» »

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane?

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane?

«
1
2

neres ::

Torej rabim kreditno kartico, za Paypal in za kupovat stvari na spletu (Amazon...). (Čeprav bi jo rabil zelo redko, zato je tudi nisem imel do zdej...)

Najbolj enostavno bi mi bilo pri NKMB, kjer že imam račun.
Imajo na voljo:
-Activa
-Activa Mastercard
-Activa Visa
Prva je 8,35€ na leto, druge dve so 14,61€. Je pri kaki drugi banki ceneje?
Activa (brez nič zraven) sploh pride v poštev?
Katera pa je najbolj uporabna?

WamPIRe- ::

Z activo mislim, da ne moreš plačevati preko interneta, tako da ti na voljo ostaneta samo Visa in MasterCard.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Realman ::

Greš na abanko,vzameš visa electron.Najcenejša možna varianta.Ni nobenih stroškov z njo,razen,1x na leto certifikat slabih 5 eurov in uporaba abaneta je slabe 0.5 eura na mesec,če hoečeš preko spleta uporabljat pregledovat račun.Pa za odprtje plačaš tudi slabih 5 eurov.

neres ::

Hmmm, zdaj sem pogledal na stran od Abanke in cena za kreditno kartico Visa Electron je 15,20€ na leto.
Ali si mislil debetno kartico? Se da z njo plačevat povsod na internetu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Realman ::

Tako je,debetna kartica visa electron.Paypal lahko normalno uporabljaš z njo,pa tudi večina drugih stvari se lahko plačuje z njo.LAhko ti nakazujejo na njo,preko paypala npr.

neres ::

Na Amazonu dela?

ender ::

Dela.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

neres ::

OK, hvala, se pravi je to zaenkrat najboljša ponudba.
Kaj je pa s tistim certifikatom, ki naj bi bil 5€ na leto? Na njihovi strani ni omenjen.

Sicer pa sem videl tudi pri Sparkasse: MasterCard klasik za 6,48€ na leto (študentski račun). Pozna kdo?

ender ::

Certifikat rabiš pri Abanki za uporabo spletne banke (certifikat je POŠTArCA, in ga plačuješ Pošti; vsaj ko sem se jaz prijavljal, je stroške za prvo leto krila Abanka; sem pa v procesu menjave banke, ker je Abanka začela uvajat virtualne varnostne ukrepe v njihovi spletni banki, in jim zato ne zaupam več).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Volk| ::

Banka IN
Tukaj imas za 20€ na leto vse not všeto. Malo si preberite, ne da se mi razlagat.

lp
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

Pri Abanki je verjetno potrebno imeti osebni račun, če želiš dobiti debetno kartico?

Volk| ::

Hehe, včeraj sem daml vlogo za bankoIN
Odgovor:

Spoštovani gospod xxxx,

zahvaljujemo se vam za pozornost in veseli nas, da vam je Banka IN posebej zanimiva.

Z vso pozornostjo smo proučili vašo vlogo in sporočamo vam, da v tem trenutku žal ne izpolnjujete pogojev za članstvo v Banki IN, zato vam vloge ne moremo odobriti.

Na tem mestu želimo poudariti, da je danes edina stalnica v našem življenju sprememba. Prepričani smo, da se že jutri lahko spremeni tudi vaša situacija. Želimo si, da se ob tej priložnosti ponovno spomnite na ugodnosti, ki vam jih ponuja Banka IN in vzpostavite kontakt z nami.

Lep pozdrav,

Banka IN


Ker me je zanimalo kaj so ti pogoji, sem jih poklical.
Odgovorili so da je pogoj mesečni priliv vsaj 850 €, drugače ne moreš odpret računa.
Zenska se mi je nekaj razlagala da si lahko v poslovalnici enote Banke Koper odprem račun, kjer seveda ni obveznost določen priliv, vendar so storitve seveda drugačne(cenovno) zaračunane. V bankiIN je v 20 € letne članarine vse not všeto, pri odprtju navadnega računa pa moraš seveda vse posebej plačat.

Toliko o prvi spletni banki....

