» »

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Temo vidijo: vsi
««
37 / 56
»»

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

evilfury ::

A kdo ve kako je s tem lovato sistemom? Predvsem me zanima kakšni so vgrajevalci, ki so teli tip stop vianor po Sloveniji.

Naj povem da imam sedaj vgrajeno napravo od g-1 s katero nism zadovoljen.

Vikking ::

Prins, mogoče Plinex, če imaš renault potem vozi proti Novemu Mestu k tipu, ki ima pogodbo z Renault-om da obdržiš garancijo na motor.
Oziroma nakup vozila ki ima tovarniško vgradnjo.

To je to. Ne sanjarite o plinskih napravah v vrednosti avtoradia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

evilfury ::

Plineks niti slučajno. Prins je za razmislt, ker je drag okol 2000€ za moj v6 motor. Imam audija.

Lovato je torej chip shit sistem?

Vikking ::

Plinex, montiraj pri Hribarju če maš Audija, če ti je Prins predrag.

Jaz imam Plinex, audija 1.8tq zmontirano pri Hribarju REGOMVL sistem: http://www.omvlgas.it/eng/home.html , počasi se bo nabralo že 100k km odkar je na plin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

il ::

Ali ima kdo izkušnje od sistema Prins z direktnim vbrizgom? Ali to pomeni, da ni vmesnega vplinjevanja in ni bencin potreben niti za start?
http://www.avtonaplin.si/direct-liqui-m...
http://www.prinsautogas.com/en/products...

Vikking ::

il je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje od sistema Prins z direktnim vbrizgom? Ali to pomeni, da ni vmesnega vplinjevanja in ni bencin potreben niti za start?
http://www.avtonaplin.si/direct-liqui-m...
http://www.prinsautogas.com/en/products...


Drži. Direkten vbrzig tekoče faze. Brez uparjalnika, vžig na plin, ne potrebuješ več bencina.

evilfury ::

A ma kdo kakšno mnenje o avto šivic iz tržiča... vgrajujejo landirenzo sistem...

settler ::

gruntfürmich je izjavil:

http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana/9761...

http://www.avto-plin.eu/

zanimiva ponudba... 649EUR dodaš.


Imam ta sistem vgrajen v Peugeot 406 Coupe 2.2. Zaenkrat brez problemov, je pa res da sem prevozil samo 1200km do sedaj.
Kar se tiče predelave, je ta kar lično vgrajena. Vsi kabli lepo speljani in speti itd. ,tako da nimam nobenih pripomb.

Je pa monter res bolj en mulc, bi rekel da star okol 25 let in predeluje v svoji garaži. Ampak ok, nekje mora začeti...
Je pa takrat bil kupon 750€, mazanje sem moral še doplačati (100€)...

Menim pa da nobeden tak sistem ne more biti ravno zanič, drugi pa tudi ne superioren.

umexteacher ::

No, delno imaš prav, ampak: Injektorji pri poceni sistemu (3ohmski počasni mehanski) so 20€ pri dražjem (1ohmski hitrejši) pa 200€ (keihin-prins naprimer je tatamata injektorjev). Prvi se menjajo (+komplet nove nastavitve sistema) na cca 40k km, drugi se pa samo ultrazvočno sčistijo na 100k km. (cifre so približne)

krneki0001 ::

Čiščenje injektorjev je nekje od 30 do 50 evrov, torej bi recimo za prevoženih 400.000km v prvem primeru plačal 10X po 80€ (4 injektorji), v drugema pa 1X 800€ (4 injektorji), potem pa v drugem primeru še dodatnih 30 do 50 evrov na čiščenje (3x).

Očitno se še vedno splača vzeti 3ohmske, ker je bolje dajat na 40.000km novo robo notri, kot pa na 100.000 samo očiščene.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

evilfury ::

Po debaklu z G-1 sem se odločil, da gre sedaj notri prvovrstna roba in sicer prinsov sistem kakopak.

Skyman ::

Če kdo rabi kaki popust pri podjetju avtocona v lj naj mi javi imam 2 kupona za predelavo avta na plin za 200€ pa se neki kupon ki vsebuje servisne storitve

Utk ::

Keihin injektorji niso 800 evrov ampak pol manj.
http://www.lpgshop.co.uk/lpg-cng-glp-ke...

evilfury ::

A zato je prins tako drag?

-valvoline- ::

Bolgarsko podjetje prihaja na trgu z svojim LPG sistemom:
http://easygasgreen.com/
V Bolgariji stane kompletna predelava cca 350e,tudi v Srbiji je podobna cena, ne najdem linka od pooblascenega zastopnika in vgrajevalca za srbijo. Sam sistem pa stane 200-250e. V Makedoniji in Srbiji so prvicne izkusnje strank kater so dali vgradit omenjeni sistem tudi zelo zelo pozitivne. Prava poslovna priloznost za odlicen zasluzek. Kapo dol bolgarom.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Ma tega je kokr češ.

