» »

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Temo vidijo: vsi
««
43 / 56
»»

K0K0 ::

No in kje je kak dober mojster ?
Na rudniku je bil dober sam je žal naredil samomor.

eric_cartman ::

Mogoče kdo ve kako je s predelavo avta na plin in leasingom? Se je komu že ratalo to zmenit?

D3m ::

K0K0 je izjavil:

No in kje je kak dober mojster ?
Na rudniku je bil dober sam je žal naredil samomor.


Njemu smo dali predelati Vectro A. Pol je pa šel v večna lovišča.

Da fak man. Sedaj pa nimamo serviserja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

pozna kdo kasnega majstra da bi mi lpg sistem za normalno ceno prestavil v drug avto? lahko tudi na hrvaskem ali magarskem.

zobnik ::

Na vrhniki Caserman

kingsix ::

Koliko ste kaj plačali le prestavljanje sistema?

eric_cartman ::

Jaz sem ga prestavil. Plačal 400 EUR za prestavitev pri Plineksu v Sneberjah.

Cevke in določene stvari niso prenosljive in ti morajo nove namestit + delo. In mislim da so nekaj na novo nastavljali na računalniku pa tesnila menjali pa a test opravili etc.

Zgodovina sprememb…

simphony108 ::

Se moja izkusnja na plin, imam Prins instalacijo, naredil do sedaj 270.000 km in se zmeraj dela kot urca. Menjam na 80.000 km dva filtra ki me prideta na ebay 20 eur in to je vse.
Bi pa vseeno vprasal kaksno je to ultrazvocno ciscenje injektorjev, sem sele sedaj prebral da to obstaja?

zobnik ::

a mate ostali kakšno razliko v porabi če pazite pri vožnji al če vozite dinamično.
men skoz izračuni delajo med 7.5 in 7.8l/100km...tak da če vozim počas al tišim je poraba skoraj ista.

_IKE_ ::

simphony108 je izjavil:

Se moja izkusnja na plin, imam Prins instalacijo, naredil do sedaj 270.000 km in se zmeraj dela kot urca. Menjam na 80.000 km dva filtra ki me prideta na ebay 20 eur in to je vse.
Bi pa vseeno vprasal kaksno je to ultrazvocno ciscenje injektorjev, sem sele sedaj prebral da to obstaja?



kateri avto ?

Utk ::

zobnik je izjavil:

a mate ostali kakšno razliko v porabi če pazite pri vožnji al če vozite dinamično.
men skoz izračuni delajo med 7.5 in 7.8l/100km...tak da če vozim počas al tišim je poraba skoraj ista.

Ja, pri plinu je priblizno tako. Edino po avtocesti ce vozis na 4000 obratih in vec poraba nenormalno naraste, drugace je pa skoraj vseeno kako se vozis.

zobnik ::

res je nenavadno....pol pa sam gas...

simphony108 ::

_IKE_ je izjavil:

simphony108 je izjavil:

Se moja izkusnja na plin, imam Prins instalacijo, naredil do sedaj 270.000 km in se zmeraj dela kot urca. Menjam na 80.000 km dva filtra ki me prideta na ebay 20 eur in to je vse.
Bi pa vseeno vprasal kaksno je to ultrazvocno ciscenje injektorjev, sem sele sedaj prebral da to obstaja?



kateri avto ?


Citroen Evasion, 2.0 16V , 100kw

rezator ::

Zdravo.

Razmišljam o vgradnji sistema za plin v avtomobil.
Ali lahko predlagate kakšen dober sistem oziroma kar servis, kjer to lahko vgradijo? Kontaktiral sem Plineks in Tartarini. Ooji imajo približno isto ceno. Ima kdo izkušnje z njimi?
Some people feel the rain. Others just get wet.

zobnik ::

poglej raje za rabljenimi avti na plin

matobeli ::

Sigas tudi poglej

zobnik ::

Kje v sloveniji so najcenejše plinske za avto, vred s homologacijo ?
Sicer imam v avtu plinsko samo me zanima kok so kej cene sedaj ?

eric_cartman ::

Če je pod 1000 € je to prek Kuponkota.. In to morš pa potem fajn pesti stisnit, da ti to zmontira nek majster, ki se na to spozna.