Aja, odprt sem hotel račun zaradi electron Vise s kateri bi pol plačeval spletne nakupe. Ko sem to omenil zakaj bi odprl račun, mi je prijazno pojasnila da si lahko to odprem v katerikoli enoti banke Koper(seveda bom pol plačeval več), spletna bankaIN pa v tem primeru "ni prava izbira".
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

jamiroq ::

si preprican, da bi v bankiin dobil viso electron? kolikor sem sel brati pravila in pogoje dobis kartici activa maestro in activa mastercard - v osnovnem in zlatem paketu; studentski paket ima le activo maestro.
vec bom znal povedati, ce (ko? :P) mi sprejmejo vlogo. glede na to, da sem dal vlogo prejsnji teden in mi je niso (se) zavrnili bi mogoce znal celo dobiti :).

z viso electron nimam pri banki koper nobenih dodatnih stroskov, afaik. placujem le nadomestilo za vodenje racuna (1.30 eur + 0.45 eur za dostop do i-net banke).

Voip ::

No naj še sam povem svoje izkušnje. Najprej bi se dotaknil zame najslabše možnosti in to je electron. Z njo sem imel same probleme - tako da sem se jo par let nazaj rešil. Na letališčih mi je niso sprejeli, plačilo nekaterih letalskih kart tudi ni bilo mogoče, tudi z e-bayjem ni zmeraj delovalo. Kako je danes ne vem. Mogoče je kartica poceni, kaj drugega pa ne.

Trenutno uporabljam mastercard ter viso. Z eno opravljam bolj drzne nakupe - ima zelo majhen limit, druga pa normal.

Seveda pa je vse odvisno od žepa potrošnika in predvidenih stroškov. Vzemi mastercard.

enxtip ::

Na Banki Koper imaš vse kartice zastonj, samo si moreš odpret dva trajnika pa ne rabiš plačevat letne naročnine za kartice.

Have fun =D

ender ::

Edini problem, ki sem ga imel z Viso electron je bilo plačilo naročnine za news.individual.net preko www.clickandbuy.com, ker so imeli ravno takrat neke probleme z debitnimi karticami. Povsod drugje (eBay, Amazon, razni drugi on-line trgovci) mi kartica dela brez problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Volk| ::

Glede na mojo slabo izkušnjo z bankoIN, sem danes sel na Abanko.
V 10 minutah vse zrihtano. Mesečni strošek 0,42 € na mesec, electron Visa zastojn, prijaznost in hitrost in seveda brez komplikacij. Čez teden dni dobim vse na dom in lahko poslujem.
Sem zelo prijetno presenečen. Priporočam vsakemu!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

neres ::

Mesečni strošek 0,42 € na mesec,

To maš najbrž za kako spletno bančništvo, ne?

Namreč jaz sem prav tako bil danes na Abanki in odprl gotovinski račun + debetno kartico in naj ne bi bilo nič stroškov.
Sicer pa bom poročal kako se obnese čez en teden. ;)

Magician ::

Tudi jaz sem pred parimi dnevi odšel na Abanko, odprl gotovinski racun in vzel debetno Visa electron kartico.

Vzel sem tudi spletno bancnistvo, zdaj pa sem malo v delemi, saj mi je usluzbenka rekla, da ker ze imam certifikat pri NLB ( KLIK ) da bo ta certifikat delal tudi pri Abanki ?!?!

Jaz nisem nic preverjal in sem ji verjel na besedo, upam pa da me ni nategnila in bom moral se enkrat na banko narocit certifikat za Abanko.

Ali kdo ve a to dela ali ne?

Magician ::

Mesečni strošek 0,42 € na mesec,

To maš najbrž za kako spletno bančništvo, ne?

Namreč jaz sem prav tako bil danes na Abanki in odprl gotovinski račun + debetno kartico in naj ne bi bilo nič stroškov.
Sicer pa bom poročal kako se obnese čez en teden. ;)


Strošek odprtja gotovinskega raćuna je 4.17 EUR, tako da ne vem kako si prišel skoz brezplačno !!??

#000000 ::

Jest nisem plačal ničesar bil sem na Abanki odprl račun in vzel viso electron debetno kartico, pred dnevi sem dobil tudi prvi izpisek kjer ni nobenega odtegljaja v znesku 4.17 evra. Dela na paypalu BP. in na bankomatih, v fizičnih trgovinal pa res še nisem plačeval tko da ne vem.

kihc ::

Tudi jaz sem pred parimi dnevi odšel na Abanko, odprl gotovinski racun in vzel debetno Visa electron kartico.