Ko enkrat vidš kaj in kako se vdeluje, ti postane jasno da je to simple tehnika.

Edina bistvena stvar so injektorji, pa še ti so dokaj simpl ventili.

Če zdaj ne greš v nek Formula1 tech za zadnjih 1% performans, je to to.

Glavni glavobol za proizvajalce ni tehnika ampak papirologija. Vsaka piz* mora biti atestirana.

Drugače bi te računalničke že doma delali.

s6c-gEL ::

V BG (so v EU) je verjetno tudi potrebna homologacija za plinski sistem ?
Kdo je njihov homologator ? Če nemški Tuv sud, potem lahko njihov sistem brez težav priznajo pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Utk ::

Cena sistema nima nobene veze. Sej tudi komplet prins sistem ne stane več kot 500 evrov (za tistega, ki ga vgrajuje), niti bolgarski ne more bit manj kot 200 evrov, pa tudi če bi bil zastonj, vgradnja pri nas bi stala jurja. Ker pač lahko.

jasmina86 ::

Živjo, me pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje s podjetjem primatea? avto-plin.eu

Fizikalko ::

Evo, da malo poročam. Po dveh lletih vgradnje v mojo staro MEco (MB C200 Komprressor, l. 2002) pri SIGAS-u je še vse ok, nobenih problemov. Prevozil sem cca. 37k km.

umexteacher ::

Poročaj kako se bodo odzvali, ko ti bo kaj ružnilo...

-valvoline- ::

No evo se jaz bom *zelen* :) Prpelu sem lanosa 1.3 l.2000 na plin iz IT. Kupu ga za 400 evrov,se enkrat tolk je slo za stroske in homologacijo do sem. Je odlicno ohranjen razen par prask. prevozenih 170kkm. Vgrajen plin je pa nek regomvl sistem z okroglim tankom za plin tam kjer je rezervna guma. Gre v redu, pac kolk lahko z svojim 1.3 motorjem in 55kw :) Je pa pocen registracija,fuck the komunajzerje.
Na netu sem najsel program za nastavitev in spremljanje parametrov za moj plinski sistem. Any idea kako se to priklopi na pc? Kje dobiti kabl za povezavo? Namrec hocem nastavit sistem da vziga direkt na lpg ko je motor vroc in da zjutraj preklopi na lpg na cim nizjo temperaturo, zdi se mi da je nastavljen na previsoko. Vse te nastavitve so noter v programu.
Evo, ta programcek je :


Domaci monterji in serviserji bi takoj 100e sam da se priklopijo na plinski racunalnik, LOL. :D

Zgodovina sprememb…

joze28 ::

Usb kabel najdeš na ebayu, tudi sam sem ga tam kupil. Sedaj se lahko povežem na mojo Lovato centralo.

evilfury ::

A je že kdo predlal na lovato sistem? Petrol zdej oglašuje na veliko. Naj bi še mal bencina poleg plina vbrizgnu noter.

veqlargh ::

Sodelavc ima, megan letnik 2009, 1.6L, bencin. Dela super, ma pa zankrat slabih 10k km narejenih. Predelat je dal v LJ, na Letališki, če se ne motim.

Ampak tole brizganje bencina poleg plina lahko nastaviš tudi na drugih sistemih. Vsaj pri svojem zavoliju vidim, da lahko. Pogojeno z obrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

evilfury ::

A je to res da maš potem popust pri nakupu plina?

veqlargh ::

Akcija je bila, ne vem pa, če še je. Najprej 16%, on je dobil 12%. Na vsak litr. Bastard :D

-valvoline- ::

Jaz se zaenkrat nimam kej pritozevat,poraba plina 7l na 100km, avto gre lepo z svojimi 75 konji. Zguba moci je kar opazna pri vklopljeni klimi, drgac pa se skoraj ne pozna benz vs plin. Preventivno sem razdr motor, na ventilih nobene poskodbe zarad plina,za vsak primer sem zbrusil ventile in sedala, naredo majhno generalko zamenjal sem teflone, batne obrocke in letecih lezajev tak da je zdej motor prakticno kot nov. Strosek 130e diy moja malenkost. Doslej nisem vidu lazjega avta za posravfat kot tole cudo od korejca :)

Zgodovina sprememb…

umexteacher ::

Jaz nebi nižal nastavljene temperature plinskega sistema, ker če ni ogret motor/voda v sistemu, uparjalnik ne opravlja dobro svoje funkcije in dobiš v motor ne dobro uparjen plin in pomoje to ni ok za sam motor avta... Sploh pozimi radi pol cukajo.

