Pač plin mi ne preklop, utripa lpg lučka.Da pa je toliko nesposobnih plinskih mehanikov si pa tud nisem mislu.

Na bencin pa dela kot švicarska urca !

Tale je baje dober majster, ima programe in interfejse za vecino lpg sistemov. Znanec pr njem resil tezavo z nastavitvami in uparjalnikom. Pa tudi z pozlacen ni.
http://www.avtonaplin.com/#kontakt

Lahko da ti je mrknil plinski ecu, sem sel gledat leto nazaj enga a6 z kao majhno okvaro lpg sistema se pa je izkazalo da je plinski racunalnik kaput. Tezava je v tem da tezko dobis originalnega ali kompatibilnega ecuja ko se enkrat pokvari, edino se dobis majstra da ti ga popravi.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

S tem avtonaplin sem zmenjen drug teden, če bi se uspel priklopit in mi povedat predračun o popravilu bi blo super....le na podlagi tega se potem odločim ali popravim ali plinsko demontiram.
Vse kar je to da se serviserji naučijo vsaj predračune izdajat. Da pa se ne uspejo priklopit pa so nesposobni. Naj pa prej mi po telefonu povejo, da tega sistema ne bodo priklapljal...ne pa da se vozim v Ljubljano samo zarad tega....Te pa se naj gredo učit v Bosno al pa v Turčijo pa potem v Sloveniji nadaljujejo svoj posu...ali pa naj na svoji spletni strani napišejo katere sisteme, računalnike lahko priklopijo in da stranke same pogledajo na ECU katerega imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

eriCartman ::

Svojega Europegas sem peljal na servis k Avtonaplin, pa mi od takrat cuka. Sem šel popravljat še enkrat in mi ni nič popravil, mi je pa hotel še enkrat računat porabljen čas - za nepopravilo.
Sedaj se že slabo leto vozim tako da mi občasno malo pocuka (spustim gas in ga znova dodam). Se mi pa zdi da je bolj očitno takrat ko je zelo vroče. Vgradili so mi sistem pri plineksu, kjer so me pa zajebal v tolko da sem striktno hotel da mi ga vgradijo v Ljubljani in da bom imel servis plinskega sistema v Ljubljani. Potem se mi je pa ob predaji čudno zdelo koliko kilometrov so naredili, pa so rekli da so nastavljali sistem po obvoznici...no ob prvem servisu pa ugotovimo da moram na servis v Mislinjo ker imajo samo tam računalnik za priklop - ja halo kako pa ste ga vgradil v Ljubljani. No tko smo ugotovil od kod tolk kilometrov ob vgradnji. Sedaj se mi pa ne da vzemat dneva dopusta za servis plina in sem rekel da bom šel do Avtonaplin pa kot sem zgoraj napisal tudi nisem zadovoljen. Če bi mi samo resetiral alarm za servis in zamenjal filtre bi bilo vse OK, pa je on še malo brbljal po nastavitvah in sedaj imam kar imam.
Če ima kdo kakšen dober predlog za servis med Ljubljano in Kranjem za Europegas pa kar povej.

anketar ::

zakaj folk ne gre k boyskemu v ljepi naši na vgradnjo?

zobnik ::

Že res da si plačal, ampak se ti je vsaj priklopil in pregledoval podatke...če ni boljš poskusi menjat svečke...al pa se počasi poslavlja kaka tuljava...a na bencin isto dela....probaj tud menjat oba filtra na plinu....pozanimaj se tudi če tvoj avto ima ventile še za nastavljat (honde, renoji, stari 15 let moraš ventile nastavljat z lističi)pri večini se sami.
Pr men je pa avtocona računal nekaj kar sploh ni prikazal nobenih podatkov, če bi vsaj kazal delovanje, pa bi se takoj vidlo kje je težava. Da ne omenjam da sem zarad tega zgubu en dopoldne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

eriCartman ::

zobnik je izjavil:

Že res da si plačal, ampak se ti je vsaj priklopil in pregledoval podatke...če ni boljš poskusi menjat svečke...al pa se počasi poslavlja kaka tuljava...a na bencin isto dela....probaj tud menjat oba filtra na plinu....pozanimaj se tudi če tvoj avto ima ventile še za nastavljat (honde, renoji, stari 15 let moraš ventile nastavljat z lističi)pri večini se sami.
Pr men je pa avtocona računal nekaj kar sploh ni prikazal nobenih podatkov, če bi vsaj kazal delovanje, pa bi se takoj vidlo kje je težava. Da ne omenjam da sem zarad tega zgubu en dopoldne.