Namreč.. Vsi te, ki obvladajo, tudi cenejši.. Seveda ne govorimo o Jožetih izpod kozolca, ti manj kot 1000 € ne bodo računali.. Pa še to je meja.

Jst sm dal svojega na Plineks.. Moj avto k sreči ni imel nobenih problemov do sedaj (5 let oz. 140 000 km). Cena je bila 1500€ vgradnja in 70 € homologacija.

Ko sem premestil v drug avto plinsko napravo pred 5 leti pa je bila cena 400 €.

zobnik ::

A mogoče kdo ve zakaj je poraba plina ista, če full pazim al pa če avto po regionalni terem 100km/h in speljujem hitro.
Zmeraj okol 8l.

anketar ::

ker avto?

zobnik ::

1.4 75km renault

Vesoljc ::

a ni to super? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

zobnik ::

Nenavadno. Pri drugem bencinarju sem imel porabo od 5.5 do 9l...odvisno od načina vožnje.

matobeli ::

Kako pa meriš porabo? Preko vgrajenega merilca porabe ali preko izračuna?

zobnik ::

Preko izračuna, odštejem tud nekaj kilometrov na bencin.

Utk ::

matobeli je izjavil:

Kako pa meriš porabo? Preko vgrajenega merilca porabe ali preko izračuna?

A obstaja vgrajen merilec porabe?

zobnik ::

Tist ekranček na armaturi + poleg lpg jeklenke je še en.

Utk ::

Za plin ti kaze porabo v litrih?

matobeli ::

Ne, board computer od avta lahko tudi plin meri, ampak ponavadi ne tolk točno, kakšni pa mogoče sploh ne.

Un indikator napolnjenosti je pa zgolj to, indikator ;)

Utk ::

Ma kaj bo tisto merilo, se z bencinom ima problem. V glavnem, plin se itak polni do polnega in ni tezko spremljat porabe. Meni je tudi stalno enaka ne glede na voznjo, razen ce pretiravam po avtocesti.

zobnik ::

Gledam prevožene kilometre, oni ekranček 2.5cm x 2.5 cm je sam približno. Potovalnega itak nimam.
Zgleda da je to spet neka znanstvena fantastika glede porabe plina.
Prevozil sem 10.000km, kar pomeni vsaj 30x točil plin

Malajlo ::

No, pri vbrizgu je precej točno mogoče dobiti porabo. Pumpice imajo svojo delovno prostornino, obrate tudi znamo šteti. Če je pa razlika v decimalki, pa ni konec sveta.
Plina pa naknadne vgradnje najbrž ne znajo meriti, ker tam plin samo "pušča" v sesalni kolektor. Lahko pa se motim.

matobeli ::

Meni moja naknadna vgradnja skoraj čisto točno prikazuje porabo, kolegovemu avtu pa ne. Zna bit da je odvisno tudi od načina kako avto meri porabo.

zobnik ::

Upam, da ne izračunate porabo plina na podlagi prevoženih kilometrov od zagona do ugasnitve. Ker je napačna. treba odbit kilometre zaradi prvih nekaj kilometrov na bencin.

Vrjamem, da to noben ne dela in vsi računate po klasiki. Posledično beležite manjšo porabo plina.

Utk ::

Jaz porabim en tank bencina na nekje 10 plina, kolicinsko sta podobna. Nekaj je, ni pa drasticno. Itak se brez veze sekirat, ko zmanjka natocis, spremljam samo tolk da bi opazil nenormalno povecanje.

zobnik ::

Včeraj na 1.4 75Km motorju izračunal 9l plina. Poleti 8l. Odbijam prevožene km na bencin.