Kabl sem jaz sam naredil, pač iz firbca, če bo delalo. in je. usb/rs232 vmesnik sem kupil, je pa baje še bolš, če imaš pcmcia/rs232 izhod (kartica) ali pa direkten rs232 (stari pcji). načrti/slike so na netu (simpl, en čip in ene par uporov). Ampak se ni lih za igrat, mojstri to nastavljajo med vožnjo po več ur.

vezje:


vezje je za več znamk, samo postavitev pinov na konektorju je drugačna. zadeve so si podobne, ker "plinske računalnike" dela ena ita. firma za več znamk, konektor sem vzel od ene stare pc kište in ga mal pobrusil... ni pa nujno, da prideš do čisto vseh nastavitev (nekatere firme -npr. tartarini- imajo za dostop še nek master usb ključ poleg).

Dejansko plinski računalnik samo kopira bencinskega in podaljšuje/skrajšuje - prilagaja čas vbrizga plinskemu injektorju.

david17 ::

Nissan Murano 3.5, 172kw, l.06 sem ga predelal na plin, in mi dela super,

Buggy ::

2.0 turbo bencinar 40kkm na plin...210KM, povprecna poraba v tem casu 10.5 plina, enota poplacana delam plus :)

naslednji avto bo turbo bencinar na plin...100km delam za 9EUR, pa ga nic ne sparam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

WarpedGone ::

100km delam za 9EUR, pa ga nic ne sparam

Dizl podobne moči me pride okrog 8/100km. Doseg na en tank gre tja proti 1000km (ja, mal več pije).
Zakaj bi šel na plin?
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

WarpedGone je izjavil:

100km delam za 9EUR, pa ga nic ne sparam

Dizl podobne moči me pride okrog 8/100km. Doseg na en tank gre tja proti 1000km (ja, mal več pije).
Zakaj bi šel na plin?

Ker imaš zmogljivega bencinarja in se nebi rad spufal ?
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Think before you buy.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

Z plinom lahko imaš best of both worlds. relativno nizek €/100km in dosti konjev pod sabo.
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Moj point je, da z dizlom maš še nekaj nižji E/100km in primerljivo dosti konjev pod havbo.
Cena predelave na plin ni bistveno nižja od pribitka na dizl mašino.
Dalši doseg s tankom nafte in posledično vsaj pol manj postankov na pumpah je tut vredno neki denarja (luksus se plača).
Zbogom in hvala za vse ribe

Buggy ::

Najmanjso porabo imam tudi jaz 9 litrov plina kar je cca 7€/100km, ce pa bi vozil iskljucno po AC do 110km/h in ne po hribovitih ovinkih bi bilo se toliko manj. Racunaj da gre za 1700kg karavana. Primerpljivo isto velik in mocan dizel z istim nacinom voznje je pomoje kar tesko najti, ker sem sam ze gledal v tej smeri in tudi vozil na moji relaciji in poraba se zdalec ni bila 5.5l/100km nafte ali manj da bi bili obratovalni stroski isti ali cenejsi od trenutnega avta, da o samem nacinu in uporabnega navora v obmocju vrtljajev pri enem ali drugem ne govorim.
Kar se tice pa tanstel, tankam vsake 3-4 dni, cike pa kupim vsak dan na bencinski tako da je cisto vseeno ali vmes se tankam...mene to nic ne moti.
Ce pa je govora o avtonomiji, pa ima moj avto range 1200km, ce bi bila seveda sila in bi bilo potrebno se bencin skurit...nekaj pa tudi to steje ;)

umexteacher ::

Men je tankanje plina jedlo živce, tm držiš tist gumb k en tošo, pa čakaš celo večnost da se nalije... Čike pa lahko vzameš na zalogo, razen če je prodajalka luštna...

Buggy ::

Ce tankas pa na plinarni ti pa se iz avta ni potrebno it, pa cikov tam zal ne prodajajo....jebat ga enim je se srat it pretezko :P

david17 ::

poraba plina 19.5l/100km mestna vožnja . prej sem imel avdi 6 180ks poraba 12,5 dizla mestna vožnja
cena predelave 1600€ (ker ne kadim se mi bo povrnila v enajstih mesecih)
sem zadovoljen in občutek po 15 letih vožnje dizlov, je fantastičen ko se pelješ v 2 tonskem bencinarju z 3500cm3 235KM z enakim stroškom kot z podobnim dizlom

david17 ::

nikjer nisem zasledil da bi kdo delil izkušnje predelave nissan murana, zato bom sproti napisal svoje ugotovitve

čisto mestna vožnja 3-5km se je vozilo naenkrat poraba 20.5l na 100 km---------------14,55€/100km
kombinirano 180km mestne vožnje in 135km vožnje po avtocesti tempomat 140km/h poraba 16l/100km-------------11,36€/100km
vožnja pod tempomatom 110km/h po avtocesti poraba 10,5l/100km-------------------------7,45€/100km

me pa zanima če ima kdo izkušnje z predelavo na plin za ta avtomobil

zmaki ::

Imam priložnost kupiti rabljeni avto s plinsko inštalacijo.