Vzel sem tudi spletno bancnistvo, zdaj pa sem malo v delemi, saj mi je usluzbenka rekla, da ker ze imam certifikat pri NLB ( KLIK ) da bo ta certifikat delal tudi pri Abanki ?!?!

Jaz nisem nic preverjal in sem ji verjel na besedo, upam pa da me ni nategnila in bom moral se enkrat na banko narocit certifikat za Abanko.

Ali kdo ve a to dela ali ne?


Da, zadeva deluje tudi z drugimi certifikati.
x

Magician ::

A potem preko spletnega bančnistva Abanke lahko po mili volji nakazujes denar iz VISE na gotovinski racun in obratno. Je kaksna provizija ali limit ?

krho ::

Khm, zakaj pačujete za certifikate Pošti, halcomu.....?
ČE deluje tudi certifikat od SIGEN-CA, za katerega zaprosiš na svoji uradni enoti in je za fizične osebe zastonj!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Realman ::

Še enkrat bi napisal,visa electron je debetna kartica,namenjena spletnim nakupom,paypal,amazon... Dela 100% brez težav.Ni pa to normalna visa ali mastercard,zato se tudi ne da, kar tako kupit karte na letališču.Electron je namenjen predvsem internetnim nakupom,tukaj pa lahko kupiš tudi letalsko karto.Za potovanje po svetu,pa vsekakorpriporočam normalno viso ali mastercard,samo ukrasti ti je ne smejo:8)
Poleg tega je electron tako zaščiten,da se denar vzame iz računa v trenutku,in če ni nič gor, oz. je znesek prevelik kot imaš na kartici ne moreš opraviti nakupa.To se meni zdi super,v primeru zlorabe,ti ne morejo ukrasti bogastva,razen, če nimaš sam par tisoč eurov gor naloženih.

Volk| ::

Kot je napisal Krho, kateri nima certifikata si ga naj uredi na upravni enoti od Sigence.
Je zastojn! Prej ali slej prav pride.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Realman ::

Pa to dela 100% od SIGEN-CA.Ker od klika sigurno ne dela.Za to sigenco pa ne morem poskusit,ker ga nimam.Naj se javi tisti,ki je usposobil certifikat od klika na abanki.

Volk| ::

Jaz se nisem probal ker se nimam dostopa, komaj včeraj sem odprl račun.
Ko pa odpres racaun pa moras povedat keri certifikat mas. Sigurno podpira Sigenco, drugace ti ne bi ponudili te moznosti, mar ne?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Realman ::

Saj zato čakam tistega,ki mi lahko 100% zagotovi,da od sigence dela na abanetu.Imam klik in abanet,ter vam garantiram, da od klika certifikat ne moreš uporabiti za abanet.Če pa kdo uporablja abanet in sigenco,pa me naj potrdi tu gor.Ker moje mnenje je,da ne bi smelo delati,lahko pa da se motim;)

Volk| ::

Eh, jaz sem mislil da rabis geslo...pa ne...sem ze not prisel z Sigenco
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Realman ::

O kateri banki se sedaj govori,brez gesla sigurno ne gre.Se pa da v abanetu nastavit,dostop brez gesla,samo za pregled,če to misliš.Drugače,pa jaz dvomim,da bi lahko vstopil v račun brez gesla,če hočeš tudi kakšne transakcije izvajat.Ni variante, pri nobeni banki.

krho ::

Jaz to uporabljam abanet in SIGEN-CA, se boš pa moral osebno zglasiti na abanki ter povedati kateri certifikat bi rad uporabljal. Danes bom SIGEN-CAjev certifikat nastavil še očetu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Realman ::

Tako pa že po dogovoru z banko,ne pa kar tako sigurno ne dela.Pa ga moraš tudi obnavljat letno ali ni te potrebe,kot je z postarco.Meni sicer ni jasno zakaj so mi rekli,da moram vsako leto obnovit certifikat,uporabljam abanet šele prvo leto,samo veljavnost certifikata je do 2013.Tako,da ne razumem točno zakaj letno obnavljanje.
klik vem da že leta uporabljam,skozi z istim certifikatom.

ender ::

Če imaš poštarco, moraš certifikat plačati vsako leto, sicer ga prekličejo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

krho ::

SIGEN-CA velja 5 let...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magician ::

Pravkar sem preveril na A-Banki. 100% lahko uporabljaš certifikat od KLIKA - NLB še za njihovo spletno bančništvo, tako da ne vem kako nekateri pišete neumnosti, da se ne da !