Kot sem napisal bi mi zadostoval izklop števca za servis in menjava filtrov, saj je vse delovalo tipitop. Zaradi dodatnega brkljanja po nastavitvah pa je potem očitno spremenil neke nastavitve in sistem ni več deloval tako kot prej - ko je deloval brez opaznih razlik med delovanjem na plin ali na bencin.
Plinski sistem ima prevoženih cca 30k kilometrov, tako da se še pošteno ulaufal ni. Na bencin dela vse super.

PS: kje pa je tale "zakaj folk ne gre k boyskemu v ljepi naši na vgradnjo?" majstr in ali pozna vse sisteme? Zanima me pa za Europegas in pa kdo bi bil najboljši za BRC sistem?

zobnik ::

30.000km na plin uf to maš pa malo, res malo...moj ima blizu 200.000km sam na plin, skupaj pa 301.000km
drug teden ga poklič avtonaplin pa bo poskusil porihtat, vrjetno pri plinu je več možnosti za nastavitve, reklamiraj.

Kolk si dal za priklop na računalnik pri avtonaplin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

anketar ::

https://www.boyski.hr/pages/post/41

za europegas pošl mejl, drgač pa skor vsi bmw-aši furajo dol, ker so majstri

eriCartman ::

zobnik je izjavil:

30.000km na plin uf to maš pa malo, res malo...moj ima blizu 200.000km sam na plin, skupaj pa 301.000km
drug teden ga poklič avtonaplin pa bo poskusil porihtat, vrjetno pri plinu je več možnosti za nastavitve, reklamiraj.

Kolk si dal za priklop na računalnik pri avtonaplin?


Sm mal zajebu 40k mam na plin pr Mazdi, tako da zaenkrat še ni velik in more bit plinski sistem kt nov pomoje. S prejšnjim - Berlingo sem pa imel slabih 200k, ampak mi je enkrat vmes požgal ventile - bil je še sistem brez mazanja (kao da ga tista mašina ne rabi), no ampak sem bil zelo zadovoljen nasplošno.
Klical ga bom ponovno, ko mi bo sistem začel piskat z željo po servisu (mislim da je na 20k km), tko da do takrat bom kr tkole vozu. Če do takrat dobim kakšno konkretno priporočilo za Europegas servis plinskega sistema pa bom šel seveda tja.
Na Subaruju pa imam original BRC sistem, ki deluje super - brez opaznih razlik med bencin/plin načinom. Nekaj sem slišal da je en super majster za BRC nekje malo čez mejo proti Zagrebu, če kdo kaj več ve??
Za priklop na računalnik, servis, reset števca in brkljanje po nastavitvah sem pri Avtonaplin dal mislim da 45EUR (čeprav je po telefonu rekel da bo 36€). Pri Berlingotu sem filtre menjal sam, ker ni bilo treba priklopa na računalnik, tukaj pa zaenkrat še nimam namena kupovat kabla.

zobnik ::

Razumljivo, zastonj noben ne bo delal, men je avtocona vzel 20 evrov pa se ni niti povezal z lpg računalnikom, neuspešno. Brez računa.
Plineks na Vrhniki isto enkrat, ampak je tolk fer bil, da je rekel da ne more računat nič, ker da nima pravega kabla, to bivši avto.
Moj nima mazanja ventilov, se pa ventile ročno nastavlja.

zobnik ::

Sem peljal k temu: http://www.avtonaplin.com/#front-page
Sva ugotovila, da je LPG računalnik zanič, on sicer ni vgradil plina v moj avto ampak je bivši lastnik ga vgradil nekje drugje.

zobnik ::

Imam sedaj drug avto na plin, sam da je spet clio, je pa avtoplin vgrajen bil v Sloveniji pri Hribarju.

hojnikb ::

kater clio?
#brezpodpisa

zobnik ::

2

matobeli ::

Tud če je na plin bo star Clio 2 še zmer nezanesljiv avto.