1. Katere vse dokumente od plinske inštalacije bi moral dobiti pri prevzemu (atest?)
2. Na kaj še moram biti pozoren v zvezi s plinsko inštalacijo pred nakupom ?

Aston_11 ::

Buggy je izjavil:

100km delam za 9EUR, pa ga nic ne sparam
Tudi jaz z dizlom. 5 x 1,3.

Buggy ::

zmaki je izjavil:

Imam priložnost kupiti rabljeni avto s plinsko inštalacijo.

1. Katere vse dokumente od plinske inštalacije bi moral dobiti pri prevzemu (atest?)
2. Na kaj še moram biti pozoren v zvezi s plinsko inštalacijo pred nakupom ?


poglej ce imas instalacijo homologirano...je zapisana plinska instalacija v prometni.
Kar se pa plinske instalacije tice pa imej vsaj racun in servisno knjigo, kjer so napisani vzdrzevalni servisi. Spet odvisno kaksno instalacijo imas...predvsem pa se pojdi peljat in preveri delovanje avtomobila na plin. Koliko km pa ima instalacija ze za seboj...povprasaj za nasvet se pri zastopniku/vgrajevalcu za to instalacijo?

Buggy je 1. nov 2014 ob 02:11 izjavil:

100km delam za 9EUR, pa ga nic ne sparam

Tudi jaz z dizlom. 5 x 1,3.


super...no vidis pa sva vsak s svojim zadovoljna. Jaz vem, da se s podobnim avtom na nafto, nikakor nebi peljal ceneje...tam kjer se in kakor se sedaj na plin :P

Vikking ::

zmaki je izjavil:

Imam priložnost kupiti rabljeni avto s plinsko inštalacijo.

1. Katere vse dokumente od plinske inštalacije bi moral dobiti pri prevzemu (atest?)
2. Na kaj še moram biti pozoren v zvezi s plinsko inštalacijo pred nakupom ?


1.
- da je naprava homologirana, posledično to pomeni da je vpisana v homolog. kartonček
- Homologacija brez atesta in kompletne papirlogoije ni mogla biti urejena. Lahko preveriš tudi preko spleta, kjer se vpiše reg. št. in številka prometne. Tudi v sami prometni pod vrsto goriva (P3)piše: P/LPG bencin/utek. naft. plin
- fino je da je zraven shema vezave plinske inštalacije, pride prav mehaniku, če bi se pojavile težave.
- Servisni kartonček zaradi garancije.

2.

- preizkus delovanja vsekakor. Kako preklaplja iz bencina na plin. Se pravi dobiti na preizkus hladen motor. Preizkus delovanja v viskokih obratih, se pravi na avtocesto pa pospešiti do 5k obratov v vsaki prestavi 2,3,4, v 5 bi verjetno že presegel omejitev, dovolj da se preizkusi. Ne sme preklaplajti na bencin ali cukati med pospeševanji.
- vozilo mora na plin delovati enako normalno, tako kot da deluje na bencin.
- Izogibaj se plinskim napravam vgrajenih s strani podjetja G1 oz. domačih vgrajevalcev. Preveč ljudi ima težave z njmi.

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Mogoče bom zastavil vprašanje, ki ga je že kdo, ampak je enostavno preveč za brati, da bi našel odgovor na moje vprašanje.

Uporabljam plinski sistem ZAVOLI v RENAULT MEGANU II. Z uporabo sem zelo zadovoljen in zaenkrat deluje vse super. Čas uporabe je skoraj 3 leta.
Prevoženih ogromno kilometrov.

Večkrat ko se vozim se mi poraja vprašanje, ali je možno z kako nastavitvijo zmanjšati porabo plina? Vem da se z varčno vožnjo da prišparati, ampak
me vseeno zanima ali je kdo pogruntal kakšno finto, kako se da to na sistemu narediti?

Hvala za odgovore!
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Utk ::

Greš do svojega mojstra in mu rečeš, da ti naj zmanjša porabo, seveda na tvojo odgovornost, ker ti bo mašina kmalu šla kvragu, in on to ve. Drugač pa ni problema.

D3m ::

Cena plina pada na črpalkah ti bi pa še manjšo porabo?

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Clubraider ::

No ravno zato sprašujem, kako je kaj s tem, če obstaja kaj, ki je preverjeno.

Trenutno sem več kot zadovoljen z ceno plina.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|
««
37 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35337328 (24720) KAVINSKY
»

predelava na plin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068559 (5366) hojnikb
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911267 (4641) zobnik
»

Predelava na plin (Megane II 1.6 16v)

Oddelek: Na cesti
124154 (925) zobnik
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216510 (5962) Buggy

Več podobnih tem