Volk| ::

Prej sem si iz NKBM nakazal na Abanko. Denarja se ni gor po 4 urah. Ima kdo kake izkušnje z tem kdaj denar pride gor?
Zadeva je namreč zelo moteča, če ne dobim denarja takoj gor.
Če slučajno rabim takoj denar(licitacije,...) bom moral čakat da vse to premelje?!
Ali pa je slučajno to ker sem včeraj komaj odprl račun?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

ender ::

Če nakažeš izven delovnega časa, denar ponavadi pride šele naslednji dan.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Realman ::

Magician: vsekakor meni ne dela,certifikat od klika,mi napiše,da certifikat ni pravi,naj se posvetujem na banki.A si se ti tudi mogoče v banki dogovoril?

fosil ::

Glede nakazil med računi različnih bank, si oglej tole stran še posebej poglavje urnik delovanja.
Tako je!

Magician ::

@Realman: Danes zjutraj sem stestiral in dela zadeva brez problema preko NLB KLIK certifikata :)

Obenem imam problem pri PAYPALu ko vpisem not kartico mi napise sporocilo :
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Se komu kaj sanja kaj bi to lahko bilo ? V MoneyBooker's pa sem jo vpisal brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magician ()

#000000 ::

V paypal-ovi formi ki zahteva osebne podatke, morajo biti isti podatki kot so na kartici, tko da popravi če niso isti.

krho ::

@Realman: Si rekel na A-banki, da boš uporabljal certifikat od NLBja? Ker v banki označi kateri certifikat boš uporabljal!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magician ::

@0000000: Vse se poskusil, vendar mi napiše isto sporočilo. Razen če seveda zahteva da je na VISA kartici kakšen denar, da odtga ta znesek ob prijavi le-te.

Realman ::

Krho: Seveda nisem rekel,ker so mi kar tistega ponudili,čeprav sem rekel,da imam že klik.Saj zato mi pa ne dela,kot kaže.Bom poskusil drugo leto menjat,ko mi poteče ta od postarce.

#000000 ::

@0000000: Vse se poskusil, vendar mi napiše isto sporočilo. Razen če seveda zahteva da je na VISA kartici kakšen denar, da odtga ta znesek ob prijavi le-te.



Ja ja to bo to, če je kartica prazna ne arbajta, mora imet gor 2.5 evra kokr stane validacija kartice.

Magician ::

No se mi je zdelo. Ima kdo Abanko da bi mi nakazal 5 EUR na racun, ker če sam preko KLIKA bom čakal do ponedeljka. :( Placam nazaj preko PAYPALA ali ponedeljek nakazilo na bančni racun.

Hvala... upam da se bo nasel kaksen :)

#000000 ::

Pomojem boš v vsakem primeru čakal do ponedeljka, ker na Abanki danes ne delajo in če se ne motim v nedelavnih dneh ne gre naprej nobeno plačilo, edin če se motim :)

profii ::

tudi če greš račun odpret in zaprosiš za viso electron naredi to v ponedeljek. jaz sem v torek in je gospa rekla da sem ta teden že zamudil in da bo šlo to šele drug teden naprej. tako sem viso čakal približno 10 dni, kartica od računa je prišla pa isti teden v soboto.

Magician ::

Pomojem boš v vsakem primeru čakal do ponedeljka, ker na Abanki danes ne delajo in če se ne motim v nedelavnih dneh ne gre naprej nobeno plačilo, edin če se motim :)


Interno placilo med racuni iste banke so izvedeni takoj in ne na delovne dni.

PLAČILNI NALOG URA PREJEMA DAN IZVRŠITVE
Interni nalog na račun pri Abanki do 23.30 isti dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magician ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106753 (25603) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106389 (33436) PINki
»

Visa Electron

Oddelek: Loža
3914716 (12705) OmegaBlue
»

Plačine kartice za plačevanje preko spleta

Oddelek: Loža
248565 (7767) genesiss
»

Pay pall brez rednega dohodka?

Oddelek: Loža
316361 (5420) bluefish

Več podobnih tem