Najd si enga civica pa bo delal dlje kot želiš. Tisto rjo boš pa že zapurpenal...

zobnik ::

sem doplačal asistenco krijejo do 1000 evrov

zobnik ::

ta clio je sedaj močnejši 16v, ima tud mazanje ventilov....bil je extra ugoden, ker ga je lastnik hotel dat staro za novo pa sem vmes prišel jaz in ga vzel, avto gre po načelu "sfukat ga"...pol pa spet po druzga za male pare.
Btw mislil sem kupt nekaj za par jurjev, ampak mi zadoščajo te tapocen avti.

včeraj in danes 400km na plin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

Prvi tank skuril, 7.4l/100km poraba plina brez šparanja

je močnejši od bivšega avta, tist ni šel nikamor, ta gre kot strela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hojnikb ::

facelift, storia ?
#brezpodpisa

zobnik ::

spirit, 300 evrov, l.2005...pač ga mam za s*ukat.

Buggy ::

zakaj bi ga pa nacrtno sfukal, ce ti lepo sluzi? Jaz folka vec ne razumem :8)

Valvoline ::

A so za avte na LPG/CNG v dz izglasovali ze oprostitev placila letnega cestnega prispevka? Pa tudi subvencije za vgradnjo plina?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Valvoline je izjavil:

A so za avte na LPG/CNG v dz izglasovali ze oprostitev placila letnega cestnega prispevka? Pa tudi subvencije za vgradnjo plina?

Ti pa si za hece.

Valvoline ::

Utk je izjavil:

Valvoline je izjavil:

A so za avte na LPG/CNG v dz izglasovali ze oprostitev placila letnega cestnega prispevka? Pa tudi subvencije za vgradnjo plina?

Ti pa si za hece.

Zakon je dlje casa v obravnavi, aja naj bi ukinili tudi trosarine za lpg ter cng. Cakamo. Prpelu bi eno meco z 4-5.0, nocem placevat 560e cestne takse, zastonjkari z subvencioniranimi ev ne placujejo nic.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Valvoline je izjavil:

Utk je izjavil:

Valvoline je izjavil:

A so za avte na LPG/CNG v dz izglasovali ze oprostitev placila letnega cestnega prispevka? Pa tudi subvencije za vgradnjo plina?

Ti pa si za hece.

Zakon je dlje casa v obravnavi, aja naj bi ukinili tudi trosarine za lpg ter cng. Cakamo. Prpelu bi eno meco z 4-5.0, nocem placevat 560e cestne takse, zastonjkari z subvencioniranimi ev ne placujejo nic.


Ne vem, če je to po smernicah EU. Ker plin je bad m'kay, pa CO2 pa to. Gre samo za prehodno stanje, dokler ne bodo (vstavi zeleno tehnologijo aktualnega desetletja) zaživela.

Utk ::

Zakon je dlje casa v obravnavi

Kak namig bi pa še rad?

Valvoline ::

Bom pocakal da bo izglasovano in vse crno na belem, da vidimo kaj bo z cestninami. Komunajzerje ne mislim futrat.
:D

Utk ::

Ma dej nehaj no, o tem se govori že 15 let. Če ni bilo do zdaj, ne bo niti zdaj ko gremo na elektriko.

hojnikb ::

ce se to kdaj izglasuje, grem kr po 3.0 bembo na plin. Just for fun :))
#brezpodpisa

zobnik ::

Saj že dost prišparaš, 4 evre na plin al pa 7 evrov na bencin.
30.000km in skoraj 1000 evrov.

Če pa 300.000 narediš sam na plin pa prišparaš kar 8.500 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

karafeka ::

Zdaj mi samo še en nov avto najdi v C segmentu na tovarniški LPG, pa grem takoj kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()
««
54 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35338163 (25555) KAVINSKY
»

predelava na plin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068763 (5570) hojnikb
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911389 (4763) zobnik
»

Predelava na plin (Megane II 1.6 16v)

Oddelek: Na cesti
124176 (947) zobnik
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216543 (5995) Buggy

Več podobnih tem