» »

Visa Electron

Visa Electron

tt2 ::

Mene zanma vse v zvezi s to kartico. a je to debetna, je potrebno kaj plačevati, pri kateri banki se jo da dobiti in seveda, če je možno z njo plačevati preko paypala? Ker trenutno imam le to Enko pri NLB, s katero pa preko interneta ne morem delati pravzaprav nič

Jinto ::

Jaz jo imam pri banki Koper in deluje preko PayPala, je debetna in zanjo ne plačujem nič (ampak mogoče je to zato, ker sem študent). Limit pa imam 160 eur na nakup, mislim da ti to nastavijo glede na prihodke in da se ga da povečat.

black ice ::

Zdi se mi da limit lahko povečaš do 3000€. Pri Abanki je eno leto zastonj potem pa moreš letno plačati par evrov.

tsatthoggua ::

Ravno cakam nanjo pri Abanki. Prav tako sem se zanjo odlocil zaradi placevanja preko PayPal. Limit lahko nastavis ob samem odprtju samo glede na to da je debetna, verjetno nekih bajnih vsot ne bos hranil na racunu. Sam sem nastavil limit na 3000€.

To da je eno leto zastonj, naprej pa placujest pa prvic slisim. Kakor mi je teta tam razlozila ni nobenih stroskov. Na hitro sem pregledal stran in nic ne najdem od letnem placevanju.

ender ::

Jaz sem imel Viso Electron pri Abanki več let, pa ni bilo nikoli nič za plačevat (potem sem šel za nekaj mesecev k banki Koper, kjer sem tudi imel Electron). Limit si nastavljaš sam, pri Abanki sem si lahko limit spremenil tudi začasno (tako da sem šel na banko in rekel "do tega in tega bi imel limit povečan na X", pri banki Koper tega ni bilo - za vsako spremembo je bilo treba na banko).

Sem pa pred kratkim spet zamenjal banko (ker je banka Koper preveč povišala cene), in sem zdaj pri Sparkasse, kjer pri paketu plus kreditna Mastercard ne stane nič (je pa zato vodenje računa nekoliko dražje, vendar je v primerjavi z banko Koper tako, da se stroški povrnejo že če narediš dve nakazili na mesec, ker so pri paketu plus le-ta zastonj, pa še na bankomatih ti ne zaračunajo dvigov).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

amigo_no1 ::

Zurbum ::

A mora prodajno mesto biti posebej označeno z Visa Electron? Pred časom sem bral, da je dovolj oznaka Visa. Kako je točno s tem?

Nabavil bi si jo izključno zaradi online nakupov.

Loki ::

probaj na viso, ce ni vise elektron, baje naj bi vcasih prijelo.
mene pa zanima, koliko abanka racuna za vzdrzevanje racuna mesecno (nimam statusa)?
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

thramos ::

Načeloma za Viso Electron dobiš gotovinski račun, za katerega se ne zaračunava mesečnega nadomestila.

Zurbum ::

Jaz čisto zaradi varnosti gledam Viso Electron ali WireCard (virtualni mastercard). Če bi Visa electron delovala v veliko spletnih trgovinah, bi se takoj odločil zanjo.

ender ::

Meni je Visa Electron delovala v vseh spletnih trgovinah, kjer sem jo poizkusil uporabit, ne glede na to, če je bil Visa Electron logo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zurbum ::

A je važno ali je od Abanke, banke Koper ali Celjske?

T-h-o-r ::

nekje sem enkrat gledal, pa včasih posebej piše visa, potem pa v oklepaju da visa electron pa ne velja :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zurbum ::

Jaz sem že videl Visa Electron (UK only)... :|

Ravno zaradi tega me zanima, kako je z viso electron... če je večina spletnih trgovin ne podpira (99.9% podpira viso), potem ne pride v poštev.

buneech ::

Če večina trgovin podpira paypal, potem se nimaš za bati, da ne moreš plačati, ker le-ta podpira Viso Electron. Poleg tega pa nisem še imel problemov z Viso Electron pri nakupih preko spleta, pa je ponavadi samo znak Visa.
Tuki recimo piše, da sprejemajo Viso (nič govora o electron) pa sem normalno opravil nakup pri njih.

Zurbum ::

Super. A mogoče veš, če je važno pri kateri banki imaš to kartico (v starih postih so se pritoževali, da PayPal ni sprejemal visa electron od Abanke... potem so to uredili).

T-h-o-r ::

Če večina trgovin podpira paypal, potem se nimaš za bati, da ne moreš plačati, ker le-ta podpira Viso Electron. Poleg tega pa nisem še imel problemov z Viso Electron pri nakupih preko spleta, pa je ponavadi samo znak Visa.
Tuki recimo piše, da sprejemajo Viso (nič govora o electron) pa sem normalno opravil nakup pri njih.


sej, če nič ni govora, jo itak sprejmejo, tam kjer je pa ne, pa to tako posebej piše
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bluefish ::

Kako pa je z nakazovanjem denarja na Wirecard? Je potrebno imeti kreditno/debetno kartico ali kaj drugega? Kake so možnosti nakazila na ta račun?

dejanslo ::

Ravno včeraj sem se prijavil na Wirecard. V bistvu si ustvariš nov bančni račun, tako da lahko nanj nakazuješ, kakor ti je volja. Jaz sem si nakazal preko bankaneta (0,69e provizije), sedaj pa čakam, da se sprocesira..
There`s More Than One Way To Do It

buneech ::

Super. A mogoče veš, če je važno pri kateri banki imaš to kartico (v starih postih so se pritoževali, da PayPal ni sprejemal visa electron od Abanke... potem so to uredili).