Utk ::

In, bi rad da ti manj al kaj? Gres k majstru in bos porabil 10% manj. Samo da pri plinu je bolje kak liter prevec kot premalo, ker premalo unicuje masino, od litra prevec imas pa samo strosek 60 centov na 100 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Poraba je normalna, servise mam vse narejena in dela vse kot mora...sam tist k majstri obljubljajo o 10% višji porabi je laž na kubik.
Ta motor rabi 6l na regionalni, se prav po njihovem 6.6l plina/100km:P

Plin itak točm po 57 centov na Butan plin ob nedeljah.

Utk ::

To se zmeni s tistim, ki ti je montiral. Zakaj mislis da imajo vse kombinacije motorjev in sistemov in vgrajevalcev isto. Meni tudi porabi 8, 9 plina, s skoraj dvakrat vec konji.

matobeli ::

Meni porabi 11l mešane vožnje, 160KM, 2.3l. Sicer precej visoka poraba, ampak bi komot prišel pod 10 če bi vozil vsaj normalno, kaj šele če bi vozil varčno.

zobnik ::

Jaz sem bil pri njemu za odprave napake, sva naredila servis, zamenjala temperaturni senzor na plinski in še par nastavitev, ugodno v glavnem.
Dej si kak Poljski sistem vgradit, mam Stagov
Servisa na plinski ne bom delal 50.000km. Predkratkim sem vse tri, veliki, mali in servis na lpg sistemu
Porabo plina mam 7-8l, porabo bencina pa skoraj nič, odvisno od avta kok se hitro ogreje. Sam delam tako, da avto ogrejem, da se kabina ogreje, spucajo šipe, ugasnem in vžgem na plin. Avto je za gont, ne za šminkat...za tak avto z vsem delujočimi stvarmi so mi ponujal 500 evrov, če crkne plinska gre avto naprej za 500 evrov brez problema....zdej pa pač razum zakaj je trg taki.

zobnik ::

drugač zelo zadovolj s porabo in stroški, 4 evre/100km prišparam.

IL_DIAVOLO ::

Glede na to, da je danes eksplozija plina porusila polovico hise eni gospe, se jaz v taki tempirani bombi res ne bi rad vozil. Potem pa se raje onesnazujem okolje.

anketar ::

prmerjaš jabolke pa hruške, če je kvalitetno narejen in vzdrževan nima bit kej, tko kot vsak avto vzdrževanje po navodilih proizvajalca, če se špara si je pa lastnik sam kriv

me pa zanima, če je kdo prpelu avto (z naknadno vgrajenim lpg-jem) iz njemačke v lepo našo in če je šlo skozi s homologacijo in registracijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

zobnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na to, da je danes eksplozija plina porusila polovico hise eni gospe, se jaz v taki tempirani bombi res ne bi rad vozil. Potem pa se raje onesnazujem okolje.


a plastičen benc tank pa te pri avtu ne mot....veš kak LPG tank je zadaj, 10x bolj varen kot benc tank iz papirja.
Sicer pa je jeklenka ekplodirala ne avto na plin.
Avto na plin ima varnostne ventile, pa jih ima tud gospodinjska jeklenka.
In še to vse je testirano imam sodoben sistem l.2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Nisem rekel, da ga ne smeš voziti :)

zobnik ::

pišeš pa kozlarije, kar je razumljivo za nepismene slovence.

matobeli ::

Če pa fura TDI. Pa še Golfa. Ni da ni.

savo333 ::

Malo prebiram o Lpg pa me zanima kaksna imate mnenja o Vialle Lpi sistemu?

zobnik ::

Butan plin v Lj ima plin po 62 centov, medtem pa Petrol po 65 centov, če bodo hotel obdržat obstoječe stranke bodo moral ceno plina znižat, ker vozit se iz Viča tja je nesmiselno, tud V Škofji Loki je plin po 62 centov.
««
43 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35338001 (25393) KAVINSKY
»

predelava na plin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068731 (5538) hojnikb
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911373 (4747) zobnik
»

Predelava na plin (Megane II 1.6 16v)

Oddelek: Na cesti
124170 (941) zobnik
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216537 (5989) Buggy

Več podobnih tem