Imam Viso Electron od Abanke, in normalno uporabljam PayPal, ni nobenega problema. Po mojem, da ni fore od katere banke je.

Zurbum ::

Ravno včeraj sem se prijavil na Wirecard. V bistvu si ustvariš nov bančni račun, tako da lahko nanj nakazuješ, kakor ti je volja. Jaz sem si nakazal preko bankaneta (0,69e provizije), sedaj pa čakam, da se sprocesira..


Kolikor vem, ti WireCard za vsak depozit vzame 1 €.
Imajo pa napisano, da ti zaračunajo še neke procente, če plačuješ v tuji valuti. Glede na to, da jaz veliko kupujem v Angliji s funti, najbrž to pomeni, da mi bodo še dodatno trgali.

ender ::

Na Wirecard lahko nakažeš denar ali preko fizičnega MasterCarda, ali pa preko bančnega nakazila (prej moraš registrirat svoj račun). Pri bančnem nakazilu je meni trajalo 2 dni, da se je denar pojavil gor. Od nakazila ti odbijejo 1€ provizije.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tey007 ::

Pri NLB.ju pa visa electron kot vidm ni možna.. a ne? a ma drgač to sploh veze, če maš eno kartico na eni banki, drugo pa na drugi?

ender ::

Nima veze, če te ne moti plačevat dvema bankama za vodenje računov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tey007 ::

hmm. sm pa gledu wirecard. a lahko kdo mau razloži, kako dobiš wirecard, rabš kej plačat (članarina, nakup...), karkol?

Zurbum ::

Nima veze, če te ne moti plačevat dvema bankama za vodenje računov.


ABanka omogoča gotovinski račun brez provizije.

Zurbum ::

hmm. sm pa gledu wirecard. a lahko kdo mau razloži, kako dobiš wirecard, rabš kej plačat (članarina, nakup...), karkol?


Wirecard omogoča debetni mastercard.
Kolikor sem razumel, ti wirecard trže 1 € za vsako depozit na svoj WireCard račun.ž
Mislim, da ti zaračuna še nekaj provizije, če plačuješ v tuji valuti (npr. funt).

dejanslo ::

Ja, 1.5%.
There`s More Than One Way To Do It

tey007 ::

potemtakem, se ti bolj splača, če nimaš velikih dohodkov (like dijak) uzet visa electron, ker pač nimaš tok stroškov, kot z wirecard... ali se pač motm?

rabu pa bi neki od tega, ker bi rad naročal stvari iz tujine, pa nočm lih celi familiji "požerat" dnar iz nihovih kartic...

shark_nm ::

ja visa electron bo samo še do konca leta brezplačna potem pa bodo začeli zaračunavat... Rekla mi je, da nekaj malega okoli 2-3 eur na mesec...samo to je letno 24 eur, in če opraviš enkrat letno nakup hmmmmmm....

Zurbum ::

Na kateri banki si to spraševal?

maia ::

Cist mimgrede, Visa Electron je edina kartica, kjer Ryanair ne zaracuna 10 evrov za placevanje s kartico. Ce mal vec letis, se to lahko kar pozna. Ampak ti v bistvu sploh ni treba met Vise Electron (ce se ti ne da zajebavat po bankah), ampak odpres racun na Entropay. Oni poberejo sicer 5 %, ampak Ryanair sajt ga spozna kot V.E. in ne zaracuna! Preverjeno deluje!

kihc ::

Pa ne samo Ryanair, tud EasyJet, KLM pa še kakšen se najde ...

Po drugi strani so pa drugi prevozniki (naprimer SAS), ki sprejemajo samo kreditne kartice in si lahko Viso electron nekam vtakneš, kar mene zelo moti saj mi na Abanki kot študentu s samo štipendijo nočejo dat mastercarda.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

shark_nm ::

na Abanki sem povprašal in je rekla da do konca leta je še mufte potem pa računajo...

Zurbum ::

pa lih sem si jo hotu naredit... za tak denar, se mi pa je ne splača.

neres ::

ja visa electron bo samo še do konca leta brezplačna potem pa bodo začeli zaračunavat... Rekla mi je, da nekaj malega okoli 2-3 eur na mesec...

Po obvestilu sodeč je točno 0,95€ na mesec, za uporabnike Abaneta pa 0,85€ na mesec.

Za študente je potem opcija še račun Akeš, ki nima mesečnih stroškov. Nevem pa, če ima enake funkcije kot gotovinski račun...

dejanslo ::

@kihc: https://www.wirecard.com:443/wirecard/
Našel na tem forumu; že večkrat uporabil; dela b.p.; meni še boljša kot the real deal, ker ti v primeru zlorabe ne morejo nabit 1000EUR dolga.
There`s More Than One Way To Do It

Zurbum ::

Kolikor sem gledal Wirecard, je zadeva zanimiva, vendar mi ni zelo ugodna, saj večinoma kupujem v UK, oni pa zaračunavajo provizijo za plačevanje v funtih.

ant ::

Lep pozdrav

Tudi jaz sem nabavil viso elektron, ko pa hočem kartico dodati na paypalu mi napiše nasldednje:
This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Kartico sem šele danes dobil po pošti. Ali traja nekaj časa, da jo aktivirajo al kako?
Ali moraš imeti na računu kaj denarja preden lahko verificiraš? Kakor razumem oni sami vzamejo 1,5 EUR.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

OmegaBlue ::

Na računu je treba imeti nekaj denarja predno zadeva deluje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109479 (28329) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107039 (34086) PINki
»

Visa Electron (najceneje)

Oddelek: Loža
126199 (5820) storm12
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713931 (12141) bluefish
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717757 (14242) Picero

Več podobnih tem